Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.2.2014, 17:05   #201
Vasilije004
Banned
 
Član od: 7.11.2012.
Lokacija: Philippines
Poruke: 57
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Vasilije004 Slanje poruke preko AIM-a korisniku Vasilije004 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Vasilije004 Slanje poruke preko Skypea korisniku Vasilije004
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Pitanje:
Mom rođaku treba net. U ulici u kojoj živi ima nekoliko kuća i kuća blizu njega ima wireless konekciju. E sad jedna kuća koja je čak udaljenija od njih može da hvata tu konekciju uz pomoć eksterne wireless antene dok moj rođak ne može (isto koristeći eksternu antenu). Probali smo da je namjestimo itd itd ali neće nešto. Radnik u prodavnici mi je objasnio kako mora da ima jedan bas jak ruter koji bi slao i jos jedan slican koji bi primao signal. Može pomoć i pojašnjenje kako, šta i koju bi trebalo antenu kupit pošto smo ovu vratili u prodavnicu?
Vasilije004 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2014, 17:08   #202
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

prodavac je mislio da treba da ima i taj komšija jak ruter od koga hoće da krade net.. znači nek kaže komšiji da kupi jači ruter..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2014, 17:57   #203
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Citat:
Vasilije004 kaže: Pregled poruke
Pitanje:
Mom rođaku treba net. U ulici u kojoj živi ima nekoliko kuća i kuća blizu njega ima wireless konekciju. E sad jedna kuća koja je čak udaljenija od njih može da hvata tu konekciju uz pomoć eksterne wireless antene dok moj rođak ne može (isto koristeći eksternu antenu). Probali smo da je namjestimo itd itd ali neće nešto. Radnik u prodavnici mi je objasnio kako mora da ima jedan bas jak ruter koji bi slao i jos jedan slican koji bi primao signal. Može pomoć i pojašnjenje kako, šta i koju bi trebalo antenu kupit pošto smo ovu vratili u prodavnicu?
Kakvu antenu I ruter ima?
Mom drugu sam narucio antenu I ruter, koji sam postavio u nekom prethodnom postu, ima link ka njima; znaci mora imati ruter kompatibilan sa tom antenom. Antena mora da ima SMA konektor, koji ima I ruter, a ruter mora biti AP/client I na adresi rutera 192.168.0.1 podesis Quick setup za Client Router-a I potvrdjujes sve dok ne dodje do dela gde ima da se klikne "Survey" I kad posle nekoliko sekundi nadje dostupne "pristupne tacke, AP", izaberes sa najvise decibela, za dalje se snadjite, proguglajte, ne bi trebalo biti komplikovano.
Sto se tice menadzmenta wireless tacaka, ima raznih programa da se skinu sa neta ili sa CD-a od njegovog rutera, npr. TP-link ima program koji se zove "wireless configuration utility". Ako nema cd sa tim programom, windows ima svoj utility, zove se Wireless Zero Configuration. Ako kojim slucajem I on nije kompatibilan sa njegovim AP ruterom, ima nekoliko programcica na netu, koje nisam testirao:
http://www.netstumbler.com/downloads/
http://www.nirsoft.net/utils/wireless_network_view.html
http://lizardsystems.com/wi-fi-scanner/

Razlog sto ne moze da hvata tvoj rodjak sa antenom, moze biti neki koji sam malo pre naveo, a mozda jednostavno ima neka fizicka prepreka izmedju komsije I njega.

Pod uslovom da sve ovo vec znas, ne bih znao koji drugi razlog moze da bude, kompatibilnost hardvera, prepraka signalu ili jednostano podesavanje rutera, neko strucniji moze da odgovori, ja sam sve ovo napisao iz licnog iskustva.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2014, 18:08   #204
Vasilije004
Banned
 
Član od: 7.11.2012.
Lokacija: Philippines
Poruke: 57
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Vasilije004 Slanje poruke preko AIM-a korisniku Vasilije004 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Vasilije004 Slanje poruke preko Skypea korisniku Vasilije004
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
prodavac je mislio da treba da ima i taj komšija jak ruter od koga hoće da krade net.. znači nek kaže komšiji da kupi jači ruter..

Dogovor je pao sa komšijom a ne da krade net :P
Vasilije004 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 15:38   #205
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

jel zna neko kako jos pojacati antenu od 24db ako je moguce? imam vec airlive wl1700usb pa cak i tp link wn722n.. i grid antenu od 24db..
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 16:45   #206
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

@darkowozzd

Možeš da kupiš neki vajerles pojačivač, ali imaj u vidu da su vražije skupi...

