Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.2.2021, 15:45   #1
Ash21
Član
 
Član od: 7.11.2009.
Lokacija: Negde izmedju
Poruke: 39
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Konfiguracija za 40000-50000

Pozdrav svima, planiram da devojci sklopim kompjuter u cenovnom rangu iz naslova. Graficka kartica nije potrebna, bitno je da ima solidan procesor, zadovoljavajuce napajanje jer sam svestan da je ono osnova stabilnog racunara, dovoljno rama i brz ssd od minimum 500gb, generalno nisam siguran koliko ce ona osetiti razliku izmedju sata i m2, ali ako moze da se uklopi u budzet u ovom turbulentnom vremenu za sklapanje racunara onda da. Kompjuter ce se korisititi mahom za ucenje, rad, i slicno, uz ukljucenih dosta tabova u hromu, i po neki softver za snimanje ekrana, bitno je da sve "leti" sto se tice tih njenih potreba, jer se godinama muci sa nekim sporim laptopovima, pa rekoh da joj olaksam malo i iznenadim. Kad sam vec otovrio temu, neka preporuka jaftinog monitora do 100e i po mogucnosti 24 incha ne bi bila na odmet. Hvala Vam puno unapred!
Ash21 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2021, 13:39   #2
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija za 40000-50000

Pre neke preporuke, moram da pitam nesto. Kada kazes da ti ne treba graficka, da li to znaci da imas neku od ranije ili jednostavno nije bitna? Onda i neka integrusa ili jeftina "bacacica slike" radi posao. Drugo sto me zanima je, kakav tip posla je u pitanju? Da vidimo da li se ide na klokove i IPC ili na dosta jezgara. U svakom slucaju za taj raspon cena moze da se uzme pristojna masina, ako gaming ili 3D dizajn ili CAD softver nije u pitanju.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2021, 15:11   #3
Ash21
Član
 
Član od: 7.11.2009.
Lokacija: Negde izmedju
Poruke: 39
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija za 40000-50000

Hvala Vlad-e na odgovoru. Generalno, pre svega rad na Office paketima, uz neka online predavanja, OBS da se snima, naravno Chrome uz mnostvo tabova, tako da nista preterano zahtevno. Sto se tice graficke, sa obzirom da ne igra moderne igrice, osim nekih old skul stvari, integrusa je sasvim dovoljna, mozda neki Minecraft, GTA 5 za mladju sestru da moze ponekad da se igra na njemu. Prelistao sam forum, i video neke tvoje savete, npr. konfa sa Ryzen 4350g i takodje mi se dopala varijanta sa i510400f, sad je pitanje da li je to overkill ili ne. Generalno mozda 500gb ili 1tb ssd je sasvim dovoljno. Ideja je da se ide na solidnu masinu, sa kojom ce izvrsavati stabilno i brzo sve te ne bas zahtevne taskove u nekom periodu od 10 godina, i onda naknadno, mozda joj ubacim neku grafu, npr. moju staru ako joj to bude bilo potrebno, ili sa nekom plocom koja podrzava i noviju seriju od tih procesora zamenim za neki bolji. Hvala jos jednom na odgovoru, svaki savet je bitan i dobrodosao jer sam ja ispao iz price komponenti, jer i sam trazim nesto za sebe, ali konstantno cekanje i odlaganje zbog stanja na trzistu me ubi, tako da sam resio da uopste ne pratim aktuelne stvari dok ne padnu cene na normalu.
Ash21 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2021, 23:09   #4
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija za 40000-50000

Dobro baš 10 godina malo teže... Ja bih tu išao na neku osrednju ploču, 16 GB RAMa i taj i5 samo varijanta sa GPU uz neki SSD od 512 GB i kvalitetno napajanje. Kasnije doda još jedan HDD ili SSD i pojača to nekom diskretnom grafičkom i to je to.

Eventualno druga opcija Ryzen 1600 AF ili 2600 i ista priča ali mora odmah da uzme diskretni GPU - i ne znam kakve su cene trenutno tih procesora...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kupovina 10 konfiguracija justVLA ŠDK - Konfiguracije 22 14.9.2016 12:20
Budžet konfiguracija mezzano ŠDK - Konfiguracije 5 7.5.2016 23:08
Konfiguracija za multimediju FlameDwarf ŠDK - Konfiguracije 32 21.6.2015 13:12
Konfiguracija do 50000 MAXS ŠDK - Konfiguracije 9 16.12.2013 4:54
Gamer Konfiguracija W H I S K E Y ŠDK - Osnovne komponente 3 24.6.2009 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com