Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.7.2007, 16:31   #121
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Ah "lepota" robotecha je u tome shto nadlezhne nikada nije previshe bilo briga shta se sa licencom deshava... Svi folow up proizvodi( narochito od 2001 na ovamo), imaju po neshto shto je u kontradikciji sa serijom( i to narochito stripovi.)..... kao i jedni sa drugima ...


E sada ono shto je jedinstveno ( u tumachenjima) je

-U.E.G - je oformljena posle pada SDF-1
-Gloval jeste bio kapetan ruske podmornice u ratu
-U RT nije postojala Anti -UN liga..( Yunovo fantaziranje.. pa odatle sourcebook -1 pominje anti -UN). Tako da je tada vec dobrano stvorio oponente medju fanovima...
- Pazi kad taj podatak dolazi iz http://www.robotech.com/infopedia/ch...cter.php?id=13

P.S - Zaboravi vec na taj f-14. vf-1 nije f-14, design je inspirisan f-14 i tu sve staje...Ima slichnosti, ima mnogo razlika... i to je to. ( + ko zna kako f-14 izgleda u fikcionom robotech universu)..


Činovi

Ne zaboravi da je sav sentinels materijal "obsolete" tako da on nikada nije bio -vice admiral- Vec direkt admiral. ( postoji bedni pokushaj da se to objasni u PTTSC comics, ali kao shto rekoh preferiram da i taj strip, kao i ceo TSC smatram non canon, i nebitnim materijalom..)
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2007, 17:42   #122
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Post Mnogo suprotnosti...

RM
Juče sam smogao snage po ovoj vrućini da odgledam ceo RM konačno do kraja i naprosto sam oduševljen (za razliku od admina na domaćem Robotek forumu). Na jednoj strani zemlju vodi „ludak“ koristeći Staljinovu taktiku „šalji sve da gine, ja mogu tako stalno bez obzira na gubitke“, a na drugoj su ostareli očajnici. Priča o bioroidima i klonovima me podseća na klonove iz Zvezdanih ratova .
Počeo sam gledati NG i... hm, nisam oduševljen nešto.

Ovo sam pročitao http://home.kih.net/~basara/reference/palimpsests.htm i http://home.kih.net/~basara/referenc...psests-app.htm i priznajem da sam skroz sluđen . Suprotnostima nikad kraja . X puta gore nego Zvezdani ratovi, koji, istini za volju, isto pate od kontradikcija. Po meni je glavni problem: kada je krenula posada SDF-3 i Pionir misija?
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2007, 18:54   #123
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Da RM je apsolutno fenomenalan... . Po svemu sudeci ga admini da Robotech-universe nisu ni odgledali uopshte...

Ng nikada ni ja nisam obozhavao... e a sad zamisli kako se ja osecam zbog cinjenice da su Macross i RM eliminisani iz robotechaa koji je postao samo NG


I welcome to the club. Konfuzija na sve strane.... Pa svako pricha shta hoce, tumachi kako hoce...

U remastered ediciji Yunovi su promenili gomilu datuma... imash na RDF-HQ celu temcinu o tome
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2007, 14:50   #124
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Smile NG i TSC

Odgledao NG.

Ono što mene izluđuje jeste neka nova muzička melodija koja se pojavila u NG. Odvratna je (između ostalog, na početku je epizode 66 kada priča narator), ali je srećom nema puno.
Invid skauti su nenormalno neprecizni kada pucaju (ni ostali nisu puno bolji). Sa koje oni blizine promašuju to je za neverovati.
Ima nelogičnosti u epizodi 64 – grizli medved u Južnoj Americi, i još gore – kada su naleteli na Invid patrolu, Skot je otišao u Alfu i bilo je predveče, a već u sledećoj sceni je mrkli mrak.
Eni (Mint) je promašen lik u seriji. Kud je Japanci ubacili u Mospedu. Ne mogu da zamislim ozbiljan pokret otpora koji se probija kroz sve, a sa njim ide dete. Što je previše...

Kraj serije ipak vadi priču koja na kraju postaje jako napeta i zanimljiva. Sve u svemu, zadovoljan sam. Logično da nema Rika i društva, kad Mospeda nema veze sa Makrosom. I tako je SDF-3 negde zaglavio u svemiru. Skot je ispao kreten na kraju serije (kao i najveći deo serije), tip kao da je klon (kao što Basara navodi mogućnost). Lepo je od Sare što je ostala, kao i Ariel/Marlin.

