Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Pregled rezultata glasanja: Izaberite najbolju igru 2013. godine
Assassin's Creed IV: Black Flag 24 29,27%
Batman: Arkham Origins 12 14,63%
Battlefield 4 6 7,32%
BioShock: Infinite 34 41,46%
Call of Duty: Ghosts 3 3,66%
Company of Heroes 2 2 2,44%
Crysis 3 4 4,88%
Dota 2 13 15,85%
Total War: Rome II 5 6,10%
Saints Row IV 7 8,54%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 82. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.1.2014, 22:29   #141
SlobaNBG
Veteran
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: N.Be o grad
Poruke: 763
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 154 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2013. godine

sta vi mislite
SlobaNBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 13:47   #142
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2013. godine

Sad sam video listu i facepalmovao sam...

CoD: Ghosts? Saints Row? Really?! Pored toliko dobrih igara...Ko je sastav5ao ovo, bre, Perica Konzolović (age 13)?
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
karlos (25.1.2014)
Stara 25.1.2014, 18:18   #143
karlos
Član
 
Član od: 2.3.2013.
Lokacija: Hamburg
Poruke: 401
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 41 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2013. godine

Metro LL igra mrak
Tom Rider vrh igra
karlos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2014, 11:15   #144
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2013. godine

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Sad sam video listu i facepalmovao sam...

CoD: Ghosts? Saints Row? Really?! Pored toliko dobrih igara...Ko je sastav5ao ovo, bre, Perica Konzolović (age 13)?
Saint Row IV je odlicna igra i jedna od retkih koja zasluzuje da se nadje na listi. Prava je steta sto igra nije duza, sto nema vise protivnika i sto ne moze jos po koja stvar da se radi po gradu. Daj Boze da Saint Row 5 bude kao 4ka... Izuzetno zabavna i hardverski skromna igra. Ovo ostalo sve copy / paste.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2014, 1:59   #145
wolf88
Veteran
 
Član od: 8.5.2009.
Lokacija: Ub/Beograd
Poruke: 1.017
Zahvalnice: 392
Zahvaljeno 528 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2013. godine

Mogu samo da konstatujem da je Dota 2 institucija za sve ostale igre na listi. Pravo malo PC remek delo.

Naravno da nece moci da pobedi u glasanju jer je sve samo ne casual, pa je to i razumljivo. Vecina ljudi je ili nece probati ili ce odustati posle nekoliko sati.

Skoro 3K sati provedenih u igri, a jedini nacin da je ne igram je da bude izbrisana
wolf88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2014, 2:10   #146
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2013. godine

Citat:
wolf88 kaže: Pregled poruke
Naravno da nece moci da pobedi u glasanju jer je sve samo ne casual, pa je to i razumljivo. Vecina ljudi je ili nece probati ili ce odustati posle nekoliko sati.
Jedino si izostavio disclaimer da verovatno ima i ljudi koji ne vole takav tip igara Evo ja prvi ne mogu da smislim Dotu i taj žanr
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
pentraksil (27.1.2014), Skenderevo (28.1.2014), uros@3D (27.1.2014)
Stara 27.1.2014, 9:33   #147
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2013. godine

Citat:
wolf88 kaže: Pregled poruke
Naravno da nece moci da pobedi u glasanju jer je sve samo ne casual, pa je to i razumljivo. Vecina ljudi je ili nece probati ili ce odustati posle nekoliko sati.
Brate, moja sestra, koja je trudna, eno navukla se na Dotu, przi po ceo dan, a jedino sto je pre toga igrala je Sims 2. Bem ti ja taj hard core.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Kidja (27.1.2014), pentraksil (27.1.2014), simke85 (6.2.2014)
Stara 27.1.2014, 16:44   #148
wolf88
Veteran
 
Član od: 8.5.2009.
Lokacija: Ub/Beograd
Poruke: 1.017
Zahvalnice: 392
Zahvaljeno 528 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2013. godine

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Jedino si izostavio disclaimer da verovatno ima i ljudi koji ne vole takav tip igara Evo ja prvi ne mogu da smislim Dotu i taj žanr
Ali, da bi znao da li volis taj zanr ili ne moras ipak da ga probas, zar ne? Naravno, mozes da probas i neku drugu igru iz istog zanra, ali ipak je najbolje probati najkvalitetniju imo. Ako bas ignorises neki zanr bez ikakve probe moze se desiti da propustas mnogo

Kao sto se slazemo ovo je jedna od onih love/hate igara i zato ne moze biti igra godine realno!

