Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.11.2007, 7:56   #1
kenobiben
Novi član
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Skopje Macedonia
Poruke: 10
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Arrow Wii - pitanja

Zdravo

Imam jedu veliku dilemu. Zelim kupiti Wii konzolu, al mi se nekako ne odvaja 350 eu iz dzepa, tek tako. Ne modirani Wii je nekoliko hiljada denara manje, za razlike od modiranog, koji koristi WiiKEY chip. Doznao sam o wiichipu najosnovne informacije, nasho sam isto negativne i pozitivne kritike o Wii-u, najvece kritike su bile zbog igara.

Koja je razlika modiranog i ne modiranog Wii-ja ? (osven naravno piratskih diskova)
Dali modirani wii, smeta ako ga ukljucite preko neta, t.e. ima neke smetnje ili sve normalno fukncionise ?
Moze li se desiti "brikovanje" u online modu, kao Nintendova zashtita ili baniranje modiranih konzola kao shto je bio slucaj sa xboxu ?
Shta su to wii poeni i dali modirani Wii smeta tome ?
dali se moze igrati multiplejer preko neta ? i dali to smeta sa modiranoj konzoli?
shta je potrebno uraditi da wii spojim racunarem i koliko je to isplatljivo ? shta dobijam sa tim ?

Koristim adsl, kako da spojim to Wii konzolom, jer nemam iskustva sa wi fi uredima.
Garancija konzole je 1 mesec
Koje firme u Srbiji prodaju Wii urede, i dali mogu dobiti njihove sajtove, moze i na pm.
Koja e cena Wii ureda i dodatnih kontrolera u Srbiji ?


Mozda vam je text smeshan, al shta da radim laik sam na wii temi i wifi uredima. I nije da sam neki cincar, al nisam zlatni papagaj. Svidela mi se konzola preko comercijalnih videa , al nemogu tek tako odvojiti 350 pa cak i vishe zbog cene kontrolera (60 eu) a i nunchaka u Skoplju nema. A tu su i igre naravno, i shta ostalo trebam kupiti, tako da cena cje biti malo vecja. Nego dodatne baterije na punjenje, kom delu sluze ?

UBEDITE ME DA KUPIM OVU KONZOLU !!! plss

p.s. predlozite nekoliko dobrih igara, i dali fallout 3 izlazi na WII konzoli ?

Poslednja ispravka: kenobiben (9.11.2007 u 18:01)
kenobiben je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2007, 4:00   #2
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Kolko sam ja čuo, modchip ne smeta online igranju.
Wiimote je oko 5000 din. ali nemoj da me hvataš za reč.
Povezuje se preko wifija sa kompjuterom, tj. to se preporučuje, a zaboravio sam drugi način.

Samo na to mogu da ti odgovorim, ostalo, nažalost, ne znam
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2007, 12:55   #3
wolfologin
Član
 
Član od: 27.9.2007.
Lokacija: prestup.blogspot.com
Poruke: 369
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 46 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

35O E Nije mnogo love za WII.
WII poenima kupujesh preko neta Virtual Console igre i verovatno josh neshto.
Razlika izmedju modovane i nemodovane konzole je da na ne modovanoj mozesh igrati WII,Gamecube ( obe samo originali ),Virtual Console igre ( to su
portovane igre od starijih konzola tipa Nes,Snes,Smd,Ngp tj one koje mozesh kupiti onim WII poenima ) a dok na modovanoj ( konzoli sa chipom ) mozesh
igrati WII ( originali i kopije ), Gamecube ( originali i dosta kopija ) i plus Sve igre koje mozesh igrati od Virtual Console ovde su ukljuchene preko emulacije a WII emulira odlichno ili dobro sledece <
Sema mega drive,Nintendo,Super Nintendo,Neo Geo Pocket,Gameboy,Gameboy Color,... i naravno spisak sve vreme raste shto se potencijalne emulacije tiche.
Od igara za WII preporuchio bih ti <
The Godfather Blackhand Edition,Resident Evil 4. WII Edition,Mercury Meltdown Revolution,The Legend Of Zelda Twilight Princess,...
A od Gamecube igara Resident Evil Zero,Final Fantasy Cristal Chronicles,Barnyard,The Legend Of Zelda The Wind Waker,Starfox Adventures,... i mnoge,mnoge druge.
Ma kupi WII

Poslednja ispravka: wolfologin (10.11.2007 u 12:57) Razlog: ispravka
wolfologin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2007, 13:39   #4
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Da imam para i ja bih uzeo wii, i to najvishe zbog Wiimote-a... Zamisli tabachinu sa wiimote-om.. Pa dokupis jo jedan-dva i nakachis i na noge... lele lele
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2007, 15:21   #5
Bole909
Novi član
 
