Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.10.2012, 19:13   #141
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Stavio sam bio u description.
Ovde ti je topic na forumu gde lik postuje svaku novu verziju. Necu da dajem link jer moze da bude nova verzija bolje odatle skinuti.
http://forums.2kgames.com/showthread...or-I-just-Made
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
pentraksil (1.10.2012)
Stara 1.10.2012, 19:45   #142
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Mene strasno nervira 360 stepeni overwatch! Da pojasnim.. Overwatch je ability vojnika, koji kada aktivirate omogucava prekid enemy turn-a, kada dati vojnik ugleda protivnika, tokom kojeg ima pravo da jedanput automatski otvori vatru. U svim taktickim strategijama ovakve stvari su moguce (npr u JA2), ali samo kada je vas vojnik okrenut prema strani na kojoj nailazi protivnik, a ako mu naidje iza ledja, protivnikov potez se ne prekida, vec ima pravo da vas upuca u bulju, sto je i logicno. Ovde je to nemoguce, tj. kada protivnik naidje iza ledja vojniku koji je u overwatch-u, enemy turn se prekida, baja se okrece i rostilja, kao da ima oci na ledjima. Drugim recima, ovde ne postoji pozicioniranje vojnika, sto zaglupljuje takticku stranu igre..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2012, 20:50   #143
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.831 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Imam problem sa ovim editorom....kada god pocnem igru vojnici su mi nevidljivi....a pored toga javljaju se greske sa odredjenim podesavanjima nakon kojih ne mogu da sejvujem podesavanja na tool-u
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2012, 21:11   #144
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Mene strasno nervira 360 stepeni overwatch! Da pojasnim.. Overwatch je ability vojnika, koji kada aktivirate omogucava prekid enemy turn-a, kada dati vojnik ugleda protivnika, tokom kojeg ima pravo da jedanput automatski otvori vatru. U svim taktickim strategijama ovakve stvari su moguce (npr u JA2), ali samo kada je vas vojnik okrenut prema strani na kojoj nailazi protivnik, a ako mu naidje iza ledja, protivnikov potez se ne prekida, vec ima pravo da vas upuca u bulju, sto je i logicno. Ovde je to nemoguce, tj. kada protivnik naidje iza ledja vojniku koji je u overwatch-u, enemy turn se prekida, baja se okrece i rostilja, kao da ima oci na ledjima. Drugim recima, ovde ne postoji pozicioniranje vojnika, sto zaglupljuje takticku stranu igre..
Pa valjda okrece glavu bre. Valjda taj neko ko zuji iza tebe pravi neke zvukove. Aj se skupimo pa opikamo paintball pa da vidimo kako ce da ispadne
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2012, 21:27   #145
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Haha, gleda samo levo i desno, tako da 180 stepeni ima mnogo vise smisla. To sa zvukovima ne predstavlja nikakvu gameplay mehaniku, za razliku od JA2, gde si u mraku mogao da cujes protivnika, i da na osnovu toga prekines njegovo kretanje kada ga spazis, ali ne i kada ti dodje iza ledja. Sto se paintball-a tice, taj neko ko te spazi iza ledja ima da te posteno izreseta, a sasvim sigurno nece da se zamrzne, da saceka da ti obrnes doope, kako bi ga upucao..

Jednostavno, izbacili su pozicioniranje vojnika, line of sight, nesto sto je jedna od osnova ovakvih igara, i zamenili noob ass radarom. Jos jedna u nizu simplifikacija..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2012, 21:34   #146
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.831 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Haha, gleda samo levo i desno, tako da 180 stepeni ima mnogo vise smisla. To sa zvukovima ne predstavlja nikakvu gameplay mehaniku, za razliku od JA2, gde si u mraku mogao da cujes protivnika, i da na osnovu toga prekines njegovo kretanje kada ga spazis, ali ne i kada ti dodje iza ledja. Sto se paintball-a tice, taj neko ko te spazi iza ledja ima da te posteno izreseta, a sasvim sigurno nece da se zamrzne, da saceka da ti obrnes doope, kako bi ga upucao..

