Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.4.2015, 21:59   #21
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40K-Dawn Of War

Au, a ja pomislio da nije slučajno procurilo nešto vezano za DoW3 kad neko oživljava ovako matoru temu, a šta sam uspjeo da promašim jer visim na Relic-ovim forumima... Jao majčice, da izađe DoW3 ne bih sunca više vidjeo.

Evo, da iskoristim priliku i "pohvalim" se koliko sam života utukao na DoW igre... Sreća da tada nisam imao Steam da mi mjeri vrijeme, ne želim ni da znam. Davne 2004/2005-e igrao demo od Dawn of War-a kao narkoman i tu mi već nije bilo spasa. Šta tek reći za punu igru i koliko puta sam prešao kampanju, uključujući i jedan playthrough gdje nisam ni jednu jedinu jedinicu izgubio, pa demoi i same ekspanzije koji su došli nakon toga, prešao sve kampanje od svih rasa, od nekih i više puta (sa samo Space Marinsima makar 6-7 puta svaku).

Iako ponekad opalim koju partiju za stara vremena, to nažalost više nije to što je bilo. Jeste da se mehanički Relic igre manje-više oslanjaju na isti kalup oko strateških tačaka, ali toliko je dodataka bilo u njihovim igrama da je teško danas igrati bez njih, i prosto me svrbi da ih kliknem iz navike a one ne postoje... Recimo, komanda za povlačenje ne postoji, jer je prije bio prisutan moral koji opada kad jedinica trpi teške gubitke a kad pukne onda se u panici malo brže kreću (ali nanose manje štete) pa si tako mogao da ih povlačiš i možda spasiš. Nema strateške mape, ne mogu da zauzimam strateške tačke klikćući po minimapi (Company of Heroes 2), zaklon je rudimentalan i tek onako prisutan, modeli vozila su premali, nema podrške za HD rezolucije bar u prve dvije igre, kamera je preblizu tlu, itd, itd.

Ali nema sumnje da je u svoje vrijeme odradila i više što se tiče moje lične zabave, i što je još bolje i danas ima aktivne servere jer je Relic prebacio sve svoje igre na CoH2 Battle Servere nakon što se GameSpy ugasio, koji donose pogodnosti poput filtriranja laga od drugih ljudi tako da ga ne osjetite i eleminišu druge P2P eksploite koji su bili rak rana njihovih igara u prošlosti. Grafika, zvuk, i animacije jedinica su rajski i dan danas, pogotovo sa glat izvođenjem na današnjem neuporedivo jačem hardveru.

Kad već spominjem, da bi umanjio lag u prošlosti zbog slabih konfiguracija, vjerujem da mnogi mogu da primjete da teksture u multiplayeru imaju daleko slabiji kvalitet od onih u singleplayeru, bez obzira na podešavanja, što su ljudi iz Relica uradili namjerno. Da biste imali pun kvalitet tekstura i u multiju, pronađite u folderu od igre local.ini fajl, i dodajte: fullres_teamcolour=1, i to je to, samo snimite promjene.

PS: Evo i druge stranice.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2015, 7:40   #22
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40K-Dawn Of War

Malo postova ovde. Valjda smo se svi slozili da je igra odlicna i da je to toliko ocigledno da je glupo podvlaciti svojim izlaganjem.
A znam mnoge koji ne vole SF igre, a ovu vole.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2015, 12:06   #23
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40K-Dawn Of War

Pa igra je tako dobra da smo svi bili zauzeti igranjem i nismo imali vremena da komentarisemo.

