Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.8.2009, 13:32   #1
simets
Veteran
 
Član od: 12.6.2009.
Lokacija: U-83, Type VIIB
Poruke: 608
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 89 puta na 54 poruka
Određen forumom Napoleon Total War

Pozdrav drugari.
Evo dobre vesti za ljubitelje Total War serijala. Sega i Creative Assembly su najavili novi nastavak ove fransize, Napoleon Total War za Februar 2010.

Trailer i ostalo na:

http://www.sega.co.uk/games/napoleon...r/?t=EnglishUK
simets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku simets na korisnoj poruci:
Don Lazar (22.8.2009), Eni (21.8.2009), pentraksil (19.8.2009), Silent Otto (21.8.2009)
Stara 21.8.2009, 17:35   #2
Silent Otto
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: U-99, Type 7C
Poruke: 793
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 219 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Konačno prilika da se u okviru Total War franšize uskoči u čizme jednog od najvećih stratega svih vremena.
Jedva čekam.
Silent Otto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2009, 17:44   #3
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Citat:
Silent Otto kaže: Pregled poruke
Konačno prilika da se u okviru Total War franšize uskoči u čizme jednog od najvećih stratega svih vremena.
Jedva čekam.
Slazem se mada ne znam koliko je pametno ovo napraviti u novu igru. Mislim engine je isti, vreme prakticno isto (promena u nacinu ratovanja ali to ne predstavlja problem pri modovanju). Mozda bi ovo bilo bolje kao ekspanzija. Videcemo.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 10:16   #4
simets
Veteran
 
Član od: 12.6.2009.
Lokacija: U-83, Type VIIB
Poruke: 608
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 89 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Slazem se mada ne znam koliko je pametno ovo napraviti u novu igru. Mislim engine je isti, vreme prakticno isto (promena u nacinu ratovanja ali to ne predstavlja problem pri modovanju). Mozda bi ovo bilo bolje kao ekspanzija. Videcemo.
Moje misli otprilike. Jedina velika promena je ja mislim ta sto nece biti slobodne kampanje nego ce sve biti kao ona Americka u ETW (story based). Bar sam tako ja shvatio. E sad nije ni ono toliko lose, ali ne bih voleo da mi omiljena fransiza napravi bas zaokret u zanru.
A drugo, iskreno sam se nadao da ce nekad napraviti Shogun 2 (ne znam koliko vas ga je igralo ali sam se tada zaljubio u ovaj serijal) ili Rome 2 (Rim je ubedljivo najbolji a grafika je za sadasnje standarde vec losija).
Takodje me podilaze zmarci kada pomislim na Rome2 sa novom grafikom i mozda nekom kombinacijom grand kampanje sa story-driven deonicama
Eh puste zaelje, da mi je TO da dozivim, kao i KOTOR 3 pa nek umrem sutra (pod sutra mislim za 70tak godina, cisto da se razumemo )
simets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 10:53   #5
Don Lazar
Član
 
Član od: 1.5.2009.
Lokacija: Mite Balije
Poruke: 229
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 116 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Don Lazar
Post Re: Napoleon Total War

Pozdrav svima jas e uključujem na ovu temu. Ja sam igrao TW serijal i sada sebe smatram expertom.
Sviđa mi se što su se odlučili za još jedan nastavak. Ja mislim da će ovo biti odličan nastavak samo mi nije jasno zašto su (ako će već biti samo Napoleon) skratili površinu mape. Ukoliko to nisu uradili onda neće biti samo Napoleona.
Isato tako dadam se da će biti više gradova jer je Empire:Total War o baš siromašan u tom pogledu. Naravno ne bih želeo da preteraju kao u Europa Universalis 3.
Don Lazar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 11:04   #6
Don Lazar
Član
 
Član od: 1.5.2009.
Lokacija: Mite Balije
Poruke: 229
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 116 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Don Lazar
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Evo sa sajta o Napoleon:Total War

History is as yet unwritten.

Napoleon: Total War™ is the new chapter in the critically acclaimed Total War series and opens up a new narrative layer to the genre-defining franchise. From the early Italian campaign to the Battle of Waterloo, Napoleon covers two decades of relentless battles, a backdrop of a world in flames against which the story of an extraordinary military career unfolds.