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Brate, moja sestra, koja je trudna, eno navukla se na Dotu, przi po ceo dan, a jedino sto je pre toga igrala je Sims 2. Bem ti ja taj hard core.
Ko je rekao da trudnice ne mogu da se navuku na dotu xD Takodje, ja sam recimo totalni noob za Sims, nikad nisam uspeo da provalim tu igru

Learning Curve je Learning curve i pocetnici ce biti spajani sa pocetnicima, ali da bi osetio pravu car igre ipak moras da ulozis dosta vremena da bi postao iole dobar igrac, a da ne pricamo o vredjanju koje moras da istrpis do tada od "boljih" igraca/rusa
wolf88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2014, 16:46   #149
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2013. godine

Citat:
wolf88 kaže: Pregled poruke
Ali, da bi znao da li volis taj zanr ili ne moras ipak da ga probas, zar ne?
Probao, ne mere. Jednostavno ne podnosim MOBA igre.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
wolf88 (27.1.2014)
Stara 27.1.2014, 16:48   #150
wolf88
Veteran
 
Član od: 8.5.2009.
Lokacija: Ub/Beograd
Poruke: 1.017
Zahvalnice: 392
Zahvaljeno 528 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2013. godine

^Pa to, zato sam ja podveo te ljude pod ove sto odigraju par sati i ne pronadju sebe u datom zanru
Ali ima i dosta njih koje odbije community ili sam obim igre.
wolf88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2014, 17:04   #151
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2013. godine

Meni je Dota kao koncept OK, ali nije ni prici jednom Starcraftu ili Warcraftu po skladu izmedju jednostavnosti pravila i kompleksnosti koju ta pravila mogu da ponude. Zašto dota tera igrača da pamti osobine 100 različitih heroja?? Kao kad bi šah imao 100 različitih figurica, pff... Previše nepotrebnih ulaznih parametara ako mene pitate, zato se nikad nisam dublje upuštao u dotu, dok u SC2 jesam...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
simke85 (6.2.2014)
Stara 27.1.2014, 18:32   #152
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2013. godine

Igra ne moze da bude igra godine samo zato sto je igra ogroman broj ljudi. To je isto kao kad bi Harry Potter dobio oskara za najbolji film zato sto je najgledaniji film te i te godine.

Tamo gde mnoge druge igre blistaju, DOTA ne moze da prismrdi, a to su neke osnovne stvari: kvalitetan scenario (ili uverljiva prica iskazana i bez reci) i razradjene likove. Naravno, postoji neki background, ali dzaba - to je isto kao kad bi proglasio Counter-Strike najboljom igrom jer se igra i dan danas.

Ono sto Dotu vadi je neverovatno zarazni gameplay (kojim se ja licno nisam zarazio, iako sam probao - meni ne odgovara).

Ali da bi igra bila igra godine mora da ima SVE elemente: pocev od tog gameplaya (koji ocigledno ima), preko stvari koje sam rekao (koje nema), pa plus na to dodas i ove sporedne stvari, tipa grafickog prikaza, kvalitetne muzike i sl. Sve to zajedno razdvaja prave IGRE od IGRICA (kapiram ja da tu ima milion itema koji se dobijaju, likova koji se otkljucavaju i sl. - al to nikako ne znaci da ne pada na nekim osnovnim stvarima koja savremena IGRA treba da ima).

