Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.7.2007, 21:52   #121
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Pa ako se slova na meniju vide kristalno jasno, onda je do grafičke. Da je softverski problem ne bi se desio na obadva OS-a. Dakle nešto je sa grafičkom, mada i oštećen kabal nije isključen kao mogući uzročnik.
Bas kao sto sam i pretpostavljao. Nego mi je bilo pomalo cudno kako grafa uopste i radi. Sutra cu da utvrdim, sad tek jedva cekam kad ce da padne pdv.
thanks
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 22:33   #122
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Evo, i ja sam od skora dobio glavobolju u vidu problemcica sa monitorom.
U pitanju je Samsung 765mb, star 3,5 god.
Naime, kad god upalim komp i pocnem nesto da radim (surfujem netom, recimo) iz monitora dopire vrlo iritirajuce pistanje. Ako u top trenutku startujem neku igru, pistanje nestane, i kada se monitor malo "zagreje" za rad (za pola sata, sat) - pistanja vise nema ni kad izadjem iz igre.
Jel se neko sretao sa ovim problemom i jel ima neko "jednostavnije" resenje, nego li servisiranje od strane profesionalaca?
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 22:50   #123
canon
Član
 
Član od: 26.5.2007.
Poruke: 89
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Na koliko ti je postavljen refresh rate? Ako je preko 85Hz, to moze biti uzrok problema. Takodje proveri da li ti je kabl za struju dobro utaknut u monitor, iako ne verujem da je ovo u pitanju posto zujanje vremenom prestane. Ako je zujanje jaceg inteziteta, onda verovatno nema Boze pomozi. Spremi se za shoping.
canon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2007, 11:51   #124
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Sve je dobro "utaknuto", i radi tako otkad je qpljen. Refresh je na 85Hz pri rezoluciji 1024x768 (sto je i nativna rez).
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2007, 22:46   #125
canon
Član
 
Član od: 26.5.2007.
Poruke: 89
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
Shang Tsung kaže: Pregled poruke
Refresh je na 85Hz pri rezoluciji 1024x768 (sto je i nativna rez).
Probaj onda da spustis refresh rate ispod 85Hz. Ako zujanje prestane, onda je pocela da slabi izolacija na trafou, sto opet znaci shoping (ili barem zamena u nekom servisu za drugi monitor).
canon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2007, 17:04   #126
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Posedujem sledecu masinu: 1.8 Ghz Athlon, 512 ddr, monitor LG FLATRON 710S i graficku Radeon 9200. kada upalim photoshop CS2 javlja mi sledeci problem:
"The Monitor Profile "LG FLATRON 710S
Gamma: 2.2 Temp: 9300" appears to be defective. Please
rerun your monitor calibration software. (i dve ponudjene opcije)

Ignore profile Use Anyway

u cemu je problem. HVALA SVIMA
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2007, 20:47   #127
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Pa ako se slova na meniju vide kristalno jasno, onda je do grafičke. Da je softverski problem ne bi se desio na obadva OS-a. Dakle nešto je sa grafičkom, mada i oštećen kabal nije isključen kao mogući uzročnik.
Ipak nije bio problem sa grafičkom, niti sa kablom, već do monitora. Odneo sam ga u ovlašćeni servis philipsa u BG, i oni su ga popravili. Kažu da mu je bila crkla neka digitalna ploča koja valjda obrađuje signal od grafičke.
Sada mi slika ponekad vuče na zeleno, ali samo kad je pozadina potpuno crna. Dakle, umesto crne slika bude tamno zelena, ali to je izraženije kad monitor gledam sa veće visine, dok kad ga gledam ravno ili pomalo odozdo skoro je skroz crna, ali se nijanse zelene ipak primećuju. Da li neko zna šta bi mogao biti problem ?

ps Nije problem do csd podešavanja..
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2007, 23:33   #128
JohnnyP
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 60
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku JohnnyP
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Pa ocigledno i dalje sa monitorom. Odnesi ga opet u taj servis pa nek ga "poprave" jos jednom
JohnnyP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2007, 12:20   #129
PARKING
Novi član
 
