Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.8.2011, 12:09   #121
dulezmaj
Veteran
 
Član od: 17.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 971
Zahvalnice: 796
Zahvaljeno 503 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Stronghold 3

gameplay:
http://www.youtube.com/watch?v=U6PoieDtsnY
ne izgleda lose
dulezmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dulezmaj na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (22.8.2011)
Stara 22.8.2011, 13:49   #122
OrthodoxBabec
Banned
 
Član od: 8.6.2010.
Lokacija: Čačak,Srbija
Poruke: 624
Zahvalnice: 451
Zahvaljeno 164 puta na 91 poruka
Određen forumom Re: Stronghold 3

Ima da igram po celi dan!
OrthodoxBabec je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2011, 19:18   #123
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Stronghold 3

Kec sa poboljsanom grafikom. U pozitivnom smislu.
Ova igra moze da bude skroz opustajuca ponekad, razvijas svoj veleposed, teras seljake da rmbaju, skuplas porez, uzivancija
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2011, 21:54   #124
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: Stronghold 3

Ako bude zabavna kao kec meni ce biti dovoljno.
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 14:45   #125
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Stronghold 3

meni je ovo opet previse animacija i kamera mi je cudna kao u onom 3d smecu mada cu je probati sigurno da vidim valja li ovaj put. nadam se da ce biti kao crusader koji mi je ubedljivo najbolji u seriji.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2011, 8:42   #126
Anson
Član
 
Član od: 10.3.2009.
Poruke: 118
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Stronghold 3

Odmah se po kameri vidi da ce ovo biti najnepreglednija igra u serijalu.
Anson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2011, 13:39   #127
OrthodoxBabec
Banned
 
Član od: 8.6.2010.
Lokacija: Čačak,Srbija
Poruke: 624
Zahvalnice: 451
Zahvaljeno 164 puta na 91 poruka
Određen forumom Re: Stronghold 3

Pa imaces vise kamera covece.

Poslednja ispravka: Dimo (25.8.2011 u 22:28)
OrthodoxBabec je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2011, 13:32   #128
Anson
Član
 
Član od: 10.3.2009.
Poruke: 118
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Stronghold 3

Citat:
OrthodoxBabec kaže: Pregled poruke
Pa imaces vise kamera covece.
Kako to mislis vise kamera? Ako govoris o cinjenici da moze da se rotira i zumira, te stvari su beskorisne u strategiji i samo odmazu. A posto je 3d strategija i posto ima ogromne visoke zgrade, bice jako nepregledna. Ali kazem, to je vec ocekivano. Jedine pregledne 3d strategije su strategije iz Age serijala, npr AoM koja iako je 3d, graficki endzin je dizajniran tako da odrzava izometrijski izgled. Moja poenta je dakle da su jedine zaista pregledne strategije - izometrijske strategije i da oni koji kazu da im se vise svidja kako je 'izgledao kec' sigurno nece biti zadovoljni kamerom ovde jer ona ce biti potpuno ista kao i u dvojci i u svim ostalim 3d strategijama uostalom. To naravno opet ne znaci da ce igra biti losa, ali sa aspekta praglednosti sigurno ce biti frustirajuca.
Anson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2011, 13:39   #129
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Stronghold 3

Citat:
Anson kaže: Pregled poruke
Kako to mislis vise kamera? Ako govoris o cinjenici da moze da se rotira i zumira, te stvari su beskorisne u strategiji i samo odmazu. A posto je 3d strategija i posto ima ogromne visoke zgrade, bice jako nepregledna. Ali kazem, to je vec ocekivano. Jedine pregledne 3d strategije su strategije iz Age serijala, npr AoM koja iako je 3d, graficki endzin je dizajniran tako da odrzava izometrijski izgled. Moja poenta je dakle da su jedine zaista pregledne strategije - izometrijske strategije i da oni koji kazu da im se vise svidja kako je 'izgledao kec' sigurno nece biti zadovoljni kamerom ovde jer ona ce biti potpuno ista kao i u dvojci i u svim ostalim 3d strategijama uostalom. To naravno opet ne znaci da ce igra biti losa, ali sa aspekta praglednosti sigurno ce biti frustirajuca.
Daj ne lupaj. Ako to si ne sviđa rotiranje, ti uključi fiksu kameru i doviđenja. Nije 3D to što stvara nepreglednost, nego mogućnost da zgrade i ljude postaviš na više načina (a ne samo na jedan u kockastom obliku kao u S1 i S:Crusaderu)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
Lich_king2 (27.8.2011), OrthodoxBabec (26.8.2011), Stefan 5 (26.8.2011)
Stara 26.8.2011, 14:46   #130
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Stronghold 3

Pa ima i warcraft rotirajucu kameru,pa je niko ne koristi. Jeste da ne moze da se zadrzi ali ako se prave zgrade korisno je pogledati i iz drugog ugla...

