Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.9.2009, 17:35   #1
enki
Član

Član od: 12.12.2007.
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Crk'o ADSL modem! Da li može bilo koji da se kupi, zameni?

pozdrav judi tema kaze sveee jbg crkaoo mi Telekomov Adsl modem ... pa sam hteo kupim drugi modem neki ... pa se pitam jel mozeee to !! da radi ?? da se samo ovaj novi podesi .. ili ??? i koji bi valjaooo da se kupi ..
enki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 17:48   #2
enki
Član

Određen forumom Re: Crko ADSL modem !! dali moze bilo koji da kupim da zamenim? HITNO

javioo see odneoo ga ... lik gleda kaze crkaoo ... pa sta ce mo ?? kaze pa jbg nove nemam stare nemam da ti zamenimo .. jedino ti ostaje da cekas 3 meseca :P da nabavimo novi :P xaxaxaa aeeee jell neko zna moze li to ! ?? da kkupimm modem neki !!
Stara 24.9.2009, 18:06   #3
Leonidas
Član

Član od: 3.6.2009.
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 17 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Crko ADSL modem !! dali moze bilo koji da kupim da zamenim? HITNO

Ala, pa oni zaista nisu normalni... Zar im je toliko teško dići slušalicu i tražiti od BG-a da pošalju router i kablove? Molim Boga i ostalu ekipu sa neba da se meni to ne desi...

ADSL modem je nešto jeftinija varijanta, tako da ako želiš da ga imaš kao prelaznu varijantu onda ga kupi (evo jednog), a router je skuplja i isplatljivija varijanta ako imaš dva ili više računara u kući (ovo je standardna, a ovo je bežična varijanta).

Naravno, sve zavisi sa koliko novaca raspolažeš... Javi šta si uradio!
Leonidas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 18:11   #4
enki
Član

ma nema problema za pare!! samo da li je to moguce, da li je to neko radio ?? to mene zanima inace cena me ne zanima ... kupicu ga koliko god da kosta samo ako moze...

Poslednja ispravka: Iris (24.9.2009 u 18:28) Razlog: smanji dozivljaj!
Stara 24.9.2009, 18:28   #5
water wizard
Deo inventara foruma

Član od: 29.1.2008.
Zahvalnice: 397
Zahvaljeno 3.563 puta na 3.329 poruka

Promeni provajdera
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Beagle (25.9.2009)
Stara 24.9.2009, 18:31   #6
enki
Član

Određen forumom Re: Crk'o ADSL modem !! da li moze bilo koji da se kupi, zameni?

brate .. plizz ako imas odgovor .. ako vec neko koristi neki ADSL modem .. koji nijee telekomov ... da ima iskustvaa neka kaze ... "promeni provajdera " xaxa : P
Stara 24.9.2009, 18:35   #7
jare25
Član

Član od: 9.3.2009.
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku jare25
Određen forumom Re: Crk'o ADSL modem !! da li moze bilo koji da se kupi, zameni?

normalno da mozesh da kupish adsl modem ili ruter, samo treba neko da ti kaze kako da ga podesish.
jare25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 18:42   #8
enki
Član

odlicnoo pitanjeee :P kako gaa podesetii !! ?? ) zatoo pitam ima li neko da tako nesto vec koristii aa da ga nemrzii jednom u zivotu da iskucaa jednu 2 reci
Stara 24.9.2009, 18:44   #9
jare25
Član

ada ima odje sigurno neko sa istim provajderom, pa se ne sjekiraj oko toga.
Stara 24.9.2009, 18:48   #10
Picard
Deo inventara foruma

Član od: 30.11.2008.
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 4.244 puta na 3.508 poruka

Citat:
enki kaže: Pregled poruke
javioo see odneoo ga ... lik gleda kaze crkaoo ... pa sta ce mo ?? kaze pa jbg nove nemam stare nemam da ti zamenimo .. jedino ti ostaje da cekas 3 meseca :P da nabavimo novi :P xaxaxaa aeeee jell neko zna moze li to ! ?? da kkupimm modem neki !!
Posle ovakvog odgovora bi od mene mogli da dobiju samo raskid ugovora.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Mickie (25.9.2009), Nikola16789 (25.9.2009)
Stara 24.9.2009, 18:52   #11
holodoc
Deo inventara foruma

Član od: 5.12.2005.
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka

Ako već kažeš da novac nije toliki problem da možeš da ideš odmah na ruter moja preporuka ti je da nabaviš ruter. Kao prvo većina ADSL modema se napaja iz USB priključka što ponekad u "pikovima" napajanja može da izazove štucanje veze ili u gorem slučaju čak i resetovanje. Ruteri imaju svoje sopstveno napajanje što znači da nećeš biti prepušten na milost i nemilost napajanju računara. Kao drugo kakvu god konfiguraciju računara da imaš nećeš zavisiti od eventualnog potencijalnih problema sa drajverima za ADSL modeme jer ruteri koriste klasične UTP priključke što će reći ponašaju se kao još jedan čvor u mreži.

Što se tiče konfigurisanja nije nešto što ne može da se odradi za desetak minuta.

