Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.9.2010, 23:22   #101
chuki
Novi član
 
Član od: 8.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Re: Victoria 2

Pozdrav svima. Potrebna mi je vasa pomoc. Naime instalirao sam igru i kada udjem i pocnem da igram pocne nenormalno da secka, potpuno je neigrivo.Fraps je izmerio nekih 5-10fps. Konfiguracija je iz profila i ne verujem da je do toga. Da li znate u cemu je problem??
chuki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2010, 20:03   #102
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom Re: Victoria 2

Pozdrav momci, instalirao sam igru i imam nekoliko pitanja u vezi ove igre:

- Kako mogu da menjam one socijalne "slajdere" u svojoj unutrasnjoj politici (npr sa no press na cesored pa na free press)

- Kad menjam sa absolutist na nationalist (tamo ima state capitalism pa mogu da gradim fabrike) pojavi mi se tamo u production neki projekat gradnje fabrika (koju valjda finansiraju kapitalisti u mojoj zemlji) ali nikad ne bude zavrsena (bude projekat pa nestane, pa se pojavi i tako stalno). Kako da im pomognem da konacno izgrade nesto?

I pliz, ako neko ima nekoliko minuta da napise neki mali turtorial kako igrati sa Srbijom. Ne mora nsita posebno samo sta da menjamo, koju fabriku da gradimo itd cisto da malo pohvatamo konce.

Pozdrav
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2010, 21:40   #103
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Citat:
Marko kaže: Pregled poruke
I pliz, ako neko ima nekoliko minuta da napise neki mali turtorial kako igrati sa Srbijom. Ne mora nsita posebno samo sta da menjamo, koju fabriku da gradimo itd cisto da malo pohvatamo konce.

Pozdrav
Gradi prvo cement pa staklo, to ti je u startu sasvim dovoljno. Kad zauzmes juznu srbiju ili hrvatsku mozes i celicane itd.. U pocetku razvijaj vojsku i industriju i cekaj ratove Austrije i Turske sa drugima koje ce ih oslabiti da bi mogao da zauzmes neke njihove teritorije. Obicno nije dovoljno da one zarate vec je potrebno i da se rasire pobunjenici po njihovoj teritoriji. Tek tad su dovoljno slabe da mozes nesto da ucinis. Pazi da imas casus beli kad nekome objavljujes rat (pazi da ti bb rating ne predje 25). Kada postanes velika sila imas veci izbor razloga da objavljujes rat, ali ratovi iscrpljuju zemlju (sto je i normalno).
Igra je odlicna, ali jos joj malo nedostaje da bude savrsena. Srbija je odlicno odradjena. Po meni nedostaje joj WWI event, populaciona politika je cudna i drugi narodi se lako asimiliraju. Nisam otkrio zasto mi jedinice u neko doba pocinju dezertirati i nije mi jasna mehanika influence poena kada postanes velika sila. I nerviraju me ona ljudska prava sto mi samo slabe drzavu.
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2010, 14:16   #104
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Vojne jedinice su vezane za soldier pops - ako taj pop ima veliki militancy i odluci da digne pobunu, jedinica automatski postaje rebel.

Influence poeni su vrlo jednostavni, racuna se tvoj skor u odnosu na zemlju na koju utices. Sto je veca razlika, to vise influenca poena dobijas. Dobijas +50% ako se granicis za zemljom a -50% ako je zemlja na drugom kontinentu. Treba imatu u vidu da se racuna samo gde je glavni grad, znaci Rusija je evropska zemlja bez obzira sto je najveci deo u Aziji. Ako proba da utice na Kinu recimo, primenjivace se i bonusi i penali, znaci +50% zato sto se granici sa Kinom i -50% zato sto je Kina na drugom kontinentu (odnosnu 0 u zbiru).
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
zerohn (26.9.2010)
Stara 26.9.2010, 23:09   #105
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom Re: Victoria 2

Igrao sam danas do 1864, znaci jedno 30 godina ali nisam nista uspeo da uradim.
Na pocetku sam sredio budzet, malo povecao takse i disbandovao vojsku i smanjio skroz military i defence funding (verovatno sam ovde pogresio, ne znam). Izgradio sam fabriku cementa i posle nekog vremena sam poceo da dobijem puno para i bilo mi je zaposeno jedno 5k ljudi.