Company of heroes takodje. World in Conflict isto tako,cak WIC ima odlicnu kameru ali je opet niko nece previse upotrebljavati,vec ce da bi se lakse snasao koristiti standardnu RTS kameru.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2011, 18:09   #131
Anson
Član
 
Član od: 10.3.2009.
Poruke: 118
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Stronghold 3

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Daj ne lupaj. Ako to si ne sviđa rotiranje, ti uključi fiksu kameru i doviđenja. Nije 3D to što stvara nepreglednost, nego mogućnost da zgrade i ljude postaviš na više načina (a ne samo na jedan u kockastom obliku kao u S1 i S:Crusaderu)
Uzdrzi se od takvog tona. Ja sam ovde jedan od retkih koji zna o cemu prica jer sam se bavio i 2d i 3d grafikom. 3d grafika jeste izvor nepreglednosti jer objekti koji su blize izgledaju ogromno i prekriju ekran, a objekti koji su dalje su teski za razaznati. Kod izometrijskih 2d strategija taj problem ne postoji. Ako ne shvatas zasto je 3d grafika glavni izvor nepreglednosti, onda ne znas nista o 3d grafici, sta da ti kazem. Izometrijski 2d je ubedljivo najbolja podloga za strategiju kao zanr. Strategija nista ne dobija mogucnoscu zumiranja te rotiranja.
Vi naravno pricajte sta hocete. Ja vam garantujem da cete biti jako razocarani preglednoscu i da cete biti frustrirani kamerom. Ponavljam to opet ne znaci da neko nece naci zadovoljstvo u toj igri. Ja prvi smatram da je Stronghold 2 daleko bolja igra od prvog dela uprkos nepreglednosti, ali dobro. Stronghold 3 ce biti veoma slican Strongholdu 2. Veoma, veoma. Verujte mi na rec.
Anson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2011, 18:52   #132
~Raf~
Član
 
Član od: 26.2.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 157
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 59 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Stronghold 3

Pa izgleda ovi ljudi sto prave rts-ove zadnjih 10 godina nemaju neke veze sa 3d grafikom cim su batalili 2d i presli na "nepregledni 3d". Sta sve necu cuti.
~Raf~ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2011, 19:04   #133
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Stronghold 3

Evo cisto da vas pitam, posto verujem da vas je vecina igrala neku od igara TW serijala, da li su vam bitke bile nepregledne, pogotovo prilikom osvajanja gradova? Meni licno nisu, a ne vidim koliko Stronghold 3 moze da se razlikuje, barem sto se opsada gradova tice, od npr Medieval 2, naravno bice vise opcija, valjda, u Stronghold 3, ali opet ne mislim da ce biti nepregledno, to je bar neko moje misljenje....
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2011, 20:56   #134
Anson
Član
 
Član od: 10.3.2009.
Poruke: 118
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Stronghold 3

Citat:
mrki023 kaže: Pregled poruke
Evo cisto da vas pitam, posto verujem da vas je vecina igrala neku od igara TW serijala, da li su vam bitke bile nepregledne, pogotovo prilikom osvajanja gradova? Meni licno nisu, a ne vidim koliko Stronghold 3 moze da se razlikuje, barem sto se opsada gradova tice, od npr Medieval 2, naravno bice vise opcija, valjda, u Stronghold 3, ali opet ne mislim da ce biti nepregledno, to je bar neko moje misljenje....
Dobro pitanje, i da, TW je nesto drugo. Ovde niko ne gleda pojedninacne vojnike, vec citave jedinice koje imaju svoje banere odnosno zastave. Dakle razlog sto TW ima preglednost je sto ga 95% vremena posmatras kao iz satelita, i najvise te interesuju pokreti celih grupacija. Sa druge strane, Stronghold nije takva simulacija borbe niti je ikada imao ambiciju to da bude.
Anson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2011, 16:34   #135
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Stronghold 3

