Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika > Vesti

Vesti Vesti koje se tiču grafičkih kartica

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.10.2020, 2:01   #201
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

pa dobro TR ima više pci linija ali to je nebitno koliko znam za rudarenje možeš da ih staviš i na x1 preko risera jedno vreme su se prodavale h81 matične sa celeronom sa puno pci slotova za rudarenje, nije baš optimalno što se tiče troškova i potrošnje struje ali gde ima tu preliva bio ti ćef da uzmeš TR..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2020, 2:12   #202
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Pa vala, nisam dao bubreg za njega, zapravo sam ga platio oko 330€, upola manje nego 1800X čak... I to je još bila minimalna nadoplata kad sam prodao potonji, isto tako i za ploču, relativno bezbolan transfer zato sam se i lako odlučio na isti. Glavna mi je bila fizička distanca za kartice, ništa nije bilo vezano za rudarenje. Ne tako davno trsio sam se i poslijednjeg traga prethodne platforme, dual channel kita, nadoplatio i uzeo quad. Što se mene tiče, sasvim solidno utegnut paket, štogod sam uzeo, i bez obzira koliko platio, opet sam prodajom uzeo neki keš koji je nadogradnju učinio jeftinijom. Ne znam još kakve će cijene za RX6000 seriju biti ovdje, ali i dalje imam solidnu podlogu.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2020, 4:08   #203
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
Znaš da letiš da mi nešto probaš spustiti, ali ne flekaj se. TR sam kupio davnih dana, i prije nego što je i Ryzen 2000 najavljen, a ne neka iz 3000 serije. A glavni razlog bio je da dobijem više fizičkog prostora između dvije Vege (pored max 16x moda na obje), jer su se češući jedna o drugu na "mejnstrim" Ryzen platformi pregrijavale, tj. gornja koja je srkala toplotu. A drugu sam Vegu kupio isključivo zbog rudarenja, igranje na njoj je bilo sasvim usputno, a kad je moglo dobro je došlo. Nisam se penzionisao rudarenjem, ali ostala je neka lova.

Prodao obe, uz malo nadoplate mogu uzeti jedan 6800XT koji ih pojede. Možda uzmem i još jednu, pa me opet posluži TR platforma. Nemam zamjerki na 1900X, jeste da ga masa današnjih procesora jede, ali me još nikad nije zakinuo, pa ni u strategijama, sve što mi trenutno treba je nova kartica. Jedino što si vjerovatno u pravu je da bih mrtvog pacova radije stavio nego nŠitiju. Kakvo im je ponašanje već nebrojen niz godina, i sa ovakvim kršom od lansiranja, a kad još vidim kako i ko im sve gasi požare možda bih stavio i dva pacova. Počeo sam se navikavati na uparivanje komponenata.
Ja ne mogu da utuvim u glavu da ti ne shvatas da ti AMD nije prijatelj niti da su (bili) jeftiniji od Intela i Nvidije zbog toga sto su dobrotvori i misle na musterije. Bili su jeftiniji zato sto su bili LOSIJI, i onaj ko je bio spreman da plati vise za Intel - to je i cinio. Upravo zato ce sada AMD biti skuplji od Intela - cim su najbrzi, to se i naplacuje. Mislim, 10700K ce biti isplativiji od 5700X.

Sto se tice Nvidije, i oni imaju stvari koje AMD-u fale. DLSS (ogroman nedostatak za AMD) i RTX (znam da AMD podrzava DXR, ali RTX je i dalje proprietary). Bilo kako bilo, i jedna i druga (i treca) kompanija te gledaju kao ovcu koju treba osisati, a ti ces dati vune u skladu sa svojim mogucnostima ali u skladu sa TVOJIM ocekivanjima od tog proizvoda. Uzeti AMD (ili Intel, Nvidiju...) samo zato sto "druge ne mozes ocima videti" mi je prosto za nepoverovati u 2020. godini od strane jednog odraslog coveka, znaci bukvalno da ti nisam vidjao postove po forumu mislio bi da trolujes.

