Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.3.2017, 21:24   #2521
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Mislim da PS4 još nije u zenitu, tako da mi 2018 deluje rano za novu konzolu, 2019 je već realno stanje.

Kad smo kod toga, rešio sam da pazarim PS Slim za koji dan,jer PC se toliko ofuco sa ponudom dobrih igara, a Sony je toliko uspešnih eksluziva izbacio.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2017, 21:27   #2522
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
MitraljezaC kaže: Pregled poruke

Da je mozda Nintendo postigao nesto vise sa Switch-em i da je mozda pucao da rusi Soni i MS pa da razmisljaju.Ovako nema potrebe + sto mislim da ce prodaja PS5 (ako je izbace mnogo rano) biti mnogo losa.
Taj tetris nikako ne može biti konkurencija Sony-ju, Xbox bi mogao biti, al Microsoft stegao slamaricu za razvoj novih igara, ako se ne opasulje, katastrofa u najavi.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2017, 21:57   #2523
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

^^

Pa dok nisu objavili sta i kako Switch je imao sanse da bude neka konkurencija i PS4 i XOne a kada su objavili videlo se da je to sto je i ne moze da im prodje te samim tim su svi odahnuli.

@mare037

Pa mozda ne zaradjuju sada mnogo direktno na konzolama ali tu su drugi servisi i igre.Posto piraterije nema svaka igra koja se proda verovatno Sony mazne negde manje negde vise, a kad pogledas koliko konzola ima milinica.
MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2017, 22:14   #2524
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Primećujem u zadnje vreme da sve više ljudi izražava želju da kupi PS4, kako na forumu tako i u mom ličnom okruženju. To je zato što polako ali sigurno niže sve više ekskluziva, za svačiji ukus ponešto. Ima ih puno koje su već tu, a i onih koji tek stižu. Zato verujem da će prodaja još da ubrzava. A što više kupljenih konzola to je više i kupljenih igara - koje su ustvari najveći izvor zarade u konzolnom biznisu. Tako da bih lično smeo da se opkladim da smo sada negde u sred životnog veka PS4 i da nema ništa od sledeće konzole naredne ~3 god. A PS4 komotno ide u 100+ miliona.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2017, 23:55   #2525
altafir
Banned
 
Član od: 13.2.2011.
Lokacija: Vršac
Poruke: 927
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 203 puta na 156 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku altafir
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
Skroz realno, samo mislim da Sony neće čekati godinu dana kao kada je kasnio sa odgovorom na Xbox 360. Iako se PS4 prodaje i dalje solidno, pitanje je koliko zarađuju po prodatoj konzoli.
Pa mislim da nije isto 360 i sada Scorpio jer Scorpio je među generacija koliko znam Scorpio je tu da parira PS4 Pro konzoli.Na konzoli ne zarađuju skoro ništa glavni profit dolazi od prodaja igara.
altafir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2017, 1:26   #2526
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom PlayStation 4

Možda predstavljaju kao međugeneracijski upgrade, ali Xbox Scorpio će biti (grubo rečeno) 4.6 puta jači od Xbox One. Na primer, Pro je nekih 2.3 puta jači od PS4 i od starta se govorilo o tome da neće postojati ekskluzive za Pro, dok malo pa malo neko iz MS-a pomene da ostavljaju developerima izbor da li će izbaciti naslov samo za Xbox Scorpio.

Za prodaju mislim da ipak dobar deo zarade dolazi sa prodajom hardvera i da MS i Sony žele da ih što duže prodaju po ceni sa kojom zarađuju.

Citat:
MitraljezaC kaže: Pregled poruke
@mare037

Pa mozda ne zaradjuju sada mnogo direktno na konzolama ali tu su drugi servisi i igre.Posto piraterije nema svaka igra koja se proda verovatno Sony mazne negde manje negde vise, a kad pogledas koliko konzola ima milinica.
To stoji kao tačno, sama gaming divizija im donosi više novca nego sve ostale grane industrije u kojima su, ali to ne znači da ih naredna verzija Xbox-a neće ugroziti. To se isto videlo sa pojavom Xbox One S modela, koji je dobro pogurao brojke XB1 jedinica i bio ispred PS4 u nekoliko meseci (doduše cifre su iz USA).

PS4 se dobro prodavao (i prodaje) zbog toga što je koliko-toliko i jači od Xbox One. Da je obrnuta situacija, mislim da bi ljudi više kupili MS-ov proizvod, nevezano koliko Sony ima boljih/više ekskluziva od njih (baš zbog toga što ih u ovoj generaciji nema mnogo).

