Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Pregled rezultata glasanja: Konzolaske igre:da ili ne
Da 101 31,37%
Ne 160 49,69%
Nek ostane kako i jeste 61 18,94%
Glasova: 322. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.5.2010, 21:27   #361
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Neka neki FPS konzolaš odigra sa mnom 1vs1 (on sa joystickom, ja sa mišem+wasd) pa da vidimo ishod. Uostalom, zašto su svi FPS-ovi ograničeni na šibanje sa jednom platformom, što ne budu multiplatform.
Djordje Turjacanin je offline  
Stara 2.5.2010, 21:31   #362
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Наравно да може. Ја сам се навукао на Age Of Empires тако што са је пробао код другара на сонију. Али оно право је било на компу.
Dekip je offline  
Stara 2.5.2010, 21:33   #363
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Citat:
Djordje Turjacanin kaže: Pregled poruke
Neka neki FPS konzolaš odigra sa mnom 1vs1 (on sa joystickom, ja sa mišem+wasd) pa da vidimo ishod. Uostalom, zašto su svi FPS-ovi ograničeni na šibanje sa jednom platformom, što ne budu multiplatform.
Protivnik na konzoli bez miša bio bi samljeven i to dobro.
Juraj je offline  
Stara 2.5.2010, 21:53   #364
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Teško, savremeni PC hardver sabija hardver kojima raspolažu konzole.
1920x1080 na konzoli? No way
AA i AF? Šta to beše?
5 somića za igru? Neka fala..
PS3 ekskluzive vs PC ekskluzive? Biram PC ekskluzive

Naravno, da nema konzola, ja ne bih bio u mogućnosti da igram naslove kao što je Mass Effect, što bi stvarno bila velika šteta. Prema tome, nemam apsolutno ništa protiv konzola, sve dok pošteno portuju igre na PC.
Kao prvo, suludo je porediti hardver 1vs1, jer to ne moze tako.
Uostalom ko je govorio o hardveru, ja sam govorio o igrama (ekskluzivama).

Ajde da ostavimo po strani pirateriju, jer to nije nikakav argument, u realnosti jeste, al piraterija je kradja, a kradja ne moze biti moralan argument.

Imas dosta igara koji su 1080p na konzoli , naravno velika vecina je 720p.
AA jeste problem, zbog ogranicenih hardverskih resursa, ali to je na prvi pogled. Treba malo eksperimentisati sa hardverom PS3-ke, moze se tu jos svasta pogurati. Al dobro, nedostatak AA jeste generalno problem kos PS3 igara, jeste mana, al nije nesto kljucno.

A sto se tice ekskluziva... Realno, koje su to PC ekskluzive ? Ako ne racunamo strategije. Koji to FPS, akciona/arkadna avantura, voznja, sport, sta to PC ima sto PS3 nema ?
A bogami PS3 ima stosta... Uncharted 1 (2), KillZone (2), Heavy Rain, GT5 (P),... Xbox ima Alan Wake-a.

Ne treba biti hater, a veruj mi ja sam bio 110% konz hater .
Pjanovic je offline  
Stara 2.5.2010, 21:55   #365
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Jos samo fali da neko pomene umiranje PC gaminga (koje traje od kad znam za sebe)
Neam nista protv konzola,ali mi malo djeluje glupavo igrat na njima bilo sta sto nije sportska igra.
Ono sa GoWom je cisto sr***e epica.
Uostalom sta briga epic kako mu se prodaje igra,njima je MS dao grdne pare da bi kupio njihov projekat.
White Ripper je offline  
Stara 2.5.2010, 22:01   #366
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Ajde da ostavimo po strani pirateriju, jer to nije nikakav argument, u realnosti jeste, al piraterija je kradja, a kradja ne moze biti moralan argument.
No comment ovde
Možda ne može biti realan argument (o Sveti Pjanoviću, šampione zaštite prava intelektualne svojine ) ali je zato promaja od 4 ili 5 červenih vrlo opipljiva stvar.


Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
A sto se tice ekskluziva... Realno, koje su to PC ekskluzive ? Ako ne racunamo strategije. Koji to FPS, akciona/arkadna avantura, voznja, sport, sta to PC ima sto PS3 nema ?
A bogami PS3 ima stosta... Uncharted 1 (2), KillZone (2), Heavy Rain, GT5 (P),... Xbox ima Alan Wake-a.
Da, ajde samo da ne računamo strategije. Ko da za Landcruisera kažeš "bzvz je, ajde da ne računamo što ima 4WD", iako mu je to glavni adut

Ne znam za tebe i druge forumaše, ali ja menjam KillZone za Napoleona:TW, GT5 za Kings Bounty (Legendu, ne Princezu) a Uncharted za SupCom (za onaj prvi, ne za ovaj drugi deo koji je razvodnjen zahvaljujući you-know-why). Ako hoću da gledam lepe sličice i wow grafiku, imam Just Cause 2 i AC2. I FC2. I Crysis (to je ona igra koju konzole nemaju, znaš..). Itd..