Hoces RTX, DLSS i pouzdanije drivere? 3080/3070 su resenje.
Hoces bolje "sirove" performanse i ne zanimaju te ni DLSS ni RTX - 6800/6800XT je fantastican izbor.
Nemas para za 500$+ GPU? Ko te je**, i AMD i Nvidija su batalili RX 580 segment. Tuga!
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Lex987 (29.10.2020), Mocko (29.10.2020)
Stara 29.10.2020, 7:34   #204
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

https://videocardz.com/newz/amd-ray-...cing-benchmark
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2020, 9:00   #205
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Svaka cast za AMD, dugo nisu imali top tier karte, i sada su se vratili.

Ako budu imali dovoljno kartica na policama, sahranice zelene.
Nvidia je dozivela totalni fijasko ovog puta..
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2020, 9:09   #206
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Po cemu su sahranili? Izbacili karte slicnih performasi po istim ili vecim cijenama bez naprednih funkcija. I ne nece imati dovoljno karti na policama I rasprodace se isti dan kao I Nvidia.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Mocko (29.10.2020)
Stara 29.10.2020, 9:21   #207
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: AMD Navi

Baš me je nasmejao komentar na redditu:

Looks good, but we still don't have any real entry level cards. I'm waiting to see what the 300-400$ price range can do.

Guess who's buying all the entry level cards?
I'll give you a hint: a tiny fridge and a big ass router.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
Mocko (29.10.2020)
Stara 29.10.2020, 10:26   #208
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 733
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Sagledajmo situaciju razumno.Jedni i drugi nas 'teraju' da kupujemo karte visokih performansi da bi mogli da igramo koje igre?Svedoci smo da tehnologija rapidno napreduje a covekova inteligencija nazaduje,to se vidi i kroz video igre.Nivo inteligencije u igri DeusEx 2000 je mnogo veci nego u novijim igrama,isto i sa igrom System Shock 2,pa cak je i ona avantura SOMA iz 2016.godine interesantna igra.GTAV i takve igre mozda imaju veci zabavni karakter ali ono sto je problematicno je da nesvesno podsticu nasilje kroz izrazavanje slobodne volje a vecina igraca se ponasa destruktivno.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2020, 10:31   #209
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Ja ne mogu da utuvim u glavu da ti ne shvatas da ti AMD nije prijatelj niti da su (bili) jeftiniji od Intela i Nvidije zbog toga sto su dobrotvori i misle na musterije. Bili su jeftiniji zato sto su bili LOSIJI, i onaj ko je bio spreman da plati vise za Intel - to je i cinio. Upravo zato ce sada AMD biti skuplji od Intela - cim su najbrzi, to se i naplacuje. Mislim, 10700K ce biti isplativiji od 5700X.

Sto se tice Nvidije, i oni imaju stvari koje AMD-u fale. DLSS (ogroman nedostatak za AMD) i RTX (znam da AMD podrzava DXR, ali RTX je i dalje proprietary). Bilo kako bilo, i jedna i druga (i treca) kompanija te gledaju kao ovcu koju treba osisati, a ti ces dati vune u skladu sa svojim mogucnostima ali u skladu sa TVOJIM ocekivanjima od tog proizvoda. Uzeti AMD (ili Intel, Nvidiju...) samo zato sto "druge ne mozes ocima videti" mi je prosto za nepoverovati u 2020. godini od strane jednog odraslog coveka, znaci bukvalno da ti nisam vidjao postove po forumu mislio bi da trolujes.

Hoces RTX, DLSS i pouzdanije drivere? 3080/3070 su resenje.
Hoces bolje "sirove" performanse i ne zanimaju te ni DLSS ni RTX - 6800/6800XT je fantastican izbor.
Nemas para za 500$+ GPU? Ko te je**, i AMD i Nvidija su batalili RX 580 segment. Tuga!
Šta, misliš da treba da mi objašnjavaš da su jeftiniji jer su bili lošiji, i da mi nisu prijatelji, lol. PA znam ja to vrlo dobro, samo su mi trenutno malo veći "prijatelj" od ostalih. I dalje ćemo da cvilimo oko 50$ veće cijene u odnosu na prethodnu generaciju procesora, iako je niža od prvih Ryzena koji su došli? Pa ovog ćeš se prisjećati s radošću šta nas možda čeka u budućnosti. Eto, ni ja ne mogu da vjerujem da odrasli ljudi upiru licemjerno prstom u mene kao nekog fanboja posle Intelovih dugogodišnjih mužnji sa cijenama koje izuvaju iz cipela, ali ajd da se žalimo na nešto, pobjeda manje omiljene kompanije ne može proći tek tako.

