Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.7.2020, 14:29   #821
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Dark souls 3

-Rosaria respec mozes kad zavrsis, kliklnes confirm vratis se na pocetni meni umesto da ides leave uradis altF4. Zapamtice respec ali nece potrositi pale tongue ni jedan od 5 respeca za taj new game.

-Kad radis matchmaking preko passworda nema level ogranicenja, tako da mozes da zamolis nekoga da ti pomogne da prebacis iteme sa main karaktera na SL1 alta, sve zajedno sa brdo Champion dusa i +3 prstenjem. Ako napravis bekap neces da izgubis iteme na mainu, save scum te nece banovati.

-NPC death exploit, mozes da pravis duplikate npc dropova najbolje sa Sigvaldom posto baca Titanite Slab kad ga ubijes u Profane Capitol tamnici. Nece te banovati ako u inventaru nemas vise od teoretskom maksimuma za taj new game (15 po krugu). Koliko +10 oruzja imas nije bitno posto mozes da ih trejdujes.

-Za invazije svi koriste Wex dust mod verovatno zato imate probleme za invazije na vecim levelima (Nexus).
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2020, 16:50   #822
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Taj infinite respec glitch je odličan, nisam znao do pre nekoliko dana za to, stvarno korisno.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2020, 17:02   #823
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Dark souls 3

Dzabe glitch kada ni ne mogu da udjem da menjam statove bez pale tounge-a u inventaru.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2020, 17:59   #824
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Ako si pokupio sve pale tongue-ove (1 u Undead settlement, 2 u Cathedral of the deep), onda farmuj one Darkwraithove u Farron keep-u. Retko bacaju pale tongue, ali ako koristiš gold serpent ring, symbol of avarice, rusted coin i sa sobom nosiš Crystal Sage's rapier (može i u levoj ruci) šanse da isfarmuješ jedan se drastično povećavaju.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2020, 8:44   #825
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Dark souls 3

Citat:
DaniloNS kaže: Pregled poruke
A da li postoji bilo kakva mogućnost da se uklopim u level 120, gde će i magic i melee attack biti na solidnom nivou? Stvarno bih želeo da mi Intelligence ostane na 60, a da opet imam i solidan str/dex. Mislim, INT mi je baš bitan stat, jednostavno čini igranje daleko lakšim.

Ja igram dark build (30/30 faith/int), sa Crystal Chime ~210 spellbuff, Court Sorcerer staff ~230 sa 60 INT, ali mozes da koristis Dark/Chaos infused oruzja. (Lothric knight sword, Gothards Twinswords, Murky hand scythe, Estoc, cak i oruzja koja su dobra samo kad se koriste 2h npr, Scimitar).

SL 95 Pyromancer
Vigor 39
Attunement 26
Endurance 26
Vitality 20
Strenght 12
Dexterity 9
Intelligence 30
Faith 30
Luck 7

Statovi sa Prisoners Chain. 25 bodova do 120, prvo dex/str za oruzja, int ako ti treba za neke magije, endurance attunement itd.
Na pocetku igras kao klasican <30% load kite mage i spamujes farron hail i homing soulmass dok ne izgube zivce i krenu da spamuju running attacks ili se prebace na crossbow.

Mozes da igras i sa Haysel pick, ~210 spellbuff sa 60 int (ima True Chant ne znam koliki je buff na dmg), true combo R1 - Old Moonlight ili Soul Greatsword. Saint-tree bellvine u levu ruku, daje casting speed buff cak i kad se Heysel koristi 2h pa ustedis ring slot koji bi inace isao za Sage ring.

Najbolja varijanta po meni je Demon Scar pyro, true combo R1 - Dark flame - weapon art, fenomenalan 2h Scimitar moveset. Chaos bed vestiges je za razliku od jacih Sorcerry magija dovoljno brz i ima solidan AoE za free aim. Odlican i za PvE, ne moras da menjas magije.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
DaniloNS (6.7.2020)
Stara 6.7.2020, 17:43   #826
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Ali sa tim dark build-ovima nikako ne mogu da nosim greatshield, treba mi barem STR 30 da bih nosio greatshield, bez njega sam ko da sam bez oružja, navikao sam se na takav način igre, i u PvE i u PvP.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2020, 11:04   #827
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Dark souls 3

Black Knight Shield ima stability 69, dok recimo Wolf Knights Greatshield ima 71, nikakva razlika, sem toga BKS ima znacajno bolje resistances. Lothric Knight Greatshield je 36STR a ima stability 74, i bolji magic resist ali znacajnije losiji fire resist od BKS.