DOTA je mozda najbolja IGRICA ove godine, ali IGRA nikako. Danas se one PRAVE, KVALITETNE igre mogu komotno svrstati pod umetnost i moraju izazvati neku emociju kod igraca (a koja nije ekstaza ili bes u zavisnosti dal si lootovao neki dobar item ili izgubio partiju). Nazalost takve igre izlaze 2-3 puta godisnje ako i toliko.

Ono sto je Katy Perry u muzici, to je Dota 2 u igrackoj industriji. Zabava za siroke narodne mase.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2014, 18:52   #153
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2013. godine

Ipak je LoL > DOTA ako cemo vec o MOBA igrama. Da se ne lazemo po meni LoL>HoN>DOTA.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kidja na korisnoj poruci:
Psycho13 (28.1.2014)
Stara 27.1.2014, 19:07   #154
wolf88
Veteran
 
Član od: 8.5.2009.
Lokacija: Ub/Beograd
Poruke: 1.017
Zahvalnice: 392
Zahvaljeno 528 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2013. godine

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Ono sto je Katy Perry u muzici, to je Dota 2 u igrackoj industriji. Zabava za siroke narodne mase.
Isuvise je prezvakana ta floskula ako je igra najigranija znaci da je grand. Da li to znaci da CoD Ghosts koji je pao na najnize grane ikada sto se broja igraca na PC-u tice postao dobra igra ili je mega fail? Nisu igraci blesavi, ako nesto ne valja kada su MP igre u pitanju, to jednostavno postane dead game. Izuzetak su dragulji za koje niko nije cuo pa nemaju priliku da se proslave.

Ja bih bas rekao da je ovde suprotno, jer Dota nije igra za svakoga za razliku od brdo igara na ovoj listi. Kako moze da ima umetnicku kampanju MP only igra Jednostavno je nezahvalno kada MP only igra treba da konkurise SP igrama, dve kategorije bi resile problem.

Kod mene licno ide gameplay pa 10 mesta prazno pa sve ostalo, sto ne znaci da dota ne blista na poljima grafike, zvuka, optimizacije, podrske izdavaca, ali sve je to opet subjektivan osecaj kao i ovo glasanje.

I da, imo CS:GO trenutno sije svaki moderan MP FPS iako ima formulu stariju nego biblija

Za mene licno je Dota 2 igra godine zato sto ja zbog nje ne mogu da odigram nijednu SP igru(koje traju po 6-8 sati), a ne zato sto je igraju i Pera i Zika i Laza Jednostavno, igra ima X-Faktor hahahaha

EDIT:
Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Ipak je LoL > DOTA ako cemo vec o MOBA igrama. Da se ne lazemo po meni LoL>HoN>DOTA.
Naravno, ukusi se razlikuju pa niko ovde nema sta da spori, jedino je problem sto LoL nije izasao 2013. godine.

EDIT2:
Da ne bude da sam Valve fanboy, L4D i TF serijal ne volim, HL je super, ali ga ne dizem u nebesa
Portal je remek delo, njemu ne mogu da odolim!

Poslednja ispravka: wolf88 (27.1.2014 u 20:27)
wolf88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku wolf88 na korisnoj poruci:
Chicharito 14 (27.1.2014)
Stara 27.1.2014, 21:35   #155
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2013. godine

Stavljas mi reci u usta. Na par mesta. Namerno nisam napisao Grand, nego Katy Perry (jedno je novokomponovano zavijanje bez trunke kvaliteta, a drugo je moderni bubble gum pop koji ima ogromnu svetsku popularnost).

Dalje, ne slazemo se oko "ovo nije igra za svakoga". Po nekoj mojoj logici ovo bas jeste igra za svakoga, casual igra za ljude od 7 do 77, sa gomilom noobova i par hiljada pro ljudi i ovaj ostatak u sredini. Ako nista, brojke kazu bas da je svi zivi igraju, i to ne duplo vise nego BAR 6 puta vise nego drugoplasirani CS:GO. To sto je ti ne igras casual, to ne znaci da nije takva.

