Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.3.2009, 0:04   #1
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Alfred Hitchcock Presents: The Final Cut

Evo ovako, juce sam zavrsio sa igranjem ove igre, i zeleo bih da iznesem svoje utiske, posto smatram (kao veliki ljubitelj lika i dela A.Hickoka) da je nepravedno ocrnjena od strane kritike, te da skrenem paznju svima koji su je propustili na njene kvalitete. Jedan od retkih ljudi koji ju je pravedno ocenio je i our own S.Macedonic.

Prvo, da se zahvalim drugu Shumskom koji ju je pre godinu dana postavio u "Pogodi avanturu", posto sam putem njegove kartice i dosao do nje.

Cinjenica je da se ova igra nece preterano dopasti ljudima koji nisu upoznati/zainteresovani za Hickoka. Jednostavno, previse se oslanja na gorepomenutog, i nepoznavanjem istog, i njegove filmografije, dosta se propusta. Znam ja da vecina ljudi ne voli igre sa toliko "uskom" ciljnom grupom,
ali mislim da medju avanturistima ima podosta onih koji se uklapaju u tu grupu.

Vidim da je prica masovno blacenja, sto mi je apsolutno nejasno. Mislim, nije ovo Farenhajt, pa da ga pljujemo (vec vidim Pjanovica s puskom ). S druge strane, ja sam jako zadovoljan. Osrednje tipican triler, ali ono sto ga izdvaja je gomila Megafina (MacGuffin), tj. dogadjaja koji nisu direktno povezani sa glavnom niti radnje, i sluze za dodatno povecavanje suspensa. Ali necu da spojlujem (uprkos velikoj zelji ).

Zagonetke stvarno nisu nista posebno, ima par zaguljenih, ali opsti utisak je "osrednje, sa tendencijom opadanja". Ima i jedna sa omnipopularnim spremanjem kolaca. Takodje postoji i jedna arkadna sekvenca, ali ona zahteva samo pazljivo kretanje, tako da nije strasno. Vidim da dosta ljudi spominje i dva dead end-a, ali ja nisam (hvala Svevisnjem) naleteo ni na jedan. Kontrole su podosta rogobatne (kombinacija Grimolikog kretanja sa klasicnim p&c), kao i korisnicki interfejs, sto ume malo da umori coveka.

Atmosfera je totalno mracna, pozadine su odlicne, ali su modeli pomalo sakati. Inace, igra je preplavljena insertima iz Alfredovih filmova, koji se pojavljuju u vidu "fleseva" kod glavnog junaka, koje je Universal uljudno "ustupio" braci Slovencima. Zvuk je kod mene bio dosta bagovit, i par puta sam morao da gasim igru ne bih li ga povratio. Muzika je siromasna (svega 3 teme (jedna za enterijere, jedna za eksterijere i jedna za crkvu i groblje ), i povremeni pokusaj kopiranja Hickokovog "ispodtusnog" stakata, u trenutcima uzasavajucih otkrovenja), ali jako dobra, i prijatna.

Elem, da ne duzim (), ako ste oduvek zeleli da se nadjete u basti na koju gleda soba Dz.Stjuarta u "Rear Window"-u, crkvi sv.Megafina (), i jos mnogo slicnih lokacija, da se nadjete u sred trilera tokom koga se ne zna ko koga (sve) pokusava da ubije i zasto, necete se razocarati.

P.S.: Svaka cast onom ko se natera da iscita sve ovo...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
Shlaymara (26.3.2009), Shumsko_drvece (30.3.2009), zoran845 (26.3.2009)
Stara 26.3.2009, 0:16   #2
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Alfred Hitchcock Presents: the Final Cut

Drago mi je da se igra nekom dopala. Mnogo volim Hičkoka i njegov opus, pa mi je baš bilo krivo što je avantura bazirana na pomenutom traljavo prošla kod kritike. Sreća da je za "umirući žanr" skoro pravilo: što gora recenzija, to bolja igra.
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Svaka cast onom ko se natera da iscita sve ovo...
Heh. Ja sam uspevao da pročitam i (komplet!) Simketove postove te neću ovo(liko).
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2009, 1:28   #3
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Alfred Hitchcock Presents: the Final Cut

Pa, mozda je ovaj traljavi polu-pokusaj recenzije pomeri blize pocetku tvoje "to do" liste...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, alfred hitchcock, avanture, final cut, the final cut


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Famitsu TOP 100 M.C. Konzole 4 27.4.2008 20:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com