Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.7.2019, 17:58   #1
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Cybergenic SHADE Sandbox Home Edition

Sandboxie u poslednje vreme ima problema ,a ja ionako koristim free verziju ,pa htedoh da proverim ovaj program ruskog autora (Eugene Balabanov) koji se mota već koju godinu po internetu.

Shade Sandbox

Softpedia



Do sada tri puta pokušavah da dobijem serijski broj (neophodan da bi program proradio) ,nikada mi ga ne poslaše.Ovoga (četvrtog) puta ga poslaše ekspresno,ali vidim i informaciju da važi samo dve nedelje (da li za Home Edition,ili za isprobavanje korporativne verzije,nejasno je iz mejla koji mi stiže).

Isprobavah ga skoro 24 časa i jedva dočekah da ga uklonim sa sistema.Evo par stvari koje zapazih,da znate šta vas čeka odlučite li se da ga isprobate (isprobavah Cybergenic SHADE Sandbox Home Edition v1.7) :

- kompanija tvrdi da program radi na svim 64-bitnim sistemima od Win7 do Win10,da bi se odmah nakon toga ogradila da je najbolje koristiti ga samo uz Win10 (čudno,jer se program ne obnavlja često,a u ponudi je od 2015.)

- program nema bilo kakva korisnička podešavanja

- ima izrazito spartanski interfejs

- formira virtuelizovan folder unutar koga se odvijaju sve vaše aktivnosti (sve do davanja naredbe "restore" ,kojom željeno prebacujete u tekući sistem)

- brauzere podrazumevano sendboksuje ,što je označeno ljubičastim okvirom (SBIE brauzere uokviruje žuto) ,a njihove prečice na desktopu imaju ljubičastu oznaku u uglu sa belim slovom "S" ; u sendboksovani folder (navodno) možete dodati i programe po volji (ali meni nije proradilo sa nekim dodatim downloader-ima : MEGA,FRD portable...)

Veliki problem : šlogira vam brauzere (isprobao na FFox-u i Chromium-u) , vrativši ih na bright temu (koja noću prži oči) i ostavivši ih bez ikakvih ekstenzija (nemate ni mogućnost naknadne instalacije pomenutih) ; konkretno , prinudilo me da čitav dan švrljam gledajući sve moguće reklame , dodatno opteretim web-filtering KasperskyCloud-a koji je svaki čas blokirao malver i još mi onemogućilo upotrebu download menadžera (jer ekstenzije ne rade)

Ono što smatram pozitivnim :

1) za razliku od SBIE (koji izvrši quick recovery ,pa tek potom omogući AV-skeniranje) , SHADE omogućava skeniranje fajlova još dok su unutar virtuelizovanog foldera

2) SBIE već par meseci pravi probleme torent-klijentu Tixati (skidam li,npr,čitavu sezonu neke serije ,pa pokušam iz ponuđenog spiska fajlova unutar torenta ukloniti neželjene pre samog startovanja procesa - Tixati će se zamrznuti u beskonačnom loop-u) ; sa SHADE-om Tixati radi bez pomenutih problema

Zaključak : maltretiranje izlaganjem reklamama i nemogućnost upotrebe download menadžera anulira pozitivno nesmetano funkcionisanje torent-klijenata (osim ukoliko imate dodatni sistem čija je namena baš takva).

Poslednja ispravka: torivoje (24.7.2019 u 18:33)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ubisoft Uplay Client dex3108 Online kupovina igara 336 7.3.2024 22:54
Windows XP Home Edition? Howard1 Operativni sistemi 14 26.2.2014 19:39
CryEngine 3 potpuno besplatan OgnjenM Pravljenje igara 22 25.10.2011 17:32
Windows 7 - Build 7600+ (RTM) oluja Operativni sistemi 1204 22.10.2009 20:37
Win XP Home Edition nece da zapamti password overlord Operativni sistemi 2 27.1.2006 21:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com