I da, i ovo ispade da sam rekao da MoBA igra treba da ima pricu i likove. Uospte ne treba, treba da ima upravo to sto Dota i ima. Zarazni gameplay. Ali da li je to dovoljno da bude igra godine? Realno?

Vec sam pisao o tome, ja sam jedan MMORPG igrao 3+ godine i za to vreme nisam odigrao nijednu SP igru (pa ni GTA 4 koji je izasao tada, a kamoli ostalo), mene je to toliko zablentavilo. Ali, kolko god ja voleo tu igru i igrao je tada, bio sam apsolutno svestan da nema nijedan drugi kvalitet osim mog kretenskog gilda, fantasticnih ljudi i super zanimljivog gameplaya.

Moracemo da se slozimo da nikako ne slazemo po ovom pitanju Znam sta volis da igras, a ja ne mogu u ovom momentu da zamislim da toliko paznje posvecujem igri koja nema kraj (zvala se ona Dota, WoW, TF2, BF4, CS:GO ili kako god). A kamoli da ih trpam u kos sa igrama koje imaju glavu i rep.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2014, 21:55   #156
kellhus
Banned
 
Član od: 3.12.2013.
Poruke: 116
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2013. godine

Igre su napredovale, postale nešto više od obične zabave, i zato se od njih danas očekuje mnogo više. Eto, ove godine smo dobili toliko naslova koji su ispričali sjajne priče, bavili se ozbiljnim temama, eksperimentisali sa granicama gejmpleja i tehnologije... Danas titulu najbolje igre godine ne može da zasluži jedan naslov koji je na kraju samo još jedna video igra i ništa više od toga, ma koliko dobro radio ono što radi.
kellhus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2014, 2:59   #157
wolf88
Veteran
 
Član od: 8.5.2009.
Lokacija: Ub/Beograd
Poruke: 1.017
Zahvalnice: 392
Zahvaljeno 528 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2013. godine

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Stavljas mi reci u usta. Na par mesta. Namerno nisam napisao Grand, nego Katy Perry (jedno je novokomponovano zavijanje bez trunke kvaliteta, a drugo je moderni bubble gum pop koji ima ogromnu svetsku popularnost).

Dalje, ne slazemo se oko "ovo nije igra za svakoga". Po nekoj mojoj logici ovo bas jeste igra za svakoga, casual igra za ljude od 7 do 77, sa gomilom noobova i par hiljada pro ljudi i ovaj ostatak u sredini. Ako nista, brojke kazu bas da je svi zivi igraju, i to ne duplo vise nego BAR 6 puta vise nego drugoplasirani CS:GO. To sto je ti ne igras casual, to ne znaci da nije takva.

I da, i ovo ispade da sam rekao da MoBA igra treba da ima pricu i likove. Uospte ne treba, treba da ima upravo to sto Dota i ima. Zarazni gameplay. Ali da li je to dovoljno da bude igra godine? Realno?

Vec sam pisao o tome, ja sam jedan MMORPG igrao 3+ godine i za to vreme nisam odigrao nijednu SP igru (pa ni GTA 4 koji je izasao tada, a kamoli ostalo), mene je to toliko zablentavilo. Ali, kolko god ja voleo tu igru i igrao je tada, bio sam apsolutno svestan da nema nijedan drugi kvalitet osim mog kretenskog gilda, fantasticnih ljudi i super zanimljivog gameplaya.

Moracemo da se slozimo da nikako ne slazemo po ovom pitanju Znam sta volis da igras, a ja ne mogu u ovom momentu da zamislim da toliko paznje posvecujem igri koja nema kraj (zvala se ona Dota, WoW, TF2, BF4, CS:GO ili kako god). A kamoli da ih trpam u kos sa igrama koje imaju glavu i rep.
Moracemo da se slozimo
To sto dosta ljudi igra dotu cisto iz zezancije me podseca na GTA. Svi znamo da je to vrhunski serijal sa dobrom pricom(satirom) i neverovatnom igrivoscu, a opet postoje ljudi koji samo ubijaju pesake i ruse grad sa cheatovima To ne bi trebalo da umanji kvalitet jedne igre, bila ona GTA ili Dota. Nema veceg casuala od GTA, pa je goty skoro uvek(inace sam veliki fan serijala).

