Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.8.2012, 16:19   #1
zlatko_t
Novi član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 23
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom ADSL prekid veze

Pozdrav, u Orion telekomu izgleda da nisu u stanju da reše moj problem, pa molim nekog ako zna rešenje da pomogne. Naime koristim Orion ADSL (ranije SEZAMPRO) više od 5 godina, i nikad nisam imao nikakvih problema sa internet vezom do pre otprilike 3 meseca i onda počinje za mene noćna mora. Od tog perioda mi se bez ikakvog vidljivog razloga prekida internet veza i to svakih par minuta se prekine pa se nakon munut-dva ponovo uspostavi, pa opet tako nakon odredjenog vremena (koje varira od 5 minuta do nekoliko sati), desava se da nema prekida veze i po 10-tak dana, a onda ponovo u toku jednog dana se prekine i do 20 puta. Koristio sam ADSL ruter ZyXEL P660HW-T-1, i kada se nije ništa promenilo nakon menjanja parametara modema po savetu tehničke podrške Oriona, pre 20 dana su me obavestili da su poslali zahtev Telekomu za proveru linija, medjutim niko iz Telekoma nije dolazio kod mene kuci, rečeno mi je da se takvi problemi rešavaju na centrali. Radilo je sve kako treba do pre 3 dana, a od onda mi se veza prekida svakih petnaestak minuta. Zamenili su mi ruter u Orionu i dali ZyXEL P660N/HN, i kada sam se ponadao da ce sve biti kako treba 20 tak minuta nakon postavljanja novog rutera ISTO !!!. Sada sam promenio podešavanje rutera uopciji ADSL mode, umesto ADSL2+ postavio G.DMT i evo već sat vremena nema prekida veze, a do kada će ko to zna...... Molim za pomoć.
P.S.Još da napomenem da nemam ni jedan uređaj pre splitera, i samo jedan telefon koristim u stanu.
zlatko_t je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2012, 17:41   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: ADSL prekid veze

Sad će verovatno da ti radi dobro.
Pretpostavljam da je dužina parice od tebe do centrale prevelika za ADSL2+.

Nekada je sam Telekom ograničavao brzinu, pa se takvi problemi nisu javljali. Međutim, odskora su ta ograničenja ukinuta (moguće da planiraju neko povećavanje brzina, ali ko će ga znati), pa ruter pokušava da se spoji sa najboljim mogućim parametrima i protokolom, a to kod nekog izazove suprotan efekat.

Ovo sve ti pričam na osnovu istih problema koji je imao moj drug. Njemu veza, doduše, nije pucala, ali je bila praktično neupotrebljiva.

Naravno, moram da se ogradim - kod tebe može biti i neki sasvim drugačiji problem.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
zlatko_t (30.8.2012)
Stara 30.8.2012, 18:02   #3
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: ADSL prekid veze

Imam isti ruter, dobio sam ga kad sam presao na D@H paket kod Oriona, od trenutka kad sam ga dobio veza mi nije pucala ali je, kao i tebi, svakih 15tak min usporavala do 0 pa se odjednom vracala. Neko na forumu mi je rekao da je to zbog utorrenta (nema veze da li skida ili ne) i stvarno je bilo bolje kad sam gasio program ako nista ne skidam. Posle nekog vremena poceo je ruter sam od sebe da se restartuje, sve lampice se upale i ugase pa krene da uspostavlja vezu kao da sam ga fizicki restartovao. Tad sam popizdeo, otisao u Orion, oni mi dali novi (isti ) ruter i za sada nemam nekih ozbiljnijih problema, desi se da nestane veze na 1min i to mozda svakih 5-6 dana, nista strasno. Cuo sam da je taj ruter koji mi imamo zesce sra*e, kad sam ih pitao da mi zamene za neki drugi, nisu hteli.
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mali Mrav na korisnoj poruci:
zlatko_t (30.8.2012)
Stara 30.8.2012, 18:58   #4
zlatko_t
Novi član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 23
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL prekid veze

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Sad će verovatno da ti radi dobro.
Pretpostavljam da je dužina parice od tebe do centrale prevelika za ADSL2+.

Nekada je sam Telekom ograničavao brzinu, pa se takvi problemi nisu javljali. Međutim, odskora su ta ograničenja ukinuta (moguće da planiraju neko povećavanje brzina, ali ko će ga znati), pa ruter pokušava da se spoji sa najboljim mogućim parametrima i protokolom, a to kod nekog izazove suprotan efekat.

