Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.8.2014, 15:26   #1
Mladja
Član
 
Član od: 12.4.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 290
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Asus nema slike

Pozdrav . Ukratko - radim reinstalaciju win sedmice , udjem lepo u bios , izaberem boot sa cd-a,sve lepo podesim particije , sacekam onu prvu stavku (expanding files valjda) - zavrsi ona , restartuje se komp i od tad ne mogu da ga upalim. U pitanju je asus k53sv . Nema bios-a , nema nikakve slike . Lampice se pale , ventilator vrti . Ono sto sam mogao da primetim da se zagrejao u predelu hladnjaka dok sam radio reinstalaciju. Sada se ovako bez slike opet relativno brzo zagreje ali nema nikakvog zvuka... Zna neko nesto?
Mladja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2014, 0:55   #2
Mladja
Član
 
Član od: 12.4.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 290
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Asus nema slike

Ajd cisto da napisem ako nekad zatreba nekome ... Nista , srafciger u ruke i demontaza . Skinuo sam sve sto se skinuti moze i uradio sledece - uzeo sam samo plocu bez procesora i hladnjaka , povezao na napajanje i upalio . Cekao sam oko 5 minuta , graficki procesor se ispekao i to je to. Nisam imao nade da ce da upali , i nije . Nista , sklopim ja sve , upalim - eto biosa. Prilicno zanimljivo
Mladja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2014, 0:34   #3
Kata
Član
 
Član od: 16.8.2014.
Poruke: 52
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Asus nema slike

Za ono sto nisi imao sliku je verovatno flet kabal prekinut na nekom mestu, pa ce biti da si ga demontazom namestio. A graficki chipset kada ode imas sliku samo manje rezolucije i radi bez drajvera za graficku normalno dok se sa drajverima restartuje uz plav ekran. Nadam se da nisi sista izgoreo jer graficki chipset kosta 70E a flet kabal 20E.
Kata je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2014, 3:13   #4
Mladja
Član
 
Član od: 12.4.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 290
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Asus nema slike

Nesto ne verujem da je flat , posto ni povezivanje na drugi monitor nije dalo rezultata , a i nije bilo tona
Mladja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2014, 20:35   #5
Nicolaas
Novi član
 
Član od: 22.3.2012.
Poruke: 10
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Asus nema slike

Citat:
Mladja kaže: Pregled poruke
Pozdrav . Ukratko - radim reinstalaciju win sedmice , udjem lepo u bios , izaberem boot sa cd-a,sve lepo podesim particije , sacekam onu prvu stavku (expanding files valjda) - zavrsi ona , restartuje se komp i od tad ne mogu da ga upalim. U pitanju je asus k53sv . Nema bios-a , nema nikakve slike . Lampice se pale , ventilator vrti . Ono sto sam mogao da primetim da se zagrejao u predelu hladnjaka dok sam radio reinstalaciju. Sada se ovako bez slike opet relativno brzo zagreje ali nema nikakvog zvuka... Zna neko nesto?
Ja ti imam isti ovakav problem s mojim asusom al meni je slika nestala iznenada. Postavio ovde pitanje ali ne odgovara. Dodje mi da izvadim plocu da je ispecem u rerni salim se. Vrv je nesto na ploci riknulo ili cip za grafiku veze nemam.
Nicolaas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2014, 21:18   #6
Kata
Član
 
Član od: 16.8.2014.
Poruke: 52
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Asus nema slike

Citat:
Mladja kaže: Pregled poruke
Nesto ne verujem da je flat , posto ni povezivanje na drugi monitor nije dalo rezultata , a i nije bilo tona
Kada je meni otisao flet kabal. nije bilo ni slike ni tona samo se cuo kuler a nisam probala da ga povezem sa monitorom nego sam ga odnela u servis. A kada povezes na drigi monitor moras da prebacis na monitor nece ga automatski prepoznati ili u drajverima za graficku (sto ne mozes jer ne vidis nista) ili da ides kombinaciju tastera kod mene je fn+F4.
Kata je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2014, 21:21   #7
Kata
Član
 
Član od: 16.8.2014.
Poruke: 52
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Asus nema slike

Citat:
Nicolaas kaže: Pregled poruke
Ja ti imam isti ovakav problem s mojim asusom al meni je slika nestala iznenada. Postavio ovde pitanje ali ne odgovara. Dodje mi da izvadim plocu da je ispecem u rerni salim se. Vrv je nesto na ploci riknulo ili cip za grafiku veze nemam.
Ako nema slike ili je flet kabal ili je neonka u displeju, kada grafika rikne ima slike ali nema rezolucije.
Kata je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Napajanja Garson Osnovne komponente 3982 4.2.2023 17:19
Nema slike HiddEn Kvarovi 18 24.7.2012 21:30
Nema slike i na pocetku pisti komp Hakinen92 Kvarovi 12 3.5.2011 0:33
Nema slike sa PS3 na TV-u EricCartman Konzole 12 2.5.2009 12:45
Nema slike vans Kvarovi 7 2.9.2008 0:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com