Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.12.2011, 18:01   #81
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: IKOM duplirao download

Sto je i dalje manje od 512kbit uploada koje nudi telekom. Kome je bitan upload, njemu IKOM ne radi posao.
Inace, u ratu sam sa telekomom, da ne ispadne da ih nesto branim, ali cinjenica da u ponudi imaju neke bolje uslove ( a sa druge strane neke losije), pa je stvar potrebe vise nego stvar novca.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2011, 18:33   #82
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: IKOM duplirao download

Meni su pre jedno dva meseca povecali upload na 768 kbps i da budem iskren bas nesto i ne primecujem razliku, mada meni nije ni bio toliko bitan.

Tacno je sto kazes da je za one kojima je upload bitan Telekom bolji izbor ali kad sve saberes ili oduzmes i dalje smatram da je generalno gledano IKOM bolji izbor.

I ono sto je mozda najvaznije od svega IKOM konstantno poboljsava uslugu tako da je uz dva povecanja brzine tokom ove godine korisnicima najjaceg paketa besplatno zamenio i modeme novim i kvalitetnijim a verujem da ce taj trend samo da se nastavi...
Uostalom, pogledaj po raznim forumima i videces da ces tesko naci nezadovoljne korisnike IKOM-a za razliku od nezadovoljnih korisnika kod Telekoma sto se da videti i na ovom forumu. Pritom pod nezadovoljn ne mislim na one koji bi zeleli da im je UL veci vec mislim na one bas nezadovoljne uslugom, cenom i sl. koji bi im na mestu otkinuli glavu samo da mogu zbog jajarskog ponasanja (videti pod Radijus Vektor).

Poslednja ispravka: Marti Misterija (10.12.2011 u 12:40) Razlog: nije 512 ngo 768 kbps
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2011, 22:35   #83
Mihael87
Član
 
Član od: 31.12.2010.
Poruke: 405
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 51 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: IKOM duplirao download

Ja danas potpisao ugovor sa Ikomom, Flat 3 paket, sad cekam da dodju i sve nameste, nadam se da ce to biti uskoro .

Inace, imao sam nekih problema posto sam podstanar a prethodni stanari nisu placali racune niti vratili opremu. Nazvao sam call centar, oni kazu da ne mogu nikako da sredim net. Zvao sam ponovo par puta i dobijao iste odgovore uz neka pametovanja. Na kraju sam otisao kod njih, popricao sa osobljem, objasnio situaciju, oni se culi sa Seficom i posao obavljen bez problema.
Mihael87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2011, 0:36   #84
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: IKOM duplirao download

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Naravno da ces da dobijes lekciju posto gresis, ovaj, silno gresis sinak!

Posto verovatno nisi razumeo clana I love games on placa 1.650 dinara paket od 4Mbps i "obicnu" kablovsku! Odbij sad koliko inace kosta samo kablovska TV i dobices da u stvari net placa manje od 1k dinara.

Ja recimo placam 10 Mbps net, digitalnu kablovsku i 4 pay TV paketa za 2.850 dinara.

Sad mi samo reci da sugavi Telekom ima bolju ponudu za te pare ili bar istu za manje para pa tvrdis to sto vec tvrdis!?
Mislio sam da je cista cena interneta 1600din. Nisam razumeo da je tv pretplata uracunata u pricu.

Imam i ja IKOM ali kada sam imao internet preko njih, desavalo mi se da po losem vremenu, snegu i vetru nemam net uopste. Zivim u sloliteru i sve okolo su soliteri gde milion kablova leti na sve strane. Desavalo mi se da danima prekida net na Vozdovcu, a kada ih okrenem uvek mi kazu da su ekipe na terenu. To mi je bas islo na zivce.

Svako ima svoje, sta mu vise odgovara.
Ja sam ubo novu promociju 4mb net za 1500din posto sam na proslu zakasnio. ADSL Telekom.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2011, 12:36   #85
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: IKOM duplirao download

Citat:
_Maximus_ kaže: Pregled poruke
Mislio sam da je cista cena interneta 1600din. Nisam razumeo da je tv pretplata uracunata u pricu.

Imam i ja IKOM ali kada sam imao internet preko njih, desavalo mi se da po losem vremenu, snegu i vetru nemam net uopste. Zivim u sloliteru i sve okolo su soliteri gde milion kablova leti na sve strane. Desavalo mi se da danima prekida net na Vozdovcu, a kada ih okrenem uvek mi kazu da su ekipe na terenu. To mi je bas islo na zivce.

Svako ima svoje, sta mu vise odgovara.
Ja sam ubo novu promociju 4mb net za 1500din posto sam na proslu zakasnio. ADSL Telekom.
Nije se ni on bas najsrecnije izrazio posto je njegovo 1600 dinara bez kablovske moglo da se protumaci na dva nacina - "samo je net 1600 dinara" i "net je 1600 dinara plus ne placam dodatno kablovsku", a ti si protumacio na prvi nacin.