Ovo sve ti pričam na osnovu istih problema koji je imao moj drug. Njemu veza, doduše, nije pucala, ali je bila praktično neupotrebljiva.

Naravno, moram da se ogradim - kod tebe može biti i neki sasvim drugačiji problem.
Evo sa sada se dobro drži, nije nestajala veza vec skoro 6 sati, haha, to je rekord u poslednjih 10 dana nadam se da ce dobro raditi .
zlatko_t je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2012, 19:05   #5
zlatko_t
Novi član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 23
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL prekid veze

Citat:
Mali Mrav kaže: Pregled poruke
Imam isti ruter, dobio sam ga kad sam presao na D@H paket kod Oriona, od trenutka kad sam ga dobio veza mi nije pucala ali je, kao i tebi, svakih 15tak min usporavala do 0 pa se odjednom vracala. Neko na forumu mi je rekao da je to zbog utorrenta (nema veze da li skida ili ne) i stvarno je bilo bolje kad sam gasio program ako nista ne skidam. Posle nekog vremena poceo je ruter sam od sebe da se restartuje, sve lampice se upale i ugase pa krene da uspostavlja vezu kao da sam ga fizicki restartovao. Tad sam popizdeo, otisao u Orion, oni mi dali novi (isti ) ruter i za sada nemam nekih ozbiljnijih problema, desi se da nestane veze na 1min i to mozda svakih 5-6 dana, nista strasno. Cuo sam da je taj ruter koji mi imamo zesce sra*e, kad sam ih pitao da mi zamene za neki drugi, nisu hteli.
Nemam pokrenut utorrent, a i kada sam ga koristio dok je sve radilo kako treba nisam imao nikakvih problema. Neka bude i kod mene minut u 5-6 dana prihvatam odmah. Nadam se da ce sada biti kako treba-
zlatko_t je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2012, 13:06   #6
zlatko_t
Novi član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 23
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL prekid veze

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Sad će verovatno da ti radi dobro.
Pretpostavljam da je dužina parice od tebe do centrale prevelika za ADSL2+.

Nekada je sam Telekom ograničavao brzinu, pa se takvi problemi nisu javljali. Međutim, odskora su ta ograničenja ukinuta (moguće da planiraju neko povećavanje brzina, ali ko će ga znati), pa ruter pokušava da se spoji sa najboljim mogućim parametrima i protokolom, a to kod nekog izazove suprotan efekat.

Ovo sve ti pričam na osnovu istih problema koji je imao moj drug. Njemu veza, doduše, nije pucala, ali je bila praktično neupotrebljiva.

Naravno, moram da se ogradim - kod tebe može biti i neki sasvim drugačiji problem.
Potpuno si u pravu, najverovatnije se radi o dužini parice. Prerano sam se ponadao da će mi sve raditi kako treba, od jutros mi je veza pucala svakih 5 minuta, i najzad sam dobio nekog u tehničkoj podršci Orion telekoma koji izgleda razume problem, a ne savetuje mi da probam bez splitera. Dao sam im podatke iz opcije u modemu DSL line status i mora se na centrali ograničiti protok, no na to moram čekati 2,3 dana dok to ne odrade u Telekomu.
zlatko_t je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2012, 16:36   #7
zlatko_t
Novi član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 23
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL prekid veze

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Sad će verovatno da ti radi dobro.
Pretpostavljam da je dužina parice od tebe do centrale prevelika za ADSL2+.

Nekada je sam Telekom ograničavao brzinu, pa se takvi problemi nisu javljali. Međutim, odskora su ta ograničenja ukinuta (moguće da planiraju neko povećavanje brzina, ali ko će ga znati), pa ruter pokušava da se spoji sa najboljim mogućim parametrima i protokolom, a to kod nekog izazove suprotan efekat.

Ovo sve ti pričam na osnovu istih problema koji je imao moj drug. Njemu veza, doduše, nije pucala, ali je bila praktično neupotrebljiva.