Član od: 22.4.2007.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Razlike izmedju modovanog i nemodovanog wii-a nema.Osim sto onaj modovani ima chip koji zna se cemu sluzi.Wiikey je ok chip.Takodje kupovao sam online one wii points i to radi bez problema.Wii kacis na net tako sto kupis nintendo wi-fi adapter 4000din i ukacis na usb port kompjutera koji ima internet konekciju i sve se automatski namesta i wii ide na internet bezicno(potrebno je par klikova u meniju konzole da prepozna taj adapter)..
Od igara pocele su da izlaze jako dobro i bice ih sve vise jer je wii postigao nevidjen uspeh i proizvodjaci igara ga podrzavaju..Od igara : Fifa 2008 (radi i online super,naravno kopija na modovanom wiiu), Metroid Prime 3, Super Paper Mario,Sims 2 castaway...i tako..Lista je dugacka i svakim danom izlaze hitovi (pogotovo sada pred novu godinu)...Tako da to je to..U Srbiji ima mesta gde se moze nabaviti modovan wii sa garancijom od godinu dana a kontrolera ima na svakom koraku u svakoj radnji.. Tako da ako ti nije cim , skokni kod nas i pazari si konzolu..
Bole909 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2007, 15:38   #6
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

U Americi Nintendo Wii je 250 dolara (170 evra). Znači, smešno. Nažalost nisam mogao da ga nađem dok sam bio tamo.

Probao sam ga u jednoj prodavnici i mogu reći da je super. Bila je neka igra po imenu Metroid Prime. Pucačina iz prvog lica.

Ja bih ti preporučio da kupiš jer sam dosta zanimljivih igara na netu gledao za ovu konzolu samo mislim da je malo skup za naše područje...
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2007, 16:30   #7
chris
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: White city
Poruke: 272
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 140 puta na 39 poruka
Thumbs down Re: Wii - pitanja

Citat:
Bole909 kaže: Pregled poruke
Takodje kupovao sam online one wii points i to radi bez problema.Wii kacis na net tako sto kupis nintendo wi-fi adapter 4000din i ukacis na usb port kompjutera koji ima internet konekciju i sve se automatski namesta i wii ide na internet bezicno(potrebno je par klikova u meniju konzole da prepozna taj adapter)..
Sto bi bacao 4000 dinara za Nintendov WiFi, kad za 1400dinara moze da se kupi ASUS WiFi PCI kartica koja normalno radi sa Wiijem(ili 2300 dinara za USB WiFi adapter), a i vecina ljudi(kod nas) se odluci za ovu opciju(ili preko standardne LAN konekcije) a manji broj ljudi uzme taj od 4000 dinara(jest da je Nintendov, al ga preterase)...

Poslednja ispravka: Ocelot (10.11.2007 u 17:31)
chris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 19:15   #8
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Ja koristim Planteov AP i sasvim solidno radi sa Wii konzolom, kosta ja mislim oko 3500 - 4000 din. Sto se tice igrica mogu da ti preporucim Excite Truck, Legend of Zelda , RE4, Zack & Wiki, Super Paper Mario , Strikers Charged (online), Wario Ware, Rayman RR 1 i 2 , Fire Emblem, Kororinpa, Trauma Center, Eledees, Ghost Squad, Fifa 08, Endless Ocean i naravno Super Mario Galaxy.
renegade_of_funk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 21:57   #9
wolfologin
Član
 
Član od: 27.9.2007.
Lokacija: prestup.blogspot.com
Poruke: 369
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 46 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Citat:
renegade_of_funk kaže: Pregled poruke
Ja koristim Planteov AP i sasvim solidno radi sa Wii konzolom, kosta ja mislim oko 3500 - 4000 din. Sto se tice igrica mogu da ti preporucim Excite Truck, Legend of Zelda , RE4, Zack & Wiki, Super Paper Mario , Strikers Charged (online), Wario Ware, Rayman RR 1 i 2 , Fire Emblem, Kororinpa, Trauma Center, Eledees, Ghost Squad, Fifa 08, Endless Ocean i naravno Super Mario Galaxy.
Endless Ocean SI igrao i kako izgleda poshto je preporuchujesh a ona se pojavila pre neki dan
i jeli je Ghost Squad koju igrash evropska kopija ?
wolfologin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2007, 14:15   #10
simakosmos
Član
 
Član od: 26.5.2006.
Poruke: 208
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 49 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Ghost Squad nije josh izashao za evropsko trziste , ali nije problem pokrenuti ga.
simakosmos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2007, 21:08   #11
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Citat:
wolfologin kaže: Pregled poruke
Endless Ocean SI igrao i kako izgleda poshto je preporuchujesh a ona se pojavila pre neki dan
i jeli je Ghost Squad koju igrash evropska kopija ?
Sutra igram Endless Ocean , ali sam vec toliko videa odgledao na YT pa sam je zato preporucio, a sto se tice Ghost Squad igrao sam JAP verziju i super je (sve je na engleskom).
Zaboravio sam da pomenem da je Endless Ocean moguce igrati i online , znaci ronite zajedno i trazite ribe.