P.S. Ja dotu igram casual, ali jednostavno je tesko nekome ko nije usao u zacarani svet dote objasniti da je mnogo vise od zaraznog gejmpleja. I opet se slazemo na kraju da ne moze MP igra da se bori za ovu titulu jer i sam kazes da ne uzimas u obzir igre bez kraja

Citat:
kellhus kaže: Pregled poruke
Igre su napredovale, postale nešto više od obične zabave, i zato se od njih danas očekuje mnogo više. Eto, ove godine smo dobili toliko naslova koji su ispričali sjajne priče, bavili se ozbiljnim temama, eksperimentisali sa granicama gejmpleja i tehnologije... Danas titulu najbolje igre godine ne može da zasluži jedan naslov koji je na kraju samo još jedna video igra i ništa više od toga, ma koliko dobro radio ono što radi.
Jos samo kad bi takve igre bile na ovoj listi, ne znam na koju mislis? Sjajne price verovatno, ali pomeranje granica gejmpleja Jos malo ako je pomere pasce na zemlju jer je trenutno na najnizoj grani. Sto se vise igre blize umetnosti to vise gube srz, a to je igrivost/zabava, barem za mene kao gejmera.
Obozavam ja recimo TWD koji je interaktivni film i koji je bolji od pravih serija ali sve je vise igara sa komentarom gejmplej je osrednji al' je zato prica vrhunska i onda nema problema.

Poslednja ispravka: wolf88 (28.1.2014 u 3:17)
wolf88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2014, 12:07   #158
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2013. godine

Glasao sam za dotu. Ne pomaze sto sam sa liste presao samo Bioshock. Jednostavno, dota mi je totalno zasitila gaming apetit.

Iskreno, boli me resa za ishod glasanja, ali bioshock ne bi trebao pobedi, previse je pametna igra za svoje dobro, plus tupadzijski gameplay. Slazem se sa forumasima da je TR bolja igra.

Prosto je neverovatno da nema novih IP-jeva, lista oslikava ocajno stanje industrije, bez inovacija, samo da se iskoristi i izmuze serijal..
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2014, 13:27   #159
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Najbolje igre 2013. godine

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Stavljas mi reci u usta. Na par mesta. Namerno nisam napisao Grand, nego Katy Perry (jedno je novokomponovano zavijanje bez trunke kvaliteta, a drugo je moderni bubble gum pop koji ima ogromnu svetsku popularnost).

Dalje, ne slazemo se oko "ovo nije igra za svakoga". Po nekoj mojoj logici ovo bas jeste igra za svakoga, casual igra za ljude od 7 do 77, sa gomilom noobova i par hiljada pro ljudi i ovaj ostatak u sredini. Ako nista, brojke kazu bas da je svi zivi igraju, i to ne duplo vise nego BAR 6 puta vise nego drugoplasirani CS:GO. To sto je ti ne igras casual, to ne znaci da nije takva.

I da, i ovo ispade da sam rekao da MoBA igra treba da ima pricu i likove. Uospte ne treba, treba da ima upravo to sto Dota i ima. Zarazni gameplay. Ali da li je to dovoljno da bude igra godine? Realno?

Vec sam pisao o tome, ja sam jedan MMORPG igrao 3+ godine i za to vreme nisam odigrao nijednu SP igru (pa ni GTA 4 koji je izasao tada, a kamoli ostalo), mene je to toliko zablentavilo. Ali, kolko god ja voleo tu igru i igrao je tada, bio sam apsolutno svestan da nema nijedan drugi kvalitet osim mog kretenskog gilda, fantasticnih ljudi i super zanimljivog gameplaya.