I koliko već godina AMD ne može ni da priđe nVidijinoj top karti, tipa 980Ti, 1080Ti,.... Lol, pa 2080Ti nisu mogli ni vidjeti koliko je ispred bio. I sad za jednu noć pokažu ne da su konkurentni trenutnoj ponudi, sa boljim specifikacijama i nižom cijenom, već pušu za vratom i njihovom top modelu za daleko manje love, i šta je sad problem? Nema DLSS, ta je stvar sad svijet, i bez nje se ne može živjeti. Prije toga je bio Gameworks, nema ako 'oćeš da ti top efekti sa usiljenom teselacijom idu bolje mora nV. Ko uopšte priča sad o GW. Prije toga je bio PhysX, nema brale, to ako ne može kartice su goli #$%&! Danas nije prisutan ni u novom Unreal endžinu, svi su digli ruke pa i sama nVidija, jer imaju sad nešto drugo što će njihovi fanbojevi koristiti kao izgovor.

Ja znam šta hoću, imam i dva 10-bitna monitora i trebaju mi i za puni 4:4:4 10-bit, to je tek još jedna kvaka na mom spisku. Uostalom, šta mi prodaješ Ampere, pa ni sama nVidija ne može. AMD nije ni morao da nudi niže cijene, mogli su čak i da budu skuplji u svakom segmentu, i ako imaju zalihe ljudi bi ih opet kupili jer nVidija_nema_šta_da_proda. Veće su šanse da ću dočekati par top Navi kartica prije nego što neko na ovom forumu vidi neku nižerangiranu. Ali opet će se neko naći sa strane da bocka i pokušava mi objasniti šta sam i kako trebao.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2020, 11:24   #210
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Po cemu su sahranili? Izbacili karte slicnih performasi po istim ili vecim cijenama bez naprednih funkcija. I ne nece imati dovoljno karti na policama I rasprodace se isti dan kao I Nvidia.
Nisi lepo procitao, nisam napisao "sahranili" vec "sahranice".
Jednostavno dzaba Nvidiji DLSS kada ne mozes da kupis kartu (mozes ali da je platis duplo).

Ako AMD ne bude imao takav problem (ti prorices da hoce), videcemo sta ce se desiti.
Ja ne kazem ni da hoce, ni da nece, zaista ne mogu da tvrdim. Mogu samo da sacekam i vidim.

A vrlo bitna cinjenica je da i Sony PS5 i Xbox Series X/S imaju AMD karte u sebi, i videcemo kakva ce biti podrska u narednim godinama.
Ako pogledamo koliko bolje kupovine su bile AMD karte prethodnih godina u odnosu na NVidiu, i to nesto govori.
RX480/RX580/RX5700XT - svaka je bila best buy u svojoj kategoriji, i vremenom je postajala jos bolja kako su drajveri peglani.
Dok je Nvidia izbacivala karte sa malo rama (1060 sa 3GB ili 6GB na primer), koje su vremenom pregazene..

Secam se PsyX price, kao tehnologije koju AMD nije imao.
Bila je isto pompa par godina (kao sada RTX i DLSS), ali na kraju jedino sto je bitno koliko igara ce to da implementira i podrzi.

Ako godisnje 4 igre budu imale DLSS podrsku, onda bas i nije nesto sto ce mnogo uticati.

Moje misljenje je da ce izdavaci uglavnom prilagodjavati igre da budu najbolje optimizovane za konzole i tu AMD ima keca u rukavu..

I da zavrsim da nisam pristrasan, i da cu vrlo rado kupiti Nvidia kartu (jer se i meni svidja DLSS i mislim da je nesto sjajno ako bude zazivelo u dosta igara). I ja volim da se igram na 4K televizoru (to trenutno radim tako sto stavim 1080p rezoluciju pa TV sam radi upscaling), i sigurno cu izabrati kartu sa najboljim odnosom cena/performanse.

