Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte > Online kupovina igara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.4.2020, 11:59   #701
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.369
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Epic Game Store

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Pa bila je prica da developer-i dobijaju pare od Epic-a unapred da budu njihova ekskluziva tako da puca im frula sto ih ti kaznjavas
Što je razlog više da im ne poklonim još i 89% od moje kupljene kopije.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2020, 13:42   #702
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.151
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.054 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Re: Epic Game Store

EGS je i dalje ogoljeni store bez gomile osnovnih funkcija koji se hvali time sto eto ima (na papiru) daleko bolju podelu zarade nego Steam...a od ozbiljnijih izdavaca i developera jedino je Ubisoft zagrizao (mada i to nije neki reper sobzirom da opet mora da se koristi/aktivira Uplay) cak i Take Two ne gura sve svoje igre na EGS. tako da manje vise prica o tome kako je EGS postao neka velika konkurencija Steam-u i nema neke osnove sem ako se ne racunaju samo indie igre ali realno Steam i ne zivi od indie igara. Uglavnom EGS je tu da ostane ali onaj pocetni zamah od pre godinu+ dana im je prosao i nisu navukli toliko velikih developera na svoju platformu, ja jesam za konkurenciju ali EGS je smandrljan projekat (u tipicno Kineskom fazonu) za sto brzu zaradu $$$



Ps Zaboravih i THQ Nordic mada i oni nisu neki ozbiljan "igrac" ako se uzme u obzir njihov katalog igara koje su izbacili do danas.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2020, 15:38   #703
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Epic Game Store

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Kao I Sony I MS i Nintendo i Apple I Google I Samsung... Ali ne samo je Valve negativac iako ima najnapredniju digitalnu radnju u industriji video igara.
Ne dex, ne shvataš šta ja hoću da kažem. Moja poenta je da nije onako kao što prečesto ti i DeCoy predstavljate: nije samo Epic negativac.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2020, 15:59   #704
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Epic Game Store

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Što je razlog više da im ne poklonim još i 89% od moje kupljene kopije.
Znaci odrices se necega sto bi voleo da imas zarad lazne moralne satisfakcije. To je prilicno samodestruktivan nacin zivota
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
player1 (14.4.2020)
Stara 14.4.2020, 16:14   #705
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Epic Game Store

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Ne dex, ne shvataš šta ja hoću da kažem. Moja poenta je da nije onako kao što prečesto ti i DeCoy predstavljate: nije samo Epic negativac.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Epic nije ni pozitivac jer ti kao korisnik dobijas manje. Da li ti mislis da developere briga kako ti zaradjujes novac za njihove igre? Ko se od njih ponudio i glasno pricao protiv mnogo gorih industrija? Ti takodje mislis da je Epic usao u svu ovu pricu kako bi samo pomogao developerima? Biznis je biznis nema tu mnogo ljubavi.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2020, 16:25   #706
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Epic Game Store

Mislim da niko ovde i ne pokusava da dokaze da je Epic pozitivac i da nam je svima veoma jasno da svi oni (zajedno sa steamom) vole samo pare
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Luka Filipovic na korisnoj poruci:
simke85 (14.4.2020)
Stara 14.4.2020, 16:44   #707
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Epic Game Store

Nije ni Steam pozitivac, kako ne shvataš dex? 30% od ukupne prodaje je mnogo iako je Steam platforma u mnogim stvarima najbolja, ali to objektivno ni ne vredi ni ne košta toliko, samo je korišćenje monopolske pozicije. I ni Steam nije u svim stvarima najbolja platforma, npr. mnoge stare igre nisu pačovane da rade lepo na novijim mašinama i sistemima za razliku od GOG-a, plus GOG nema DRM ni za jednu svoju igru. Naravno da ni Epic nije pozitivac, ali eto bar za sada ne pljačkaju developere kao Steam, Google, Apple, Sony, Microsoft pa i GOG i nude fenomenalne besplatne igre.

I Steam je prvo postao popularan zbog toga što je bio obavezan za Half-Life 2, deljenja besplatno Portala 1 i Left 4 Dead 2 i u to vreme prvi put viđenih nestvarnih popusta, Epic je tek sada ušao na to tržište i igra na Fortnite, besplatne igre i timed ekskluzive da bi se probio.