Whether you play as the legendary General or against, the outcome of war can never be guaranteed. The course of history relies on your ability to lead your troops through the most intense battles as never seen before in a Total War game.

The genre-defining franchise brings Napoleon to life:
Napoleon: Total War defines a new standard within the genre with exciting characters and a cinematic narrative, mind-blowing battle sequences and an unrivalled mix of turn-based and real-time strategy.

Three new episodic campaigns:
Take command and lead your armies on land and sea over three campaigns: Italy, Egypt and Mastery of Europe. The seamless mix of objective-based missions and sandbox experience makes this the most complete Total War experience to date.

Cutting-edge multiplayer:
Napoleon features fully integrated multiplayer modes and a complete set of online functionalities: Steam achievements, gameplay bonuses, uniform editor and voice communications.

All new Napoleonic battles and units:
Advanced weaponry enables new tactical options and even more exciting real-time battles on an epic scale, while the highly detailed environments and improved battlefield buildings guarantee a realistic recreation of famous historical battles.
Don Lazar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 13:42   #7
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Citat:
simets kaže: Pregled poruke
Moje misli otprilike. Jedina velika promena je ja mislim ta sto nece biti slobodne kampanje nego ce sve biti kao ona Americka u ETW (story based). Bar sam tako ja shvatio. E sad nije ni ono toliko lose, ali ne bih voleo da mi omiljena fransiza napravi bas zaokret u zanru.
A drugo, iskreno sam se nadao da ce nekad napraviti Shogun 2 (ne znam koliko vas ga je igralo ali sam se tada zaljubio u ovaj serijal) ili Rome 2 (Rim je ubedljivo najbolji a grafika je za sadasnje standarde vec losija).
Takodje me podilaze zmarci kada pomislim na Rome2 sa novom grafikom i mozda nekom kombinacijom grand kampanje sa story-driven deonicama
Eh puste zaelje, da mi je TO da dozivim, kao i KOTOR 3 pa nek umrem sutra (pod sutra mislim za 70tak godina, cisto da se razumemo )
Bice ovo kao Alexander Total War, siguran sam. Imash rok od 20 godina da osvojish neshto i to je to. A uvek je bila tradicija Total War-a nova igra pa jedna ekspanzija. Ovo je malo drugacije
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 16:26   #8
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Novine
Nestor je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
Don Lazar (22.8.2009), Leonida (25.9.2009), Silent Otto (23.8.2009), simets (22.8.2009)
Stara 23.8.2009, 11:39   #9
Silent Otto
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: U-99, Type 7C
Poruke: 793
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 219 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Citat:
simets kaže: Pregled poruke
Moje misli otprilike. Jedina velika promena je ja mislim ta sto nece biti slobodne kampanje nego ce sve biti kao ona Americka u ETW (story based). Bar sam tako ja shvatio. E sad nije ni ono toliko lose, ali ne bih voleo da mi omiljena fransiza napravi bas zaokret u zanru.
A drugo, iskreno sam se nadao da ce nekad napraviti Shogun 2 (ne znam koliko vas ga je igralo ali sam se tada zaljubio u ovaj serijal) ili Rome 2 (Rim je ubedljivo najbolji a grafika je za sadasnje standarde vec losija).
Takodje me podilaze zmarci kada pomislim na Rome2 sa novom grafikom i mozda nekom kombinacijom grand kampanje sa story-driven deonicama
Eh puste zaelje, da mi je TO da dozivim, kao i KOTOR 3 pa nek umrem sutra (pod sutra mislim za 70tak godina, cisto da se razumemo )
Citat:
Don Lazar kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima jas e uključujem na ovu temu. Ja sam igrao TW serijal i sada sebe smatram expertom.
Sviđa mi se što su se odlučili za još jedan nastavak. Ja mislim da će ovo biti odličan nastavak samo mi nije jasno zašto su (ako će već biti samo Napoleon) skratili površinu mape. Ukoliko to nisu uradili onda neće biti samo Napoleona.
Isato tako dadam se da će biti više gradova jer je Empire:Total War o baš siromašan u tom pogledu. Naravno ne bih želeo da preteraju kao u Europa Universalis 3.
I ja sam kao i vi započeo svoje druženje sa omiljenom franšizom strateških igara još sa prvim izdanjem Shoguna i od tada imam sva izdanja Total War strategija.
Takođe bih i ja voleo da vidim omiljenog mi Shoguna pa i Rim u novom svetlu ali sam i godinama sanjao da unutar ovakvog koncepta strateških igara se ogrnem mundirom mog zemljaka Napoleona i prođem sve one kampanje koje je on vodio (Italijansku, Egipatsku-Bliskoistočnu, Veliku Evropsko-Rusku) a o kojima sam do sad uglavnom čitao (njegove memoare sam dobio za 8-9 rođendan) a malo imao prilika da igram.
I boga mi, biće ovo mnogo više no što je Alexander doneo, ali se i molim da po težini ne bude ispod njega (Alexander-a) kako ne bi svaki pacer umislio da je tako lako promeniti istoriju-sudbinu sveta.
Silent Otto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 0:28   #10
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Creative Assembly Responds To Negative Napoleon: Total War Reaction