Citat:
Anson kaže: Pregled poruke
Uzdrzi se od takvog tona. Ja sam ovde jedan od retkih koji zna o cemu prica jer sam se bavio i 2d i 3d grafikom. 3d grafika jeste izvor nepreglednosti jer objekti koji su blize izgledaju ogromno i prekriju ekran, a objekti koji su dalje su teski za razaznati. Kod izometrijskih 2d strategija taj problem ne postoji. Ako ne shvatas zasto je 3d grafika glavni izvor nepreglednosti, onda ne znas nista o 3d grafici, sta da ti kazem. Izometrijski 2d je ubedljivo najbolja podloga za strategiju kao zanr. Strategija nista ne dobija mogucnoscu zumiranja te rotiranja.
Vi naravno pricajte sta hocete. Ja vam garantujem da cete biti jako razocarani preglednoscu i da cete biti frustrirani kamerom. Ponavljam to opet ne znaci da neko nece naci zadovoljstvo u toj igri. Ja prvi smatram da je Stronghold 2 daleko bolja igra od prvog dela uprkos nepreglednosti, ali dobro. Stronghold 3 ce biti veoma slican Strongholdu 2. Veoma, veoma. Verujte mi na rec.
Ovim si uništio sve svoje argumente Grafika u Stronghold igrama nije važna, već atmosfera. A da će S3 ličini na 2 - hoće, to se može naslutiti preko screenshotova
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2011, 20:51   #136
Anson
Član
 
Član od: 10.3.2009.
Poruke: 118
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Stronghold 3

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ovim si uništio sve svoje argumente Grafika u Stronghold igrama nije važna, već atmosfera. A da će S3 ličini na 2 - hoće, to se može naslutiti preko screenshotova
Jedine dve stvari koje su bolje u prvom delu igre su preglednost jer je u pitanju izometrijski 2d i kampanja jer je bolje osmisljena. U svemu ostalom Stronghold 2 je neuporedivo bolji i ko god je isprobao jos nesto osim kampanje to i zna. Kingmaker opcija iz S2 je bolja cak i od Crusadera; jedini je problem relativno mali broj mapa.
Vecina ljudi zapravo nije ni probala ozbiljno da igra S2. Tako ce nazalost biti i sa trojkom.
Anson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Anson na korisnoj poruci:
Kitara (31.8.2011)
Stara 29.8.2011, 6:15   #137
p4e4c
Član
 
Član od: 16.8.2010.
Lokacija: WA
Poruke: 72
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Stronghold 3

Citat:
Anson kaže: Pregled poruke
Jedine dve stvari koje su bolje u prvom delu igre su preglednost jer je u pitanju izometrijski 2d i kampanja jer je bolje osmisljena. U svemu ostalom Stronghold 2 je neuporedivo bolji i ko god je isprobao jos nesto osim kampanje to i zna. Kingmaker opcija iz S2 je bolja cak i od Crusadera; jedini je problem relativno mali broj mapa.
Vecina ljudi zapravo nije ni probala ozbiljno da igra S2. Tako ce nazalost biti i sa trojkom.
Upravo tako! Nadju se nekoliko pametnjakovica koji nisu ni igrali igru kako treba, a pricaju protiv nje I zbog njih dodju drugi pametnjakovici koji nastavjaju da jedu go**a I normalno imas glupane koji samo slusaju sta drugi brbljaju. Isto se desilo I sa HoM&M IV
p4e4c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2011, 23:20   #138
heracle
Član
 
Član od: 2.3.2011.
Poruke: 105
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Stronghold 3

jel se zna kada ce ova igra da izadje
heracle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2011, 0:03   #139
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Stronghold 3

Za sada je 18 oktobar,vjerujem ako se zadrzi taj,da ce igra biti u narodnim masama par dana prije
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2011, 2:45   #140
Kitara
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 197
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Stronghold 3

Citat:
Anson kaže: Pregled poruke
Jedine dve stvari koje su bolje u prvom delu igre su preglednost jer je u pitanju izometrijski 2d i kampanja jer je bolje osmisljena. U svemu ostalom Stronghold 2 je neuporedivo bolji i ko god je isprobao jos nesto osim kampanje to i zna. Kingmaker opcija iz S2 je bolja cak i od Crusadera; jedini je problem relativno mali broj mapa.
Vecina ljudi zapravo nije ni probala ozbiljno da igra S2. Tako ce nazalost biti i sa trojkom.
Potpuno se slazem s tobom, ja sam igrao sve dijelove i dvojka me odushevila, jos kad sam instalirao sve patcheve koji su poslije izasli radila je extra i izgledala jos bolje. Trojku jedva cekam .....
Kitara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
crusader, demo, legends, stronghold

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stronghold 2 silver-ranca Strateške igre 55 15.10.2017 13:59
Stronghold Crusader Extreme zokocx Strateške igre 7 17.2.2012 14:50
Stronghold Crusader multiplayer Nikola95 Online susreti 55 10.2.2012 18:50
pomoc za stronghold gavrilo Mrežne igre 3 20.4.2009 9:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com