Greatshield su jedino vredni sto se PvP-a tice u nekoj greatshield+greataxe varijanti sa 50+ strength, gde koristis shield bash da potrvrdis kombo sekirom, ili eventualno STR longsword build koji igras isto tako samo mozes malo i da spamujes R1, ne vidim kako bi mogao da igras sword&sorcerry + greatshield kombinaciju efikasno, bez obzira na SL. Cak i dark build LKLS build sa crystal chime igras bez stita, u levoj ruci ti je uglavnom chime ili cestus.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2020, 14:14   #828
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Jeste razlika u stabilnosti mala, ali samo na papiru, u praksi je drugačije. Jednostavno Black knight shield je običan štit, a Wolf knight greatshield je ipak greatshield, i daleko teže protivnik razbija blok bilo kom greatshieldu u odnosu na običan shield. Ja npr. kada nosim Wolf knight greatshield mogu da primim 2-3 sukcesivna udarca i da mi još ostane stamine za jedan zamah mačem. Sa Black knight shieldom nema šanse, razbijen mi blok bude često već posle drugog udarca. Kada nosim Yhorm's great shield onda je još i bolja situacija, primim 4 udarca i ostane mi stamine za dva zamaha mačem.

I meni je u početku delovalo da greatshield jedino ima smisla u PvE, međutim evo vremenom vidim da i u PvP imam dosta uspeha, preko 70% duela dobijam, svi su zbunjeni i ne znaju kako da igraju protiv mene, jer sam jedan od retkih koji koristi greatshield, a stvarno mi nije jasno zašto ga i ostali ne koriste, jednostavno je igra s njim daleko jednostavnija.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2020, 18:17   #829
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Dark souls 3

Greatshields nemaju nikakav skriven bonus na stabilnost, najverovatnije samo nisi koristio uppgrejdovan BKS (BKS ide do +10 i dobija stability bonuse na svakom levelu, Wolf Knight Greatshield ide do +5 i ne dobija stabilnost svaki level), ili su ti protivnici imali Knight Slayer Ring.

Havels Greatshield i Greatshield of glory su vec druga prica ali Wolf Knight Greatshield je stvarno los komad opreme.

Retko ko koristi greatshield jer realno nisu cool
A i dark LKLS sa Knight Slayer Ring nema previse problema sa stitovima generalno.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2020, 18:51   #830
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Jesam, koristio sam BKS na + 10 i Wolf knight greatshield je na +5 mnogo bolji od BKS +10. BKS +10 - dva udarca u štit i razbijen mi je blok. To jednostavno nije moguće kod Wolf knight GS.

Ali da, Wolf knight greatshield jeste najlošiji od svih tih greatshiled-ova, ali je odličan u smislu da ti za njega treba samo 30 STR i neki minimalan vitality, jer je štit stvarno lagan, dobar je kada ga koristiš za neki low level karakter.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2020, 23:39   #831
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Teško je u smislu da prosečan gamer, koji se prvi put susreće sa ovakvim vrstama igara (Dark Souls, Sekiro, Nioh, Bloodborne,...) nailazi na frustraciju, jer te ovakve igre teraju da naučiš borbu do najsitnijih detalja i po pravilu, ako si nov, treba ti da pogineš na svakom bossu ''X'' puta dok ne naučiš da ga savladaš. Popravnog nema, nema da biraš težinu igranja. Posle svake pogibije vraćaš se na checkpoint i ajd' jovo na novo. I ne samo to, gubiš sav novac (souls, sens, itd...) koji si zaradio i koji ti je potreban za levelovanje. Nisu samo bossovi teški, već i obični neprijatelji znaju da budu frustrirajući do bola. Često kad zagineš od bossa vraćaš se na checkpoint gde opet moraš da prođeš sve redovne neprijatelje, pa tek onda opet ideš na bossa.

Ali,...,jednom kad savladaš sve veštine, sve je lakše, igra postaje uživancija, ali ni onda se ne može nazvati lakom, jer je uvek potrebna stoprocentna pažnja, jer svaka greška skupo košta.

Ali, ima i gore od Dark Soulsa, to je Nioh, frustracija do bola.

