Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.8.2015, 0:38   #141
Bradosh
Novi član
 
Član od: 12.8.2015.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za odabir modela televizora

Pozdrav svima,
Imam jedno pitanje, uzeo bih televizor preko mts box paketa (ne pitajte zasto sam odabrao da uzmem tv od njih), i sad oni u ponudi imaju, izmedju ostalih, JVC televizore. Ja znam sta je JVC nekad bio, ali jako dugo nisam video nikakav njihov nov proizvod. Da li neko zna kakvi su ti televizori i da li su barem malo kvalitetni kao JVC nekada? Ili je i to samo neki kinez kupio njihov brend?
Hvala unapred.
Bradosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2015, 15:02   #142
pissbottleman
Novi član
 
Član od: 28.5.2012.
Poruke: 17
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za odabir modela televizora

POzdrav!

Hteo bih da kupim tv do 400-450e preko ovih likova što donose iz madjarske.

Najbitniji od svega mi je kvalitet slike pošto ću ga uglavnom koristiti za gledanje filmova koje skinem sa neta.

Pored toga koristio bih ga za gledanje sportskog programa.

I na trećem mestu za igrice ponekad.


3d, smart i ostale zezancije me ne interesuju mnogo.

Možete li mi preporučiti neki model?

Pozdrav!
pissbottleman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2015, 8:08   #143
Danpil
Član
 
Član od: 18.10.2012.
Lokacija: Smederevska Palanka
Poruke: 289
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 52 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za odabir modela televizora

Nisi nam rekao na koliku dijagonalu pucas
U sustini ze te pare ja bih potrazio Samsung H6400. On je i smart i 3D i posto je 40 inca dobices i dvoje naocara. Ja uvek predlazem da se uzme 3D tv zato sto ima vecu hercazu, i onda ce mnogo bolje izgledati slika kada se gleda sport. Nece biti zamucenja kada se gledaju neke brze scene filma ili kada se gleda fudbal, lepo ce se videti kretanje lopte. Oni koji imaju stare led televizore znaju o cemu pricam. Za konkretno H6400 pise da ima 400hz medjutim prava hercaza je 100, ali je pomocu Samsungovog "Clear motion rate" to povecano na 400hz. Ja sam pre godinu ipo dana kupio 40f6100 3D tv ali ne i smart, posto mi je prikljucen na komp smart mi nije ni trebao i prezadovoljan sam, da sad mogu jos jedan da kupim ali vise ih nema u prodaji
Takodje sam predlozio Samsung zbog aktivnog 3D-a zato sto su svi filmovi na netu uglavnom za aktivan 3D. Drug ima pasivan LG i totalno je nezadovoljan.
Ne moras uopste uzeti u obzir sta ja kazem, ali gledaj da tv ima vise hz kako bi gledanje sporta bilo ugodno
Danpil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2015, 14:29   #144
pissbottleman
Novi član
 
Član od: 28.5.2012.
Poruke: 17
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za odabir modela televizora

Citat:
Danpil kaže: Pregled poruke
Nisi nam rekao na koliku dijagonalu pucas
U sustini ze te pare ja bih potrazio Samsung H6400. On je i smart i 3D i posto je 40 inca dobices i dvoje naocara. Ja uvek predlazem da se uzme 3D tv zato sto ima vecu hercazu, i onda ce mnogo bolje izgledati slika kada se gleda sport. Nece biti zamucenja kada se gledaju neke brze scene filma ili kada se gleda fudbal, lepo ce se videti kretanje lopte. Oni koji imaju stare led televizore znaju o cemu pricam. Za konkretno H6400 pise da ima 400hz medjutim prava hercaza je 100, ali je pomocu Samsungovog "Clear motion rate" to povecano na 400hz. Ja sam pre godinu ipo dana kupio 40f6100 3D tv ali ne i smart, posto mi je prikljucen na komp smart mi nije ni trebao i prezadovoljan sam, da sad mogu jos jedan da kupim ali vise ih nema u prodaji
Takodje sam predlozio Samsung zbog aktivnog 3D-a zato sto su svi filmovi na netu uglavnom za aktivan 3D. Drug ima pasivan LG i totalno je nezadovoljan.
Ne moras uopste uzeti u obzir sta ja kazem, ali gledaj da tv ima vise hz kako bi gledanje sporta bilo ugodno

E, da, to sam zaboravio...... ali pogodio si, taj od 40 inca i trazim. Cak mi je i taj samsung bio na prvom mestu, nakon istrazivanja po netu.

Ali juce sam bio sa devojkom do grada da pogledamo uzivo televizore i oboma nam se mnogo vise dopadaju kvalitet slike i boje na soniju i panasoniku nego na samsungu,lg i ostalim....

Konkretno svideli su nam se

Sony kdl - 40w705c i
Panasonic tx-40cs630e.
pissbottleman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2016, 21:53   #145
mrBurns
Član
 
Član od: 30.9.2010.
Poruke: 39
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 15 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za odabir modela televizora

Molim za preporuku tv od 40-43 dijagonale prevashodno za gledanje sportskog programa tj. fudbala.
Sta mislite o mts box izboru
https://www.mts.rs/privatni/box/ured..._LED_LT-40V750

ili sa winwin sajta nesto do 55000.