Skupo...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 18:51   #207
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

a nesto u srbiji mozda? mada mnogo 300 dolara nesto do 60 npr bi bilo lepo ..
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 21:35   #208
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Nećeš ništa naći za te pare...

U Srbiji legalnim putem tako nešto nećeš sigurno naći, te stvari su kod nas zakonom zabranjene, zapravo za njihovo korišćenje se traže i izdaju specijalne dozvole od strane RRA.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2014, 9:42   #209
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

a nesto tipa nabudziti antenu,stavim neko cudo iza i to radi bolje npr. ? neznam ni sam na sta mislim,
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2014, 14:51   #210
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Ovako nešto, za distance i do ~50 Kilometara...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 4:28   #211
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Je li neko koristio WiFI repeatere? Imam onaj WiFi Tp link što su dali uz SBB i nisam zadovoljan... Imam sobu, pa onda kupatilo sa debelim slojem pločica i onda kuhinju gdje bih želio da imam dobar signal. A signal je tu katastrofa, gubi se... PA ne znam da li da jurim neki bolji ruter ili bi repeater uboden u utičnicu u zidu pomogao?



PS. Nisam oduševljem ovim čudesima sa 3 antene jer u toj sobi mi je krevet blizu modema... Znam da to nije štetno, ali mi podsvjest govori da nije zdravo

edit: izgleda da ja nisam dobro shvatio poentu repeatera... Oni gube 50% propusne moći, ili šta?

Citat:
Thanks to that 50% loss in bandwidth right off the top, just about all wireless extenders suck.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 16:37   #212
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Pozdrav!

Posto uskoro kupujem PC (pravio sam temu pre mesec dana oko toga) trebam da dobro razmislim o nacinu konekcije na internet.Posto zivim u najgorem delu Srbistana jos uvek nemamo ADSL,pa koristim pilicarske provajdere.

Brzina interneta je zadovoljavajuca (600 kb/s download,90kb/s upload),ali je ping nedaj boze (oko 600 u udarnom fejsbuk terminu ).

Razmisljao sam da kupim neki ruter i USB antenicu i tako imam signal na drugom spratu,gde bi trebalo da sredim sobu i metnem PC koji treba da se kupi,a ruter da bude povezan sa ovim krsom iz profila,i to u prizemlju.

Kako da sto jeftinije prodjem i sve da mi lepo radi?
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 22:20   #213
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

^ Pre neki dan sam kupio tl-wr841hp zbog problema sa slabim signalom. Mogu reći da "seče" zidove i za preporuku je a nije papreno skup.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2014, 23:02   #214
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Sta mu to znaci "WAN port not connected"? Sa tom bojom pise.
Kad pokusam da se nakacim na neki drugi wireless ruter izbaci tu poruku crvenim slovima. Onaj ruter na kojeg sam se nakacio prvog dana prepozna svaki put kad se povezem sa njim, ako izaberem neki drugi iz "Survey" liste izbaci tu poruku.
Probao sam reset, zatim hard reset, iskljucivanje rutera iz struje preko minut, default factory reset, ne pomaze. Malo sam listao po netu (5 minuta ) nasao sam da jedan od uzroka moze da bude da ip adresa mog rutera (192.168.0.1) moze da bude istao kao od tog udaljenog rutera, pa da to mora da se promeni, al sumnjam da je tako jednostavan problem.
http://www.tp-link.com/en/article/?faqid=81

Kao da je ta prva mac adresa od tog udaljenog modema ostala u memoriji mog rutera I samo njega prima, a ostale ignorise iako su gradske mreze, besplatne. Recimo hvata soliter 24dbl, benzinsku 64dbl, cak jedan hvata na preko 140 dbl, neverovatna jacina, pa pokusavam da promenim na neku od njih. Ovaj trenutni je 12dbl jacine I 15mbit-a, al tokom loseg vremena slabi, zato zelim da se nakacim na neki jaci signal.
Moze li neko sa it iskustvom da pomogne?


