Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.4.2010, 4:50   #1241
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
А одакле ти то да Телеком гомила дугове? Те домаће компаније о којима говориш нису пропале сјаним пословањем већ захваљујући санкцијама које су увели ти који су их на крају и купили! И будите уверени да нећемо у ЕУ док им не испродајемо све што вреди јер да смо у ЕУ платили би то они много више.

И ајде да видимо кад продамо Телеком колико ћемо да напредујемо са интернетом, ако будемо напредовали као са осталом распродајом , благо нама.
Ma naravno, da nam nisu uvodili sankcije danas bi bili kao Svedska i imali bismo brze pruge. Pricas pricu koje sam se naslusao i koja je poznata, zli stranci su krivi za sve nedace u ovoj zemlji. Posto bi nas dalja rasprava odvela u debeli off, nemoj da se ljutis ali stvarno ne mogu.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kisr na korisnoj poruci:
shrafko (6.4.2010)
Stara 6.4.2010, 5:04   #1242
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ма још бисмо били у каменом добу да нам није тих странаца... а они срдачни па дошли да нам помогну , јер ово је свет у коме ти добри странци на блиском истоку свакодневно мењају цвеће за нафту , а ја мислио за олово и људске животе , ал шта ћеш свако понекад погреши па и ја...
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Stojadin na korisnoj poruci:
Горски_Штаб (7.4.2010), Obtainer (21.4.2010)
Stara 8.4.2010, 16:58   #1243
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Отворено писмо Влади и председнику Републике поводом најаве да продаје Телеком Србија:

Одлука Владе Србије да се приступи продаји "Телекома Србија", коју сте јавно подржали, је стратешка одлука од интереса за све грађане Србије. Сматрамо да би ова одлука требало да буде плод систематског промишљања тимова стручњака и као таква оптимална за садашње и будуће генерације градјана Србије. Медјутим, иступи Владиних и партијских званичника у јавности не изазивају очекивану позитивну реакцију. Стога предлажемо да Влада, у циљу побољшања јавне презентације аргумената за донети одлуку објави одговоре на следећа питања:

1. Који стручњаци, наведени именом, презименом и референцама, су учествовали у изради студије оправданости продаје Телекома?

2. Какви су резултати анализе последица продаје одговарајућих компанија у суседним земљама, са становишта промене обима инвестиција, квалитет и цена услуга, запослености и развоја пратеће индустрије телекомуникација?

3. Због свог стратешког значаја, доминантни телекомуникациони оператори су државни у многим земљама: Луксембург, Белгија, Финска, Шведска, Норвешка, Италија, Словенија, Швајцарска ... Какав разлог има Влада Србије да се понаша другачије од капиталистичких земаља са најбољим телекомуникационим системима?

4. У каквој сагласности је одлука о продаји комплетне телекомуникационе инфраструктуре Србије са реализацијом стратешких државних циљева дефинисаних у стратегијама развоја Републике Србије - Стратегија привредног развоја, Стратегија развоја информационог друштва, Стратегија развоја телекомуникација, Стратегија развоја Е управе, Стратегија интегрисаног управљања границом ...?

5. Какви разлози стоје иза наизглед нерационалног понашања државе која 2002. поново откупљује 29% власништва од Италијана, затим обавља значајне аквизиције у окружењу (Телеком Републике Српске и М: Тел Црне Горе) - да би сада све то "препустила" страном власнику?

6. Који су разлози за вишеструко повећање претплате без образложења, када је очигледно да ће се тиме, продајом доминантног оператора, новац прелити директно страном купцу из џепова грађана, државне управе, фирми, институција од јавног значаја?

7. Колико је очекивано смањење броја запослених у "Телекому Србија", ЈП ПТТ Србија и телекомуникационој индустрији?

8. Како држава планира да обештети онај део корисника Телекома који је деценијама уназад улагао средства у обезбеђење "техничких услова" за телефонски прикључак?

9. Технички факултети универзитета у Србији школују најбоље кадрове за област телекомуникација. Како ће држава, одричући се потпуно утицаја на развој телекомуникација у Србији, обезбедити њихов останак у земљи?

10. Како држава има намеру да обезбеди развој телекомуникација и телекомуникационе индустрије као индустрије будућности, након што отуђи телекомуникациону инфраструктуру, национални ресурс непроцењиве вредности, и телекомуникационо тржиште које обухвата готово све грађане Србије, предузећа, државну управу, војску, полицију, институције од јавног значаја?