Pitanje je dana pa ako moze odgovor.
Sta je bitno, cuo sam osvezavanje i takve stvari.
Smart funkcija mi je bitna, ali moze i bez nje ako je nesto bas extra.
Hvala
mrBurns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2016, 17:46   #146
hiperborean
Član
 
Član od: 21.2.2009.
Lokacija: Sirmium
Poruke: 97
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 20 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za odabir modela televizora

Glas za Sony i Phillipips!
Mali off posto ne preporucujem nista
Ja imam Toshibu 32`` fhd, nista smart 3d i tako to i prezadovoljan sam, sluzi mi uglavnom kao monitor.
E sad kumovi su uzeli neki LG 48``- 50`` fhd, smart, 3d.. Slika je ok ali ono sto mene strasno nervira je valda frekvencija osvezavanja koje kao nekih 400hz, neki clear motion sta li je, ljudi to je strasno za gledati, sve filmove upropasti svi se krecu nekako ubrzano, kao da gledas snimak iz ruke telefonom... katastrofa.. Njima je to bas cool A ja kad dodjem i insistiram da iskljuce to s...nje jer ne mogu da gledam, ne znaju kako
hiperborean je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2016, 18:10   #147
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za odabir modela televizora

Ako neko može da objasni razliku između refresh rate-a i brzine odziva(ono 5ms,3ms)? Nekad je odziv bio marketinško sve i svja a sad se i ne pominje toliko u specifikacijama. Koliko znam, refresh rate se dobija nekom softverskom ekstrapolacijom, a ja ni na šlj televizorima ne vidim "zamućenje" kad gledam fudbal, stoga gde je to bitno i gde se može stvarno primetiti?
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2016, 19:17   #148
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Pomoć za odabir modela televizora

Refresh rate je vreme za osvežavanje slike na ekranu. Primer: 50hz - 50 frejmova u sekundi; 100hz - 100 frejmova u sekundi; itd. Što veće osveženje ima televizor, samim tim nije potreban 3:2 pulldown proces kojim se uklapa filmski frame rate sa televizijskim, pa će s tim slika biti jasnija i neće dolaziti do zamućenja pri brzim scenama. Naravno ovo zavisi i od modela televizora, pošto je on bitan faktor kako će odraditi taj proces. Sve je ovo ujedno i subjektivni osećaj, jer ne vide svi isto. Razlog što se refresh rate toliko više ne "propagira" je zbog toga što su plazme nestale sa tržišta, pa LCD proizvođači ne moraju da se utrkuju sa njihovih 600hz sub_field-a.

Vreme odziva je period za koji piksel pređe od aktivnog -> neaktivnog -> aktivnog stanja kada dobije informaciju od drugog uređaja (npr. grafička karta/konzola -> ekran). Pošto je danas retkost da se beli piksel zadrži duže na ekranu, uzima se vreme od sive do sive boje (GtG). Ovo je bitno za monitore i televizore koji se koriste za gaming.

Citat:
mrBurns kaže: Pregled poruke
Molim za preporuku tv od 40-43 dijagonale prevashodno za gledanje sportskog programa tj. fudbala.
Sta mislite o mts box izboru
https://www.mts.rs/privatni/box/ured..._LED_LT-40V750

ili sa winwin sajta nesto do 55000.

Pitanje je dana pa ako moze odgovor.
Sta je bitno, cuo sam osvezavanje i takve stvari.
Smart funkcija mi je bitna, ali moze i bez nje ako je nesto bas extra.
Hvala
Uzimaš za gotivinsko ili odloženo plaćanje?

Citat:
hiperborean kaže: Pregled poruke
Glas za Sony i Phillipips!
Mali off posto ne preporucujem nista
Ja imam Toshibu 32`` fhd, nista smart 3d i tako to i prezadovoljan sam, sluzi mi uglavnom kao monitor.
E sad kumovi su uzeli neki LG 48``- 50`` fhd, smart, 3d.. Slika je ok ali ono sto mene strasno nervira je valda frekvencija osvezavanja koje kao nekih 400hz, neki clear motion sta li je, ljudi to je strasno za gledati, sve filmove upropasti svi se krecu nekako ubrzano, kao da gledas snimak iz ruke telefonom... katastrofa.. Njima je to bas cool A ja kad dodjem i insistiram da iskljuce to s...nje jer ne mogu da gledam, ne znaju kako
Ako televizor ima filmski 24p mod, probaj sa njim pa vidi da li ti odgovara. Doduše dosta filmova se danas tako i snimaju da bi gledalac imao utisak da se sve to dešava ispred njega.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
ColdBoot (25.2.2016), joximovic (27.5.2016)
Stara 25.2.2016, 22:12   #149
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za odabir modela televizora

Aj da i mene neko nešto časti, pa sam odabra televizor
Pošto su ovi televizori danas multifunkcionalni uređaji koji mogu sve ka` računar onda je teži izbor
Prije je bilo: "Dobar dan, da`te mi neki u boji ako nema da`te mi taj crno-bijeli"
Danas, ne.
Budžet je do 600 Eurića malenih.
Pa sam eto odabrao nekojega Samsunga.
Zapravo ovaj model je: SAMSUNG UE40JU6072UXXH.
4K, 800Hz, Smart, Wi-Fi.
Što mislite?
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2016, 15:41   #150
mrBurns
Član
 