Ne znam da li mi verujes ali ja ovde u Zarkovu nisam imao bas nikakav kraci prekid a kamoli da uopste nemam net i strasno mi je krivo sto cu najverovatnije prilikom seobe u novi stan iduce godine da moram da ostanem bez IKOM neta i TV-a sa kojima sam prezadovoljan i brzinom i cenom.

Kao sto ti rece - svako koristi ono sto mu odgovara a meni dole prikazani paket sa digitalnom TV i 4 pay paketa za samo 2850 dinara svakako odgovara.

Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2011, 15:02   #86
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: IKOM duplirao download

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Nije se ni on bas najsrecnije izrazio posto je njegovo 1600 dinara bez kablovske moglo da se protumaci na dva nacina - "samo je net 1600 dinara" i "net je 1600 dinara plus ne placam dodatno kablovsku", a ti si protumacio na prvi nacin.
Pa kada neko napise net 4mb za 1600 din bez tv pretplate, onda govori da za toliko dobija samo net.

Mislim da sam ga protumacio na pravi nacin i izneo da za toliko ja isto dobijam istu brzinu preko telekoma. Bez ulaska u raspravu sta je kvalitetnije i bolje.

Imao sam i jedno i drugo ovo mi vise odgovara.

Elem za iste pare moja devojka na MEdaku ima 6.5mb preko SBB-a. Pa ti vidi. Selim se na MEdak.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2011, 18:10   #87
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: IKOM duplirao download

Citat:
_Maximus_ kaže: Pregled poruke
Pa kada neko napise net 4mb za 1600 din bez tv pretplate, onda govori da za toliko dobija samo net. Mislim da sam ga protumacio na pravi nacin i izneo da za toliko ja isto dobijam istu brzinu preko telekoma. Bez ulaska u raspravu sta je kvalitetnije i bolje.
Ja kazem da moze da se tumeci dvojako, ti kazes da moze da se tumaci samo na jedan nacin i to bas tako kako si ti protumacio i ja kazem - neka ti bude... svako neka tumaci kako zeli ali mislim da ga sigurno nisi protumacio na pravi nacin, jer cinjenica je da je paket 4 Mbps za 1600 dinara zajedno sa TV pretplatom tj. on ima net i kablovsku a ti za te pare imas samo net... Valjda covek zna da za te pare ima i TV a ne samo net pa je tako i mislio kad je napisao...

Jel' i dalje mislis da dobijas isto za iste pare - bez ulaska u raspravu sta je kvalitetnije i bolje?

Citat:
_Maximus_ kaže: Pregled poruke
Imao sam i jedno i drugo ovo mi vise odgovara.
Svako koristi ono sto mu vise odgovara i to uopste ne sporim niti zelim da uticem bilo kako na izbor...

Citat:
_Maximus_ kaže: Pregled poruke
Elem za iste pare moja devojka na MEdaku ima 6.5mb preko SBB-a. Pa ti vidi. Selim se na MEdak.
Ne sporim da su ti uslovi ako se dobija 6,5 Mb + kablovska za te pare bolji od IKOM-ovih, ovako realno gledano njega 4 Mb izadju samo oko 800 dinara jer bi kablovsku i onako placao pa placao 800 dinara... I ja bih onda pre odabrao taj paket koji koristi tvoja devojka pre IKOM-a jer mi je bitna usluga a ne od koga je i u citavoj prici nisam ni malo pristrasan vec samo realan.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2011, 11:09   #88
Mihael87
Član
 
Član od: 31.12.2010.
Poruke: 405
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 51 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: IKOM duplirao download

Evo stigao mi IKOM net, Flat 3, sve je fantasticno uradjeno, brzine taman kakve i trebaju da budu...

Mihael87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 13:06   #89
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: IKOM duplirao download

Danas dobio racun za naredna tri meseca i uz njega jedno veliko iznenadjenje - cena svih paketa je od 01.01.2012. godine povecana za celih 45 dinara a brzina mog paketa FLAT 4 povecana sa 10 na 15 Mb/s, dok je brzina paketa FLAT 5 povecana sa 30 na 50 Mb/s...

Jel treba da napominjem da se radilo o prijatnom iznenadjenju?

