Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.9.2016, 21:25   #1201
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
orome kaže: Pregled poruke
Isto tako veoma cesto dobro napreduju ali u sledecem pecu im ukidaju lucky nation status, i njima i Poljskoj i Svedskoj. Lucky nations moze biti samo 8 od sledeceg peca. To je velika prednost za Moskvu sada. Koliko sam video podizanje PA za pravoslavne zemlje vise ne oduzima prihod od poreza. To je lepa promena za pravoslavne zemlje.
I do sada ih je bilo samo 8. I mogao si da ih iskljucis.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2016, 13:02   #1202
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
I do sada ih je bilo samo 8. I mogao si da ih iskljucis.
Nije ih bilo 8. Sada je status ukinut za Svedsku, Poljsku i Brandenburg. Turcima je ukidan do sada status oko 1700 ne znam za ubuduce.

Evo trenutnih lucky nacija :
Castile Castile (before year 1700 and Spain does not exist) / Spain Spain (before year 1700 and Castile does not exist)
Ottomans Ottomans (before year 1700)
Muscovy Muscovy (if Russia does not exist) / Russia Russia
England England (if Great Britain does not exist) / Great Britain Great Britain
France France
Austria Austria
Prussia Prussia (after year 1700)
Netherlands Netherlands (after becoming a nation)
Portugal Portugal (before year 1700)
Commonwealth Commonwealth (before year 1700) / Poland Poland (if Commonwealth does not exist)
Brandenburg Brandenburg
Sweden Sweden (before year 1700)
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2016, 15:55   #1203
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

U pravu si. 8 je bilo u trojci, a ovde ih je bilo 10.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2016, 20:09   #1204
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Super je sto su poboljsali poziciju pravoslavnih pa makar i malo. Ovo ce svim pravoslavnim zemljama pomoci, i Vizantija i Srbija ce moci ici na 100% za PA sto donosi jako dobre bonuse. Drago mi je i za Rusiju. Sada ce moci zaista biti velesila jer u zadnjim pecevima cak je i igrac imao problema sa PLC i Svedskom. Smesno je da PA oduzima 33% tax income.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2016, 0:22   #1205
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

https://www.youtube.com/watch?v=jQ6KTI9Hhno
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2016, 12:04   #1206
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
orome kaže: Pregled poruke
Super je sto su poboljsali poziciju pravoslavnih pa makar i malo. Ovo ce svim pravoslavnim zemljama pomoci, i Vizantija i Srbija ce moci ici na 100% za PA sto donosi jako dobre bonuse. Drago mi je i za Rusiju. Sada ce moci zaista biti velesila jer u zadnjim pecevima cak je i igrac imao problema sa PLC i Svedskom. Smesno je da PA oduzima 33% tax income.
Hteli su realnost... Jedan od razloga slabljenja Vizantije upravo je bio preveliki broj sveštenika koji su čak u jednom trenutku dostigli jednu trećinu stanovništva. To je katastrofalno uticalo na vojsku i ekonomiju. Al bar će biti zanimljivije.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2016, 7:53   #1207
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Hteli su realnost... Jedan od razloga slabljenja Vizantije upravo je bio preveliki broj sveštenika koji su čak u jednom trenutku dostigli jednu trećinu stanovništva. To je katastrofalno uticalo na vojsku i ekonomiju. Al bar će biti zanimljivije.
Mislio sam da je to bilo vise zbog balansa. Pravoslavni slajder i mehanika je bas siromasna u odnosu na druge hriscane. Evo od utorka Kopti dobijaju mocne bonuse ako koptska zemlja drzi svete koptske gradove. Najbolja stvar je sto ne moras licno da ih imas u posedu nego bilo koja zemlja koja je koptska, bonusi su veoma dobri : +2 missionary strength, +5 Discipline, u tom rangu. To zavisi od poseda provincija a kod pravoslavnih od eventa za podizanje slajdera, eventa koji ima svoj MTTH i redak je. Stoga podizanje slajdera na 100% traje 160-170godina. Samo pogledaj slajder za sunni veru i bice jasno koliko je mocniji. U novom pecu favoriti da se igraju su pravoslavne zemlje, The Knights (dobili mogucnost pljackanja obala stranih religija kao severni afrikanci), Brandenburg (jedinstven oblik vladavine, vojna drzava, sa jakim bonusima na vojsku sto je drzava manja veci su bonusi). Jedino me brine sirenje Institucija jer nisu objasnili kako to ide. Mislim da ce npr Srbija imati prednost jer ima izlaz na more samo mora u prvih 5-6 godina podici provinciju Srbija na 20dev zbog prihvatanja Institucija, posebno Renesanse.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2016, 20:02   #1208
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Izasao Rights of men DLC. Nisam stigao da igram mnogo ali mi se cini da nije izasao sa mnogo bagova i da donosi dosta novog u igru. Igrao sa Moskvom oko sat vremena. Posle prvog rata sa Novgorodom i uzimanja 100WS provincija postao sam Great Power. Izgleda nekako ispeglano igra.

