Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.7.2012, 19:23   #1
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Procena laptopa

Koliko bih mogao da uzmem za ovaj lap iz profila? Sa ovom konfom,ako mu stavim hard od 500 gb,ili ako mu stavim ssd? Ocuvan je kao nov,prakticno da nema ogrebotinu..
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2012, 19:52   #2
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Procena laptopa

Novi Inspironi N5xxx mogu se naći već od 350e, u garanciji i sa Core i3 procesorom (koji je nešto snažniji od P6100). Tvoj model nadomješćuje razliku kroz odvojenu grafičku kartu, ali mislim da je 250 - 300e najviše što možeš da tražiš u svakom slučaju.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2012, 20:01   #3
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Procena laptopa

Ako mu stavim ssd od 64 ili 128? Mislio sam da zamenim lap za ipad 3 ili da ga prodam pa da doplatim. Ako mi se ne svidi ipad da li imam sanse da ga zamenim za lap ponovo jer ce mi mozda trebati da radim nesto za fax?
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2012, 23:04   #4
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Procena laptopa

Nista tebi to nece da znaci stavio mu ti, i motor od porsea,prodaces ga daleko ispod cene,evo ti moj slucaj sa acer aspire 7735zg,pazi 17inchni laptop niko ziv nece,iako izgleda kao sto si ti opisao,tako da budi srecan ako dobijes 200e,a isto i moj model ima slicnu konfiguraciju i posebnu grafiku.

Sto se ipada tice,ako ti treba,uzmi,nadma se da znas da radis u njemu,ako nisi nikad pre,mozda je bolje da uzmes tablet na bazi androida.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2012, 9:39   #5
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Procena laptopa

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Nista tebi to nece da znaci stavio mu ti, i motor od porsea,prodaces ga daleko ispod cene,evo ti moj slucaj sa acer aspire 7735zg,pazi 17inchni laptop niko ziv nece,iako izgleda kao sto si ti opisao,tako da budi srecan ako dobijes 200e,a isto i moj model ima slicnu konfiguraciju i posebnu grafiku.

Sto se ipada tice,ako ti treba,uzmi,nadma se da znas da radis u njemu,ako nisi nikad pre,mozda je bolje da uzmes tablet na bazi androida.
Malo bre. Pa video sam na oglasima da glupe netbukove sa 1 gb rama cene 200 evra. Ja ovo ne bih dao bez najmanje 280 e.


Pa meni treba neki uredjaj koji ce biti perverzija za net a da je prenosan i kvalitetan. Tu mi se ucinilo da je ipad 3 pravi za mene. Ali ako mi se ne svidi,da li mogu ponovo da ga zamenim za neki pristojan laptop ili da ga lako prodam? Nisam nikad ni video nijedan apple uredjaj ali po svemu sto sam video i cuo o njemu,mislim da je idealan za mene
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2012, 16:41   #6
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Procena laptopa

Nema sta ti dal bi dao ili ne bi,biraj il ces prodati ili neces. Jbg,vec za te pare ima nov laptop da se kupi i vecina korisnika se vodi tom logikom p ce pre onda da kupe novi,nego ce kupiti polovan. Ako nisi nikad koristio nikakav apple proizvod moze da ti bude konfuzno malo da kroistis,i imam neki osecja da bi vrlo brzo i vratio,tako dam ozda i niej ipad za tebe,nista lose ne govorim,samo na osnovu utiskak orz tvoej recenice kazem. Ipad jeste kvalitetan svakako,imai odlican retina displej ali os nije ni malo slican windowsu ili androidu,pa ume da zbuni. Da ga zamenis za neki lap,mogo bi smao ako imas takav dogvoor u radnji da u roku od 14 ili 7 dana ako nsii zadovoljan kupovinom vratis ili zamenis za nesto korisnije.