Ti i još neki želite da predstavite da jedino Steam treba da postoji, predstavljate njega i Valve kao nešto bezgrešno, nedodirljivo jer ste fanboyi, mene i 99% onih koji vam se zbog toga ovde suprotstavljaju zapravo boli ... za Epic, nego nas nerviraju vaši dvostruki standardi i na skoro svaki post ovde pljuvačinu Epica i svršavanje na Steam.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku simke85 na korisnoj poruci:
Garinca (14.4.2020), nexexcalibur (15.4.2020), player1 (14.4.2020)
Stara 14.4.2020, 17:01   #708
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.369
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Epic Game Store

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Znaci odrices se necega sto bi voleo da imas zarad lazne moralne satisfakcije. To je prilicno samodestruktivan nacin zivota
Ne, odričem se nečega iz principa, što je nešto što bi mnogi u Srbiji mogli da nauče.

@simke85

Netačno, ja se ne zalažem da samo Steam treba da postoji, i pre Epic Storea je postojao i Origin i Uplay pa nisam imao, niti imam, problem sa ovim servisima, štaviše imam po pedesetak igara na svakom od njih. Ako pogledaš prve postove u ovoj temi, čak sam i poželeo svu sreću Epicu, ali je to bilo pre priče o plaćenim ekskluzivama. Kupovanje ekskluzivnosti na jednoj otvorenoj platformi kakav je PC potplaćivanjem razvojnih timova jednostavno ne mogu da podržim. Na stranu kineski kapital i farmovanje potencijalnih kupaca razbacivanjem besplatnim igrama.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 8:33   #709
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Epic Game Store

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Nije ni Steam pozitivac, kako ne shvataš dex? 30% od ukupne prodaje je mnogo iako je Steam platforma u mnogim stvarima najbolja, ali to objektivno ni ne vredi ni ne košta toliko, samo je korišćenje monopolske pozicije. I ni Steam nije u svim stvarima najbolja platforma, npr. mnoge stare igre nisu pačovane da rade lepo na novijim mašinama i sistemima za razliku od GOG-a, plus GOG nema DRM ni za jednu svoju igru. Naravno da ni Epic nije pozitivac, ali eto bar za sada ne pljačkaju developere kao Steam, Google, Apple, Sony, Microsoft pa i GOG i nude fenomenalne besplatne igre.

I Steam je prvo postao popularan zbog toga što je bio obavezan za Half-Life 2, deljenja besplatno Portala 1 i Left 4 Dead 2 i u to vreme prvi put viđenih nestvarnih popusta, Epic je tek sada ušao na to tržište i igra na Fortnite, besplatne igre i timed ekskluzive da bi se probio.

Ti i još neki želite da predstavite da jedino Steam treba da postoji, predstavljate njega i Valve kao nešto bezgrešno, nedodirljivo jer ste fanboyi, mene i 99% onih koji vam se zbog toga ovde suprotstavljaju zapravo boli ... za Epic, nego nas nerviraju vaši dvostruki standardi i na skoro svaki post ovde pljuvačinu Epica i svršavanje na Steam.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Ja tebe pitam zasto mene kao korisnika boli briga koliko izdavac/developer dobija? JA gledam svoje interese kao korisnik. Epic meni kao korisniku mnogo vise steti nego sto dobrog donosi, od povecanja cijena do smanjenja izbora gdje cu kupiti igru. I na to sve nedostatka funkcija u samom launcher-u. I kakve veze Steam ima sa igrama koje nisu patch-ovane? To je obaveza developera ne Valve-a, Valve nema pristup source kodu pa da moze da radi sa igrom sta hoce. Takodje Valve nikada nije niti ce forsirati DRM, dosta igara na Steam-u narociti Indie igara je DRM free (odes u folder igre i pokrenes igru bez Steam-a).