Naravno, moram da se ogradim - kod tebe može biti i neki sasvim drugačiji problem.
Pošto se moje muke i dalje nastavljaju, evo da ja jos malo podelim svoja iskustva sa vama, možda nekome pomognem ko ima slične probleme.
Danas je kod mene dolazio čovek iz Telekoma koji je proverio liniju, i broj grešaka na liniji je 0 (NULA), udaljenost od centrale je samo 1,5 km i omogućava sigurnu brzinu ADSL 18.000/2340, što je ogromno u odnosu na moje izmereno 6139/1021. Posle svih mogućih provera, na liniju smo prikačili ruter koji je imao tehničar Telekoma kod sebe, i gle čuda veza se odmah uspostavila bez ikakvih problema. Upoređujući vrednosti ustream SNR i downstream SNR, ustanovili smo da je sa opremom mog provajdera Orion telekoma upstream 8 dB (potrebno je minimum 10 za ostvarenje normalne ADSL veze), dok je sa drugom opremom bila 29 dB, vrednosti downstream su bile iste 27 dB. Jedni zaključak koji smo mogli izvući iz ovoga je da sa opremom nešto nije u redu mada sam ja pre par dana dobio iz Orion telekoma potpuno nov ruter koji sam otvorio iz kese.
I dok ovo pišem, meni veza nestaje i problemi se nastavljaju....
zlatko_t je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2012, 16:43   #8
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: ADSL prekid veze

Ili menjaj provajdera, ili kupi ADSL ruter (sto i nije tako losa stvar).
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
zlatko_t (8.9.2012)
Stara 6.9.2012, 17:20   #9
zlatko_t
Novi član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 23
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL prekid veze

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Ili menjaj provajdera, ili kupi ADSL ruter (sto i nije tako losa stvar).
Mislim da cu sigurno promeniti provajdera, jer je mom strpljenu došao kraj.....
zlatko_t je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2012, 18:58   #10
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: ADSL prekid veze

Opet mislim da je bolje da ulozis u kvalitetan ADSL ruter. Provajderi uglavnom daju najjeftinije djubre od opreme... Od kako imam ADSL uginulo mi je dva jednoportna TP Link rutera, pokojni Neobee mi je na koriscenje dao ActionTec modem (dokazano najgori modem u univerzumu), a sad imam nekakav Planet koji moze da se konfigurise samo iz Internet Explorera (kojeg sam uklonio sa racunara), a cesto ume da poblesavi ako padne mrezni napon.

Sada trpim taj planet dok ne prodje ugovorna obaveza, a posle se nadam da ce konacno dovuci kablovski net i u moju selendru.

Eto toliko o tome, ti razmisli sta ces
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
zlatko_t (8.9.2012)
Stara 8.9.2012, 21:08   #11
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: ADSL prekid veze

nije problem u ruteru vec u parici ili liniji znaci komplet linija koja ide od provajdera do tebe moguce da negde vlazi ili probija bas ta tvoja linija reci im da ti promene paricu u kutiji na stubu ili u razvodnoj kutiji gde li se vec nalazi ili da ti naprave sve iz pocetka kao za novog korisnika pa neces valjda da budes baksuz i opet ubodes losu liniju !
Aleksic01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aleksic01 na korisnoj poruci:
zlatko_t (8.9.2012)
Stara 8.9.2012, 21:50   #12
zlatko_t
Novi član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 23
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL prekid veze

Citat:
Aleksic01 kaže: Pregled poruke
nije problem u ruteru vec u parici ili liniji znaci komplet linija koja ide od provajdera do tebe moguce da negde vlazi ili probija bas ta tvoja linija reci im da ti promene paricu u kutiji na stubu ili u razvodnoj kutiji gde li se vec nalazi ili da ti naprave sve iz pocetka kao za novog korisnika pa neces valjda da budes baksuz i opet ubodes losu liniju !
Ljudi iz Telekoma su mi proverili liniju, i na liniji nema nikakvih grešaka, bar je tako očitao instrument koji su postavili na kraju telefonskog kabla. Ponovo su mi na centrali sve konfigurisali, radilo je normalno čitav jedan dan, i sinoć je vrednost margina, upstream je pala na 4.5 a downstream na 2.7, a jutros je bilo 9.7 i 24.7 (samo od sebe !!) i ceo dan imam net kako treba. Probacu da zamenim opremu, mada sam skeptik u vezi toga....
zlatko_t je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2012, 21:53   #13
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: ADSL prekid veze