11. Како држава намерава да спречи обезвређивање вредности акција малих акционара (грађана, запослених и бивших запослених) ако куповину изврши Дојче Телеком, и тиме, као већински власник постане потпуно незаинтересован за њихову куповину?

У нади да ћете обратити пажњу на наша питања, срдачно Вас поздрављамо,

* Др Александра Смиљанић, претходна министарка за телекомуникације
* Др Вера Вратуша, професор Београдског универзитета
* Др Небојша Попов, научни саветник
* Др Бранко Ковачевић, редовни професор, ректор Београдског универзитета
* Др Боривоје Лазић, редовни професор Београдског универзитета
* Др Миодраг Поповић, редовни професор, декан Електротехничког факултета Београдског универзитета
* Др Владимир Милачић, редовни професор Београдског универзитета
* Др Драган Антић, декан Електронског факултета у Нишу
* Часлав Оцић, проф., Дописни члан САНУ
* Проф. др Данијел Цвијетичанин, редовни професор Универзитета Сингидунум
* Славољуб Качаревић, главни уредник Балканмагазина

Извор: http://www.balkanmagazin.net/otvoreno_pismo.aspx

П.С. Ако сте сагласни са изнетим аргументима, придружите се петицији!
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Jim Bravura na korisnoj poruci:
Iris (8.4.2010), Lanikor (15.4.2010), Predrag Stankovic (15.4.2010), Stojadin (8.4.2010), vasiljevic (8.4.2010)
Stara 8.4.2010, 17:13   #1244
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Džaba im sva argumentacija na svetu... Vlada mora nekako da popuni rupe u budžetu, a nesposobna je da to uradi na bilo koji drugi način.

Plus, što se svih propratnih obećanja od strane Vlade tiče, postoji jedna lepa domaća poslovica - "ne lipši magarče"
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2010, 22:18   #1245
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Kažu da nam je ovo transparentna vlast koja ništa ne krije, pa bi baš voleo da vidim odgovor nadležnih i dali će uopšte išta da kažu.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2010, 15:50   #1246
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Od danas mi nesto net mnogo tripuje. Koristim Havajca 520s i ADSL lampica se brzo upali ali da se upali Internet lampica treba mu citava vecnost (od nekoliko minuta do 1 sat). Kada se konekcija u potpunosti uspostavi onda sve radi normalno. Ako pokusam da se rekonektujem...onda deja vu.

U poslovnici Telekoma u Zajecaru kazu da je sa portom sve uredu a call centar u BG nema sanse da se dobije.

Da li ovo moze da bude problem do Telekoma ili pocetak kraja Havajca ?
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2010, 15:54   #1247
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Do Telekoma ili do nečega trećeg. Ja sam pokušavao da se konektujem od 13h i uspeo sam tek negde oko 15h. Ona lampica Internet je bila narandžasta, a treba da bude zelena.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2010, 17:02   #1248
Srlisone
Član
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: St. Pazova
Poruke: 468
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 101 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Evo, potvrdjujem i ja slican slucaj. Stara Pazova je u pitanju
Srlisone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2010, 0:28   #1249
Ripper
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Novi BG
Poruke: 72
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ripper
Određen forumom Re: Telekom ADSL

potvrđujem i ja....Novi BG Fontana je u pitanju....zlo i naopako.... Kad se lampica konačno upali konekcija je blagi užas...

P.S. Jel ima neko iskustva sa PTT KDSom posle povećanja brzina ? Ozbiljno razmišljam da im se vratim...
Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2010, 0:49   #1250
jakonicki93
Starosedelac
 
Član od: 18.9.2009.
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 301 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

I ja potvrdjujem da sam presao veoma zadovoljno sa ADSL-a na SBB, za manje para, duplo veca brzina, manji ping, ma internet za pozeleti... btw. uzeo sam 8Mbit/s za 2090 din mesecno i dl mi ide cak do 1.4 MB/s a ne pada ispod ~960-985 kb/s. A o pingu dok downloadujem punom brzinom da ne pricam, ko da ne skidam nista sto je za telekom raj!

jakonicki93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2010, 15:43   #1251
milosprestigio
Član
 
Član od: 11.3.2010.
Poruke: 70
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

jel moze neko da mi kaze zasto mi non stop treperi lampica internet a ne koristim internet? jel imao neko slican problem?
milosprestigio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2010, 23:53   #1252
Leonidas
Član
 
Član od: 3.6.2009.
Lokacija: Daj ne pitaj...
Poruke: 107
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 17 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