Član od: 19.11.2006.
Lokacija: Beograd-Novi Sad
Poruke: 25
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Pescana oluja na monitoru

Pozdrav svima !
Moja konfiguracija:
Samsung 795 DF (1024x768 , 85Hz)
Asus A7N8X
Asus 9550 GE 128MB
Kingston DDR 400 512MB (Value RAM)
Maxtor 80GB 800JB
XP SP2
-----
Problem je sledeci
Na monitoru se povremeno pojavljuju smetnje koje lice na "pescanu oluju", naime pojavljuju se horizontalne linije svetlo braon boje koje

nekada zahvate samo deo ekrana a nekada i ceo ekran. Ponekada prodje i po nekoliko nedelja a da se nista ne desi. Linije su usmerene

od leva na desno a poceci kao da prete konture sadrzaja na ekranu, npr. ako imam napisana vertikalno neka slova one kao da pocinju od

desnih krajeva slova(ovo je najbanalnije sto mi je palo na pamet).
Inace slika se ne degradira a ovo sve izgleda kao da se desava ispred same slike monitora.
U pocetku sam mislio da je graficka ali kada sam iscupao kabal iz graficke pojavi se naravno crni ekran sa zelenkastom slicicom

konektora koji skakuce po ekranu i na njemu se vide ista te smetnje(pretpostavljam da sam na ovaj nacin eliminisao GPU kao problem).
Ja licno sumnjam na napajanje (220V), a dodao bih i to da mi je trafostanica na 20ak metara od stana a sistem mislim da nije nulovan.
Inace nisam nasao nikakvu zavisnosta smetnji od vremenskih nepogoda ili nekih aparata u kuci, jednostavno one se pojave u bilo koje

doba dana ili noci i traju od par sekundi do cak par minuta.
Naravno da je najlakse da ga odnesem u servis ali me zanima me da li se neko sretao sa slicnim problemom i kakvi su vam zakljucni.
Unapred hvala. Poz!!!
PARKING je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2007, 16:28   #130
leka
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 433
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 73 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Takav monitor sam i ja imao pre, imao sam slican problem sa igranjem slike, treperenje ili nesto slicno bese, uglavnom kad sam ga odneo u servis problema nije bilo, problem je bio do mene, nikad nisam saznao sta ga je to mucilo. Odma posle toga sam ga prodao da se oslobodim bede. Cela serija tih monitora nije bila ispravna, mnogi su imali slicne probleme sa tim modelom.
leka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku leka na korisnoj poruci:
PARKING (15.8.2007)
Stara 22.8.2007, 8:26   #131
Rinswind
Novi član
 
Član od: 10.11.2006.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Monitor je neki soni trinitron, crt 15" a graficka GEforce 7600 gt 256 ddr3...
Problem sledeci: Igro ja dawn of war i kad sam zavrsio upalim bear flix da skida "filmove"-sve radi. Kad sam se posle bukvalno minut vratio da proverim kako skida-on je*eno crven! Znaci sve boje pocrvenjene! Restartujem lepo-sve isto.
E sad kad sam promenio boje sa 32 na 16 bita sve se vratilo za jedno minut dva-pa je opet pocrvenelo. Desilo se i jos jednom da se unormalio no ne zadugo.

Pomagajte bole me oci od ovolikog crvenila
Rinswind je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2007, 13:32   #132
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

imam TFT monitor Samsung 940N
i sve je super bilo dok nisam uzeo micro lab zvucnike TMN-1
posle dva-tri dana monitor je poceo zesce da treperi, radio je na 60hz pa sam mu promenio na 75hz ali treperenje ne prestaje
ovo se desava povremeno, ne treperi stalno, a zvucnike sam udaljio vise od 30cm
sta moze da resi ovaj problem
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2007, 13:45   #133
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Problemi sa monitorom

