Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.3.2013, 21:10   #1
sashar
Član
 
Član od: 25.12.2010.
Poruke: 59
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Gubljenje vrednosti imageview-a pri rotiranju ekrana - Android aplikacija

Ovaka, radim aplikaciju pomocu koje ce moci da se posalje slika i neki tekst, aplikacija treba da bude optimozovana za sto veci broj uredjaja (telefoni i tableti). Imam dva imageview-a na kojim u kodu podesavam sliku koju je korisnik odabrao. U prvom trenutku sam problem pri rotiranju(da ostane ta slika koju je korisnik odabrao) resio time sto sam u manifestu podesio android:configChanges="orientation|keyboardHidden| screenSize" i to je lepo radilo, ali se problem javio da kada sam hteo da npr da za tablet rasirim celu aplikaciju (povecam neke margine), preko podesavanje value za odredjeni uredjaj, posto sam morao da obrisem gore navedeni tag da bi to radilo. Problem je sto sto mogu lepo margine da podesim ali se gubi slika zato sto se sve ponovo ucitava. Jedino resenje koje sad imam u glavi je da npr sacuvam te slike u bundle objektu pa da ih onda ubacim pri ucitavanju... Moje pitanje glasi da li postoji neko elegantnije resenje da sacuvam vrednosti imageview-a a da to nije preko koda? Izvinjavan se zbog malo duzeg teksta i hvala unapred.
sashar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2013, 2:00   #2
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: Gubljenje vrednosti imageview-a pri rotiranju ekrana - Android aplikacija

Kada se promena dogodi kao sto je rotacija ekrana Activity se unistava i kreira se nova verzija. Mozes da override-ujes onRetainNonConfigurationInstance i odatle da vratis svoju sliku (npr kao Bitmap).
A u onCreate da proveravas da li se dogodila promena konfiguracije.

Jednostavnije, na engleskom, evo primera:
http://android-developers.blogspot.c...on-change.html
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ivan452 na korisnoj poruci:
sashar (8.4.2013)
Stara 8.4.2013, 20:02   #3
sashar
Član
 
Član od: 25.12.2010.
Poruke: 59
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Gubljenje vrednosti imageview-a pri rotiranju ekrana - Android aplikacija

Resio sam tako sto sam u funkciji onConfigurationChanged proveravao da li je portrait ili landscape i na osnovu toga podesavao margine. E sad se javio drugi problem nevezano za ovo. Posto koristim kameru da nesto uslikam i posaljem preko skripte, javlja se problem da u result activity-u na nekim uredjajima ne vraca nista tj data=null, sto sam donekle resio navodjem URI-a gde ce da snimi ali mi se javlja problem da na uredjaju-u kod koga vraca data-a, sada imam sliku i u dva foldera-a camera i 100andro, pa ne znam kako to da resim....
sashar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2013, 23:44   #4
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: Gubljenje vrednosti imageview-a pri rotiranju ekrana - Android aplikacija

Nisam radio nikad sa kamerom, tako da ovde ne mogu da ti pomognem.

U krajnjem slucaju predpostavljam da bi mogao explicitno da obrises jednu od te dve slike.
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2013, 0:16   #5
sashar
Član
 
Član od: 25.12.2010.
Poruke: 59
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Gubljenje vrednosti imageview-a pri rotiranju ekrana - Android aplikacija

Standard Intent action that can be sent to have the camera application capture an image and return it.

The caller may pass an extra EXTRA_OUTPUT to control where this image will be written. If the EXTRA_OUTPUT is not present, then a small sized image is returned as a Bitmap object in the extra field. This is useful for applications that only need a small image. If the EXTRA_OUTPUT is present, then the full-sized image will be written to the Uri value of EXTRA_OUTPUT.

Ovde pise da ako ne definisem extra_output mogu samo tu malu sliku da dobijem. E sad to sam i testirao na tabletu, napravio intent bez outputa i on pokrene kameru, kao uslika ali je nigde ne sacuva, isto to na telefonu(xperia arcs) radi skroz drugacije, sacuva sliku u standardnom folderu 100andro Prvi pokusaj je bio da u bazu upisem url koji cu koristii kao output, i to lepo radi na tabletu, posto je njemu default folder za slike camera, a na telefonu dobijam i folder camera u kojem je ta slika i u 100 andro istu tu sliku..
Treci pokusaj je da napravim File na kartici i da mi to bude output, pa da ga kada zavrsim obrisem...sto i radi, ali opet ostaje slika na fonu...nisam pametan
sashar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2013, 2:11   #6
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: Gubljenje vrednosti imageview-a pri rotiranju ekrana - Android aplikacija

Jesi li siguran da imas sve potrebne privilegije definisane u manifestu da bi obrisao fajl (u trecem slucaju)?
Proveri da li je i na tabletu i na telefonu lokacija cuvanja fotografija ista (memorijska kartica ili kartica telefona).

Ajde daj neke snippete koda, kako pozivas kameru i sta potom radis sa povratnom vrednoscu. Trebalo bi da postoji resenje u kojem ne moras da brines o tome gde se cuvaju slike, da li je tablet ili telefon i sl.
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 0:36   #7
sashar
Član
 
Član od: 25.12.2010.
Poruke: 59
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Gubljenje vrednosti imageview-a pri rotiranju ekrana - Android aplikacija

Resio sam na treci nacin..
f= new File(Environment.getExternalStorageDirectory(), "image_001.jpg");
Intent i = new Intent("android.media.action.IMAGE_CAPTURE");
i.putExtra(MediaStore.EXTRA_OUTPUT, Uri.fromFile(f));
startActivityForResult(i, 0);

// i ovo

picturePath=f.getAbsolutePath();
Log.v("kamera",picturePath);
BitmapFactory.Options options = new BitmapFactory.Options();
options.inSampleSize=2;
image=BitmapFactory.decodeFile(picturePath,options );

i ovako na tabletu dobijam na kartici jednu sliku koju koristim, a na fonu imam dve... ako mi je za utehu i b92 aplikacija za slanje slika radi isto na ovaj nacin... mogu da je obrisem, ali samo ako je folder u kome se nalazi prazan(Deletes this file. Directories must be empty before they will be deleted. ), pa onda moram da ga napraviim folder da bih mogao da obrisem sliku, tako da je necu brisati...:

Poslednja ispravka: sashar (10.4.2013 u 0:44)
sashar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 19:23   #8
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: Gubljenje vrednosti imageview-a pri rotiranju ekrana - Android aplikacija

Sve aplikacije koje mi padaju na pamet, a koje salju slike, imaju svoj folder u kojem se slike cuvaju.
Cak npr aplikacija KIK, gde ako saljes sliku iz galerije, ona ce napraviti kopiju te slike u svom folderu. Moguce je i WhatsApp da radi isto, nisam siguran.
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2013, 1:07   #9
sashar
Član
 
Član od: 25.12.2010.
Poruke: 59
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Gubljenje vrednosti imageview-a pri rotiranju ekrana - Android aplikacija

Upravo tako, sad sam pogledao za whatsApp, isto postoji folder gde sve cuva. Hvala na odgovorima.
sashar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Android aplikacija markos807 Programiranje 12 13.5.2013 22:16
[Android] Belgrade Beer Fest Info - Android aplikacija cubrovic Programi za mobilne telefone 0 2.8.2011 0:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com