http://www.youtube.com/watch?v=pLkB2tOvqnY

Poslednja ispravka: renegade_of_funk (13.11.2007 u 0:00)
renegade_of_funk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2007, 16:17   #12
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Wii - pitanja

A gde se kod nas mogu naci igrice na "popustu" Koliko je Wii scena razvijena kod nas i da li se to opste isplati, ne bi davao 350e ako mogu da nabavim samo 3-4 igre ovde u Srbiji.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2007, 21:22   #13
Sol-Badguy
Veteran
 
Član od: 10.11.2006.
Poruke: 939
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 127 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Ok, planirao sam da prodam PSP i da uzmem Wii kad skupim još malo para (pošto ide nova godina, to je nedelju dana max.) pa me zanima samo da li postoje neki određeni prohtevi oko TVa na koji se kači, i da li ga mogu nakačiti direktno na monitor preko DVI ulaza? Mislim da nije bitno, ali monitor je ASUS VW192S.

Poslednja ispravka: Sol-Badguy (26.12.2007 u 21:35)
Sol-Badguy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2007, 2:17   #14
potatoe
Novi član
 
Član od: 27.12.2007.
Lokacija: BGD
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Citat:
Sol-Badguy kaže: Pregled poruke
Ok, planirao sam da prodam PSP i da uzmem Wii kad skupim još malo para (pošto ide nova godina, to je nedelju dana max.) pa me zanima samo da li postoje neki određeni prohtevi oko TVa na koji se kači, i da li ga mogu nakačiti direktno na monitor preko DVI ulaza? Mislim da nije bitno, ali monitor je ASUS VW192S.
Ti se i ovde raspituješ za Wii a?

Wii nema DVI izlaz, koristi Component Video kablove za HD, ali ima nekih konvertora za to koji verovatno nisu jeftini, ipak ti treba TV ili neki TV tjuner u kompu. Ne znam da li ovde ima da se kupi konvertor za Component u VGA/DVI
potatoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2007, 19:24   #15
Sol-Badguy
Veteran
 
Član od: 10.11.2006.
Poruke: 939
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 127 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Još kad bi znao ko si ti, ali da, raspitujem se ja svuda. Od viška ne boli glava
Sol-Badguy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2007, 18:08   #16
wolfologin
Član
 
Član od: 27.9.2007.
Lokacija: prestup.blogspot.com
Poruke: 369
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 46 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Ako koga zanima koje su Gamecube igre kompatibilne sa WII ( tj. rade na WIIju ) ja sam spreman da pomognem za nekih 250 igara koje sam lichno testirao
wolfologin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2007, 18:23   #17
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

jesi uspeo nekako da pokrenes WaveRace i Starfox Adv. i da im radi zvuk?
renegade_of_funk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2007, 18:31   #18
wolfologin
Član
 
Član od: 27.9.2007.
Lokacija: prestup.blogspot.com
Poruke: 369
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 46 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Citat:
renegade_of_funk kaže: Pregled poruke
jesi uspeo nekako da pokrenes WaveRace i Starfox Adv. i da im radi zvuk?
Starfox Adventures da preko multiboota.
Ali Wave Race nemam.
wolfologin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2008, 9:40   #19
jocko
Novi član
 
Član od: 15.1.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Imam Wii konzolu kupljenu u inostranstvu. U jednoj ovdašnjoj firmi mi je ugrađen mode čip, ali ne znam koji tačno tip. Preko ed2k klijenta sam skidao neke igre rezao na DVD i to mi je do sad uspevalo da radi (npr FIFA 08 ili EXCITE TRUCK). Pre neki dan sam skinuo Super Mario Galaxy, i kada sam ubacio DVD u konzolu tražio je da mu pokrenem "system update". Sad kako sam na nekim forumima čitao kako postoji problem u takvim situacijama i da može da dođe do BRICK-ovanja konzole zanima me da li mogu bez bojazni da mu dozvolim da odradi system update i da li će igrica da proradi ili stvarno mogu da brickujem konzolu. Da li je neko do sada imao takve probleme.
Unapred hvala.
jocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2008, 11:17   #20
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Evo neceg i za nas koji nemamo za Wii : http://www.wiisave.com/news/
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku fingerprint na korisnoj poruci:
nikolasage (2.7.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
nintendo, wii

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pređoh na SuSE - trebaju mi odgovori na nekoliko pitanja Bokile Slobodni softver 1 21.6.2009 21:40
Nekoliko (jednostavnih) pitanja Srdjan J. Zaštita 7 24.2.2009 23:35
Editovanje pitanja u Milioneru stefanACM Male igre 12 12.5.2008 22:04
Spisak pogođenih pitanja - Muzički kviz [Imzadi] Kvizovi 5 4.4.2008 21:06
Spisak pogođenih pitanja - Filmski kviz [Imzadi] Kvizovi 2 30.10.2007 20:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com