A sto se tice poredjenja sa Starcraft-om. Starcraft je "pozajmio" ideje od warhammera. Tyranid = Zerg, Eldar = Protos, Imperium = Terran. Dizajn marinaca ocigledan. Itd. Blizzard je prvobitno hteo warhammer ali zbog licenci i sta ja znam nisu dobili ime. Pa su ovako bleda kopija.
Meni starcraft izgleda neozbiljno i mirise cudno.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2015, 12:33   #24
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40K-Dawn Of War

Sega Registers Warhammer 40,000: Dawn of War 3 Domain

Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
goranmax (6.7.2015), Ichigo222 (19.7.2015), perablenta (6.7.2015)
Stara 6.7.2015, 13:03   #25
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Warhammer 40K-Dawn Of War

Ako je stvarno spremaju igru, ja se samo nadam da ce da se vrate izgradnji baze kao u kecu, a ne one MOBA gluposti iz dvojke. Kako sam se iznervirao kada sam video u sta se pretvorio Skirmish u dvojci.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2015, 15:14   #26
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40K-Dawn Of War

Takodje, igrao sam i Dark Crusade i Soulstorm i DoW 2, utupise ga za medalju sa dvojkom, mnogo je zanimljivije bilo sa izgradnjom baza.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2015, 15:49   #27
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40K-Dawn Of War

Vidjeh juče ovo i počeo sam histerično da širim društvu koje prosto obožava ovaj serijal, mene uključujući, i svi su bili "I jized my pants". Samo me ovo može odljepiti od Company of Heroes 2, sunca više vidjeti neću...

I, lično, nadam se da se neće vraćati unazad sa konceptom izgradnje baza, jer toliko sam se navikao da ih nema iako mi je na početku bilo neobično (normalno, s obzirom na prijašnje navike). Baze nisu bile neophodne da provedem stotine i stotine sati u piratskoj veziji protiv botova, i isto toliko protiv živih ljudi posle u MP, koliko smo samo mlatili i epskih bitaka imali, eh.

Jedino što je kvarilo kompletan doživljaj bila je ušliva P2P konekcija, koja je, hvala Bogu, ispravljena ovih dana sa Relicovim Battle Serverima napravljenim za CoH2, pa problema sa štekanjem kad neko krka max detalje na Pentiumu 3 i drugih P2P eksploita više nema.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2015, 16:07   #28
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40K-Dawn Of War

Ja sam za baze. I sneg nije naodmet.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2015, 16:55   #29
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Warhammer 40K-Dawn Of War

Konacno. Makar ovo da vidimo ako ne Warcraft IV
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2015, 19:06   #30
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40K-Dawn Of War

BTW, originalni DoW je dobio Steam kartice, upravo sad. Woo, HL3 conf... ne, ček, mislim DoW3.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2015, 20:55   #31
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Warhammer 40K-Dawn Of War

Biće super ako naprave samo malo bolji DoW2 i neki lep sistem za MP sa napredovanje, squad sistemom ili prost base building RTS. Ne bih se žalio.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2015, 0:29   #32
Soho
Veteran
 
Član od: 15.6.2009.
Poruke: 531
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 51 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40K-Dawn Of War

I meni je posle igranja kompletnog prvog dela drugi izgledao bezveze sto se tice multija i skirmisha. Cak sam hteo da izrisem igru posle dve partije.
Ali na kraju kad sam sve isprobao u dvojci i sta sve nudi nisam mogao da prestanem da igram. Tako da mi je DOW2 definitivno bolji od keca.
Izgradnja baza definitivno nije potrebna da bi se uzivalo. Ja sam najvise dvojku igrao protiv AI zato sto imam pirata, ali i pored toga bilo je extra zabavno.
Soho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2016, 19:05   #33
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40K-Dawn Of War

Instalirao sam ponovo. DoW3 trejler je glavni krivac.

Inače, kad se igra pojavila prešao sam samo glavnu kampanju, isto tako je bilo i za DoW2. Sad vidim da ima dosta ekspanzija koje nisam igrao, trenutno sam na Dark Crusade i prokleti Nekroni me rasturaju. Znači ništa im ne mogu, a igram sa marincima. Glavna kampanja u kecu i WA je vidno zastarela ali i dalje sam se zabavno proveo, u DC uživam više nego što sam očekivao a videću uskoro kakav je Soulstorm. Pa onda na DoW2 i ekspanzije.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2016, 19:58   #34
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40K-Dawn Of War

