Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.10.2014, 19:21   #1
poske
Član
 
Član od: 5.4.2009.
Poruke: 80
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Pomoc oko instalacije sistema

Ovako imam jedan problem koji me muci posle kupovine novog hard diska hteo sam da sistem instaliram na novi hard sto sam I uradio ali na starom hardu mi je ostao stari operativni sistem koji je isto ostao aktivan sad kad dizem sistem mi daje da biram izmedu dva sistema ja sam pokusao da formatiram windows na starom hard disku ali ga nedozvoljava sistem. Kad sam to uradio na silu sa botabilnim diskom Patrician Wizard samo sam dobio da vise nije hteo da se dize nijedan sistem.E sad dali treba da se u biosu podesi sa kojeg harda da se dize system. Oba harda su sata u biosu ispred staroga harda stoji oznaka PM a ispred novog PS .Kako da resim problem posto hocu da imam samo jedan sIstem . Dali ima veze u kom su redosledu hard diskovi u biosu dali je to problem? Pretpostavljam da su na starom hardu ostali boot fajlovi I da sam posle brisanja starog sistema zato imao problema sa dizanjem sistema na novom hardu. Znaci hocu da imam sistem na novom hardu a stari da bude samo za podatke bez sistema kao to da uradim?
poske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2014, 20:17   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Pomoc oko instalacije sistema

Korištenje zareza (zapete) u pisanju te neće ubiti
PM je primary master, a PS je primary slave. Treba u BIOS-u da podesiš da ti se sistem diže sa diska koji je primary MASTER, a SLAVE disk da bude za podatke/šta god. To podešavaš pod odjeljkom BOOT DEVICE PRIORITY. Nakon podešavanja kako ti odgovara, obavezno snimi izmjene (SAVE & EXIT).
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2014, 9:51   #3
Kompjuterija
Član
 
Član od: 3.5.2014.
Lokacija: Pirot
Poruke: 45
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kompjuterija
Određen forumom Re: Pomoc oko instalacije sistema

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Korištenje zareza (zapete) u pisanju te neće ubiti
PM je primary master, a PS je primary slave. Treba u BIOS-u da podesiš da ti se sistem diže sa diska koji je primary MASTER, a SLAVE disk da bude za podatke/šta god. To podešavaš pod odjeljkom BOOT DEVICE PRIORITY. Nakon podešavanja kako ti odgovara, obavezno snimi izmjene (SAVE & EXIT).
To ništa neće promeniti, što se prisustva dva OS-a tiče . Kad si instalirao nov operativni sistem trebalo je da formatiraš sistemsku particiju na starom hardu. Pošto to nisi uradio ništa strašno, možeš stari OS da obrišeš ali ne ceo odjednom već kreneš parcijalno, folder po folder fajl po fajl, tako ćeš da izbegneš samozaštitu od brisanja. Negde ćeš da naiđeš na otpor ali imaš i program REVO uninstall, koji je sposoban da obriše kompletno svaki fajl (i u registrima)
Kompjuterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoc sa brisanjem jednog operativnog sistema prza Operativni sistemi 9 6.8.2014 5:02
Problem oko instalacije operativnog sistema MilanSrbija Operativni sistemi 4 5.4.2014 23:31
Pomoć oko sastavljanja hi-fi sistema mrmut Zvuk na računaru 106 17.11.2011 20:40
Prilikom instalacije OS-a mi traži floppy disk Ivan06 Operativni sistemi 24 13.3.2011 21:47
eMachines eM350 - pomoc oko instalacije XP nikola84 Prenosni računari 2 26.12.2010 22:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com