Sve u svemu, ne bunim se da malo oduže sa izlaskom naredne generacije, ionako nisam u fazonu ulaganja u novi hardver za godinu-dve.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2017, 3:40   #2527
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Nema sanse pre kraja 2019., sve pre toga je prerano. Scorpio ih nece ugroziti zbog cene, a i iako ce biti osetno jaci, to ipak nije generacijski skok.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2017, 8:47   #2528
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Došlo vrijeme da je češće potrebno updatovati konzolarni hardver nego PC
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2017, 9:08   #2529
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 957
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Jeste konzolno igranje najudobnije, prosla generacija konzola je bila neponovljiva, ne verujem da ce PS4 uspeti da dostigne taj nivo ekskluziva kao trojka, mislim da je zlatno vreme singl play igara proslo, i da kvalitetni AAA naslovi polako nestaju.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2017, 12:30   #2530
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Došlo vrijeme da je češće potrebno updatovati konzolarni hardver nego PC
Pa sad, imaš gomilu njih što zamene mobilni telefon svake godinu-dve ili najdalje tri i nikom to nije čudno, nema veze što su svi telefoni isto s**** i što većina korisnika ni ne zna u čemu je razlika između starog i novog modela.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
galebns (14.3.2017)
Stara 9.3.2017, 12:40   #2531
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: PlayStation 4

Pa da slazem se ali zar ne aludira na ono cuveno jednom uzmes konzolu i boli te K narednih 4-5 godina i sa support strane i sve ostalo plug and play sve skoro sto izadje (izuzev ekskluziva od suparnickog tabora) dok kod telefona niko ti ne garantuje da za 2-5 meseci neko nece izostaviti potpuno podrsku za isti i to ne mislim samo na room podrsku vec oficialnu .

Isto tako ti niko ne garantuje da neki ludi kinez nece poslati patent nekom od izlizanih proizvodjaca za uradjaj koji ce biti isti kao i tvoj prethodnik samo nasviran za 2x u nekom segmentu al sustinski nije toliki skok ni priblizno koliko skoci u ceni.


Etc telefoni su vise prolazna roba/moda nisu pravljeni da izdrze bitku sa vremenom = veca muza.

A ovi kao da ne mogu da se smisle koliko zele da stave limit na same konzole ako su hteli da ima 3 verzije bolje da su odma radili na tome da druga bude prva . To sve podseca kao na repliku iz Dbz-a This isnt even my Final Form.

Poslednja ispravka: sale94 (9.3.2017 u 12:51)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2017, 12:49   #2532
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Pa i dalje je tako sa konzolama. Evo vlasnici PS4 mirni već 3 god.Tu su i igre i podrška za još 3 god. sigurno.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2017, 13:00   #2533
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
sale94 kaže: Pregled poruke
Etc telefoni su vise prolazna roba/moda nisu pravljeni da izdrze bitku sa vremenom = veca muza.
Možda su moda, ali koštaju kao cela konzola (ili dobra grafička) lake ruke. Ja sam npr. krajem prošle godine uzeo PS4 pro i ne planiram nikakvu nadogradnju ni ove, a ni sledeće godine, znači posle 3 godine možda razmislim ako bude nešto baš-baš da vredi.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
sale94 (9.3.2017)
Stara 9.3.2017, 13:20   #2534
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Možda su moda, ali koštaju kao cela konzola (ili dobra grafička) lake ruke. Ja sam npr. krajem prošle godine uzeo PS4 pro i ne planiram nikakvu nadogradnju ni ove, a ni sledeće godine, znači posle 3 godine možda razmislim ako bude nešto baš-baš da vredi.

Bas zato ne bi ni bilo takvog modiranja i stvaranja sve glupljih trendova da svi razmisljaju racionalno.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2017, 13:29   #2535
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Primećujem u zadnje vreme da sve više ljudi izražava želju da kupi PS4, kako na forumu tako i u mom ličnom okruženju. To je zato što polako ali sigurno niže sve više ekskluziva, za svačiji ukus ponešto. Ima ih puno koje su već tu, a i onih koji tek stižu. Zato verujem da će prodaja još da ubrzava. A što više kupljenih konzola to je više i kupljenih igara - koje su ustvari najveći izvor zarade u konzolnom biznisu. Tako da bih lično smeo da se opkladim da smo sada negde u sred životnog veka PS4 i da nema ništa od sledeće konzole naredne ~3 god. A PS4 komotno ide u 100+ miliona.
Pa evo ti na SK Forumu reklama zvanicog PlayStation sajta