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Ne treba biti hater, a veruj mi ja sam bio 110% konz hater .
+1
Zato sam i rekao "Naravno, da nema konzola, ja ne bih bio u mogućnosti da igram naslove kao što je Mass Effect, što bi stvarno bila velika šteta.".
shrafko je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
Andross (3.5.2010), Juraj (2.5.2010)
Stara 2.5.2010, 22:13   #367
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Jos samo fali da neko pomene umiranje PC gaminga (koje traje od kad znam za sebe)
Neam nista protv konzola,ali mi malo djeluje glupavo igrat na njima bilo sta sto nije sportska igra.
Ono sa GoWom je cisto sr***e epica.
Uostalom sta briga epic kako mu se prodaje igra,njima je MS dao grdne pare da bi kupio njihov projekat.
E o ovakvom hateru ^ ja pricam .
On ni ne zna sta sve ima od PS3 ekskluziva, a prica napamet.
Ebo te GeoW na Xboxu, sarena pucaljka i nista vise.

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
No comment ovde
Možda ne može biti realan argument (o Sveti Pjanoviću, šampione zaštite prava intelektualne svojine ) ali je zato promaja od 4 ili 5 červenih vrlo opipljiva stvar.
Ajde ovako, da poredimo. Ti radis, odvaljujes **** od rada, i imas platu 40k.
A ja odem na par vikenda turisticki u Italiju, Austriju,... i dobar sam mesecno 100k, i onda ja tebi kazem, e brate sve je to lepo sto ti posteno radis, al 60 crvenih je 60 crvenih. Piraterija ne moze biti argument u raspravi .
Pritom, sta ako se igra MP, a taj isti ne bude krekovan ili bude delimicno.
CoD MW2, BC2, plati pa se klati. I tako ja prvi put u zivotu dadoh pare (2200din, polovno) na original. I to mi se itekako isplatilo, fenomenalan MP je kod BC2. A verujem da je jednako dobar i na PS3 sa sve gamepadom.


Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Da, ajde samo da ne računamo strategije. Ko da za Landcruisera kažeš "bzvz je, ajde da ne računamo što ima 4WD", iako mu je to glavni adut
Ja sam bio veliki konzumator strategija, ali oduzimaju puno vremena, pa sam batalio. Strategije ne postoje na konzolama, pa sam shodno tome i rekao da ih mozemo staviti po strani.
Jer koliki procenat igraca realno najvise igra strategije i to im je no1 zanr, koliko 1-5% . To jeste velik plus za PC gaming scenu, al realno i ne mora biti. Poenta moja je bila poredjenje igara u zanru, al posto taj zanr ne postoji na konzolama, onda sam ga izuzeo iz razmatranja .

Jbt, jos ja postadoh konz fan na kraju , mislice ljudi da ovo pisem pijan/drogiran,... .

Jednostavno, ja krivim konzole za nastanak multiplatform igara koje su na ustrb pc igraca/gameplaya , al da imaju kvalitetne ekskluzive (PS3 gomilu, Xbox jednu - AW), imaju .
Pjanovic je offline  
Stara 2.5.2010, 22:20   #368
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
E o ovakvom hateru ^ ja pricam .
On ni ne zna sta sve ima od PS3 ekskluziva, a prica napamet.
Ebo te GeoW na Xboxu, sarena pucaljka i nista vise.
Nije,nego ti oces mene da provociras.
Znam sve dobro o tome kakve su ps3 ekskluzive i koje su igre u pitanju.GoW je nesto sto odvaja od masu pucacina.
White Ripper je offline  
Stara 2.5.2010, 22:27   #369
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Ja u klin ti u plocu .
Zaboravi Xbox, ima GeoW i na PC-ju, drugi deo nema, al i neka nema.
To je smesno.

Dakle u fokusu je PS3 sa svojim ekskluzivama.
Pjanovic je offline  
Stara 2.5.2010, 22:39   #370
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Realno, koje su to PC ekskluzive?
Na primer, skoro sve ovo? Barem biste "vi avanturisti" () morali to da znate. Ili možda hoćeš da zanemariš i žanr iz kojeg potiče igra koja se od '93. do 2002. držala na prvom mestu najprodavanijih PC igara, samo zato što nije prisutan na konzolama?