EDIT:
Ovako nesto slicno bude


Kad se povezem na onaj ruter jedini koji radi, sve one nule su popunjene, dok sa drugim ruterima je kao na slici

Poslednja ispravka: dacajak (5.3.2014 u 23:18)
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2015, 9:38   #215
Eagle_
Novi član
 
Član od: 21.2.2012.
Poruke: 14
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom

Pozdrav ! Hteo sam jedno laicko pitanje da postavim. U mojoj zgradi postoji SBB kablovska i ja placam oko 1100 mesecno samo za TV, a internet nemam. Da li postoji opcija da kupim negde taj njihov modem i da imam internet jer TV mi uopste ne treba. Malo mi je glup koncept, da placam TV koji ne gledam a da bih internet moram jos 1600 dinara da dam i to 2 godine da potpisem ugovor. Naravno zivim privatno i cak taj tv ne mogu da ugasim jer je kao cela zgrada potpisala ugovor sa SBB. Da li ti iz SBB mogu da mi dozvole da imam internet ali bez TV. Hvala unapred , molim unazad
Eagle_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2015, 9:41   #216
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Ne može. To sam i ja hteo, pitao sam ih i rekli da mora i tv. Jes glupo al šta da se radi.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2015, 18:16   #217
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Mislim da ne moras da placas tv samo zato sto je cela zgrada sbb. Nema logike, mozes to da otkazes.

Il uzmi adsl i otkazi tv il zadrzi tv pa uzmi i net.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2015, 6:15   #218
Nikola Rokvic
Član
 
Član od: 18.12.2008.
Poruke: 37
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Nadam se da ne dupliram pitanje, probao sam da nadjem slicno, nije mi poslo za rukom. Elem, kako sam nedavno ostao bez adsl-a (okolnosti su krajnje apsurdne pa ih necu navoditi) razmisljam da li da pojacam komsijin sbb koji bismo onda zajedno placali. Situacija je samo da nas dele neka tri, cetiri deebela zida (stara gradnja, '54) pa bih preskocio wireless vezu. Da li bih nekim sllucajem mogao kablom da povezem svoj wireless ruter (verat net-ov, koji sam koristio za adsl) na njegov uz neka podesavanja, ili mora ipak neki komplikovaniji nacin?
Nikola Rokvic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2015, 14:59   #219
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Pa kupiš mrežnog kabla koliko je potreban do tvog komšije i od njegovog sbb rutera ubodeš pravo u svoju mrežnu karticu. Ionako ima po 3-4 lan izlaza na ruteru.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pinstripe na korisnoj poruci:
Nikola Rokvic (11.9.2015)
Stara 28.9.2015, 20:27   #220
Nikola Rokvic
Član
 
Član od: 18.12.2008.
Poruke: 37
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Da se nadovezem na svoj prethodni post. Moja greska, komsija isto ima adsl, ne kablovski internet, ne znam da li to ima veze, ali da napomenem. Elem, kupio sam utp kabl, povezao na jedan od njegova cetiri (valjda lan) ulaza, sproveo do sebe i kada ga povezem direktno na kompjuter kaze da je unknown connection na local area network-u i nema interneta uopste. To sam isprobao cisto radi provere, pa sam onda povezao kabl na svoj ruter (sto mi je zapravo i cilj), dakle njegov kabl u prvi ulaz, i drugi kabl iz mog rutera u kompjuter. U local area connection-u mi tada kaze da je povezan, mada internet opet nemam. Podesavao nista nisam niti kod njega niti kod mene jer sam ocekivao da me sreca nekada malo pogleda i da nesto mozda i zavrsim na laksi nacin (nasuprot skorasnjem enormnom cimanju po forumima da caletu instaliram win xp na lap topu posle vise neuspelih pokusaja, sto sam na kraju i uspeo, tako sto sam, kao potpuni laik, posle dvadeset isprobanih potencijalnih resenja, potrosenih previse radnih sati, menjao u biosu ahci na ide mod koji simulira pata disk (ovu svoju frustraciju sam morao da podelim, ne zamerite)). Dakle, moram li da podesavam nesto kod komsije, ili kod mene, ili mozda i jedno i drugo? Pokusao sam onaj trik da u browseru otkucam 192.168.1.1 i tako udjem u neka podesavanja , nije upalilo.
Nikola Rokvic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
network, umrežavanje


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
FAQ: Kako skinuti fajlove sa Rapidshare.com? ZoNi Aplikativni softver 118 2.11.2009 19:50
Kako da se umrežim sa komšom? doctor Komunikacioni uređaji i umrežavanje 9 12.10.2009 0:16
Zadaci sa bitovima, ili kako već da ih nazovem.. forrest_gump Programiranje 19 28.8.2008 3:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com