Ne znam kako još da ti opišem, ali Dark Souls zamisli kao da Assasins Creed Odyssey moraš da igraš na ''nightmare'' težini čitavu igru, eto tako nešto, možda i gore od toga.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2020, 2:07   #832
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Generalno pitanje.
Zašto ovu igru (i sam serijal) smatraju među najtežima, tj u vidu da su igre baš teške?
Šta je to toliko teško da se razlikuje od drugih? Da li postoji verzija igranja gde ako igrača jednom ubiju kreće iz početka?
Jel u pitanju baš toliki hardcore?
danilo ti je dobro objasnio. ako se secam, ja sam prvi deo presao tek posto sam poginuo skoro 2.000 puta (sigurno dobrim delom i zbog input laga koji sam imao na tv-u koji sam koristio umeso monitora, ali opet)...

moguce da su mi ekspanzije u drugom delu bile jos teze. ubije te u pojam kad moras ponovo da se probijas do boss-a posto te ubio. igra te surovo kaznjava kada izgubis, a mnogo je teze savladati boss-a ako pokusaji nisu jedan za drugim (bez probijanja izmedju).

sitniji protivnici prestanu da se spawnuju ako ih ubijes mnogo puta (prelazeci istu deonicu vise puta) i time ti onemogucavaju beskonacno levelovanje. ne mozes tek tako da grindujes i postanes toliko jak da ti boss bude lak.

takodje, neke stvari nisu ocigledne i potpuno objasnjene, sto sve cini jos tezim (ako ne guglas). jednostavno budes bacen negde i "snalazi se".

najbolje da probas, ali budi spreman da ti igra upropasti ostale. posle dark soulsa, sve druge akcione igre su mi postale samo grafika i napucavanje, eventualno price... ne mogu da ih nazovem nikakvim izazovom.

u najkracem, dark souls me dobrim delom podseca na stare dane u fliperani, kada je igranje imalo posebnu car i frustraciju.
tada kada izgubis, ostanes bez zetona, odnosno para. a ovde kada izgubis, ostajes bez vremena. kazna za izgubljen zivot je da gubis minute zivota probijajuci se do narednog pokusaja da predjes nekog od bossova, samo da bi (najverovatnije) ponovo nastradao. a vuce te. mazohizam koji trpis, jer kada konacno uspes da prodjes neki deo, blizu si da slavis. a to je ta car koju je vecina igara odavno izgubila.

po meni, igra je zbog toga u stvari savrsene tezine. ne bih rekao totalni hardcore, kao sto su one bulletstorm igrice i slicno. ali meni je bila na granici da je batalim, ali je nikako ne batalim.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
filpan (15.7.2020)
Stara 15.7.2020, 10:22   #833
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Nema neograničen broj checkpointa, svega nekoliko u svakoj od oblasti.

Recimo, npr. imaš oko 10 oblasti, i u svakoj od tih oblasti od 5 do 8 checkpointa, sve u svemu, u čitavom Dark Souls 3, zajedno sa DLC, mislim da imaš oko 70-80 checkpointa.

Ali da bi uopšte došao do narednih checkpointa i da bi napredovao u igri prethodno moraš da pobediš nekog bossa.

Ne vraćaš se nakon pogibije na totalni početak, već na poslednji checkpoint, ali često taj checkpoint nije odmah pored bossa već moraš prethodno opet da se pobiješ sa par protivnika, ili, kasnije kad postaneš iskusniji, shvatićeš i da sa nekim speedrun-om možeš da dođeš do bossa bez da ulaziš u ponovni sukob sa neprijateljima.

Ne postoji difficulty, po defaultu ti je sama igra teška.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2020, 10:31   #834
Garinca
Član
 
Član od: 6.4.2008.
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Poruke: 161
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Checkpoint ili bonfire su rasuti svuda po svetu, u trojci ih ima cesto (mozda cak i previse),dok u kecu situacija je drugacija,retki su i ima skrivenih.Na bonfire se lecis,levelujes (u kecu),fast travel (opet u kecu tek u zadnjoj trecini igre) ali se time resetuje ceo svet,svi protivnici se vracaju (osim boss i mini boss neprijatelja),time si uvek u dilemi-vratiti se do poslednjeg bonfire i zaleciti ili nastaviti dalje i rizikovati smrt (gotovo sigurno).kad pogines vracas se na poslednji bonfire koji si upalio.
https://darksouls.wiki.fextralife.com/bonfire
Iskrena preporuka da odigras ovaj serijal (makar i uz walkthrough na yt)
Garinca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2020, 11:51   #835
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Dovke, ako stvarno planiraš da kreneš sa DS-om, nemoj ni pod tačku razno da preskočiš keca, koji je legendaran i na većini lista imenovan za igru decenije. Imaš remaster verziju, koja izgleda OK i ne moraš da se zezaš sa raznoraznim modovima.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2020, 12:59   #836
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Razočaraće se sa DS1, ne u smislu igre, koja je naravno legendarna, već zbog grafike, muljavo je to čak i u remastered verziji. Ipak je to igra stara skoro 10 godina, što je za gaming čitav jedan vek. Ja sam na pola igre stao i obrisao, jednostavno ne mogu u 2020. godini da igram igru sa takvom prastarom grafikom, mada, kome ne smeta samo napred.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2020, 13:01   #837
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom Dark souls 3