Član od: 30.9.2010.
Poruke: 39
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 15 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za odabir modela televizora

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
Refresh rate je vreme za osvežavanje slike na ekranu. Primer: 50hz - 50 frejmova u sekundi; 100hz - 100 frejmova u sekundi; itd. Što veće osveženje ima televizor, samim tim nije potreban 3:2 pulldown proces kojim se uklapa filmski frame rate sa televizijskim, pa će s tim slika biti jasnija i neće dolaziti do zamućenja pri brzim scenama. Naravno ovo zavisi i od modela televizora, pošto je on bitan faktor kako će odraditi taj proces. Sve je ovo ujedno i subjektivni osećaj, jer ne vide svi isto. Razlog što se refresh rate toliko više ne "propagira" je zbog toga što su plazme nestale sa tržišta, pa LCD proizvođači ne moraju da se utrkuju sa njihovih 600hz sub_field-a.

Vreme odziva je period za koji piksel pređe od aktivnog -> neaktivnog -> aktivnog stanja kada dobije informaciju od drugog uređaja (npr. grafička karta/konzola -> ekran). Pošto je danas retkost da se beli piksel zadrži duže na ekranu, uzima se vreme od sive do sive boje (GtG). Ovo je bitno za monitore i televizore koji se koriste za gaming.



Uzimaš za gotivinsko ili odloženo plaćanje?



Ako televizor ima filmski 24p mod, probaj sa njim pa vidi da li ti odgovara. Doduše dosta filmova se danas tako i snimaju da bi gledalac imao utisak da se sve to dešava ispred njega.
Da je gotovinsko uzeo bi u madjarskoj posto sam blizu. Na odlozeno placanje.
Ovo sa mtsom mi je prihvatljivo pa zato pitam za komentar.
Ponavljam, uglavnom za fudbal!
mrBurns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2016, 18:15   #151
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Pomoć za odabir modela televizora

Iako nisam video ovaj model JVC-a uživo i ne znam ljude koji ga imaju, ja sam više za LG. Konkretno zbog odnosa kupljenih/reklamiranih zadnjih nekoliko godina. S druge strane ukoliko ti cenovno odgovara, što da ne i JVC. Radnja u kojoj bi uzeo ima tek 43LF5400 za 57k dinara, a za taj novac (53-56k) se može naći i LF5610/561V serija kod drugih radnji.

Bilo bi dobro ako bi mogao da nađeš negde gde je izložen taj model JVC-a.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 20:07   #152
NenadS
Član
 
Član od: 7.10.2011.
Poruke: 102
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za odabir modela televizora

I mene takođe zanima JVC LT-40V751 preko mts-a. Uzeo bih roditeljima uz box, rekao bih da ima dobru cenu s obzirom da je smart.
Ili preporučite nešto bolje 39-43" iz mts box ponude. Gledali bi se uglavnom filmovi i sport na iptv i eventualno dvb-t2.
NenadS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2016, 19:04   #153
mrBurns
Član
 
Član od: 30.9.2010.
Poruke: 39
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 15 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za odabir modela televizora

https://www.mts.rs/privatni/box/ured...taljnije/96561
Jos ovaj ako neko ima iskustva, ponavljam pre svega za gledanje fudbala.
Imaju na lageru, tako da je ovaj usao u izbor. Moram preko njih jer nemam kesa za madjarski inace ima zveri od televizora za 450 eura.
mrBurns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2016, 19:17   #154
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za odabir modela televizora

Ja sam mojima uzeo isti taj samo bez DVB-T2 tjunera (LF5610) i skroz sam zadovoljan kvalitetom slike.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
mrBurns (7.4.2016)
Stara 18.5.2016, 22:19   #155
mrBurns
Član
 
Član od: 30.9.2010.
Poruke: 39
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 15 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za odabir modela televizora

Skupio sam neku lovu i uzeo preko madjarske tv.
Lg lf652v je model.
Narucio sam sport paket hd preko mts-a, jer sa obicnim mi se nikako ne svidja dok gledam fudbal jer se zamuti slika, a to mi je prioritet.
Sto se tice ostalog, zadovoljan sam.

ps. stigao sport hd paket, sve je odlicno.
Moja preporuka!

Poslednja ispravka: mrBurns (19.5.2016 u 13:01)
mrBurns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć (odabir procesora) combe83 Osnovne komponente 23 21.1.2011 19:09
Pomoć oko kupovine zakzizu Šta da kupim? 29 15.7.2010 21:01
Kreiranje 3D modela uz pomoć web kamere Radiant Grafički softver i radovi 6 17.11.2009 18:15
Umrežavanje laptopa i televizora? Pomoć... Maranellob Foto i audio/video 14 17.5.2009 21:30
Pomoć oko dva slična modela HP laptopa! Milojkooo Prenosni računari 9 16.1.2009 21:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com