Koji su vasi utisci ako je neko igrao?
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2016, 20:15   #1209
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Probao kao Srbija, ali nisam daleko dogurao da probam nove mogucnosti (sem abdikacije vladara). Uspio sam da uzmem Dubrovnik i da vazalizujem Bosnu, da sklopim saveze sa Madjarskom i Austrijom, ali dalje nista, Turci su prejaki. Jos su me saveznici uvukli u neki rat protiv Venecije i Francuske koje su nas rastrgle. Probacu ponovo...
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2016, 20:53   #1210
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Da izvestim, Rights of Men bi definitivno trebao biti veci izazov za svakog igraca. Uzeo sam Moskvu, kad je naslednik napunio 15 god upotrebio sam abdikaciju za kralja i njega postavio na tron sa 3/4/5 statistikom. Dobije se -50 prestiza ali vredi. Kada sam osvojio Novgorod i postao Great Power video sam da je Poljska u savezu sa Bohemijom i Danskom plus njene PU. To mi je bio veliki zalogaj pa sam napravio savez sa Turcima i poslecprvog rata uzeo Smolensk i Vitebsk za sebe i Polotsk za Pskov mog vazala. Vec sam aneksirao Perm i Yaroslav pre toga, pojeo Tver, Oku i napravio vazala od Rayzana. Pojavila se Renesansa u provinciji koja pripada Veneciji. Mnogo je vazno da imas bar jednu provinciju od 20 developmenta ako si veca zemlja. Tu se renesansa mnogo brze usvaja. Oko 1485 sam imao u 2 provincije prihvacenu renesansu i morao sam da platim oko 850 dukata da usvojim Renesansu. Kada se to uradi onda u ostatku provincija prihvatanje ide mnogo brzo. I sto je najvaznije cim se prihvati ne placa se vise penal na tehnologiju. U tom momentu meni je bio 39%. Ja sam to uspio da peglam i da budem u korak sa ostalik zemljama zbog dobrog kralja. Razbio sam savez Poljaka i Danaca i nakon isteklog primirja ponovo napao. Tu sam pogresio sto sam napravio klejm samo na 1 provinciju. Sa mnom su Turci a sa Poljacima osim Litvanije i Moldavije i Bohemija. Trenutno je u toku taj rat. Ne bih ulazio u savez sa Turcima ali moguca je intervencija neke velike sile kada objavim rat Poljskoj a za to nisam spreman. Ako bi se Fransuska ukljucila na strani Poljske to bi bilo samoubistvo. Nisam jos toliko jak da mogu to izdrzati. Ideje su mi Religious i Quality.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2016, 21:14   #1211
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Kakvo je stanje sa The Knights?
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2016, 12:39   #1212
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Nisam jos probao ali ce definitivno biti veoma interesantno jer su dobili raid opciju. Jedina dilema mi je da li preci u pravoslavlje jer cu onda moci da raid-ujem bukvalno svaku naciju jer dole u mediteranu ne ostane ni jedna, to je tezi pocetak ali vise para ili laksi pocetak ako ostanem katolik jer je onda lakse doci do saveza. Ici cu na varijantu da uzmem svw ostrva u mediteranu a zatim i britaniju. Razvijacu samo mornaricu, sakupljacu pare, trgovacke ratove cu koristiti protiv turaka i svih ostalih. To je odlicna fora. Uzimam Naval, Maritime, Quantity, Quality, Economic, Diplomatic.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2016, 10:12   #1213
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Srbija:
Iz drugog pokusaja sam nesto i uspio. Ali u pocetku sam morao bas dosta puta da radim save-load i da se vracam po 20 godina nazad ne bih li bolje odigrao. Sada, 1750-te, sam velika sila i medju prvih osam po skoru. Ali tek sada sam presao na drugu stranu Bosfora, dok bih u ranijim verzijama bio vec kod Aleksandrije i drzao pola Italije. Mislim da je ovako bolje. Prvo nije bas tako lako objaviti rat, ne mozes pozvati saveznike u rat bas kad je tebe volja, oni moraju ili da ti duguje uslugu, ili da im obecas teritoriju (mozda je ovo bilo i ranije, ali sad mi se cini tezim). Turci su u obje partije sto sam igrao nakvasali do Iraka i Egipta i Etiopije. U drugoj i do Kijeva. Prvih 200 godina su jezivo jaki. Poslije 1700-te ih je lako pobjedjivat. Diplo-aneks nisam uspio da odradim. Imao sam savez i kraljevski brak sa Vlaskom, i iako sam drzao skoro cijeli balkan nije bilo sanse da ih vazalizujem zbog nacina racunanja "ekonomske baze". Institucije su ok, mislim da dodaju na realnosti. Nikad se nisam bas slagao sa onolikim uticajem vladara na tehnoloski razvoj. Ali dobro to je eu4 i prihvatam. I jos nikad ranije nisam toliko pazio sta cu graditi, gdje i nikad nisam toliko ulagao u development provincija. Bukvalno prvih 250 godina sam pazio na svaki potez. Sada je vec boza, ali kada bi pri kraju igre dodali evente poput necega kao sto je francuska burzoarska revolucija koja bi rezultovala pojavom Napoleona i opstim Evropskim ratom, mislim da bi to ucinilo igru neizvjesnom do kraja.
I mislio sam je Venecija znacajniji trade node od Carigrada. U pocetku nisam mogao da osvajam put Carigrada pa sam u par ratova uzeo Dalmaciju i Veneciju i prihod od trgovine skupljao u Dalmaciji. Bolje je drasticno nego Dubrovnk, ali kada sam kasnije ojacao na istoku daleko veci prihod mi je bio iz Carigrada (5 do 6 puta).
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2016, 14:21   #1214
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