Pa onda, što reče Šrafimir, strategije (svaka platforma koja nema King's Bounty, HoMM3, GalCiv2, SoaSE, Total War, itd. je sakata), pa RPG (ja ne vidim Arcanum, Torment, Baldur's Gate, Drakensang, ToEE, The Witcher (jel iziš'o onaj port beše?), Fallout... na bilo kojoj Sony konzoli).

Na stranu to što sam ja, što bi ti rekao, konz hater, reći da nema gomila PC ekskluziva je... pa, nije tačno, da ne budem grub. Svaka platforma ima svoje ekskluzive, svoje prednosti i svoje mane. Konzument (ne konzumator) kupuje onu koja najviše odgovara njegovim prohtevima.
Ketchua je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
Andross (3.5.2010), shrafko (3.5.2010)
Stara 2.5.2010, 22:53   #371
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Qq daj zoki ono drvlje da se samozapalim .

Ma dobro majku mu, jel sam vec 2x rekao da poredim igre iz zanra.
Dakle mislio sam na PC ekskluzive iz zanrova koje postoje i na PS3 .
Pjanovic je offline  
Stara 2.5.2010, 22:59   #372
laki1991
Veteran
 
Član od: 6.9.2009.
Lokacija: NBgd
Poruke: 757
Zahvalnice: 166
Zahvaljeno 32 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
PS3 ekskluzive vs PC ekskluzive? Biram PC ekskluzive
takodje necu umreti ako neodigram neku ps3 ekskluzivu
laki1991 je offline  
Stara 3.5.2010, 0:07   #373
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Niko nece umreti... al bih rado igrao MGS4, GT5, mozda i Uncharted 2, i jos ponesto .
Pjanovic je offline  
Stara 3.5.2010, 0:23   #374
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Ha, drago mi je što se avanturisti uključuju u priču i izlaze iz ilegale

Hteo sam i ja da potegnem to što za PC postoji brdo avantura dok na konzolama vlada nemaština istih, ali s obzirom da ne igram avanture, bilo bi pomalo trulo (zato sam opleo po strategijama, to je meni jako blisko).

Pjano, razumem ja tvoju paradigmu sa radom u inostranstvu, većim prihodima itd, ali odmah moram da ti burstujem bubble: za 5 godina života i rada u Engleskoj, na 10 originala koje smo ja i moje društvo posedovali (a pazi, svi smo radili i zarađivali skroz pristojno), dolazilo je 100, ako ne i više, piratskih naslova. To je jednostavno tako, i to bez obzira da li se radi o Srbiji, EU ili Avganistanu. Naravno, bilo je situacija da odem u Virgin Megastores i kupim Baldura, X2, Rome:TW ili Morrowind po punoj maloprodajnoj ceni, i to ne zbog MP komponente, nego zato što te igre stvarno to i zaslužuju (plus dobijem i ogromnu mapu Vvardfenfela, sa svakim naseljem i dungeonom). Inače, da platim $$ za neko nahajpovano s*anje, da bih posle skapirao da sam se grdno prešao.. neka hvala. Uostalom, i Razor i Skidrow lepo kažu "support game authors. If you like the game - BUY IT!!!"

Samo ću još da ti dodam jednu činjenicu: prosečan strendžer koji zarađuje 2k EUR mesečno ceni više 1 Euro od prosečnog Srbina koji zarađuje 400 Eura. Btw, previše si mistifikovao, za primanja 1,000+ Eur/mesečno uopšte nije neophodno napuštati Srbiju i ići trbuhom za kruhom. Samim tim, budi siguran da će prosečan Amer biti isto toliko sklon da pazari oslobođenu distribuciju koliko i prosečan Srbin (možda čak i više), ako izuzmemo MP komponentu. Naravno, i u Nemačkoj postoje ljudi kao i kod nas koji nisu čuli za Warez-bb, rapidshare i torrente, pa su prinuđeni da pazare originale, kao što i kod nas cveta prodaja piraterije na ulicama, gde se DVD naplaćuje 300 din.

Prema tome - daj ti meni lepo mogućnost da probam "za dž", pa ću ja sam da odlučim da li nešto meni lično vredi tih nekoliko crvenih
shrafko je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
Nikola16789 (3.5.2010)
Stara 3.5.2010, 0:49   #375
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Konzolaške igre: da ili ne

Ma idi u qpus .
Jel ti vidis sta sam napisao:
Citat:
A ja odem na par vikenda turisticki u Italiju, Austriju,... i dobar sam mesecno 100k,
Kradja, na kradju sam mislio .
Pjanovic je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Obavezne igre sa PS2 The mighty Boo Konzole 38 14.7.2008 18:59
Najbolje igre 2006. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 73 1.7.2007 16:22
Da li ove igre rade na Visti? MiroslavNW Operativni sistemi 5 11.4.2007 17:49
Igre za Amigu kokoko Stare igre 8 18.11.2006 9:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com