Kako da nateram da ljudi predju u craftsmen i clerks, da ih bude vise, da mogu vise fabrika da gradim?

Izgradio sam svuda lvl 1 railroads a kapitalisti su mi pola od toga finansirali (valjda) i jos su izgradili neku winery fabriku (nesto sa grozdjem, ko ce ga znati) ali se ugasila jer nije bilo craftsmena da rade tamo.

E sad posto sam dobijao puno para smanjio sam sve takse na minimum i povecao defense i administration i school na max ali ipak mi je opadao literacy u drzavi za nekih 0.003% (ili tako nesto)

Kako da ih nateram da uce?

Imao sam jedno 12k para

E, jos jedan problem: nisam mogao posle vojsku da pravm. Ne znam zasto. Dal nisam imao vojnika (soldier pop) ili sta vec ali nisam mogao cak ni da mobilisem, nista nista.

Kako da stancam vojnike??

Nadam se da vas ne smaram ali eto...video sam neki Serbia AAR gde je lik osvojio svasta sa Srbijom pa mi doslo da placem sto ja ne mogu
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2010, 0:21   #106
Ohanzee
Član
 
Član od: 23.8.2010.
Lokacija: Tamni vilajeti oko NS...
Poruke: 91
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 50 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Citat:
Marko kaže: Pregled poruke
disbandovao vojsku i smanjio skroz military i defence funding (verovatno sam ovde pogresio, ne znam)

I sam si odgovorio na ovo pitanje...
Nemas nikakve potrebe da raspustas vojsku, to ti je bas pogibeljna odluka, a finansiranje mozes da smanjis ali ne previse, ja recimo nikada ne idem ispod 45%. Ako previse smanjis ne mozes da regrutujes vojnike sto si i sam iskusio...
Broj zanatlija pokusaj da povecas uz pomoc NF, a uz pomoc njega mozes povecati i broj cinovnika i svestenstva koji ce ti povecati pismenost...
Naravno i povecati izdvajanja za edukaciju i administraciju sto si vec i ucinio.
Ohanzee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2010, 14:51   #107
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Ajde da resimo konacno ovo oko promene zanimanja, posto je prilicno jednostavno a cini se komplikovano na prvi pogled.

Pops menjanju zanimanja (promote/demote u visu/nizu klasu) u zavisnosti koliko love imaju. Znaci recimo da hocemo da imamo vise clergymena, vecina ljudi ce pokusati to da izvede tako sto ce povecati njihovo finansiranje na maksimum i mozda cak i dodatno smanjiti poreze srednjoj klasi - POGRESNO. Na taj nacin se desava da clergy ima i previse para i automatski se unapredjuju u vise klasu, cak i jacim tempom nego sto se nize klase unapredjuju u clergy. Koliko je optimalno finansirati education slider je tesko reci, zavisi od zemlje do zemlje, od tehnologija, poreza na srednju klasu ali recimo da nikad ne treba da prelazi 80%, a najcesce je pozeljno 60-70%

Sta je cilj da bi imali dobru industrijsku proizvodnju, pod 1 craftsmen i pod 2 clerks. Craftsmeni se stvaraju tako sto se unapredjuju farmeri i labourers, znaci treba da sto vise smanjimo poreze nizoj klasi. Odatle ce nam dolaziti i nove birokrate* i svestenstvo (clergy). Znaci, sto manja stopa poreza za nizu klasu.

Srednja klasa, kao sto smo vec rekli ima dosta korisnih zanimanja, cinovnike (clerks) i svestenstvo pre svih. Zelimo da ih zadrzimo na u toj klasi i na tim zanimanjima a ne da imaju gomilu para pa da se unapredjuju u aristokrate i kapitaliste, no opet ne zelimo ni da imaju premalo para da ne bi degradirali u farmere i slicno. Znaci treba napraviti neki balans, to mozemo videti po tome koliko koja klasa zadovoljava potreba. Znaci znatno vece poreze nego nizoj klasi.