Sto se netbuka tice to je druga kategorija,skuplji su jer su mali i prenosni.Naravno ima i likova koji preteruju sa cenom,ali ja ti kazem kako jeste,jer i ja vec godinu dana pokusavam da prodmam oj laptop verovao ili ne.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2012, 18:14   #7
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: Procena laptopa

@flamingos
Po meni 13" dijagonala za laptop optimalna u svakom pogledu. Steta sto je nase trziste floodovano sa 15,6" modelima. Tebi se verovatno u trenutku kupovine ucinilo da je 17" musthave, ali nije

@kojicm
Sto reko flamingos, biras, ili ces da ga prodas ili neces. Ako zacenis mozes kao i on da ostanes i godinu dana i da opet ne prodas.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku el_corona na korisnoj poruci:
flamingos (13.7.2012)
Stara 13.7.2012, 18:28   #8
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Procena laptopa

Nije se meni ucinilo da je must have,vec mi je tada zaista bio potreban laptop sa tolikim ekranom,jer je bio multimedijalna zamena za desktop koji nisam imao neko vreme. u vreme kad sma ga ja kupio,za te pare je bio zaista bb kad se uzme u obzir veliki ekran na koga ide skroo polovina cene. Ja ga nisam zacenio,cak sta vise cena je odlicna bila u odnosu sta nudi,i sta je tacno namena tog laptopa. Na zalost,realnost je takva da se kod nas bilo sta jako tesko prodaje,i tu najvise dopirnosi kriza.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2012, 18:54   #9
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: Procena laptopa

Tacno sam predpostavljao da si ga kupio za tako nesto, znam da nisi od onih sto se zalecu za nesto, zato sam i stavio onaj Big Grin smajli za ono must have a nisam mislio da si ga ti zacenio, nisam se najbolje izrazio. Hteo sam da kazem kojicmu da pored toga sto moze da zagine godinu i vise dana u statusu prodavca pa ako ga jos zaceni moze ostati i duze u tom statusu. Sto se tvoje cene tice, verujem da je adekvatno formirana, ipak si ti iskusniji clan .
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku el_corona na korisnoj poruci:
flamingos (13.7.2012)
Stara 13.7.2012, 21:04   #10
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Procena laptopa

Znaci definitivna cena je 200 e? Jel to sa ovim od 80 gb ili sa 500 gb koje cu da stavim?


Da li se ocekuje padanje cene ipada 3 na nekih 380-400 e u nekoj blizoj buducnosti,dok jos ne zastari?

Da vam pojasnim situaciju u kojoj se nalazim. Imam laptop iz profila i njega 95 % koristim za net i za muziku. Posto igre ne igram,a i ako igram to su vecinom male fles igre,mislio sam da kupim neki tablet. Za sada,koji god da sam gledao nasao sam mu neku manu,osim ipada koji nema nijedan ozbiljan nedostatak. Ustvari,podrska za fles je ozbiljan nedostatak,ali tu se jos nisam raspitao da li posoji neka alternativa da se prikaze fles sadrzaj.

Ukratko,treba mi prenosiv uredjaj sa kvalitetnim ekranom i desktop prikazivanjem interneta za trosenje slobodnog vremena.
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2012, 21:46   #11
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Procena laptopa

Stavi 500gb hdd,i onda mozes da stavis pocetnu oko 240e. Sa 80gb hdd mozes da racunas na 180-200e

Znas sta bi ti ja predlozio? Da ne bacas pare,da eventualno prodas ta dva harda i kupis ssd,i ako bas hoces uzmes i neki povoljan netbuk ili tablet kopiju ipada npr,za surfing sasvim dovoljan.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2012, 22:06   #12
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Procena laptopa

Ne bih ja nista osim ipada 3,sve drugo je gore od ovoga sto imam. Ocekuje li se kakav pad cene ipada 3? Ne moram da kupim novi,moze i polovan.


Eventualno bih uzeo ipad 2,ali onda ne bih prodavao lap
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
laptop, procena, prodaja


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Prey, odličan anti-theft software za pronalaženje ukradenog laptopa ili smartphone-a Gradimir Zaštita 12 13.9.2012 16:43
Koji od ova dva laptopa ? Miami Vice ŠDK - Prenosni računari 0 13.4.2011 22:58
Problem sa servisiranjem laptopa Gorstak Prenosni računari 8 6.7.2010 23:50
Muka oko izbora laptopa tashana ŠDK - Prenosni računari 7 10.7.2008 13:08
savet i procena (zamena ili shoping) vecito pitanje soko_kg Šta da kupim? 14 2.3.2007 4:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com