Citat:
Aleksic01 kaže: Pregled poruke
nije problem u ruteru vec u parici ili liniji znaci komplet linija koja ide od provajdera do tebe moguce da negde vlazi ili probija bas ta tvoja linija reci im da ti promene paricu u kutiji na stubu ili u razvodnoj kutiji gde li se vec nalazi ili da ti naprave sve iz pocetka kao za novog korisnika pa neces valjda da budes baksuz i opet ubodes losu liniju !
Upravo tako.
Ja sam isti problem imao sa Orionom prošle godine.Promenili su mi nekoliko modema (tp link) i ja imam svoja dva.
Na kraju sam bio toliko dosadan da su lepo na stubu sve izmenjali i to dvaput jer je opet voda ušla.Od onda nemam problem i sve radi lepo.
Znači samo ih pritiskaj.
Inače od centrale imam 150 metara,bili su i kod mene da mere liniju i morao sam da razdvojim telefonske linije na spratu u dva kabla.
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dare023 na korisnoj poruci:
zlatko_t (8.9.2012)
Stara 8.9.2012, 22:02   #14
zlatko_t
Novi član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 23
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL prekid veze

Citat:
dare023 kaže: Pregled poruke
Upravo tako.
Ja sam isti problem imao sa Orionom prošle godine.Promenili su mi nekoliko modema (tp link) i ja imam svoja dva.
Na kraju sam bio toliko dosadan da su lepo na stubu sve izmenjali i to dvaput jer je opet voda ušla.Od onda nemam problem i sve radi lepo.
Znači samo ih pritiskaj.
Inače od centrale imam 150 metara,bili su i kod mene da mere liniju i morao sam da razdvojim telefonske linije na spratu u dva kabla.
I ja sam od samog početka sumnjao na to, jer su prvi problemi počeli kada je neka kiša pala....ma pritiskam ih, zovem svaki dan po više puta , stub mi je 10 m od stana pa je to sledeći korak.....meni daju Zuksel, nisam ni u njih nešto posebno siguran.....kada je čovek iz Telekoma prikačio na njegov, sve je radilo iz prve i bez problema...
zlatko_t je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2012, 22:10   #15
zlatko_t
Novi član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 23
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL prekid veze

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Opet mislim da je bolje da ulozis u kvalitetan ADSL ruter. Provajderi uglavnom daju najjeftinije djubre od opreme... Od kako imam ADSL uginulo mi je dva jednoportna TP Link rutera, pokojni Neobee mi je na koriscenje dao ActionTec modem (dokazano najgori modem u univerzumu), a sad imam nekakav Planet koji moze da se konfigurise samo iz Internet Explorera (kojeg sam uklonio sa racunara), a cesto ume da poblesavi ako padne mrezni napon.

Sada trpim taj planet dok ne prodje ugovorna obaveza, a posle se nadam da ce konacno dovuci kablovski net i u moju selendru.

Eto toliko o tome, ti razmisli sta ces
Saznao sam dosta proveren podatak da provajderi modeme koje nama daju na korišćenje plaćaju otprilike po 80 CENTI !!!!!???
zlatko_t je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2012, 22:29   #16
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: ADSL prekid veze

Citat:
zlatko_t kaže: Pregled poruke
Saznao sam dosta proveren podatak da provajderi modeme koje nama daju na korišćenje plaćaju otprilike po 80 CENTI !!!!!???
jeste imaju i od 1e i od 2e zavisi dali ima prikljucak za jedan komp ili za cetri a ovi od 2e su sa wireless-om i to uglavnom Kineske proizvodnje ali treba imati na umu i to da oni kupuju po hiljade rutera pa je i cena povoljnija...i ti ruteri umeju da rade godinama besprekorno...imas li nekog u komsiluku sa istom oprem i provajderom da ima isti problem ? Linija kada je proveravao je bila dobra i tebi nekad net radi OK !
Aleksic01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aleksic01 na korisnoj poruci:
zlatko_t (10.9.2012)
Stara 8.9.2012, 23:12   #17
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: ADSL prekid veze

Citat:
zlatko_t kaže: Pregled poruke
I ja sam od samog početka sumnjao na to, jer su prvi problemi počeli kada je neka kiša pala....ma pritiskam ih, zovem svaki dan po više puta , stub mi je 10 m od stana pa je to sledeći korak.....meni daju Zuksel, nisam ni u njih nešto posebno siguran.....kada je čovek iz Telekoma prikačio na njegov, sve je radilo iz prve i bez problema...
Sad sam se setio : ja sam imao smetnje i na telefonu,vidi da nešto ne krcka ili tako nešto i i obavezno prijavi kvar na telefonskoj liniji.
Tako prijavljuješ kvar kao njihov korisnik,i moraju da rade.Dotle ni kod mene nisu bogznašta radili.
I ja sam kad je počeo adsl kod nas dobio taj actiontec,čudo kakvo s***e!
Ali sam posle par dana kupio d-link 320t i taj radi evo i dan danas (7 godina).
Od tp-link se razlikuje po tome što ima samo jedno podešavanje (onaj pvc0 ili tako nešto),tu lepo sve uneseš i kraj.Tp link ima više i hteo je da se sav zabuni i prebaci na neka njegova podrazumevana podešavanja,uglavnom,eno ga u ormaru.