@milosprestigio, da nemaš možda wlan ruter? Postoji mogućnost da ti se neki "ljubazni" komšija nakačio na ruter preko laptopa pa se malo švercuje...
Leonidas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonidas na korisnoj poruci:
Dreamfall (23.4.2010)
Stara 22.4.2010, 21:38   #1253
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ili da ti mozda nije aktivan neki torent klijent (iako nista ne skida), ili program za dopisivanje (msn, skype) kao i oni slini gedzeti za sve i svasta.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2010, 0:45   #1254
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Leonidas kaže: Pregled poruke
@milosprestigio, da nemaš možda wlan ruter? Postoji mogućnost da ti se neki "ljubazni" komšija nakačio na ruter preko laptopa pa se malo švercuje...
Tako ja sa Nokia 5530 XpressMUsic crpim internet gde god da se nadjem...uvek ima neka ,,dobra dusa,, koja nije namestila WLAN password za svoju konekciju
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2010, 14:45   #1255
milosprestigio
Član
 
Član od: 11.3.2010.
Poruke: 70
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Leonidas kaže: Pregled poruke
@milosprestigio, da nemaš možda wlan ruter? Postoji mogućnost da ti se neki "ljubazni" komšija nakačio na ruter preko laptopa pa se malo švercuje...
Ruter je JetSpeed(wirales).
Iskljucio sam wlan i promenio sifru.evo kako pise u opciji
STATUS:
DHCP Server: Enabled
Firewall: Enabled
UPnP: Disabled
Wireless: Disabled
Valjda sam bezbedan!?!
sto se tice gedzeta ili nekog virusa ne verujem zato sto prestane da treperi oko 12h nocu i vrate mi se onih 15-20kB/s sto su izgubljeni preko dana.
milosprestigio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2010, 16:09   #1256
Leonidas
Član
 
Član od: 3.6.2009.
Lokacija: Daj ne pitaj...
Poruke: 107
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 17 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Hehe, imamo isti ruter... Pa sada bi trebalo da je ok kad si isključio wlan...

I kao što već reče @Nutsbre@ker, ako ti je uključen MSN, Skype ili sličan chat program, onda ti zato trepere diode na ruteru.
Leonidas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2010, 13:32   #1257
milosprestigio
Član
 
Član od: 11.3.2010.
Poruke: 70
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

sve sam iskljucio (skype, msn, torrent,) i opet isto.
zvao sam tehnicku podrsku isto me pitali za wlan a za drugo ne znaju.
ipak hvala na savetima.
milosprestigio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2010, 14:22   #1258
Leon da Vinci
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 66 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
milosprestigio kaže: Pregled poruke
jel moze neko da mi kaze zasto mi non stop treperi lampica internet a ne koristim internet? jel imao neko slican problem?
Ja sam imao sličan problem kod pošte i ne na wireless ruteru nego na d-linku,zvao podršku i .... dok nisam tražio da razgovaram sa nekim od šefova tek onda su pristali da zamene glavnu lozinku ( broj telefona ) i odmah se sve vratilo na normalu.
Igrom slučaja sam upoznao na nekom od terena telekomovog tehničara na održavanju centrala ( terenac ) i čovek mi lepo reče da sve što mu treba sa neta skine dok je na terenu,isključi ili se prikači na par korisnika i uživanje.
U svakom slučaju ista situacija mi se ponavljala još nekoliko puta i gle čuda samo promena glavne lozinke je pomagala ( čak nisu pomagali ni obostrani reseti rutera )
Zadnji put sam tražio da mi daju pravnu sližbu jer hoću da ih tužim i da tražim nadoknadu štete i ... miran sam već 6 meseci. Napominjem da pre toga od početka dobijanja adsl-a ( 3 god ) nije bilo nikakvih problema.
Leon da Vinci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2010, 14:10   #1259
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Evo kako bi Srbija mogla da izgleda 21135 godine ako budete dobri

Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Srki na korisnoj poruci:
DobroslaV (28.4.2010), vasto lorde (12.5.2010)
Stara 28.4.2010, 15:38   #1260
srbdr
Veteran
 
Član od: 7.1.2009.
Lokacija: БГД
Poruke: 557
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 72 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srbdr Slanje poruke preko Skypea korisniku srbdr
Određen forumom Re: Telekom ADSL

kako Srki? GDE?!?
srbdr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, telekom


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sezam pro adsl sokratbg Internet usluge 44 26.3.2008 12:57
aDSL stize ?! Mare-kg Internet tehnologije 0 14.9.2006 15:46
ADSL u Crnoj Gori hacker_aca Internet usluge 9 21.6.2006 14:11
Telekom ADSL Milos_SD Internet usluge 1 11.5.2006 21:14
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com