Link 1
Link 2
Nestor je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
simets (31.8.2009)
Stara 31.8.2009, 21:32   #11
simets
Veteran
 
Član od: 12.6.2009.
Lokacija: U-83, Type VIIB
Poruke: 608
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 89 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Drago mi je da se trude i da slusaju svoje igrace. Valjda su zato i postigli takav uspeh sa TW serijalom...
simets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2009, 15:20   #12
bojan811
Član
 
Član od: 15.3.2009.
Poruke: 349
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Ovo izgleda dosta dobro.
Odigrao sam sve delove ovoga serijala osim Shoguna.
I mogu reci da se sa Emprie TW naravio dobar pomak samo sto treba dosta jaka konf da bi se to odigralo onako kako ono zasluzuje.
bojan811 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2009, 10:03   #13
simets
Veteran
 
Član od: 12.6.2009.
Lokacija: U-83, Type VIIB
Poruke: 608
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 89 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Citat:
bojan811 kaže: Pregled poruke
Ovo izgleda dosta dobro.
Odigrao sam sve delove ovoga serijala osim Shoguna.
I mogu reci da se sa Emprie TW naravio dobar pomak samo sto treba dosta jaka konf da bi se to odigralo onako kako ono zasluzuje.
Pa ne znam bas, graficki pomak svakako, ali sam gameplay

Shogun i Rome TW su ipak tate za sve ovo ostalo, posebno Rome Total Realism mod.
Shogun zbog nenadmasne atmosfere feudalnog Japana (a i bio mi je prvi ) a Rome je jednostavno najbolji, hats down.

Moje subjektivno misljenje
simets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2009, 10:46   #14
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

A sta bi ti? Da ti daju jedinice sa gladiusom u 18. veku ?
Kako nije pomak,pogotovo sto se tice razvoja i gradnje ,istrazivanja tehnologija,pomorske bitke itd. Napredniji je Empire na tom polju od svih ostalih. Sad ako nekom vise odgovara Rim i Srednji vek to svakako nije njihov problem niti krivica.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
metallica2 (7.9.2009), pentraksil (7.9.2009)
Stara 7.9.2009, 11:28   #15
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
A sta bi ti? Da ti daju jedinice sa gladiusom u 18. veku ?
Kako nije pomak,pogotovo sto se tice razvoja i gradnje ,istrazivanja tehnologija,pomorske bitke itd. Napredniji je Empire na tom polju od svih ostalih. Sad ako nekom vise odgovara Rim i Srednji vek to svakako nije njihov problem niti krivica.