Sto se tice visoke klase, ona je u isto vreme i najvaznija i nebitna. Za dosta zemalja je prilicno tesko doci do neke partije koji nije LF ili Protectionist, sto znaci da bez kapitalista nema industrijske revolucije. Cak i kad imas i State Capitalism, kapitalisti povecavaju efikasnost fabrika, kao sto aristokrate povecavaju efikasnost RGO-a. Znaci bez njih ne mozemo ali ne valja ni kad ih ima previse, jer jedu previse para. Treba naci neki balans da ne zaradjuju previse a da ih opet ima dovoljno i da kapitalistima ostaje para da ulazu u industriju.

Neka idealna kompozicija drzave bi izgledala ovako:

1) oko 4% clergy
2) do 2% birokrata
3) 2-5% vojnika (zavisi koliko zelis da ratujes)
4) 0.20% oficira
5) oko 1% aristokrata
6) 0.5-1% kapitalista

Sto vise radnika i cinovnika, to bolje. Naravno, postoje razlike izvesne od zemlje do zemlje, ali ovo bi bila neka gruba podela.

*trenutno postoji bag pa se birokrate namnoze i cesto ih bude i preko 10% do kraja igre. Ne moze se ispraviti dok ne dodje patch, zato im treba dati malo slabije finansiranje da bi se uticaj bar smanjio.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2010, 17:00   #108
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom Re: Victoria 2

Hvala lepo Sarmatian na odgovoru, uradio sam kako si napisao i bilo je dobro. Imao sam 15k vojske, bilo je extra. Ali imam problem sad: ne znam kako da napadnem i osvojim nesto. Nema sanse. Napadnem turke sa rusijom i nista, razvale me. Znam da treba da cekam da pocnu ga gube rat, da salju vosju tamo na ruski front ali nista. Onda load game pa cekam i napadnem austriju i opet nista. Vidim imaju svuda rebelse udjem ja u teritoriju osvojim 2-3 teritorije cak, ali onda dodje 17k njihovih vojnika i opet nista.
Jel imas neki savet kad da napadnem ili kako posto ne mogu da razvijam vise od jedne fabrike u severnoj srbiji (nema radnika) i samo prolazi vreme a ne sirim teritorije.
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2010, 22:48   #109
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Pa sa Srbijom je prilicno tesko igrati. Tesko je da stignes Austrijance tehnoloski. Usmeri se prvo na turke i koristi teren. Dva vojna pronalaska (gas attack/defence i machine guns) daju veeeeeliku prednost, probaj da napadnes kad ti imas a oni nemaju.

Obzirom da imas malo vojske, gledaj da nemas regularce vec samo guards i artillery i jedno-dva Husara da okupiraju teritoriju (najbrzi su u tome). Znaci sacekaj ih u planinama, sa dobrim liderom, kad imas tehnolosku prednost i cekaj da poginu - onda zauzmi teritoriju. Najbolje je kad tek pocnu rat sa nekim drugim. Kad uzmes njima neke teritorije, onda slican princip primenis na Austriju.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2010, 0:23   #110
Kadafi
Član
 
Član od: 20.1.2009.
Poruke: 120
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Такође, гледај да улазиш у сукоб када им војска није организована(када је црвена).
Kadafi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2010, 21:58   #111
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom Re: Victoria 2

Igrao sam sa Belgijom jedno vreme, skontao sam dosta stvari. Neverovatno koliko je Belgija jaca i pismenija od Srbije. Imao sam oko 90k divizija ili brigada ili sta li su i to samo artiljerija, konjica i guards. Ladno sam pregazio Holandiju cisto da vidim kako ide ratovanje

Sad sam opet poceo sa Srbijom, imam fabriku cementa lvl 2, radi mi preko 10k craftsmena i nije lose. Cak sam podigao pismenost sa 10% na oko 14% a imam ljudstva i za 2 divizije da stancam ali cekam guards tehnologiju da se izuci. Cak sam imao nekog uspeha protiv turaka ali rusi zakljuce mir i sve se vrati na staro.

Nadam se da cu moci bar Juznu Srbiju da oslobodim jer ce posle biti lakse a i imacu ljudstva za jos jednu fabriku.

