Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.8.2006, 0:05   #1
rista_the_man
Član
 
Član od: 28.8.2006.
Poruke: 83
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom NOTEBOOK ali za igranje

Treba mi notebook do 900-1000 eurova ali voleo bih da mogu igrati call of duty 1,2, novije strategije(rise of legends) i underground 2.Ne mislim da ih igram na velikim rezolucijama nemora ni grafika biti preterano nabudzena samo da ne secka (navikao sam sada imam komp na 800mhz i mucim se).I jos jedno pitanje video sam u oglasima lap top racunare sa nekom grafickom ja mislim da se zove ati x200 ili tako nesto i pored nje pise up to 128mb da li to znaci da ona radi na 128 mb ili...
rista_the_man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2006, 13:09   #2
Vladimiros
Član
 
Član od: 9.3.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: NOTEBOOK ali za igranje

x200 je ploca sa integrisanim grafickim cipom od Ati-ja X300, koristi sistemsku memoriju(nema svoju) i sporiji je od ne-integrisanog, odnosno diskretnog, X300.

Za pare koje si naveo mogu da ti preporucim laptop koji ja koristim, Dell Inspiron 6400, u pitanju je Core Duo procesor na 1.66 GHz, koji je veruj mi djavolski brz, 512MB DDR2 RAM-a, i Ati Mobility Radeon X1300 sa 64 MB diskretnog rama, mada moze da povuce i sistemsku memoriju do ukupnih 256 MB. Tu su i WiFi i Bluetooth. Ima i DVD rezac.I uz sve to imas 3 god. garancije, sto je izuzetno bitno za laptop jer ako nesto crkne da placas iz svog dzepa, verovatno ti se nece isplatiti da popravljas, vec samo da kupis nov laptop. Ploca je na primer 400-500 evra, LCD oko 300-400, itd. pa ti sad vidi koliko ti se isplati samo jedna godina garancije. Sa jos malo memorije i Win Vista ce raditi ko podmazana...(sve sa AERO-om)

P.S.
Zackoljica: Ovaj sto ja imam kosta malo preko 1000 evra sa uracunatim PDV-om, ali NEMA operativni sistem... Ako ti treba sa legalnim Windows-om vidi malo skuplje varijante...(uz Win idu i dosta korisnih programa, pa ti sada izvagaj sta ti treba)
Vladimiros je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2006, 21:48   #3
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: NOTEBOOK ali za igranje

[QUOTE=Vladimiros]x200 je ploca sa integrisanim grafickim cipom od Ati-ja X300, koristi sistemsku memoriju(nema svoju) i sporiji je od ne-integrisanog, odnosno diskretnog, X300.QUOTE]

Tu jesi malo u pravu ali ne i potpuno.

kod mene laptop koristi istu graficku sa razlikom da ima svoju video memoriju 128mb i da se jos moze prosiriti sa pomocu sistemske.
Koliko sam primetio na webu proizvodzaci grafickih za laptop_se prave i ugradzuju iste serije sa razlikom sa ili bez svoje memorije zato i treba dobro gledati o kojo vrsti memorije se radi za grafiku!!!!
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igranje sa ograničenim protokom M1los Mrežne igre 19 31.8.2006 14:31
Preporuchite mi notebook!!! Mefisto ŠDK - Prenosni računari 10 25.8.2006 15:25
SAT net za online Igranje K'R' HooD Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 24.6.2006 23:16
"Best Buy" Notebook Jack In The Box ŠDK - Prenosni računari 8 9.6.2006 15:53
Online igranje... dzambo O igrama uopšte 7 28.12.2005 0:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com