Moracemo da se slozimo da nikako ne slazemo po ovom pitanju Znam sta volis da igras, a ja ne mogu u ovom momentu da zamislim da toliko paznje posvecujem igri koja nema kraj (zvala se ona Dota, WoW, TF2, BF4, CS:GO ili kako god). A kamoli da ih trpam u kos sa igrama koje imaju glavu i rep.
Po meni Dota 2 je igra godine ne samo zato sto je uspela da uzme jedan on najpopluranijih modova i napravi pravu igru koja prevazilazi sva ocekivanja pa cak i moja (sto se tice f2p modela). Imamo giganta kao valve koje ja napravio pravu pravcatu free to play. Pogledajmo samo kakav su prilaz imali dok su pravili igru i koliko su se trudili da sve urade kako treba ja sam licno mindblown
I jos mi tesko da poverujem da sam doziveo da igram igru o kojoj sanjam godinam.

Ja mislim da nije igra za svakoga jer zahteve da se igra timski i da stavis sebe u drugi plan da bi pobedio sto je nekim ljudima jako tesko pada. Ako cemo tako bilo koja igra moze da se igra casual

Ne treba poredeti dotu sa grandom/katy parry jednostavno nije tako a i malo vredja. Po meni bilo koja igra moze da bude igra godine i bitno je sta znaci za gaming industriju.

Ne znam koju drugi igru da odaberem sve sto sam odigrao je "same old same old" nista specialno igre generalno za PC su dumbed down u bilo kom smislu zbog konzola i money grab kompanija koje stancuju dosadne igre.

Otvoren sam za perdloge mozda ima nesto sto sam propustio.
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2014, 14:56   #160
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2013. godine

Pod 1, stvarno nisam nista lose mislio kad spomenuo Katy Perry ili Harry Pottera - stvarno nikakva namera da nekog uvredim ne postoji. Jednostavno, to je masovno prihvacena pop kultura, PO MENI bas kao i Dota 2. Nema ljutis, tako percipiram stvari.

Pod 2, meni brojke stvarno govore da JESTE igra za svakoga - samo sto postoji momenat dal ces da odes u hard-core ili ne, ali 600 hiljada ljudi koji je igraju svaki dan - ne verujem da su svi oni hard kor igraci.

Bas kao sto rec Vuk gore, i GTA (koji je isto tako pop kultura - a opet moja omiljena igra) - isto mozes da mu pristupis kao ozbiljnoj igri, a mozes kao moj drugar da uzmes i da gazis ljude i juris se sa policijom bez razloga (poentu toga ne znam, ali ocigledno je da mogu i tako ljudi da je dozivljavaju).

I pod 3, ja sam glasao za B:I, jer je to jedina igra sa liste ove godine koju sam odigrao do kraja. To je jedina igra koja je imala sve elemente koju JA trazim. I smatram da je to dobar pravac kretanja da se igre ne bi vise zvale igrice i da ne bi bile gledane samo kao izvor zabave, vec kao medijum za pricanje odlicnih prica i stvaranje fenomenalnih svetova. Vreme Super Maria 3 je proslo i drago mi je zbog toga (sad ce neko zbog ovog da se uvredi, al jbg).

Bottom line - verujem da je Dota 2 odlicna igra, ali smatram da igra godine ovog vremena mora buti full-package, a ne samo dobra (ili fenomenalna) online zabava.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
bokela (28.1.2014), r0nIn (2.2.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolje igre 2012. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 87 10.10.2013 18:47
Najbolje igre 2010. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 139 30.8.2011 8:00
Nezvanično SR glasanje za igre godine Carnex O igrama uopšte 34 29.12.2010 15:47
Sve što niste znali o avanturama, a, iskreno, nije vas ni zanimalo Shlaymara Avanturističke igre 25 5.5.2010 15:22
Najbolje igre za mobilne telefone... Željko Igre za mobilne telefone 108 14.8.2009 22:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com