Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.11.2017, 0:30   #1
spaztron64
Novi član
 
Član od: 7.11.2017.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Dostava NEC PC-98 računara iz Japana u Srbiju...pomoć!

Pozdrav svima,

Nedavno sam osvojio 2 aukcije na yahoo!auctions. Jedna je bila za NEC PC-9821 V166 računar, druga za 9801-86 (Yamaha OPNA) Zvučnu karticu.
Prijatelj iz Japana se ponudio da mi pomogne u kupovini i slanju tih stvari, pod uslovom da na vreme skupim novac (što i jesam) i platim sve troškove.

Do para i transakcije ne bi trebalo biti problema, ali ono što jeste problem je prenos tog čuda ovde. Prvo smo hteli da izvršimo prodaju preko Amazona, ali sam čuo da i dan danas nismo na listi podržanih zemalja za sigurno slanje paketa ovde.

Plan B nam je isto to, ali preko Ebay-a, za kojeg sam čuo da ima nekog napretka ovde, ali nisam 100% upoznat sa trenutnom situacijom, i hteo bih još informacija.

Poslednji plan bi bio slanje preko pošte. Ova mi je najnesigurnija, jer nisam ni malo upoznat sa sistemom, i hteo bi još informacija.

Hvala unapred.
spaztron64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2017, 14:19   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Dostava NEC PC-98 računara iz Japana u Srbiju...pomoć!

Odraće te na carini ako ideš običnom poštom, idi na brzu dostavu DHL-om ili nekom sličnom kompanijom da ti se ne obije o glavu i da ne čekaš duže od 3-7 dana. Ovakve dostave su nešto skuplje ali niko te nije tjer'o da biduješ na aukciji u Japanu iz Srbistana🙂
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2017, 16:33   #3
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dostava NEC PC-98 računara iz Japana u Srbiju...pomoć!

Uh, slanje tako krupnog paketa iz Japana je mazohizam. Sumnjam da uopšte može kao obična pošta jer je vrlo gabaritno.

Putem DHL, FedEx, TNT... bi gotovo sigurno koštalo preko 100€ a vrlo moguće i preko 200€. Pa onda dolaze carina i porez koje na svoju ruku rešavaju naši carinici. Za ove sitnice su uglavnom korektni, ali šta bi mislili za ovakav paket i na koliko bi ga procenili je lutrija.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2017, 17:31   #4
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Dostava NEC PC-98 računara iz Japana u Srbiju...pomoć!

Imam iskustva sa slanjem iz Japana, odatle sam uzimao mehaničke tastature, slanje je bilo za Švedsku. Dobio sam carinu, ali mi je švedska carina priznala tu (falš) vrednost, pa je carina bila mala. Slanje je bilo EMS, što je državna ekspres pošta.

Za Srbiju imaš drugi problem. To je što je nemoguće poslati preko EMS za Srbiju, prosto japanska pošta nas ne prepoznaje. Pojma nemam zašto to nikad nisu sredili, dal je politika ili šta već uglavnom vidi i sam da nas nigde nema, iako je Srbija regularan EMS član:
https://www.post.japanpost.jp/int/em...html#second_04

Ostaje ti samo SAL, al to je sporo i (relativno) nesigurno. To dokazano stiže i najmanje su šanse da popiješ carinu, al pošto je kabasto ne znam šta da ti kažem. Uvek možeš da probaš sa pisanjem manje vrednosti pa da dobiješ manju carinu, al tu nema garancije.

Naravno, uvek je tu opciju pratnih špeditera (DHL,TNT), što je najsigurnije i najbrže, al' će puno da košta.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2017, 2:42   #5
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Dostava NEC PC-98 računara iz Japana u Srbiju...pomoć!

Ja sam skoro imao jako prijatno iskustvo sa DHL-om. Ja sam skoro sa alija pazario Fusion Splicer, koji je bio teži od 5 a lakši od 10Kg (komplet paket , nesam siguran za tčnu težinu u gram) i mene je to izašlo oko 200 Eura što se DHL-A tiče + Carina. Paket je stigao na kuću za nekih desetak dana i to je bilo četvorodnevno cimanje sa carinom oko papira za uvoz.

Ako oni rade transport spremi se da te oderu zbog težine pošiljke, i takođe očekuj da ti prilikom uvoza traže da priložiš validan izvod iz banke gde se vidi koliko si platio ta čudesa.

Moj ti je savet da ih kontaktiraš na +381 11 310 55 00 , jako su ljubazni veruje da če ti kazati okvirno koliko će koštati transport preko njih i šta da očekuješ od strane carine.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2017, 2:56   #6
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Dostava NEC PC-98 računara iz Japana u Srbiju...pomoć!

Za Evropu ja za posao koristim UPS, doduše paketi su manji od kilograma, ali su uvek bili jeftiniji od konkurencije, a ništa manje kvalitetni.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć oko problema sa blokiranjem računara Lanikor Kvarovi 29 19.8.2008 10:46
Hitno mi je potrebna pomoć u kupovini laptop računara! markoo_88 ŠDK - Prenosni računari 8 22.5.2008 12:02
Pomoć pri pravljenju prezentacije iz informatike westorbit85 Nosači podataka 2 28.12.2007 14:25
Pomoć oko kupovine računara 600-700€ "treba mi najviše za igrice,ove malo zahtevnije!" markopk Šta da kupim? 14 1.9.2007 16:35
Pomoć... ne znam iz kog je broja... Panzer General Tekstovi u SK 3 9.6.2006 22:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com