Da, i ja se sjećam da su me protivničke frakcije rasturale u Dark Crusade kad sam im napadao stronghold nenadograđen i bez počasne straže. Zato odigram nekoliko drugih mapa, nakupim nešto opreme i počasne straže koja odbije inicijalni napad, i onda polako čistim mapu.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 20:40   #35
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40K-Dawn Of War

Nikad nisam igrao Warhammer 40K (jednom davno samo malo probao) a vidim da su sad na popustu na Steamu, ali ima dosta toga, koliko vidim ima neki bundle Dawn of War - Gold Edition i ima drugi Dawn of War II - Master Collection. Pretposatvljam da su to osnovne igre + ekspanzije. Šta biste do toga preporučili?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 20:50   #36
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Warhammer 40K-Dawn Of War

Ako hoćeš klasični RTS sa malo RPG elemenata i odličnom kampanjom onda prvi deo.

Ako hoćeš squad combat + heavy RPG sa OK kampanjom onda drugi deo.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Paladin (1.7.2016)
Stara 1.7.2016, 20:52   #37
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40K-Dawn Of War

Uf, odakle da krenem. Prve DoW igre su fenomenalne, a i volio sam najviše DoW1 i Winter Assault ekspanziju, imale su super kampanje. Jedina mana koju mogu da im nađem jeste nepostojeća podrška za HD rezolucije, koja radi kako treba u drugoj ekspanziji - Dark Crusade, takođe odlična igra sa nelinearnom conquest kampanjskom mapom. Treća ekspanzija, koju nije razvijao Relic jer su bili zauzeti razbojem DoW2, Soulstorm uvodi i letelice u igru koje nisu baš najsretnije rješene, a i počeo sam da se zamaram od igre već tada.

DoW2 isto ekstra igre, ali dosta promjene su vidjele od originala. Kampanja je upravljanje sa nekoliko eltinih jedinica koje možeš da leveluješ i biraš gdje ulažeš XP da im dodjeljuješ različite uloge, ne znam ni sam koliko sam ih puta obrnuo, nikad mi nisu bile dosadne jer sam ih preigravao na raznorazne načine. MP je redizajniran takođe, umjesto klasične RTS izgradnje baza imaš samo jednu strukturu koju leveluješ i iz nje štrancaš jedinice, i odabirom jednog od 3 heroja sa svojim specijalnim sposobnostima prije svake partije.

Sve u svemu, meni lično omiljeni strateški serijal, čak omiljeniji nego CoH, fenomenalni intro CGI filmići koji su među najboljim koje sam ikad odgledao, super muzika, super ozvučenje, fenomenalna glasovna gluma i odzivi jedinica, čak ni grafika ne izgleda loše, naprotiv, pogotovo u drugoj igri.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Renner na korisnoj poruci:
Paladin (1.7.2016)
Stara 1.7.2016, 22:02   #38
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40K-Dawn Of War

Hvala, uzeo sam Dawn of War - Gold Edition koji sadrži Dawn of War GOTY i Winter Assault, ostale dve ekspanzije ću ganjati ako mi se ovo svidi, kao i Dawn of War 2.

Ovaj Winter Assault je standalone ili ide preko osnovne igre? Vidim da su kao dve igre u Steam Library. Da li da ga instaliram odmah (da li mijenja nešto i na osnovnoj igri) ili tek kasnije?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 22:10   #39
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40K-Dawn Of War

Winter Assault ne radi bez instaliranog originala. DoW i WA su bili dio jedne igre zvane DoW GOTY, ali kad je THQ bio blizu bankrota razdovjili su ih jer se DoW mogao uzeti za dolar na HumbleBundle-u. Kad instaliraš DoW maltene si instalirao i WA jer su u sklopu instalacije svi fajlovi od te igre, kad pokreneš WA instalaciju nakon toga to je tek nekih 7MB dodatnih fajlova.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 22:13   #40
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40K-Dawn Of War

Vidi stvarno Winter Assault je samo 7 MB na Steamu, instalirao sam i njega
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com