I po hiljaditi put nikada nisam rekao da samo Steam treba da postoji (na kraju krajeva nije Epic prva konkurencija Steam-u a ni posljednja). Poenta citave price je da je Epic ponudio inferioran proizvod za krajnjeg korisnika koji forsira da se koristi jer zeli da dobije dio kolaca od digitalne prodaje igara. I evo skoro godinu i po dana nakon izlaska njihov proizvod je i dalje inferioran iako Epic ima milijarde na svom racunu.

Meni nije jasno kako ti koji zivis u ovom okruzenju nisi u stanju da vidis da je Epic tebi pogorsao situaciju kao korisniku. Mi nemamo regionalne cijene na Epic-u pa da kazes eto nesto rade za nas. I jos na to Epic ekskluzive u vecini slucajeva nije moguce uzeti nigdje van Epic Store-a tako da nemas ni popuste na GMG-u npr. Takodje Ubisoft igre bukvalno ne mozes vise ni pokloniti nekome ako hoces jer ni Epic Store ni UPlay nemaju mogucnost poklanjanja (vec sam dva puta mislio prijatelja obradovati igrom a nisa mogao).

Ali eto mozes da uzmes free indie igre i poneku stariju AAA igru pa je sve to ok. A ja ti opet kazem da ce sve te free igre indie developerima doci na naplatu kao sto im je i Humble Bundle dosao. Epic nece vjecno placati indie developere, a kad jednom das svoju igru za dzabe spustio si joj cijenu i nema vracanja nazad (licno znam barem 3-4 osobe koje su bukvalno prestale kupovati indie igre jer ih Epic djeli a Humble Monthly/Choice je jeftiniji).

A o istoriji Steam-a ocigledno nema poente pricati jer ocigledno neces da vidis koliko je Steam znacio PC zajednici u vrijeme kada je taj isti Epic (i mnogi drugi) napustio PC trziste.

Ali jeste i DeCoy i ja samo fanboy-evi koji nekim cudom imaju brdo igara na GOG-u, UPlay-u, Origin-u... i iz nekog razloga kupujemo igre na GMG-u, Fanatica, Humble i mnogim drugim radnjama (legalnim ili ne).

Poslednja ispravka: dex3108 (15.4.2020 u 8:53)
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
MegaGiga (16.4.2020)
Stara 15.4.2020, 8:42   #710
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Epic Game Store

Cela drama oko 30%, a niko se ne seća vremena CD/DVD izdanja i koliko je tu odlazilo procenata na izdavača, štampanje diskova, pakovanje, isporuku do prodavnice, udeo prodavnice itd. Pa ako se tiraž ne rasproda, u problemu si za sledeću igru, a ako se rasproda, moraš da moliš izdavača da doštampa novi tiraž (što je opet rizik).

A sad možeš sam sebi da budeš izdavač, ne brineš o pečovanju, ne brineš o doštampavanju, imaš ogromno tržište i jedini fiksan trošak od 30%, i sad je to najveći problem.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 10:12   #711
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Epic Game Store

Mislim da se mnogi ovde ne secaju kakav je bio steam na pocetku, platforma koja je stara 15 godina i kojima je trebalo 10 godina da promene skin da to lici na nesto

Epic store je jos mlada platforma, u povoju i ne znam uopste zasto se raspravlja o faktoru profita developera, 99% nas ovde nikada igru nece napraviti i nama kao korisnicima totalno nebitna informacija sta se desava iza kulisa...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 10:44   #712
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Epic Game Store

Vodite istu diskusiju već godinu dana...

Lepo je što imamo izbora, kome se gde više sviđa tu će kupiti, svako ima svoje principe, i treba da ih ima.

Ne vidim razlog da napadate druge kolege sa foruma zbog njihovog mišljenja i da ih nazivate imenima.

