Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.3.2006, 22:59   #1
Jack In The Box
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 314
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom "Best Buy" Notebook

Nije baš jednostavno odabrati proizvod koji ima najbolji odnos cene i kvaliteta. Ova procena je obično subjektivna. Medjutim, bilo bi dobro da čujemo različite predloge, a oni bi, ako ništa drugo, možda nekome i pomogli u izboru.
Moj predlog za "best buy" notebook je MSI S270. Za 1000€ dobijate Turion64, 512MB RAM, 80GB hard, wireless, bluetooth, card reader, DVD RW, trajanje baterije od oko 3 sata, mali i lagani ali moćni računar (u kutiji su i torba i miš). Jedine mane su mu integrisana grafika i nedostatak TV izlaza, ali čini mi se da trenutno nema konkurenciju, jer su svi drugi koji bi to isto mogli da ponude znatno skuplji.
Jack In The Box je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 22:02   #2
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: "Best Buy" Notebook

To je prilično uopšteno i neodređeno gledište; kod odabira računara, bilo da je u pitanju desktop ili laptop, prvo pitanje bi trebalo da bude koja je namena računara, tj. čemu bi on trebalo da služi i šta bi trebalo da radi? Samim tim, nekome će best buy biti neki model "samo da radi" koji košta oko 700e, nekome model koji košta 1700e, nekome su interesantne dimenzije, a nekome performanse itd.
Konkretno kod tog modela mi se ne sviđa relativno mali ekran (dijagonala 12.1") mada je nekome to prednost. Takođe, Turion još uvek nisu dostigao Centrina po nekim osobinama, a i MSI tek treba da se dokaže na tržištu prenosivih računara (barem na našem tržištu )
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2006, 22:50   #3
ime korisnika
Novi član
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: "Best Buy" Notebook

..kome može da bude tolicni ekran prednost nije mi jasno.Sad kada prave i od 17 ja treba da buljim u nešto što ima površinu ko kutija od DVD-ja?
ime korisnika je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 20:31   #4
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: "Best Buy" Notebook

Recimo, da si serviser koji dosta vremena provodi na terenu (npr. kada treba da izmeri jačinu signala za wireless internet na najrazličitijim mogućim mestima i slično ) itekako bi cenio to, što je ekran dovoljno veliki da na njemu možeš da vidiš sve što ti je bitno (pokretanje najnovijih igara u punoj rezoluciji se ne računa u "bitno" ), a da ti pri tom ne "otpadnu ruke". Naizgled između 1.9Kg i 3.5-4Kg nije neka prevelika razlika, ali kad ga vučeš po gradu sa sobom ceo dan razlika se i te kako primeti.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 22:17   #5
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: "Best Buy" Notebook

A koji notebook za 1000 eur preporučujete a da ima 15 Inch monitor?
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2006, 18:36   #6
Vladimiros
Član
 
Član od: 9.3.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: "Best Buy" Notebook

Nisam ga probao, ali mi se cini Fujitsu-Siemens Amilo A 1650 kao dobar izbor za te pare i to ne sa Sempron-om, vec sa Turionom(jeste da je ML u pitanju ali je ipak bolji od Semprona, a i kao 64 bit-ni racunar moze se smatrati future ready), sa 512 MB RAM-a, X200 plocom i grafikom, i sad nisam siguran da li je 60 ili 80 giga hard... I jos ima wide 15-icu
Vladimiros je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2006, 15:28   #7
Maksim Gorki
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 161
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Question Re: "Best Buy" Notebook

Ljudi, mozda nije bas pravo mesto, ali imam sledeci problem. Skoro sam kupio nov komp. Medjutim, problem je u sledecem: na faxu asm saznao da mi je potreban laptop samo za rad sa matricama. Da li neko moze da mi predlozi neki laptop, najosnovniji, samo da mu radi matlab i mathcad. Hvala unapred!!
Maksim Gorki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2006, 12:40   #8
mfritz
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: "Best Buy" Notebook

uh.. i ja imam jako cudne potrebe za laptopom.

1. hocju matoru kanticu, skoro besplatno da je nabavim, da mogu da citam knjige u krevetu. e books i tako to. i da pusta mp3 i da ima lan.

2. hocju alienware. najveci moguci displej, najjaci mogucji proc i grafiku. i memoriju. a ostalo nije toliko bitno, samo hocju da mogu da radim u autocadu i da rendam u bilo-cemu-zahtevnom. znam, glupo je, ali jedino bi mi takav komp odgovarao za izvesne potrebe. jel. pa dajte recite koji je najpovoljniji (citaj: najjevtiniji) od ovakvih azdaja.
mfritz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2006, 15:53   #9
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: "Best Buy" Notebook

1. Nov ili polovan? Ako ćeš nov, uzmi neki od osnovnih FS, mislim da je bio test u nekom od zadnjih brojeva SK, cena je negde 600-700€. Za polovan Halo oglasi pa šta nađeš.
2.
Citat:
najveci moguci displej, najjaci mogucji proc i grafiku. i memoriju. a ostalo nije toliko bitno
Pa i nije ništa ostalo. Može recimo Toshiba Qosmio G35, ili G25 ako ti je ovaj prethodni previše.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Baterija za notebook RoNet Prenosni računari 5 22.5.2009 15:10
"Best free programi" semaglig Aplikativni softver 33 12.3.2006 2:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com