Poslednja ispravka: dare023 (8.9.2012 u 23:22)
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dare023 na korisnoj poruci:
zlatko_t (10.9.2012)
Stara 9.9.2012, 7:48   #18
ivanz80
Novi član
 
Član od: 12.11.2008.
Poruke: 10
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: ADSL prekid veze

Najverovatnije problem je neki los nastavak na liniji, samo je potrebno lepo ograniciti u kom delu mreze je problem. Cesto se deava da je u pitanju kucna instalacija ili sam prelaz sa Telekomove mreze na kucnu instalaciju (VVD kutije..) U vecini slucajeva, tih kutija nema i spojevi su ostavljeni na milost vremenskim uslovima, ukoliko si stanar neke od zgrada obavezno insistiraj na proveri tvoje parice u izvodnom ormanu. Ti sam mozes proveriti ono sto je tebi dostupno, tel uticnice, bilo kakve nastavke ... Sto se tice SNR-a, kod "triple play" linijskih profila,SNR upload-a je uvek tu oko 7db zbog nesimetricnosti samog profila,dok kod linerate profila recimo SNR na uploadu ide i do 30db, tako da je dosta stvari koje treba uzeti u obzir prilikom dijagnosticiranja tvog problema.
Pozdrav,
ivanz80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivanz80 na korisnoj poruci:
zlatko_t (10.9.2012)
Stara 10.9.2012, 23:47   #19
zlatko_t
Novi član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 23
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL prekid veze

Citat:
ivanz80 kaže: Pregled poruke
Najverovatnije problem je neki los nastavak na liniji, samo je potrebno lepo ograniciti u kom delu mreze je problem. Cesto se deava da je u pitanju kucna instalacija ili sam prelaz sa Telekomove mreze na kucnu instalaciju (VVD kutije..) U vecini slucajeva, tih kutija nema i spojevi su ostavljeni na milost vremenskim uslovima, ukoliko si stanar neke od zgrada obavezno insistiraj na proveri tvoje parice u izvodnom ormanu. Ti sam mozes proveriti ono sto je tebi dostupno, tel uticnice, bilo kakve nastavke ... Sto se tice SNR-a, kod "triple play" linijskih profila,SNR upload-a je uvek tu oko 7db zbog nesimetricnosti samog profila,dok kod linerate profila recimo SNR na uploadu ide i do 30db, tako da je dosta stvari koje treba uzeti u obzir prilikom dijagnosticiranja tvog problema.
Pozdrav,
Definitivno moram proveriti celu liniju, sreća pa sam od stuba udaljen 15 m, pa ću videti kakav ce rezultat biti.
zlatko_t je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2012, 23:53   #20
zlatko_t
Novi član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 23
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL prekid veze

Citat:
Aleksic01 kaže: Pregled poruke
jeste imaju i od 1e i od 2e zavisi dali ima prikljucak za jedan komp ili za cetri a ovi od 2e su sa wireless-om i to uglavnom Kineske proizvodnje ali treba imati na umu i to da oni kupuju po hiljade rutera pa je i cena povoljnija...i ti ruteri umeju da rade godinama besprekorno...imas li nekog u komsiluku sa istom oprem i provajderom da ima isti problem ? Linija kada je proveravao je bila dobra i tebi nekad net radi OK !
Ma to je izgleda lutrija sa opremom od provajdera. Kod komšija sve radi kako treba, mada im je provajder Telekom, a sa istog stuba nam ide linija, i verovatno iz iste razvodne kutije.
zlatko_t je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ADSL provajder iskustva shako Internet usluge 1 27.2.2012 0:52
ADSL splitter Kurdt Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 24.1.2012 11:44
Pucanje ADSL veze Strahinja89 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 10.4.2010 16:34
Kako da 'splitujem' ADSL konekciju?? Markonije Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 17.2.2010 8:27
Šta je ADSL? Kako radi ADSL? Struktura DSL mreže..... JovanK Internet tehnologije 9 16.7.2007 12:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com