Ljudima se svideo Rome (naravno i meni bez pogovora) zato shto je uveo kompletnu revoluciju u zanru. Tj. prelazak u pun 3D, zatim fenomenalno odradjena mapa itd. Drugi nastavci samo su upotpunjavali ovu revoluciju ali u manjem obimu nego Rome. A ljudi kao ljudi, ocekivali revoluciju za revolucijom. Shto je moram reci nemoguce.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2009, 13:31   #16
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Apsolutno se slazem sa tobom.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2009, 23:14   #17
debeli mijat
Novi član
 
Član od: 9.11.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

TW serijal ne moze da predstavi nacin ratovanja u 18. i 19. veku.Od broja vojnika(koji se krece i do nekoliko stotina hiljada),linija snabdevanja,grupisanja pukova u brigade,divizije,korpuse,nezavisno komandovanje pojedinih jedinica,izvidjanje na bojnom polju pa sve do same razmere bojista.To su sve nedostaci koji govore da ETW nije igra koja moze dostojno da predstavi nacin ratovanja u tom vremenskom periodu.
debeli mijat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2009, 15:02   #18
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Citat:
debeli mijat kaže: Pregled poruke
TW serijal ne moze da predstavi nacin ratovanja u 18. i 19. veku.Od broja vojnika(koji se krece i do nekoliko stotina hiljada),linija snabdevanja,grupisanja pukova u brigade,divizije,korpuse,nezavisno komandovanje pojedinih jedinica,izvidjanje na bojnom polju pa sve do same razmere bojista.To su sve nedostaci koji govore da ETW nije igra koja moze dostojno da predstavi nacin ratovanja u tom vremenskom periodu.
Tacno Total War ce morati da se okane novijih vremena i da se vrati u Rim i Srednji vek. Jednostavno teshko da bilo koja igra moze realisticno da predstavi ratovanje u tim razmerama. Cak imam i mnogo zamerki i na Medieval II i Rome Total War ipak su se i tada spominjle vojske od 30000 ljudi i vishe a shto igra nikad ne bi mogla da prikaze. A zamisli te samo kad su Nemacki krstashi u trecem krstashkom ratu sakupili preko sto hiljada ljudi ili vojska Mongola koja je sa preko pola miliona ljudi poharala Persiju i potom Bagdad. I u ovim vremenima je trebalo predstaviti sukobe plemickih porodica, feudalni sistem sa mnogo podfrakcija u okviru jedne drzave, sporost prikupljanja takvih vojski, izvidjanje terena, kao i logistiku i snabdevanje trupa kroz pljackanje protivnickih sela itd. Sukobi u igri sa najvishe do 2000 ljudi sa obe strane jednostavno ne deluju epohalno a i izvodjenje je veoma bagovito. Plus ne vodite racuna o hrani za vojsku itd. u ova vremena se ratovanje obustavljalo zimi a u igrama vreme i godishnja doba nemaju nikakvog uticaja. Total War igre jesu bile revolucionarne i dobre ali po meni su previshe uproshcene to nije simulacija upravljanja vojskom u srednjem veku vec arkada koja nudi neshto zabave a ne realistican dozivljaj. Sa Empire i Napoleon Total War je josh vishe tako jer opet igra ne simulira realno komandovanje trupama niti slozenu politiku i diplomatiju tog vremena. I opet ne moze da prikaze mnogo vishe od 2000 trupa na bojnom polju.

Verovatno ce Napoleon biti isto shto i Alexander expanzija osvoji to i to u tom vremenskom roku ista grafika ista mehanika igranja. Nishta revolucionarno za danashnje igre.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M1L0SH na korisnoj poruci:
Nestor (14.11.2009)
Stara 10.11.2009, 16:54   #19
debeli mijat
Novi član
 
Član od: 9.11.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Potpuno se slazem sa tobom.Kada se TW pojavio bio je sjajan ali sada je dosta tanak.
Ako trazis realisticno upravljanje vojskom pogledaj ovu igru: http://www.histwar.com/
Mozda ne izgleda sjajno kao ETW ali je kao simulacija bitke fantasticna.
debeli mijat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 19:44   #20
Silent Otto
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: U-99, Type 7C
Poruke: 793
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 219 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Prvi gameplay trailer za dolazećeg Napoleona-http://www.totalwar.com/napoleon/?t=EnglishUK
Silent Otto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
evropa, mod, napoleon, total war

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
DotA SuperG Mrežne igre 3586 27.8.2014 0:32
Total TV i računar sa monitorom od 22" djuro88 Video/TV softver 3 24.7.2010 15:01
Total Commander neće na FTP real022 Aplikativni softver 3 1.4.2009 14:53
Makijaveli i Sun Tzu u Total War igrama Equilibrium Strateške igre 15 6.11.2008 22:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com