I ja igram Srbiju. Bosnu vazalizovao, uzeo im provinciju Bosna i aneksirao Ragusu. Pocetak je, 1448 godina. Srbija je najteza na Balkanu, jer AE skoci visoko kada se osvoji katolicka Bosna i Ragusa. Madjarska ima -25 AE prema meni, srecom imaju generala odlicnog i garantuju za mene. Moram sacekati da se smanji AE pa da napravim savez sa vecim silama. Pojusacu sa nekim da Veneciju napadnem da im uzmem Dalmaciju. Nema se mnogo opcija.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2016, 16:40   #1215
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Да ли ми је промакло или ово више нема специјалних грађевина као што су биле Палата, Амбасада, Војна академија...
Ускоро завршавам и мој је утисак да је ово најбоља ЕУ4 до сада. Чак ми се појавила и жеља да играм као нека друга нација, до сада сам искључиво играо Србију.
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2016, 9:55   #1216
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
zerohn kaže: Pregled poruke
Да ли ми је промакло или ово више нема специјалних грађевина као што су биле Палата, Амбасада, Војна академија...
Ускоро завршавам и мој је утисак да је ово најбоља ЕУ4 до сада. Чак ми се појавила и жеља да играм као нека друга нација, до сада сам искључиво играо Србију.
Specijalne zgrade poput Ambasade da dobijes jos jednog diplomatu? To je ukinuto jako davno. Pre godinu i po. Ne secam se koji DLC je to bio. Sada su slotovi za zgrade ograniceni i zavise od toga koliko je provincija razvijena. Na svakih 10 developmenta dobija se jedan slot. Nema specijalnih gradjevina. Igra je generalno sve bolja. Nakon 3-4 godine od izlaska ovi i dalje izbacuju nove DLC-ove.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2016, 14:05   #1217
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Europa Universalis IV

Molim vas, ima li negdje komplet mod sa prevodom ove igre na naš jezik (latinično pismo)? Hvala
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2016, 14:14   #1218
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Nema...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2016, 20:18   #1219
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Pec 1.19 je veoma strog sto se tice AE.

Knights igra mi je nazalost propala. Ubili su me turci 1521 i to zbog najgluplje stvari. Igram Ironmen i kada sam usvojio Dip tech 10 otvorio sam mogucnost poboljsanja galija. Nemarno sam poslao 15 od 40 da se nadograde, tada mi rat objavljuju Otomani koji uspevaju da pobede moju flotu koja je bila rastegnuta jer sam blokirao prilaz Krfu u jednom moru i Naksosu, Chiosu i Euboea u drugom. Posto mi je flota bila razdvojena i posto je 15 galija bilo bez morala u luci izgubio sam. inace Knights su mnogo tezi nego ranije. Imaju provinciju sa grckom kulturom i pravoslavnu a oni su katolici Okitan kulture. Od prvog dana rebeli su sve blize pobuni a toliko ih je da ih ne mozes pobediti sa svojim max FL. Venecija nije htela savez, ali svakako nista ne moze pomoci zbog tih rebela. Ja sam se konvertovao na grcku kulturu i pravoslavlje da bih obisao probleme. To ne preporucujem jer kao katolik i monaski red sakuplja se mnogo poena od Pape kojima mozes kupiti stability i +15% tax modifier. U ranijim pecevima Knightsi su bili sa grckom kulturom pa nije bio izrazen problem sa rebelima.

Zanimljivost 1.19 peca : Srbija je dobila jos jednu provinciju, sada ima 6 : Smederevo, Branicevo, Nis, Kosovo, Zeta, Raska. Ima 2 kora van Srbije, Skopje kod Otomana i Srem (nova dodata provincija) kod Madjara. Cini mi se da sam sabrao i da Srbija ima oko 45-50 developmenta, plus i vise ako se osvoje ove provincije
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2016, 20:27   #1220
Machinaeguns
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

I Srem daje Grains.
Stvarno ne znam zašto sam očekivao Gold ili tako nešto.
Machinaeguns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Steam - razmena igara SirDuck Online kupovina igara 728 6.2.2024 22:53
Europa Universalis 3 Grimm_SBL Strateške igre 450 27.7.2015 10:25
Europa Universalis: Rome Sarmatian Strateške igre 21 14.2.2013 11:07
Europa Universalis III -Divine Wind- 5.1 domingez Online susreti 27 2.4.2012 13:47
EU 2 - For the Glory Jacob Strateške igre 7 8.1.2012 4:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com