Napišite svoje argumente i oni će svoje.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 11:48   #713
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Epic Game Store

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Mislim da se mnogi ovde ne secaju kakav je bio steam na pocetku, platforma koja je stara 15 godina i kojima je trebalo 10 godina da promene skin da to lici na nesto

Epic store je jos mlada platforma, u povoju i ne znam uopste zasto se raspravlja o faktoru profita developera, 99% nas ovde nikada igru nece napraviti i nama kao korisnicima totalno nebitna informacija sta se desava iza kulisa...
Bez da ulazim u dalju polemiku za i protiv Epica, ali ovaj argument sam video vise puta i nikako ne mogu da ga razumem.Zato sto su oni mlada platforma treba im gledati kroz prste? Pa ako je Steam 15 godina menjao, doradjivao, kvario, popravljao, Epic je samo trebalo da sedne i da nauci iz njihovih gresaka i mogao je da napravi bar platformu sa 75% funkcionalnosti Steama, obzirom na lovu kojom raspolazu.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 12:03   #714
Markius
Veteran
 
Član od: 12.7.2007.
Lokacija: Požega
Poruke: 513
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 56 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Epic Game Store

jedino sto mi na epic-u stvarno bode oci je nemogucnost ogranicenja brzine download-a...
Markius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 13:11   #715
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Epic Game Store

Ako mogu da instaliram ono rockstarovo *****e od lauchera mogu i epic...

Sent from my SAMSUNG-S6 edge + using Tapatalk
MARE GSX R je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 16:49   #716
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Epic Game Store

Koristim Epic Launcher, u koji je nabudzen store, vec godinama zbog Unreal Engine-a i upaljen je iskljucivo jer mora da bude upaljen zbog UE4. Djubre je godinama sporo sa suvim minimumom funkcionalnosti koje je store pokupio jer je nabudzen u smece od Launchera.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 17:17   #717
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Epic Game Store

Cisto da razjasnim uopste nisam fan epica vec koristim priliku da dopunim i obogatim kolekciju igara imam i gog i ubi i origin i steam itd... Samo kazem za prosecnog korisnika uopste nisu toliko losi ima dosta stvari da poboljsaju ali ok su...

Sent from my SAMSUNG-S6 edge + using Tapatalk
MARE GSX R je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 17:38   #718
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.151
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.054 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Re: Epic Game Store

Pa cim dele igre za dzabe (sto im je i jedini plus) naravno da su dobri za prosecnog korisnika
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Ichigo222 (2.7.2020), zchira (16.4.2020)
Stara 15.4.2020, 17:42   #719
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Epic Game Store

Pa o tome ti i pricam... 😂😂😂😂

Sent from my SAMSUNG-S6 edge + using Tapatalk
MARE GSX R je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2020, 17:19   #720
zchira
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 197
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 55 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Epic Game Store

I dalje ne razumem ovoliku ostrascenost.
Razumem raspravu openSource/freeSoftware vs proprietary. Opet tu ima nekih principa, ideologije itd...

Ovde u pitanju su korporacije. Kao i SVE korporacije, motiv je profit. Ne postoji misija, visi cilj itd... samo u zavisnosti od stanja na trzistu i trenutne pozicije donose odluke o nacinu poslovanja, pa se onda nekima cini da je neka kompanija zla a neka dobra.
Prosto, epic je namirisao da steam pravi dobar biznis sa svojom prodavnicom, pa su i oni usli u to. Za svoje mesto na trzistu trazstu se bore na nacin koji se nekima svidja, a nekima ne... neki kravatas je procenio da treba tako. Steam ce, ako proceni da je ugrozen, reagovati i to je to....
Niko tu ne brine o idealima i principima (iako ce mozda neko da pusti marketinsku kampanju da predstavi stvari drugacije, kao google "don't be evil" svojevremeno, pa ispadose i te kako evil...).

Tako da relax, igrajte igre
zchira je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku zchira na korisnoj poruci:
Akumu (16.4.2020), Mocko (16.4.2020), perablenta (16.4.2020), player1 (16.4.2020), simke85 (17.4.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
epic, fortnite, unreal

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Steam SirDuck Online kupovina igara 13425 juče 14:33
Watch Dogs dex3108 Akcione igre 1815 8.11.2017 23:22
A Game of Thrones: Genesis Romantic otpaTci 4 20.5.2011 20:55
Apple store detains teens for installing iPhone game nighthawk Brbljaonica 6 18.6.2008 18:02
Call of Duty Real-Time Card Game (kartaška igra sa tematikom drugog svetskog rata) Liquid Nitrogen Brbljaonica 9 7.6.2008 12:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com