Ali cu sacekati da vidim i sta ce moci da se kupi u rangu 300e i 400e kartica.
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2020, 11:37   #211
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Sa ovakvim cenučugama definitivno prelazim na konzolu u toku 2021. Prošla generacija kartica je već bila preskupa ali tek sad će da nas deru muški. Cene procesora, memorije i storagea su popadale tako da je baš fino vreme da se pazari neka dobra laptopčina za posao a što se gaminga tiče, što neko reče, frižider, router i dobar TV.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2020, 12:14   #212
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Secam se da sam u jesen 2008me otisao u prodavnicu i uzeo GF 9600 od Asus-a za oko 150 evra i naigrao se naredne 3 godine kao covek. Kasnije sam uzeo Radeon 6950 1GB za 200 evra, leto 2011te, i opet se igrao kao covek narednih 4 godine. Kasnije sam zamenio tu graficku za Radeon R9 270X 2GB za 170e i opet se igrao kao covek. Taj neki period od 2008me do 2015te AMD je bio konkurentan Nvidii, i ako su zeleni skoro uvek imali najbrzu karticu, bilo je grafickih iz oba tabora za pristojan novac, sa novim tehnologijama, dobrim ubrzanjima itd. Posle toga AMD zaostaje, manjak konkurentnih modela, plus rudarenje, Nvidia koristi lidersku poziciju da naduvava cene, AMD to prati. Najgora stvar su upravo te graficke kartice koje su ispod 300$ koje su stagnirane vec 4 godine, uz mozda tek nesto ubrzanja.

2 stvari su jasne:
1. AMD 6000 serija grafickih na papiru obecava, ali sacekajmo nezavisne recenzije pre otvaranja sampanjca. Umeo je i AMD da ima prezentacije gde predstavi sve u najboljem svetlu, a na kraju ispadne mucak.
2. Mozemo mi da pricamo o tome kako je jedna kombanija bolja jer nema ovaj ili onaj feature, kako jedna ima bolje drajvere i ko zna kakve sve ne prednosti i mane dok ne prokrvarimo iz mesta gde sunce ne sija, stoji cinjenica da ce nam uvek rado naplatiti neki proizvod da njihov profit bude veci. I AMD i Nvidia i Intel. Jedino kako mi kao njihovi kupci mozemo da profitiramo jeste da sve 3 kompanije, bilo u CPU ili GPU delu imaju konkurentne proizvode, da se smenjuju u vodjstvu. Jedino tako cemo imati dobre proizvode, pravi progres i dobre cene. Sve ostalo je mlacenje prazne slame i fanbojizam.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2020, 12:29   #213
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

nvidia se tek kasnije priključila u rudarenju sa 10xx serijom a amd je već nekoliko godina samo za rudare pravio grafičke, nisu ni morali da se cimaju sa gamerima, amd je krenuo u ofanzivu ka liderskoj poziciji kad je kupio ati radeon pa je verovatno ubrzao razvoj i smanjio troškove
Btw čini mi se da sam video na yt par recenzija nije baš da me interesuje pa nisam gledao..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2020, 12:45   #214
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

@ DBrave

Stvarno mislis da je 6GB malo na GTX 1060?
6GB nije malo na GTX 1660-Ti, kakva 1060. Da li su RTX 2070 i RX 5700 osakacene zbog 8GB umesto 10-12-16GB? Nikako. Razmisli kako onda jedna RX 570 mora imati 8GB da bi bila dobra karta kada RX 5700XT ima 8GB, samo malo logike.
Veliku kolicinu VRAM-a bi trebalo ozbiljnije razmatrati kada se cilja 4k/8K, na 1080/1440p je to strasno naduvana prica. Sa "samo" 6GB nema problema na 1080p tamo gde karta ima snage za ~60fps.
Da li vise VRAM-a moze da skodi, ne. To sto AMD daje vise memorije je svakako plus, ali zasto pricati bajke o kolicini VRAM-a. Pomislice neko kako danas bez 8GB ne mozes ni da pokrenes igru na 1080p.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
buraz (29.10.2020), player1 (29.10.2020)
Stara 29.10.2020, 13:12   #215
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

mislim da sam negde gledao poređenje fps obe karte i amd i nvidia sa 3-4 gb su imale 15-20 fps manje na primer u rdr od 6-8 gb verzija..

