Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.4.2015, 23:45   #1
zlatko_t
Novi član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 23
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom ADSL problem

Imam Zyxel ruter i ADSl+IPTV preko Orion telekoma, sve mi je uglavnom dobro radilo do pre otprilike 2 meseca kada počinju problemi koji se ogledaju u pucanju veze i nestanku interneta više puta u toku dana. Pretpostavljam da je problem u marginama, ranije su mi obe margine imale vrednosti preko 20, a sada margina upstream ima vrednost uvek 9 db, dok margina downstream pre podne u toku dana ima vrednosti izmedju 8 i 9 db dok u večernjim satima rapidno opada, i to svakodnevno, kako to izgleda može se videti na ovoj slici,
http://i.imgur.com/kBOqFbj.jpg

Svaki dan, ali baš svaki dan u isto vreme, a to je oko 19,30 počinju moji problemi, downstream margina opada do 0, ruter se restartuje, vrlo brzo se uspostavi veza i tako u krug nekad 30 minuta, a nekad i do 2 sata, kako to izgleda vidi se na ovoj slici (sreća moja pa je u vise slučajeva ta opcija od 30 minuta)
http://i.imgur.com/Fono0I3.jpg

Kada se veza posle određenog vremena stabilizuje, sve radi kako treba sutradan do 19,30 i onda ponovo. Kontaktirao sam tehničku podršku Orion telekoma, i nisu mi dali nikakav pametan odgovor. Da napomenem da sa telefonskom vezom nemam nikakvih problema, i u vreme kada je problem sa internetom telefon normalno radi. Obzirom da živim u kući pretpostavljam da je neki problem na spoju telefonskog kabla i parice na banderi, ili u samom kablu koji vodi od bandere do kuće, ovo kažem zato što u trenutcima kada duva jak vetar meni internet takodje nestaje, naravno telefon i tada radi normalno. Da li neko ima ideju šta raditi u ovom slučaju, svaka pomoć je korisna
zlatko_t je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa ADSL ruterom FAMAS Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 15.4.2012 18:21
Problem konekcije lap topa i ADSL modema talicni67 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 11.3.2012 23:04
Problem sa Internetom, ADSL ManInTheBox Komunikacioni uređaji i umrežavanje 10 9.6.2009 15:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com