Da rezimiramo - brzina 15 Mb/s DL, digitalna kablovska TV sa 4 dodatna paketa i telefon opciono u paketu za 2.895 dinara - ja zadovoljan...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 13:36   #90
Leon da Vinci
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 66 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: IKOM duplirao download

Mogli su i upload da povećaju ali ..... dobro je ,zadovoljan sam do sada u potpunosti.
Leon da Vinci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 15:16   #91
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: IKOM duplirao download

Vidim da Flat 2 i 3 nece da povecavaju... sramota. Da ne spominjem sto je u poslednje vreme veza jako nestabilna, svaki cas puca, a ima i perioda kad je gubljenje paketa 75% pa ni google ne moze da se otvori. Mozda je vreme da ih menjam, postaju neozbiljni i pocinju da se uklapaju u sivilo ove zemlje. Tehnicka podrska mi konstantno govori da nije do njih (dobar vic).
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 15:37   #92
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: IKOM duplirao download

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Vidim da Flat 2 i 3 nece da povecavaju... sramota. Da ne spominjem sto je u poslednje vreme veza jako nestabilna, svaki cas puca, a ima i perioda kad je gubljenje paketa 75% pa ni google ne moze da se otvori. Mozda je vreme da ih menjam, postaju neozbiljni i pocinju da se uklapaju u sivilo ove zemlje. Tehnicka podrska mi konstantno govori da nije do njih (dobar vic).
U kom delu grada si?
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 15:51   #93
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: IKOM duplirao download

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Vidim da Flat 2 i 3 nece da povecavaju... sramota. Da ne spominjem sto je u poslednje vreme veza jako nestabilna, svaki cas puca, a ima i perioda kad je gubljenje paketa 75% pa ni google ne moze da se otvori. Mozda je vreme da ih menjam, postaju neozbiljni i pocinju da se uklapaju u sivilo ove zemlje. Tehnicka podrska mi konstantno govori da nije do njih (dobar vic).
Flat 3 je pre nekih mesec dva povecan sa 5 na 6 mb, e sada jeste skromno ali ga je ipak bilo, bilo bi lepo da ga jos povise u buducnosti. Ja sam korisnik tog paketa i zadovoljan sam brzinama, jedino je ping par puta bio malkice povisen ali posto se ne igram preko neta to i nije neki problem. Pucanja veze za sada nije bilo...
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 16:08   #94
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: IKOM duplirao download

Citat:
Arcibalde kaže: Pregled poruke
U kom delu grada si?
Zemun

Bitno da su Flat 5 povecali na 50, a mogli su lepo da povecaju na 48 i daju po jedan korisnicima paketa 2 i 3. Realno, onaj sa flat 5 paketom ne bi ni osetio razliku izmedju 48 i 50, dok bi oni sa 4 i 6mbita osetili to povecanje od 1mbit.

Upload necu ni da spominjem...
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 19:44   #95
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: IKOM duplirao download

Povecace i njih, samo polako...

Koliko se ja secam u zadnje dve godine nijednom nisu povecali sve pakete u isto vreme - uvek prvo povecaju najveci ili dva najveca pa tek posle mesec-dva one manje.

Isti slucaj je i da UL-om...

Inace u Zarkovu gde sam ja sve radi perfektno - bez packet loss-a i punom brzinom.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2011, 1:19   #96
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: IKOM duplirao download

Xixixixixix, nice. I ja sam u Zarkovu i jos jedan lik sa bench foruma je u Zarkovu i njemu radi sve ok... trenutno sam na telekomu ali za iste pare mogu da imam i net (brzi) i kablovsku sto mi je naravno isplatljivije Zato i prelazim na ikom.
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2011, 11:29   #97
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: IKOM duplirao download

Evo, kod mene ponovo usporeno, cak ni seed/ping test nece da se otvori...
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2011, 12:19   #98
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: IKOM duplirao download

Verovatno je problem do dela grada, instalcija u zgradi ili mozda nesto sa modemom... Jesi li od njih dobio Thompson ili Motorolu, posto su pojedinci imali problema sa onim Thompson modemima koje su pve delili?!



Ja zadovoljan mada su UL stvarno mogli da povecaju bar na 1 Mb/s ali verujem da je to prvi sledeci korak.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2012, 19:11   #99
Acid
Član
 
Član od: 18.9.2007.
Poruke: 188
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 14 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: IKOM duplirao download

Ja jos ne videh punih 4 mb iako su navodno kao povecali flat 2


Acid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2012, 14:46   #100
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: IKOM duplirao download

Nesto to tebi nije dobro u instalacijama ili do kompa.

Meni je 4.11mbit download, standardnih 0.12 upload. IKOM Flat2 paket.

S tim sto u poslednje vreme imam problema sa netom jer mi je kabal napukao u zidu pa moram novi da sprovedem do modema. Brzina mi varira kao i ping zbog toga.

Moj ti je savet da nazoves IKOM da ti ispitaju jacinu signala.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kopernikus kablovski internet Bizzare Contact Internet usluge 37 5.12.2016 19:03
Kaspersky Internet Security & Anti-Virus 2010 9.0.0.459 Final rogi23 Zaštita 116 18.12.2009 1:00
Telemark (ex Duga) kablovski internet Unlord Internet usluge 1 2.9.2009 20:04
Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet. Milos Vasic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 29.1.2007 10:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com