Sto se tice nove verzije konzole nema nista od toga do 2020. Onda ide opet revizija i napusta se PS4 a podrzava se Pro i nova verzja. I sve igre koje su izasle rare normalno na novoj verziji konzole.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2017, 20:00   #2536
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Primećujem u zadnje vreme da sve više ljudi izražava želju da kupi PS4, kako na forumu tako i u mom ličnom okruženju. To je zato što polako ali sigurno niže sve više ekskluziva, za svačiji ukus ponešto. Ima ih puno koje su već tu, a i onih koji tek stižu. Zato verujem da će prodaja još da ubrzava. A što više kupljenih konzola to je više i kupljenih igara - koje su ustvari najveći izvor zarade u konzolnom biznisu. Tako da bih lično smeo da se opkladim da smo sada negde u sred životnog veka PS4 i da nema ništa od sledeće konzole naredne ~3 god. A PS4 komotno ide u 100+ miliona.
Ja sam primetio 2 stvari:
1. Postoji već broj igara za PC, ali su uglavnom indie gluposti kojih se grozi i onaj koji ih je napravio.
2. Ulaganje u PC (recimo lepa 4k konfiguracija) dovodi do ništa boljeg izbora, kad izgustiraš ono što valja, brzo shvataš da ti ostaju samo stariji naslovi. Onda sebi postaviš pitanje, pa koji sam uopšte ulagao, i čemu taj moćni hardver služi.

Tako je je ps4 logičan izbor, jer ima nešto što na ps4 uopšte nemam mogućnosti da odigram. A da mi se desi, da na PC ima nešto što nema na PS4 nema, e taki' film skoro nisam gled'o.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2017, 21:06   #2537
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Pa, zavisi šta igraš. Ima PC igara koje ne mogu da se igraju ni na jednoj drugoj platformi, npr. volim strategije - Starcraft, Heroes of Might and Magic, King's Bounty... to su čiste PC ekskluzive i nisu indie. Onda PC ima razne XB igre poput Ori and the Blind Forest, Quantum Break, Gears of War 4... A tu je i dosta old-school RPG-eva poput Shadowrun Returns, Pillars of Eternity... I ne nabrajam sve ovo tek onako da pravim gužvu već zaista igram i volim sve ove žanrove i smatram da je PC trenutno najbogatija igračka platforma.

Ali mi stvarno nije želja da uopšte poredim i suprostavljam PC i PS4. Sve ima svoje pluseve i minuse. PC već imam i volim igre na njemu, PS4 planiram da kupim i da dodam još više fenomenalnih igara. Dakle moj PC i PS4 će biti najbolji drugari.

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Pa evo ti na SK Forumu reklama zvanicog PlayStation sajta
Ne bih znao, uključen mi je uBlock Origin.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2017, 21:12   #2538
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Možda sam trebao da naglasim da mislim na razvoj NOVIH igara. Retke su nove igre koje se prave isključivo za PC, gledo sam liste na YT i ništa epohalno na vidiku. To je po meni problem. Prvo se prave za konzole (kad kažem konzole mislim na Sony, ostalo je boranija) pa onda za PC šta ostane. PC puca od piraterije, a developerima ostaju pošteni ljudi na Steam-u i konzolaši koji moraju da kupuju nema oće-neće.

Svestan sam ja da u starijim/kultnim naslovima dominira PC, tu ne pravim pitanje.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2017, 11:44   #2539
besantesteras
Član
 
Član od: 24.1.2017.
Poruke: 50
Zahvalnice: 143
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Gledao upravo na Amazonu i ne rade shipping za Srbiju._.Zamolio bih nekog od vas iskusnijih konzolasa, posto je meni PS4 pro prva konzola, gde i koji najkompatibilniji set keyboard & mouse mogu da narucim? Nije da mi DS4 ver2 ne odgovara, vec bih pride voleo da imam keyboard sto zbog kucanja teksta,sto zbog kompatibilnosti, sto zbog igranja FPS igara na mojoj prvoj konzoli...Hvala unapred
besantesteras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2017, 12:07   #2540
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
besantesteras kaže: Pregled poruke
Gledao upravo na Amazonu i ne rade shipping za Srbiju._.Zamolio bih nekog od vas iskusnijih konzolasa, posto je meni PS4 pro prva konzola, gde i koji najkompatibilniji set keyboard & mouse mogu da narucim? Nije da mi DS4 ver2 ne odgovara, vec bih pride voleo da imam keyboard sto zbog kucanja teksta,sto zbog kompatibilnosti, sto zbog igranja FPS igara na mojoj prvoj konzoli...Hvala unapred
Zar ti nije bolje da uzmeš neku tastaturu i miša koja tebi odgovara umesto ovih preplaćenih Hori džidža bidža?
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ozivljavanje PS1 batakpudla Konzole 35 14.9.2015 16:58
Pitanje za Sony Playstation 2 Helldiver ŠDK - Ostale komponente 9 24.2.2014 9:49
Sony PlayStation 4 Љуша Konzole 2 25.2.2012 11:30
Treba mi spindle hub za Playstation 1! rapsod Brbljaonica 6 25.1.2010 20:25
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com