Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.2.2009, 16:16   #21
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

no hard feelings, but..... tvoj prvobitni post povodom ovog pitanja je neodređen, baš kao i tekst sa interfejsovog sajta, i na osnovu njih se ne može doneti konkretan zaključak da li će se, i za koje će se televizore ''zabrana'' odnositi......


p.s.
evo još jednog linka
http://www.panasonic.rs/content/cs/news/2009/2.html

Poslednja ispravka: N_i_k_o_l_a (18.2.2009 u 19:32) Razlog: link
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 19:56   #22
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Plazma ekrani su bolji od LCD-a zbog:
Brzine odziva,
vece palete boja,
uglova gledanja,
veceg kontrasta,...
ukratko sve osim potrosnje struje i brightnes-a (LCD je bolji za svetle prostorije).

Mane: moguc je burn-in efekat ako se dugo vremena ostavi staticna slika na ekranu.

U praksi: ako gledate fudbalsku utakmucu u vecem drustvu na LCD-u imacete priliku da vidite efekte "ghoustinga" (duhove) i zamucivanje slike u brzim scenama. Drustvo koje sedi sa strane ce videti nesto drugaciju sliku od drugara koji budu sedeli tacno ispred televizora...

Suma sumarum, bila bi prava steta da se tek tako ukine jedna tehnologija samo zbog argumenta potrosnje struje (ko da je vlasnik ne placa).
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
tomas (19.2.2009)
Stara 18.2.2009, 20:12   #23
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

mislim da je kupovina u nasoj zemlji besmslena,ja sam isto se lozio na full hd ali cu ipak na hd ready...
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tomas na korisnoj poruci:
nikola87 (18.2.2009)
Stara 18.2.2009, 21:05   #24
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Plazma ekrani su bolji od LCD-a zbog:
Brzine odziva,
vece palete boja,
uglova gledanja,
veceg kontrasta,...
ukratko sve osim potrosnje struje i brightnes-a (LCD je bolji za svetle prostorije).

Mane: moguc je burn-in efekat ako se dugo vremena ostavi staticna slika na ekranu.

U praksi: ako gledate fudbalsku utakmucu u vecem drustvu na LCD-u imacete priliku da vidite efekte "ghoustinga" (duhove) i zamucivanje slike u brzim scenama. Drustvo koje sedi sa strane ce videti nesto drugaciju sliku od drugara koji budu sedeli tacno ispred televizora...

Suma sumarum, bila bi prava steta da se tek tako ukine jedna tehnologija samo zbog argumenta potrosnje struje (ko da je vlasnik ne placa).
Sve ja to znam ali covek nemoze da razlikuje kontrast veci od 2000:1 takoda je sve jedno,nemoze da ralikuje odziv od 0,001ms i 4ms,za boje koliko ja znam i LCD i plazma televizori imaju po 16 miliona boja jedino sto je bolje to taj ugao vidljivosti koji po mom misljenju i nije toliko veci(ko primeti ove razlike taj je neki rod Supermen-u).E a za duhove to nisam jos primetio(u sobi u kojoj se nalazi moj LCD televizor bilo je oko 10 ljudi i nisu se videli duhovi a i svako je sliku video jednako jer niko nije sedeo na podu ili je mom LCD veci ugao vidljivosti nego prosecnom).
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 21:26   #25
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

plazma je jednostavno bolja za filmove,bio sam u tehnomarketu poneo wd tv i pustao na plazmi/lcd hd ready/full,jednostavno plazma daje bolju i zivlju sliku a na lcd je sve nekako isprano i bledo...
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 22:49   #26
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

A to mora da si uporedjivao neki Djang-vu-djang sa Panasonic-kom.Neverujem jer sam ja suprotno video ali sam gledao LCD i plazma televizor slicnih performansi i cena.A kvalitet slike zavisi i od same antene.Ja licno mislim barem u Srbiji da se HD televizori vise isplate kao monitori za racunare i konzole nego kao televizori.Nek on uzme plazma televizor ako hoce nebranim mu ja.
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 22:55   #27
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
plazma je jednostavno bolja za filmove,bio sam u tehnomarketu poneo wd tv i pustao na plazmi/lcd hd ready/full,jednostavno plazma daje bolju i zivlju sliku a na lcd je sve nekako isprano i bledo...
wd tv - jel to ovaj multimedijalni plejer? ili nešto drugo?
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 23:06   #28
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Citat:
zvicko kaže: Pregled poruke
Sve ja to znam ali covek nemoze da razlikuje kontrast veci od 2000:1 takoda je sve jedno,nemoze da ralikuje odziv od 0,001ms i 4ms, ...
Прошле године сам стицајем околности гледао неку утакмицу на Самсунговом монитору који има одзив 2 ms (мислим да је 930 или 931 BF) и могу ти рећи да се виде духови. Нећу да улазим у то да ли тај монитор има одзив колико пише да има, али су духови видљиви. Како ли то изгледа на телевизору дијагонале 42" појма немам, али претпостављам да се виде ту.
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Orvel na korisnoj poruci:
oluja (19.2.2009)
Stara 18.2.2009, 23:20   #29
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