Jednostavno, izbacili su pozicioniranje vojnika, line of sight, nesto sto je jedna od osnova ovakvih igara, i zamenili noob ass radarom. Jos jedna u nizu simplifikacija..
Hmmm...kakav radar sad? To tek kasnije dobijas verovatno, a line of sight je itekako bitan jer ne vidis kada se krecu osim ako neko od vojnika nije blizu njih.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2012, 22:04   #147
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Pod 'ass radarom' mislim na sposobnost da spaze protivnika koji im bane iza ledja, prekinu njegov turn, iako on tu ima prednost! Ne znam koliko iskustva imas sa taktickim turn based strategijama, ali ja vala jos nisam naisao na ovako nesto. U Jagged Alliance 2 nije nista neobicno da ti protivnik pridje sa ledja, u trajanju njegovog poteza, i izbode te ko prase, ali kada bi to pokusao u pravcu u kojem tvoj vojnik gleda, u okviru njegovog line of sight-a, tada bi mogao da prekinjes njegov turn, i pucas. Zato je bilo vazno pravilno pozicionirati vojnike, pokrivati se.. Ovo sto ovde imamo je tipican primer simplifikacije, dumbing down-a..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2012, 22:15   #148
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Ma stani bre malo. Koci! Pa ovo je buducnost bre! Ko zna kakve oni dzidzabidze sve imaju u svojim odelima A-HA! na to nisi mislio, a? Mangupe! Pa da to su sigurno odela koja pojacavaju culo sluha, vida i mirisa. Pa onda sigurno imaju one mikro elektromotore za pojacavanje samih pokreta, da, da, nego sta. Zato oni, ako ne mogu da VIDE protivnika mogu da ga cuju A AKO ga ne cuju i ne vide mogu da ga nanjuse! Nego, bre
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2012, 22:24   #149
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Imam problem sa ovim editorom....kada god pocnem igru vojnici su mi nevidljivi....a pored toga javljaju se greske sa odredjenim podesavanjima nakon kojih ne mogu da sejvujem podesavanja na tool-u
Nisi uradio onaj jedan korak.

Ukljucis steam, odes desni klik na XCOM demo, odes na properties, odes onda na launch option i dodas : "-LoadAllContent"

imas dole na dnu programa more information kad kliknes imas malo objasnjene. Neke opcije ne mogu da budu ukljucene sa nekim drugim dok ako menjas koji su neprijatelji moras da ukljucis Script Hack opciju.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
pentraksil (1.10.2012)
Stara 1.10.2012, 22:36   #150
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Jeste uproscavanje gameplay-a. Moze da se odbrani "tehnickim" pretpostavkama. Ali, nije nesto zbog cega cu plakati.

S obzirom da nije bila igra ovog zanra toliko dugo i da je ulozeno ovoliko novca ja sa presrecan sto ne moram ponovo da instaliram Silent Storm ili Hammer and Sickle da bih igrao nesto ovog tipa, s obzirom da su igre jako stare.

UFO je jako staro i lose, cak i njegov "remake", JA mi se nije svideo.

Sad moze neko da povuce argument staro ali je dobro, ok igram i ja neke igre koje obozavam iako su po deceniju stare(FreeSpace), ali ja bih draze napredovao. FreeSpace(1999)>Freelancer("03)>DarkStar One("06)> The End. Zato kazem srecan sam da uopste neko napravio igru kao sto je XCOM s obzirom da neki zanrovi izumiru.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
pentraksil (1.10.2012)
Stara 1.10.2012, 22:39   #151
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.831 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Jeste uproscavanje gameplay-a. Moze da se odbrani "tehnickim" pretpostavkama. Ali, nije nesto zbog cega cu plakati.

S obzirom da nije bila igra ovog zanra toliko dugo i da je ulozeno ovoliko novca ja sa presrecan sto ne moram ponovo da instaliram Silent Storm ili Hammer and Sickle da bih igrao nesto ovog tipa, s obzirom da su igre jako stare.