Bogami ja bih preporučio da se krene od Demons Souls, i5 i i7 osme i devete generacije lepo teraju na PS3 emulatoru Ja odigrao na i3 9100f i laguje često posebno kad ima puno efekata al opet može da se igra

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2020, 14:32   #838
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Dark souls 3

To će da se igra remaster na PS5.

DS mi je inače retko bio frustrirajuć ali nikad nefer. Prosto, igra je teška, zahteva da se razvije skill i nađe lični stil igranja ali ostavlja fenomenalan osećaj kad se nešto savlada.

U deceniji u kojoj je mainstream postao neki (kvazi)openworld razvodnjen na stotine sati popunjenih mmo-likim glupostima, polu-polomljenim gameplay-om, gde su jedine nagrade lepa grafika i beskorisni achivmenti... DS serijal je bio lek za dušu. Konačno igra sa kičmom, nešto za šta mi nije bilo žao da potrošim sate i sate na vežbanje i učenje o oružju, itemima... Nije džaba spawn-ovao ceo podžanr souls-like igara.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2020, 15:46   #839
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

i da dodam jos, mozda je bezveze da citas toliko sve ovo sto pisemo.
uzmi i probaj. ova igra to zasluzuje.

i kad krenes, daj joj DOBRU sansu. moguce je da ce te odbiti u pocetku, dok ne udjes u masinu, a onda....

e i apropo toga sto neko rece da je obrisao prvu igru na polovini - meni je to neverovatno. shok.
mislim, ukusi su definitivno razliciti. meni je taj prvi deo jedan od top 5 naslova koje sam ikada igrao, i to sam ga igrao nedavno, pre koju godinu. tada mi se cinilo da igrice vise nikada nece da mi budu sto su bile pre. igra je bukvalno razdrmala gejmera u meni.
uostalom, grafika je mozda i najmanje bitni segment dark souls serijala.

a i prvi deo je dobio remaster. ja sam igrao bez njega, bilo je neko zezanje uciniti da uopste radi kako treba na tastaturi i misu.

kad smo kod toga, dodacu da je kod serijala super i bas to, sto mozes da ga pikas i sa gamepad-om i sa tastaturom i misem. ja sam drugi deo recimo odigrao sa gamepadom i to mi je bila prva igra tog tipa da sam je igrao sa gamepadom (prva u kojoj sam kameru okretao sa stickom). konzole sam nekada iznajmljivao, nikada imao.
anyway, trebalo mi je vise dana da se priviknem, ali mi je drago da jesam. i treci deo cu tako. a nisam ga vec odigrao jer sam ga cuvao. ne znam sta cu kada ga predjem, verovatno sto neko rece - da se bacam na emulator i probam sekiro (cije okruzenje me ne privlaci toliko, ali dobro).
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2020, 15:58   #840
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Nisam obrisao keca na polovini zato što mi se nije svideo, naprotiv, već me odbila zastarela grafika, ali to je subjektivno, kome ne smeta neka cepa. Jeste da je grafika u drugom planu kod ovakvih igara, tu nema rasprave, ali ja lično ne mogu da igram igre sa prastarom grafikom, kvari mi doživljaj. DS3 grafika i grafika u DS1 i DS2 su nebo i zemlja, naravno u korist DS3.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dark Souls za PC srksi Role-Play 2162 30.8.2022 10:25
Dark Souls II Exia Role-Play 1418 1.6.2018 13:30
Dark Fall 3: Lost Souls MarkoNI Avanturističke igre 19 24.3.2010 20:25
WH40K Dawn of War: Dark Crusade voodoo_ Strateške igre 439 5.3.2009 12:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com