verovatno nešto nije bilo u redu sa monitorom, ja trenutno na monitoru iz profila ne vidim nikakve duhove bez obzira da li se radi o filmu ili igri, takođe na svom starom lcd monitoru lg 1710b iz 2003. godine koji ima odziv 16ms ne vide se nikakvi duhovi.......međutim duhovi su mogli da se zapaze na petnaestnom inčnom modelu sony monitora (oznaka sdm ili tako nešto iz 2003. godine) sa odzivom od 25ms.....
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 23:24   #30
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Монитор и даље ради како треба. Нема духова код игара и филмова (бар нисам приметио), али "фудбалских духова" и даље има (лопта оставља траг за собом и томе слично).
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 23:28   #31
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Citat:
zvicko kaže: Pregled poruke
A to mora da si uporedjivao neki Djang-vu-djang sa Panasonic-kom.Neverujem jer sam ja suprotno video ali sam gledao LCD i plazma televizor slicnih performansi i cena.A kvalitet slike zavisi i od same antene.Ja licno mislim barem u Srbiji da se HD televizori vise isplate kao monitori za racunare i konzole nego kao televizori.Nek on uzme plazma televizor ako hoce nebranim mu ja.
tamo su bili samsung,panasonic,sony,toshiba,lg itd...
Ne znam sta ti je to "Djang-vu-djang" i pustao sam sa ripove 720p,1080p.
o kakvim ti antenama pricas ja pojma nemam

Citat:
N_i_k_o_l_a kaže: Pregled poruke
wd tv - jel to ovaj multimedijalni plejer? ili nešto drugo?
jeste to je to
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 0:35   #32
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Citat:
Orvel kaže: Pregled poruke
Монитор и даље ради како треба. Нема духова код игара и филмова (бар нисам приметио), али "фудбалских духова" и даље има (лопта оставља траг за собом и томе слично).
slazem se, i kod mene se to dogadja na fudbalskim utakmicama. Imam 730BF (koji je kao dobar TFT monitor), mada mozda je i do tv karte. Po meni su sve redom tesko *****e.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 15:55   #33
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
tamo su bili samsung,panasonic,sony,toshiba,lg itd...
Ne znam sta ti je to "Djang-vu-djang" i pustao sam sa ripove 720p,1080p.
o kakvim ti antenama pricas ja pojma nemam



jeste to je to
Djang-vu-djang ti je firma koju sam ja izmislio(mislim na neke nekvalitetne Kineske prozvode).Nisam retardiran da nerazlikujem Full HD i HD redy(mislim na 720p i 1080p).Pa koja je osnovna namena televizora?Da uspomoc njega cujes i vidis televizijski program(koji moze biti zabavnog,inforamtivnog...karaktera).A preko cega se dobijas televizor dobija sliku?Preko antene koja moze biti satelitsa,kablovska ili obicna.

Plavim sam obojio nekvalitetne jer postoje kineski proizvodi koji su veoma kvalitetni.
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 16:41   #34
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

^Ne razumem tvoju potrebu da pametujesh na topice protiv ljudi koji su u tome dosta iskusniji od tebe. Ne, nema potrebe da pochinjesh sledecu rechenicu sa "onaj shto sam mu ja idol", nije bilo smeshno ni prvog puta kada je primenjeno, iako je verovatno trebalo da bude

To da EU zabranjuje uvoz svih plazma televizora je rekla-kazala, jasno je svima da se oni zalazhu za ochuvanje okoline, ali ako pochnemo da nabrajamo sve shto bi mogli da zabrane zbog toga, doci cemo do isuvishe velikog broja stvari koje se nece proizvoditi. Snaci ce se proizvodjachi nekako da to bude u granicama dozvoljenog, ili ce EU povecati te granice kao shto to obichno biva.