Evo recimo primerak rutera koji sam ja nabavio pre jedno pola godine i koji je recimo dosta pojeftinio za to vreme (u vreme moje kupovine cena je bila oko 12 000 din. sada je oko 7400 kao što vidiš.) U pitanju je odličan D-Linkov ADSL modem koji uz to još ima podršku za wireless N standard i 4 dodatna switch priključka.

http://www.pakom.com/KatalogProizvod...?sifra=9007153
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 19:10   #12
enki
Član

jel ga ti sada koristis za Telekomov adsl ??? akoo ga koristis da fa kupim odmah i da namestim too ... ?
Stara 24.9.2009, 19:17   #13
jare25
Član

Citat:
jel ga ti sada koristis za Telekomov adsl ??? akoo ga koristis da fa kupim odmah i da namestim too ... ?
ma shvati da koji god kupish (osim nekih koji ne podrzavaju PPPoE, koji sam ja jednom prilikom dobio na poklon - taj je podrzavao PPPoA) moze (mora) da se podesi koji god provajder da koristish. i ja mislim da je najbolje da uzmesh wireless ruter, pa i u sluchaju da nemash vishe od jednog rachunara. ko zna kad ce valjat.

EDIT:
Ne zaboravi da isto iscimash provajdera da ti da novi modem (pa i za 3 mjeseca). Ko zna kad ce valjat.
Stara 24.9.2009, 19:29   #14
paulvandyk68
Banned

Član od: 21.9.2007.
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68

Citat:
xaxaxaxaxxaxaxaxaxxax dobri stari Lelekom.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 15:42   #15
water wizard
Deo inventara foruma

Član od: 29.1.2008.
Zahvalnice: 397
Zahvaljeno 3.563 puta na 3.329 poruka

Sad sam sreo druga, hvali se da se prijavio za adsl, ali i njemu rekoše da čeka mesec dana, i njemu sam rekao da menja provajdera, ali reče da je već sve gotovo
Koji slepci nemaju modeme po mesec dana
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 17:17   #16
Beagle
Drug Član

Član od: 12.7.2006.
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Promeni provajdera
Dok sam imao ADSL kod EUNet-a, defektni ruter su mi zamenili odma', nista me nisu pitali, niti sam ista cekao. I tehnicka podrska im je odlicna (za razliku od Telekoma i vecito zauzetih operatera).

Resi se glupog telekoma, ionako daju krsh opremu, a o odnosu prema mushterijama necu ni da govorim. A sa druge strane, sto bi placao opremu ako je provajderi daju besplatno na koriscenje?

Trazi migracioni kod, i mozes ekspresno da promenis provajdera.

EDIT:
Jos jedno iskustvo sa EUNet-om: ako nemaju predstavnistvo blizu, salju ti opremu post express-om.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 17:34   #17
Плајвазó
Član

Član od: 3.3.2009.
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 31 puta na 19 poruka

Citat:
Узни бре кој оћеш моден-рутер па са њим оди у Телеком и нек ти они наместе да ради то је њиов по'со.
Плајвазó je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 22:33   #18
mvasiljevic
Novi član

Član od: 25.9.2009.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka

Poznajem decka koji radi u telekomu i stvarno je frka sa modemima,nema ih uopste jer treba da im stignu novi.A sto se tice podesavanja,to ti je najaca stvar kod telekoma samo ubodes telefon i lan i picis.Nemas nikakva podesavanja,samo je bitne da na toj liniji imasukljucen adsl port i svaki modem ce ti raditi,jer se ne vezuje na username.
mvasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 22:44   #19
Bokile
Banned

Član od: 2.12.2005.
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka

Daj meni malo tih sarenih tabletica,kad sam video prvi post sa sve duplim oo i sa xaxaxaxaxaaaa,bukvalno sam trljao oci da vidim sta pise i da rastumacim...

Vukajlija sajt je upravo dobio nekoliko novih definicija.....
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2009, 22:57   #20
Beagle
Drug Član

Član od: 12.7.2006.
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka

Citat:
mvasiljevic kaže: Pregled poruke
A sto se tice podesavanja,to ti je najaca stvar kod telekoma samo ubodes telefon i lan i picis.Nemas nikakva podesavanja,samo je bitne da na toj liniji imasukljucen adsl port i svaki modem ce ti raditi,jer se ne vezuje na username.
Jesi li ti siguran za ovo? Uredjaji dolaze predpodeseni za nekog provajdera, pa kad ga ubodes na komp DHCP obavi svoje i sam iskonfigurise parametre konekcije. A da neki nepodeseni ruter povezes, a da prethodno nisi uneo user/pass, DNS adrese, podesio Anex i da sve to radi... cisto sumnjam.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ADSL pitanja proxy Internet usluge 926 27.3.2017 23:02
Potreban savet za povezivanje treceg kompa na ADSL modem VedRun Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 27.8.2009 12:31
Koji ADSL Router za deljenje konekcije? stefan_bre Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 6.5.2009 18:46
Neobee ADSL gori od dial-upa noskich Internet usluge 203 31.3.2009 14:07
PTT ADSL + Sagem F@st 1201 (modem) + ZyXEL P-320W (Wireless Router) = Nervni Slom Palladin Mike Komunikacioni uređaji i umrežavanje 17 20.10.2008 14:26

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:30.