Nego, od kuda oni silni Cycloni na Zemlji?
Šta se dogodilo sa Danom, njenom jedinicom (Bouvi, Anđelo, Luji, Šon), Denisom, Mari Kristal, Novom Satori, Zor Prajmom i Mjuzikom posle rata sa Masterima?

Sad ostaje još famozni TSC da odgledam. Pitam se kakve veze imaju Hajdoniti sa „decom senke“ kad je Regis pričala o Robotek Masterima i njihovoj senci nad ljudima. Stvarno su ljudi iz REF-a koji su došli u pomoć postali kao Masteri – cilj opravdava sva sredstva, pa makar razneli i svoje. Oni avioni na početku TSC-a izgledaju kao modelovane kartoneske kutije, a kabina i nos kao da su lakirani. Ovako na preskoke – vau, ženske stvarno imaju silikone. Lobanja eskadrila – wtf, pink avion! I njen avion kao da je lakirana kartonska kutija. Na momente mi se čini da Transformers Beast Wars iz 1996. bolje izgledaju.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2007, 14:59   #125
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: NG i TSC

Одгледо Macross Plus, закључак, одлично, свиђају ми се авиони, а и прича је онако добра.Стил цртања је прилично добар.

Poslednja ispravka: Ghost (22.7.2007 u 20:05)
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2007, 21:12   #126
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Cool Prevod za Robotek

I da, to se pojavilo – prevodi za Robotek Makros sagu i Mastere.
http://www.anime-overdose.com/fronte...on=subs&gid=29
http://www.anime-overdose.com/fronte...on=subs&gid=58

Ima i za običnu i remasterovu verziju.

Svaka čast momcima na trudu, ali se vidi da su prevodili ljudi koji nemaju baš blage veze sa Robotekom, vojnim činovima (i vojskom uopšte), a pravopis i veće rupe u prevodu neću komentarisati.

Tako su po momcima Lisa i Roj Foker komandanti. Ha ha ha. Preveli su commander i lieutenant commander isto kao komandant. Ili su trebali korisiti ekvivalente našoj vojsci ili da prevedu kako treba, a ne ovakva komedija.

Citat:
To su Zentraedi,
vanzemaljski narod
koji je hiljadama godina
stvarao samo ratnike.
Prevod je katastrofa.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2007, 22:50   #127
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

@DukeofSerbia

A ti josh nisi gledao TSC . Hehe... Pa transformers Beast wars is 1996 i izgledaju bolje ( + Sara, Lunk, Rook, Rand, Eni...u stvari i ne postoje.......)....

ZNachi porojektil stvara mini crnu rupu....... E nije nego

Ma komedija teshka, koja izgleda tako jadno da je to neopisivo... i nedopustivo za 2007....


Sto de Dane tiche... Ona i ceo 15 squad su otisli da se pridruze REF. A Zor prime je poginuo zar ne?...
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2007, 22:02   #128
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Gundam Novosti....

Pojavio se novi Teaser za nadolazeci Gundam OO(oktobar...). Ovde se vec vidi vishe ....(malo)

http://www.youtube.com/watch?v=6OB72...elated&search=

Jedvaaaaaa chekaaaaaaaam..........
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2007, 3:08   #129
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Gundam Novosti....

Odgledao sam Sentou Yousei Yukikaze (Battle Fairy Yukikaze). Mogu da kažem da je serija ostavila više nego pozitivan utisak na mene ali nedovoljno da budem impresioniran. Ipak ima dosta propusta. Verovatno najveći adut serije je odlična priča ali koja nikako ne uspeva da bude ispričana detaljno i konzistentno i dočarana na pravi način. Mnogo je stvari nedorečeno i mnogo otvorenih pitanja ostaje a ima i par glupavih stvari. Verovatno je čitaocima originalne novele sve daleko jasnije ali ja nisam među njima. Radnja se odvija polako u sumornoj atmosferi i uz malo dijaloga pa na početku ne uspeva da održi pažnju gledaoca u potpunosti. Dosta "dijaloga" otpada na transmisije u "military sleng-u" koje imaju malu vrednost pogotovo za one koji se slabo razumeju u isti. Stil crtanja mi se sviđa. S obzirom da je osim likova sve ostalo komjuterski crtano i animirano, u tom polju nemam zamerki. Nije postignuta foto-realističnost ali nije ni postignut izgled klasičnog crteža nego nešto između i, po meni, izgleda odlično; daje odličan vizuelni identitet. S druge strane animacijom ručno crtanih likova nisam zadovoljan. Crtež je na momente neprecizan a animacija kruta. Viđao sam bolje odrađen posao i kod dužih serija a kamoli kod ovakvih kratkih OVA gde budžet i vreme za izradu nisu mali. Zvučni efekti su na nivou, ipak su koristili snimke pravih aviona. Voice acting nije za pohvalu. Muzika je nažalost neupadljiva i obično zamaskirana drugim zvucima i govorom a muzika u uvodnoj špici je nešto najgluplje što sam do sad čuo.