Napisite jos ponesto, tips & tricks sto bi rekli, posto vidim da svi sve znaju osim mene a niko drugi se vise ne interesuje

Poz i hvala
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 1:09   #112
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom Re: Victoria 2

Pozdrav svima, opet ja

Imam problem, naime uspeo sam da osvojim slavoniju od austrijanaca. Neverovatno ali sam uspeo i to bez gasnog napada i sa samo 6 divizija. Neverovatno! Nego kad pokusam da gradim fabriku pojavi mi se samo severna srbija.

Zasto ne mogu graditi fabrike u slavoniji? Mozda je nesto sa asimilacijom il itako nesto ali ne mogu da prokljuvim.
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 1:12   #113
Kadafi
Član
 
Član od: 20.1.2009.
Poruke: 120
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Јеси ли укључио опцију да видиш и празне провинције ?
Kadafi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 1:25   #114
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom Re: Victoria 2

Nisam. Znaci osvojio sam slavoniju i ne mogu da gradim u njoj, kao da nije asimilovana, ne znam.... Idem da vidim da ukljucim to za prazne provincije. Ne znam ni sta je to
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 11:51   #115
Kadafi
Član
 
Član od: 20.1.2009.
Poruke: 120
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2



На ово сам мислио
Kadafi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Kadafi na korisnoj poruci:
M1L0SH (30.9.2010), Marko (30.9.2010)
Stara 30.9.2010, 16:27   #116
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom Re: Victoria 2

Auuuu al imas literacy i research points.... Kako si uspeo da doguras toliko sa obrazovanjem i kako imas toliko research points? Ja imam tek oko 6 a imam preko 25% literacy rate.

Dosad sam osvojio Bosnu i Slavoniju i Crnu Goru i Makedoniju i Juznu Srbiju. Nije lose mada i dalje kuburim sa parama. Ali zato gasni napad cisti redove turaka bolje nego domestos Videcu da malo napadnem austrijance pa da stvorim Yugoslaviju
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 21:41   #117
Kadafi
Član
 
Član od: 20.1.2009.
Poruke: 120
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Није лоше за прву партију са Србијом Након тога сам одиграо још једну, са више успеха, али и даље сам други, британце не могу никако да стигнем, једино да заратим са њима


Зашто би стварао југославију ?


Пс. Драго ми је да сам ти помогао, ако ти затреба још нешто, питај слободно
Kadafi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 0:39   #118
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom Re: Victoria 2

Pa ne znam, mislim ako stvorim Jugoslaviju da ce biti manji dissent i manje pobunjenika jer Srbija ima malo core provincija. A ak ostvorim Jugoslaviju imam core i na Bosnu, Hrvatsku itd.

Ali ne znam...nisam uspeo da osvojim sve da bih mogao to da uradim. I rumuni i austrijanci sad imaju gas defence ja mislim i rokaju me svuda. A poceli da me napadaju i spanci i papal state a razlog je neki containment of Serbia.. Ne znam, valjda oce da me smire A sto je najgore, dobro im ide, ne mogu ih zaustaviti.

Ne znam sta dalje da radim igracu sutra jos za danas sam crko samo brojeve i statistiku vidim
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 1:46   #119
Kadafi
Član
 
Član od: 20.1.2009.
Poruke: 120
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Па имаћеш југословенске побуњенике. Како време пролази, ти ћеш добијати кор на одређене провинције


Што се рата тиче, уђи само кад си довољно спреман и кад процениш да имаш шансе да освојиш нешто. Али обавезно сејвуј пре него што објавиш рат

То што кажеш да ти шпаци и ови други објављују рат, то је зато што имаш много вели инфами. Чим пређе 25, друге земље крећу да ти објављују рат.
контејмент - политика коју нека држава води како би спречила ширење неке силе, или идеје...


Елем, не могу ти они ништа овако, једино ако имаш неке колоније, то је онда зезнуто, тешко се то брани, али на балкану ти не могу ништа:d

Труди се да нападаш када имаш повод, онда не добијаш инфами...
Kadafi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 19:04   #120
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Victoria 2

Citat:
Kadafi kaže: Pregled poruke
Труди се да нападаш када имаш повод, онда не добијаш инфами...

To je i najteze poshto se skoro nikad nema povoda ...
Da li mogu neshto da uradim da stvorim povod za rat ?
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
europe, victoria


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com