Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.4.2008, 20:40   #1
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Cool Blood i XP

Posle nesto truda konacno sam poterao Blood na XP-u
Postoji uputstvo za pokretanje preko VDM Sound-a ali meni posle par pokusaja nije poslo za rukom da ga namestim tako da nije htelo da radi iz meni nepoznatih razloga
Resenje je da koristite DosBox i neki frontend-najbolje Dfend Reloaded

Treba napomenuti da igru treba instalirati preko DosBox a ne regularno iz samog Windows-a sto se lako da uraditi preko frontend-a u kome cete se lako snaci(samo kao setup treba naznaciti odgovarajuci DOS exe fajl koji se nalazi na cd-u)
Kada zavrsite instalaciju potrebno je odraditi setup(nalazi se kao i blood.exe u folderu u kome ste instalirali)opet iz DosBox-a tj frontenda
S obzirom da DosBox po defaultu emulira Sound Blaster 16 dovoljno je izabrati Sound Blaster za muziku/zvuk i sve ce biti automatski prepoznato
U display podesavanjima treba izabrati VESA mod(da VESA mod radi ) i rezoluciju 640x480(vece rezolucije nece raditi)
Ako hocete da slusate muziku sa cd-a potrebno je montirati zeljeni drajv u frontendu-najbolje je koristiti image u kombinaciji sa Demon Tools ili Alchocol-potrebno je samo odabrati virtuelni drajv
Naravno podrazumeva se da pre instalacije morate odrediti i zeljeni folder za montiranje koji ce emulirati DOS drajv( C: ) i u koga cete instalirati igru(e)
E sada glavna caka
Igra je strahovito spora na nekih 20000 ciklusa sa dynamic cpu core podesavanjima koja moraju biti ukljucena dok in game animacije rade dobro
Fora je da broj ciklusa treba povecati na nekih 150000(da dobro ste procitali )i igra ima da leti
Problem je u tome sto ce sa ovolikim ciklusima animacije seckati i brljaviti-medjutim dovoljno je smanjiti broj ciklusa u toku trajanja istih na 20000 i sve ce raditi kako treba,a opet naravno kada krene sama igra povecajte sa Ctrl+F12 broj ciklusa na 150k sem ako necete da uzivate u slajd sou-u (najbrze i najkomfornije je da namestite da vrednost dodavanja i smanjivanja ciklusa bude nekih 10000 i da oduzimanje i dodavanje radite iz prozora-ctrl+alt+enter)
Postupak bi trebao da radi i sa ostalim igrama koje koriste Duke Nukem engine-Redneck Rampage i Shadow Warrior
Pozeljno je imati najnoviji DosBox i sto jaci procesor-ja imam Celeron na 3,2 GHz i 1GB RAM-a
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2008, 20:43   #2
Iilija64
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Lokacija: Tomislavgrad
Poruke: 1.547
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 281 puta na 200 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Iilija64
Određen forumom Re: Blood i XP

Zbog čega ja volim dobru staru 98. Nisi imao problema s ničime.
Ovaj xp je smrt za starije igre.
Iilija64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2008, 21:43   #3
Dimebog
Novi član
 
Član od: 5.4.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Blood i XP

Lepo sto se neko setio igre. Svaka cast za guide, pozdravljam! Imam samo par primedbi:

1. Igra moze bez problema da se instalira u WinXP, samo je bitno iskljuciti komponente za internet play pri instalaciji.
2. Rezolucije preko 640x480 ce raditi. Sve do 800x600 je podrzano bez problema.
3. Ne treba uopste dirati cycles u DosBox-u, narocito ne u novijim verzijama (poslednja verzija je 0.72). Umesto toga, treba izmeniti sledece sekcije u dosbox.conf fajlu:

Za CPU:

Kod:
core=dynamic
cycles=auto
Pri dnu fajla je neophodno 'memsize' vrednost podesiti na 36. U protivnom nemoj ni da pokusavas da igras:

Kod:
memsize=36
Za multiplay podrsku potrebno je izmeniti (pri dnu fajla) ipx=false u:

Kod:
ipx=true
@IlijaRaven: Na modernom harware-u ti nece pomoci 98-ica na zalost. DosBox ce 100% imati savrsen zvuk i performance, samo sto ce ti biti potrebno nesto tipa C2D da bi pokrenuo BLOOD bez seckanja.

Taj guide za igranje uz pomoc VDMSounda koji je napisao moj kolega Willis Deathmask ne funkcionise dobro na 95% konfiguracija. Zvuk je problematican i fizika je zeznuta - sve izgleda kao neki weird slow-motion.
Dimebog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2008, 21:50   #4
Iilija64
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Lokacija: Tomislavgrad
Poruke: 1.547
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 281 puta na 200 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Iilija64
Određen forumom Re: Blood i XP

Ma meni mogu sve igre od 98-08. Koliko kanta imam u kuću bila bi grijeh da igre iz svih doba ne mogu igrati. 98 mi je na prvoj konfiguraciji iz profila i na svim ostalim kantama je win 2000 ili 98. Nisam igrao Blood ali jesam Blood 2. Kao što joj ime kaže krvava igra.
Iilija64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2008, 21:57   #5
Dimebog
Novi član
 
Član od: 5.4.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Blood i XP

Blood2 je uzasno razocarenje. Izdavaci su postavili neki katastrofalni deadline Monolith-u zbog toga sto je HalfLife vec izasao i nisu hteli da im prvenac u LithTech enginu bude zaposdavljen. Tako da zahvaljujuci HalfLife-u, od nastavka najboljeg FPS-a svih vremena dobili smo samo 60% zavrsenu igru koja povrh toga vrvi od nepopravljivih i nedopustivih bug-ova obzirom da engine jos nije bio ni testiran kako valja.

Jednoglasno misljenje BLOOD zajednice: 'Bolje da ga nije ni bilo...'
Dimebog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2008, 21:58   #6
Iilija64
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Lokacija: Tomislavgrad
Poruke: 1.547
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 281 puta na 200 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Iilija64
Određen forumom Re: Blood i XP

Citat:
Dimebog kaže: Pregled poruke
Blood2 je uzasno razocarenje. Izdavaci su postavili neki katastrofalni deadline Monolith-u zbog toga sto je HalfLife vec izasao i nisu hteli da im prvenac u LithTech enginu bude zaposdavljen. Tako da zahvaljujuci HalfLife-u, od nastavka najboljeg FPS-a svih vremena dobili smo samo 60% zavrsenu igru koja povrh toga vrvi od nepopravljivih i nedopustivih bug-ova obzirom da engine jos nije bio ni testiran kako valja.

Jednoglasno misljenje BLOOD zajednice: 'Bolje da ga nije ni bilo...'
Meni je bio poprilično dobar. Nisam igrao keca pa ne mogu o tome suditi.
Iilija64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2008, 23:11   #7
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Blood i XP

Blood 2 je odlična igra, ali samo ako se gleda van konteksta i poređenja sa prvim delom. Za to vreme enigne je bio prilično spektakularan sa gomilom detalja koje je mogao da prikaže (uverljivi city scape sa mnogo različitih reklama i postera na sve strane, ulice pretrpane objektima i đubretom, odlične modele oružja i različite rupe od metaka u zavisnosti od kalibra i sl.)
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko ovde ima originalni BLOOD? Dimebog Stare igre 8 9.4.2008 15:59
blood iron psyman ŠDK - Osnovne komponente 100 30.10.2007 23:03
Blood 2 na XP-u LebronMVP Akcione igre 3 6.9.2006 2:03
Rambo - First Blood Remedy Kvarovi 18 19.1.2006 13:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com