Sve u svemu može od mene da dobije ocenu 8/10.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2007, 12:19   #130
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Znachi JAO..

http://www.hollywoodreporter.com/hr/...bf89b0691d2011

WTF??

Maguire Entertainment??

Craig Zahler??


Ako ovo nije Bad JOKE( a tako izgleda..) Mislim da cemo se samo tako smejati. Sta je sledece.. Uwe Bowl?
Nadajmo se i drzimo palceve da je joke...( i da ce uskoro biti demantovano)...
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2007, 12:47   #131
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Citat:
nesonjacc kaže: Pregled poruke
Znachi JAO..

http://www.hollywoodreporter.com/hr/...bf89b0691d2011

WTF??

Maguire Entertainment??

Craig Zahler??


Ako ovo nije Bad JOKE( a tako izgleda..) Mislim da cemo se samo tako smejati. Sta je sledece.. Uwe Bowl?
Nadajmo se i drzimo palceve da je joke...( i da ce uskoro biti demantovano)...
Oh, crap! Holivudu ponestalo ideja pa se dali u rimejkove...
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2007, 12:58   #132
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Holivudu ponestalo ideja odavno. Nego ja mislim da je ovo samo crv pushten u javnost da se vidi kako ce ljudi da reaguju....

Ochekujem Demante uskoro....(Pleeaaseee...) Robotech zasluzhuje "ozbiljne" ljude za staff....
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2007, 15:21   #133
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Američkom svetogrđu nikad kraja... Ne verujem da je ovo hoax tako da nam ostaje samo da plačemo i bojkotujemo ovaj film.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2007, 18:08   #134
Sol-Badguy
Veteran
 
Član od: 10.11.2006.
Poruke: 939
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 127 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

1)Tengen Toppa Gurren Lagann anime.
2)Neon Genesis Evangelion 1.0: You are (not) alone

Discuss.
Sol-Badguy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2007, 18:46   #135
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Malo Anime...

Skoro sam gledao Robotech, ali neki najnoviji dugometrazni. Rik Hanter je matorac, admiral. Nije los, svideo mi se. Prica je malo plitka, vrlo verovatno zato sto nisam pratio ceo serijal. Ali se poprilicno zadrzao onaj stari Robotech duh.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2007, 13:24   #136
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

I tako je krenuo Gundam 00 Prve 2 epizode su vec izasle.( Treca ce u subotu...i tako svake subote)



Ocekivanja su velika. Tek je pocelo...pa cemo videti kako ce se razvijati pricha. Za sada very promising...

Posle gledanja Full HD(1080i) epizoda 1 i 2 - Samo cu da kazem..woooooooooooooooooooooooooow. (inache ovo je prva HD gundam serija). Izgleda zaista fenomenalno . Napakovano akcijom, uz odlican soundtrack...


Intro ( Daybreak Bell - L'arc en ciel) Mozete videti ovde...

http://www.youtube.com/watch?v=SMEM7...elated&search=

nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2008, 20:10   #137
Quercusmaster
Član
 
Član od: 2.7.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 204
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Quercusmaster
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Da li neko moze da mi kaze koliko epizoda ima Gundam Seed?

POZ
Quercusmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2008, 20:18   #138
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

http://www.animenfo.com/animetitle,1...ndam_seed.html
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2008, 12:21   #139
Quercusmaster
Član
 
Član od: 2.7.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 204
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Quercusmaster
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Hvala! Nego, ja imam neki Mobile Suit Gundam Seed 50 epizoda, pa me zanima da li su to sve ep. ili ima jos neka?
Quercusmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2008, 12:30   #140
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Jesu to su sve epizode koliko ja znam. To bi trebalo da je ovo sa linka od Iris ,imas i ovde http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=252
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com