Ako prochitash tomasov post, videcesh da je on TV-ove testirao preko WD multimedijalnog plejera, a o kakvim antenama za prijem ti prichash, to ni ja pojma nemam. Ako je kvalitetniji na plejeru - kvalitetniji je i na istoj anteni . Probaj malo da menjash vertikalne uglove gledanja, oni su obichno kritichni, pa proveri kako stvari stoje. Plazma je bez ikakve diskusije bolja, ko mozhe da je priushti svakako treba da joj da prioritet.

@tomas - koliko otprilike koshta ta "kutija" trenutno ?

Poslednja ispravka: Doomche (19.2.2009 u 17:10) Razlog: brzinska gramatika
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
oluja (19.2.2009), tomas (19.2.2009)
Stara 19.2.2009, 17:02   #35
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Ma sta god rekli i zabranjivali plazma je mnogo bolja, ne verujem da ce tako lako plazma televizori nestati.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 17:06   #36
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Citat:
DooMchE kaže: Pregled poruke
@tomas - koliko otprilike koshta ta "kutija" trenutno ?
koliko znam bila je prvo skoro 15000din a sada ima za 12600din,jedina zamerka je sto ne podržava central/europen subtitle i to je to ali se nadam da ce u nekom od sledećih firmwera to ispraviti...
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tomas na korisnoj poruci:
Doomche (19.2.2009)
Stara 19.2.2009, 17:13   #37
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
koliko znam bila je prvo skoro 15000din a sada ima za 12600din,jedina zamerka je sto ne podržava central/europen subtitle i to je to ali se nadam da ce u nekom od sledećih firmwera to ispraviti...
Auh, onda nishta od kupovine dok se to ne ispravi. Najezhim se kada vidim hijeroglife na ekranu, a prisutni su u svim titlovima od kojih i sam neke radim. Mogu lako da zamenim sve sa "c" ali opet nije to to... hvala u svakom sluchaju za obaveshtenje, no dosta offtopica

EDIT: Lol, chak i vBulletin automatski prevede "hijeroglife" koje sam naveo... stvarno se nadam da ce ispraviti.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 18:44   #38
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
koliko znam bila je prvo skoro 15000din a sada ima za 12600din,jedina zamerka je sto ne podržava central/europen subtitle i to je to ali se nadam da ce u nekom od sledećih firmwera to ispraviti...
jel to znači da ne podržava slova u titlu koji je ''nalepljen'' na film ili u titlu koji je u posebnom fajlu ili u oba slučaja?
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 18:53   #39
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Citat:
N_i_k_o_l_a kaže: Pregled poruke
jel to znači da ne podržava slova u titlu koji je ''nalepljen'' na film ili u titlu koji je u posebnom fajlu ili u oba slučaja?
Zavisi na koji nachin je "nalepljen". Ako je u .mkv samo ubachen .srt ili .sub ili bilo koji format titlova, nece podrzhati jer jer to potpuno isto kao externi titl. Ako je onaj pravi hardsubbed titl, onda ga, koliko ja znam, podrzhavaju svi playeri jer je "ugraviran" i rachuna se kao deo slike, ne kao titl, isto tako se bez efekta na film ne mozhe ukloniti.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
N_i_k_o_l_a (19.2.2009), zikiz (25.4.2010)
Stara 19.2.2009, 19:36   #40
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Citat:
N_i_k_o_l_a kaže: Pregled poruke
jel to znači da ne podržava slova u titlu koji je ''nalepljen'' na film ili u titlu koji je u posebnom fajlu ili u oba slučaja?
podrzava sledece> Subtitle -SRT (UTF-8), SMI, SUB, ASS, SSA ali prevodi koji u sebi sadrze žćčšđ bice prikazani kao kuke i kvaka ili nece ih biti uopste,inace ja i ovako gledam filmove bez prevoda ali kad je tu moj otac onda mora da mu prevodim
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
plazma, televizor

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HDTV i .mkv file McNAIR Video/TV softver 366 9.5.2018 15:09
Plazma TV - korisničko iskustvo (opis) Panasonic tv-a N_i_k_o_l_a Grafika 10 15.2.2010 11:24
Prodaja plazma televizora u EU M.C. Brbljaonica 8 24.1.2009 20:31
Kvalitet slike na HDTV televizorima i povezivanje na kablovsku FilipZivkovic Video/TV softver 10 4.2.2008 23:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com