Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.5.2007, 21:27   #1
Deki
Član
 
Član od: 29.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 95
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Error loading! ! ! pomagajte

Ne znam iz kog razloga,ali kada upalim komp,pojave mi se dva mala prozorcica na kojima pise :

Error loading C:/windows/system32/iecbhrfg.dll
i drugi : Error loading C:/windows/system32/fnmxyglt.dll

i stoji mi ok .......... ja stisnem ok i onda kao sve radi. Da li neko moze da mi pomogne kako to da uklonim.
Iako mi komp radi ok,bar za sada mislim da bi trebalo ovo da se resi.Unapred zahvalan.
Deki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2007, 22:51   #2
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Error loading! ! ! pomagajte

Zainteresovalo me je ovo pa sam proverio da kod mene i kod jos 2 druga ovi fajlovi ne postoje u sistemu, moze se desiti da su instalirani sa nekim programom, tj. neka neuspela instalacija, ili mozda Virus, a i na google-u nisam pronasao nikakav info o tim fajlovima,
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2007, 1:32   #3
GoranKostic
Član
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 185
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 24 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Error loading! ! ! pomagajte

Citat:
Deki kaže: Pregled poruke
Ne znam iz kog razloga,ali kada upalim komp,pojave mi se dva mala prozorcica na kojima pise :

Error loading C:/windows/system32/iecbhrfg.dll
i drugi : Error loading C:/windows/system32/fnmxyglt.dll

i stoji mi ok .......... ja stisnem ok i onda kao sve radi. Da li neko moze da mi pomogne kako to da uklonim.
Iako mi komp radi ok,bar za sada mislim da bi trebalo ovo da se resi.Unapred zahvalan.
Imao si te fajlove i bilo je podeseno da se ti fajlovi startuju kada startujes Windows, obrisao si te fajlove, ali je i dalje ostalo to da se oni startuju kada startujes Windows. Verovatno su to bili fajlovi neke stetocine.

Startuj MSCONFIG (ides na RUN, pa kucas MSCONFIG), klikni karticu STARTUP, i tamo nadji vrednosti koje sadrze pomenute putanje fajlova i iskljuci ih. Posle toga te Windows vise nece uzmeniravati time. Jedno od resenja. Probaj.
GoranKostic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 1:58   #4
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Error loading! ! ! pomagajte

Citat:
GoranKostic kaže: Pregled poruke
Imao si te fajlove i bilo je podeseno da se ti fajlovi startuju kada startujes Windows, obrisao si te fajlove, ali je i dalje ostalo to da se oni startuju kada startujes Windows. Verovatno su to bili fajlovi neke stetocine.

Startuj MSCONFIG (ides na RUN, pa kucas MSCONFIG), klikni karticu STARTUP, i tamo nadji vrednosti koje sadrze pomenute putanje fajlova i iskljuci ih. Posle toga te Windows vise nece uzmeniravati time. Jedno od resenja. Probaj.
Ali kako ce znati koji startup item pokrece te fajlove, jedino da iskljucuje jedan po jedan item dok mu se to pojavljuje pa ako sve iskljuci i ponovo mu se pojavljuju te poruke, znaci da bi ti fajlovi trebalo da se pokrecu sa nekim od sistemskih procesa, mozda sa explorer.exe. ako je to slucaj i ako se to desava od skora mozda bi pomogao system restore
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 11:28   #5
Deki
Član
 
Član od: 29.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 95
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Error loading! ! ! pomagajte

Citat:
GoranKostic kaže: Pregled poruke
Imao si te fajlove i bilo je podeseno da se ti fajlovi startuju kada startujes Windows, obrisao si te fajlove, ali je i dalje ostalo to da se oni startuju kada startujes Windows. Verovatno su to bili fajlovi neke stetocine.

Startuj MSCONFIG (ides na RUN, pa kucas MSCONFIG), klikni karticu STARTUP, i tamo nadji vrednosti koje sadrze pomenute putanje fajlova i iskljuci ih. Posle toga te Windows vise nece uzmeniravati time. Jedno od resenja. Probaj.
Bravo gosn Kosticu, bili sta potpuno u pravu . Tri klika i problem resen.Upravo sam se setio da su ti fajlovi (cini mi se) bili zarazeni i da mi je nod ukazivao na njih i nije mogao da ih izbrise,pa sam ih ja izbrisao rucno ,i od tada imam taj problem,da se ispravim,imao sam.U svakom slucaju hvala tebi,a i ostalima na pomoci................
Deki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 18:55   #6
GoranKostic
Član
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 185
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 24 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Error loading! ! ! pomagajte

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Ali kako ce znati koji startup item pokrece te fajlove, jedino da iskljucuje jedan po jedan item dok mu se to pojavljuje pa ako sve iskljuci i ponovo mu se pojavljuju te poruke, znaci da bi ti fajlovi trebalo da se pokrecu sa nekim od sistemskih procesa, mozda sa explorer.exe. ako je to slucaj i ako se to desava od skora mozda bi pomogao system restore
Znace koji Startup item pokrece te fajlove, ako pogleda Command pored Startup item, u MSCONFIG-u, i u Command one putanje do fajlova koje je naveo u prvom postu. Trebalo bi da upali, a cini mi se i da jeste upalilo na taj nacin.
GoranKostic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GoranKostic na korisnoj poruci:
Deki (27.5.2007)
Stara 18.2.2008, 14:34   #7
ledilo
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Poruke: 198
Zahvalnice: 198
Zahvaljeno 145 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Error loading! ! ! pomagajte

Da ne otvaram novu temu...
Problem je sličan. U pitanju je win2000. Nod je pronašao trojanca i obrisao ga. Prilikom startovanja pojavi se prozor na kome piše:

RUN.DLL
Error loading
c:\winnt\system32\bridge.dll
The specified module could not be found

Pokusao sam da startujem msconfig ali izbacuje sledeću poruku:
Can not find the file msconfig or one of its components. Make sure the path and file name are correct and that all required libraries are aviable.

Jel moze nekako da se sredi?
ledilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2008, 15:23   #8
GoranKostic
Član
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 185
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 24 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Error loading! ! ! pomagajte

Problem je u tome što Windows 2000 po difoltu za divno čudo nema msconfig. Dakle, jedno rešenje je korišćenje nekog drugog programa te namene, na primer Startup CPL ili ubacivanje msconfig alata iz Windowsa XP i nekim od tih alata brisanje neispravne startup vrednosti koja vodi do pomenutog nepostojećeg fajla. Ili ručno brisanje ključa iz registry baze, ali je puno lakše nekim od navedenih programa.
GoranKostic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GoranKostic na korisnoj poruci:
ledilo (18.2.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
kad se pravim pametan sad pomagajte kali Kvarovi 12 19.2.2007 1:08
Pomagajte drugovi !!! Sta za 650 E? kirk Šta da kupim? 25 23.11.2006 1:06
Pomagajte drugovi ... :) kvrk Grafika 3 31.10.2006 2:32
pomagajte ljudi! (uzeo bih ati 1300pro/256mb) barkley ŠDK - Grafika 15 20.5.2006 11:19
Pomagajte - Not optimum mode, recommended mode 1280x1024 60Hz balabandd Kvarovi 9 3.5.2006 9:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com