To su normalne pojave kod monitora kada se koriste jeftini/nekvalitetni zvičnici . Tu nema mnogo pomoći najjednostavnije rešenje će biti da još udaljiš zvučnike od monitora (barem ~50cm) da budeš 100% siguran da neće smetati . Takođe treperenje/promene boja slike kod TFT monitora može da se izazove i klima uređajem koji je u blizini monitora , jer monitorima ne prija da u njih duva hladan vazduh koji je ispod 20c stepeni .
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2007, 15:30   #134
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
To su normalne pojave kod monitora kada se koriste jeftini/nekvalitetni zvičnici . Tu nema mnogo pomoći najjednostavnije rešenje će biti da još udaljiš zvučnike od monitora (barem ~50cm) da budeš 100% siguran da neće smetati . Takođe treperenje/promene boja slike kod TFT monitora može da se izazove i klima uređajem koji je u blizini monitora , jer monitorima ne prija da u njih duva hladan vazduh koji je ispod 20c stepeni .
hmmm, mozda je klima problem jer je jedno dva metra od monitora ali ne duva u njega nego je paralelno s njim

Poslednja ispravka: miticfam (26.8.2007 u 15:32) Razlog: duzina
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2007, 16:12   #135
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Problemi sa monitorom

Citat:
miticfam kaže: Pregled poruke
hmmm, mozda je klima problem jer je jedno dva metra od monitora ali ne duva u njega nego je paralelno s njim
To je već duga priča , što odmah nisi pomenuo da u sobi imaš i klimu ... Ovo što sam pomenuo u vezi klime i trepernja monitora , pričam iz iskustva jer se ti problemi javljaju mom ortaku koji ima firmu za prodaju računara i koji u izlogu ima 5-6 TFT monitora a odmah pored police sa monitorima je klima koja čim duva neko malo duže vreme vazduh koji je isod 25°C svi monitori počnu da trepere i slika na monitorima počne da menja boje !!! Tako da bi ti preporučio da kimu ne puštaš ispod pomenute granice ako je na manjoj razdaljini od 3 metra . Što se tiče zvučnika za njih sam ti već rekao odalji ih od monitora što više možeš ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
miticfam (27.8.2007), Taz (14.6.2009)
Stara 27.8.2007, 0:03   #136
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

hvala, evo vec 10h radi bez problema
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 5:01   #137
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Ne znam kako da objasnim zvuk koji sestrin komp pravi, uglavnom kada nesto radi... Nazivam ga zato cvrcanjem... Lici na skripuckanje i pooojma nemam odakle tacno iz kucista dolazi... Ali sam primetio da u trenutcima cvrcanja, slika na monitoru jeeeedva primetno, ali ipak poigrava. Ima li neko ideju ili potpitanje koje bi mu ideju dalo?? Sve (ostalo) na kompu radi normalno...
p.s. Pokusao sam da otvorim novu temu za ovaj problem, ali ne uspevam vec nedelju dana (!) , pa se nadam da ce neko sa idejom ipak naleteti, ili da ce u suprotnom ovaj post/tema biti premestena u "samo svoju sobicu"...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 7:46   #138
leka
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 433
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 73 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Koji je monitor u pitanju? Ja sam imao potpuno isti problem sa jednim samsungom. U pocetku nisam uopste znao odakle dolazi, ali na kraju sumnja je pala na monitor.
leka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 16:54   #139
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
leka kaže: Pregled poruke
Koji je monitor u pitanju? Ja sam imao potpuno isti problem sa jednim samsungom. U pocetku nisam uopste znao odakle dolazi, ali na kraju sumnja je pala na monitor.
samsung793... ali ne mislim da je do monitora, jer cudan zvuk dolazi iz kompa... nikako mi nije jasno sta to moze da ga tera da cvrci, a da on nekako onda tera monitor tj. sliku da jedva vidljivo podrhtava....
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 17:00   #140
leka
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 433
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 73 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Apsolutno sam ja imao takav problem sa 795df, u pocetku je bilo cvrcanje, kasnije je prestalo ili sam ja oguglao, i posle je pocelo podrhtavanje, koji se povecavalo smanjenjem osvezavanja...
leka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
monitor, problem

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa MSI kt400 zatoichi Grafika 5 15.3.2007 12:24
Problemi sa bluetooth headsetom Gowron Prenosni računari 0 16.10.2006 14:44
Problemi sa ATI na MEPIS-u 6 dragomix Slobodni softver 2 7.10.2006 23:25
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com