6 gb je ok, ali 3gb je da kažemo malo za high/ultra..
Jednostavno vredi doplate to hoću da kažem, 20-30e
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2020, 13:18   #216
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
mislim da sam negde gledao poređenje fps obe karte i amd i nvidia sa 3-4 gb su imale 15-20 fps manje na primer u rdr od 6-8 gb verzija..
6 gb je ok, ali 3gb je da kažemo malo za high/ultra..
3GB danas jeste malo ali to ne znaci da je 8GB minimum za igranje.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2020, 13:18   #217
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Ne mogu sad iz glave da ispalim sve naslove gde je RAM znacio, jer nisam igrao toliko razlicitih stvari.
Ali za DOOM i DOOM Ethernal znam da je lepa prednost taj dodatni RAM.

Poenta je bila da za iste pare dobijas vise ram-a kod AMD-a, koji je ipak oseti (naravno u nekim igrama, a u nekim je i 3GB dovoljno...), pogotovo kako vreme prolazi.
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2020, 13:19   #218
stevi 25
Član
 
Član od: 30.7.2007.
Poruke: 227
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 25 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Da li Nvidia planira u skorijoj buducnosti izbaciti NON-RTX karticu koja ce biti ekvivalent 5600 XT ?

Trenutno je doticna kartica dosta brza od 1660 Super.

Ja sam inace ljubitelj Intela i Nvidije.
stevi 25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2020, 13:21   #219
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

@ stevi 25

I dugo je bila mnogo skuplja od GTX 1660 Super, nije imala dodirne tacke sa pomenutom kartom, kostala je maltene kao RTX 2060 ili RX 5700. Ta karta je zakasnila godina dana za GTX 1660-Ti
Mnogi su cekali AMD kartu za ~250e, imali su ispod 200e RX 570 ili za 400e jaci RX 5700. Dok se pojavio RX 5600XT, stabilizovale cene, vec je nova generacija pred vratima.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2020, 13:28   #220
zeljo
Član
 
Član od: 10.11.2011.
Lokacija: Subotica
Poruke: 206
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 23 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
Šta, misliš da treba da mi objašnjavaš da su jeftiniji jer su bili lošiji, i da mi nisu prijatelji, lol. PA znam ja to vrlo dobro, samo su mi trenutno malo veći "prijatelj" od ostalih. I dalje ćemo da cvilimo oko 50$ veće cijene u odnosu na prethodnu generaciju procesora, iako je niža od prvih Ryzena koji su došli? Pa ovog ćeš se prisjećati s radošću šta nas možda čeka u budućnosti. Eto, ni ja ne mogu da vjerujem da odrasli ljudi upiru licemjerno prstom u mene kao nekog fanboja posle Intelovih dugogodišnjih mužnji sa cijenama koje izuvaju iz cipela, ali ajd da se žalimo na nešto, pobjeda manje omiljene kompanije ne može proći tek tako.
Problem je sto ljudi ne mogu da utuve u glavu da nema takvih kao ti koji kupuju PC hardver koji se po njihovom "uvazenom" miljenju ne isplati kupovati, cene bi bile sumanute da ni bubreg vise ne bi bio dovoljan da se priuste najnovije stvarcice.
Omalovazavanje onih koji kupuju proizvode od suprotnog tabora, nije bas pametno ponasanje jer to ne ide u finansijsku korist obicnih kupaca u koje i oni sami spadaju.
Nikada nisam razumeo mentalitet tipa "zasto nesto da platim jeftinije kad mogu skuplje".
Pa i naveliko popljuvani AMD FX je koliko toliko doprinosio razumnijim cenama Intelovih procesora.
Oni koji su tada kupovali Intel, umesto da daju podrsku kupcima AMD-a, oni su ih pljuvali iz sve snage.
Jednostavno do njihovog mozga nije mogla dopreti cinjenica, da jaka konkurencija iz suprotnog tabora ide u njihovu finansijsku korist.
zeljo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
AMD Ryzen Vlad Cepesh Vesti 2485 27.1.2023 21:26
Dota 2 GrimReaper Mrežne igre 5427 16.4.2018 8:54
[Mobilni telefon] Nokia X6 16GB Navi Borko Motorko Opisi, recenzije i testovi 11 13.1.2011 23:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com