UFO je jako staro i lose, cak i "remake", JA mi se nije svideo.
Slazem se...bar imamo nesto cime cemo nahraniti ove nase takticke duse
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2012, 22:44   #152
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Pa dobro, ima tu nesto, samo je meni problem sto sam skoro ponovo obrnuo Jagged Alliance 2 v 1.13 (legendarna igra), pa mi ovo deluje kao da sam sa konja skocio na magarca, ne racunajuci grafiku. Radujem se i ja, nemoj pogresno da me razumes, ali stalno nalazim neke zamerke koje me nerviraju, nesto sto nije trebalo da se izbaci, sto bi ucinilo igru boljom, 'dubljom'..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2012, 22:48   #153
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Ma razumem te ali to nam je sto nam je. Sad ili pregrizi i igraj i uzivaj ili gundjaj da je svet nepravedno mesto. JBG nazalost tako je...

Pa ima ona igra Xenoauts il tako nekako to ce bas da bude old school x-com.
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2012, 0:02   #154
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Video informativne prirode, za nas koji nismo igrali originalni X-com ili njegove nastavke i ostale igre sa tim imenom:

http://www.youtube.com/watch?v=G-qaKDRukDE
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2012, 8:43   #155
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

E ljudi a koliko je ovo na kraju zahtevno? Znam da su se zalili na demo da secka, a po internetu je neka smesna preporucena konfiguracija. Jel moze da se igra sa ati4850 grafikom?
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2012, 8:53   #156
Aleks
Član
 
Član od: 11.6.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 257
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 29 puta na 27 poruka
Cool Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Uvek je tako, prva stabilna trosi manje nego demo, dalje pacevima manje-vise koriguju situaciju. Secam se Tiberium War-sa, za demo je trebala jaca masina ali kad je izasla prva stablina vrezija glad za resursima je bila znatno smanjena, ne brini ici ce ti dobro.
Aleks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2012, 9:02   #157
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Citat:
LoshMeeBre kaže: Pregled poruke
E ljudi a koliko je ovo na kraju zahtevno? Znam da su se zalili na demo da secka, a po internetu je neka smesna preporucena konfiguracija. Jel moze da se igra sa ati4850 grafikom?
Imas demo pa probaj.

Ja imam isto 4850, ali sam demo probao na laptopu sa gt540m.

U 1920x1080 ide 20-25 frejma u sekundi, sa fog of war efektom na low. Zbog nekog razloga jedina opcija koja bitno utice na framerate.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2012, 9:24   #158
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Uvek je tako sa portovima i multiplatformskim igrama. Nisu optimizovane ni malo zbog toga sto su radjene i za konzole i za PC a prvo se podmire potrebe programiranja za konzolu, a PC ko ima dovoljno jak hardware nece ni primetiti a ko nema imace probleme.

Ali, na srecu cim igra izadje nVidia malo cacne drivere, izadje neki patch od developera gde napisu nesto tipa fixed tooltips a ustvari sredjivali kod da ih PC gameri ne bi na lomacu i da bi vise prodali ljudima koji imaju slabije racunare.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2012, 12:53   #159
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

U slucaju da niste vec videli, 2 multiplayer meca:

U jednome igraju i developeri:
http://www.youtube.com/watch?v=lvH2EH5nP4o

Drugi neki zezatori samo ne znam odakle im press build, a sad sam izvalio deo su mreze machinima.
http://www.youtube.com/watch?v=1jfoOG-Mfog&feature=plcp
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2012, 20:56   #160
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Da bi olaksao koriscenje XCOM demo moda, koji dozvoljava menjanje druge demo misije i njenih vanzemaljaca i opreme vojnika, kontaktirao sam osobu iza tog moda i uz njegovu saglasnost napravio video koji moze da pomogne prilikom koriscenja ovog moda.

Video link: http://www.youtube.com/watch?v=iHR17qpyMRE
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
nameless1 (3.10.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ufo, xcom


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
World of Tanks BigBadVuk Mrežne igre 32062 7.10.2023 16:34
Wolfenstein Enemy Territory - Open Source TheDushan Mrežne igre 2 1.6.2011 12:28
Slackware pomoć Mr.Eco Slobodni softver 169 13.1.2009 15:09
UFO: Enemy Unknown Vladimiros Stare igre 15 4.7.2006 3:23
Ponovo problem sa TV-om HacKing Slobodni softver 3 5.5.2006 19:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com