Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.2.2021, 11:28   #1
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Nioh 2

PC Overview trailer


Probao sam sinoc malo... dosta lepse izgleda od prvog dela. Cini mi se da nema neke velike razlike u samom izvodjenju. Ovde se i formira lik sa kojim se igra.Loota i dalje koliki hoces.Skilovi su sada u vidu stabla i na prvu loptu mi deluje konfuznije od prvog dela.Stencovi su tu i sto se tice same borbe razlike neke nema, bar ovo malo sto sam probao.

Toliko za sada, vise sam hteo samo da postavim temu...

Mazohizam moze da pocne...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2021, 12:53   #2
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Nioh 2

Skinuo, probao, poginuo 2-3 puta kod prvog sefa na prvoj mapi, izbrisao.
Nije ovo igra za mene, ali svaka cast ko ovo moze da igra.
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2021, 19:28   #3
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Nioh 2

Igrao malo dok je još bila u alfa fazi, praktično isto kao prvi deo, malo bolje izgleda, isto se gine svaki minut ako nisi super oprezan, izbrisao posle sat-dva.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2021, 21:40   #4
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Nioh 2

Slično i ja, odigrao sat-dva...obrisao. Nemam živaca, isto sve kao prvi deo.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2021, 14:49   #5
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Nioh 2

Meni je za sada igra odlična! Završio sam treću main misiju, a posle svake čistim sporedne.Na oko je sve definitivno isto.Mapa sa koje se preuzimaju misije, loot, invetnar, stensovi, forme... ali sa druge strane i nije.Level dizajn mi sada nekako više liči na souls nivoe ili mi bar izgleda da igram pravi souls neki.Gine se lako ali za sada stižem do čekpointa i sa jednim ili dva potrošena eliksira.Bosevi su već druga priča.Ponižavali me za sada i Enenra i Yatsu-no-Kami.Grafika je mnogo lepša i efekti su odlični, pa sam čas u Tsushimi, a čas u Ashini, ali je igra zato "polomljena".Dešava mi se da kada frame rate opadne da se cela igra uspori do neigrivosti iako mi stoji da je frame rate 60, ili 50, svakako ne 5 ili 10 na koliko igra tada radi.Video sam da mnogi imaju taj problem i da je za sada jedino rešenje da se efekti stave na low.

Moše da se desi da u jednom momentu prosto izgubim želju da igram kao u prvom delu, ali za sada sanjam taktike i bildove...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2021, 22:44   #6
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Nioh 2

Izvod iz patchnotes 1.25.1 ,zvanicni

-Fixed an issue where the mouse sensitivity could become so high that it became impossible to change the settings

Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
2CRAZY (12.2.2021), Shonkas (12.2.2021)
Stara 25.2.2021, 15:57   #7
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Nioh 2

Stigao sam do III regije i moram da priznam da je igra za sada odlična!

Mnogo bolja od prvog dela u svakom slučaju i svako ko voli DS, Sekira, BB... bi po meni morao bar da da šansu igru, jer početak nije ništa u odnosu na to koliko igra kasnije postaje dobra.Sama mapa, princip rešavanja misija i sve to je isto, ali su same misije meni mnogo interesantnije nego u prvom delu.Kompletan inventar, skilovi, guardian spiriti, kovačnica... sve i te kako ima smisla u pravljenju lika i olakšavanja života sebi u kasnijim misijama i borbama sa bosevima.Pisao sam kako sam se pošteno namučio sa dva bosa u početku, ali sam posle njih sve boseve rešavao iz jednog ili dva do tri puta.Ima dosta "humanoidnih" boseva, pa tu igra više liči na Ćušimu nego na DS. Sa vama u ekipi je još 4-5 likova koji vam u kasnijim misijama budu kompanjoni kroz maltene celu misiju.Priča nije nešto posebno ali se lepo odmotava kroz sinematike.Kako za glavne misije tako i za misije koje odradite za bitnije likove u igri.Sistem hilanja mi najviše liči na onaj iz BB-a, jer pored toga što u svakoj regiji maksimalan broj elixira bude onoliki koliko ste pronašli malih kodama i vratili ih u hram, u hramu možete i da kupujete i elixire i municiju za oružje valutom koju dobijate uništavanjem oružja, oklopa... tako da lutanje svega itekako ima smisla, i za sada generalno nemam problem sa količinom elixira.Lokacije su odlične, efekti na nekim mestima predobri (god rays, sneg...).Lukovi, puške i ručni topovi dosta, dosta olakšavaju borbu i precizan headshot sa jakim oružjem rešava i mini boseve.Borbe su dosta efektne i može i da se rola a može i da se parira podjednako dobro.

Iskreno se nadam da će igra nastaviti ovim tempom i da ću je završiti...

Poslednja ispravka: m1aden (25.2.2021 u 15:59) Razlog: lektorske stvari
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2021, 23:28   #8
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Nioh 2

Sta je sa podrskom za mis i tastaturu ?
Nikako da ubace odgovarajuce promptove ,da li imaju nameru pitanje je . Internet kaze da su svesni potrebe i da ce ispraviti a 10 dana od vece ispravke gde je moglo to lako da se resi i nista i nema informacija.
Mozda neki mod i slicno ?
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2021, 23:53   #9
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Nioh 2

Jedino sam DS II odigrao kompletno na misu i tastaturi jer je bio malo drugacije koncipiran i cim sam poceo da ga igram provalio sam da mi nesto tu nije kako treba, a sve je leglo kako treba kada sam se prebacio na m+t.Ovo,Sekiro, BB... ne mogu da zamislim na tastaturi, tako da se o tome uopste nisam interesovao...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2021, 0:40   #10
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Nioh 2

Ne postoji u mom sluaju ovo je bolje ovako ovo onako . Cak sam i zbog PES 2020 kupio kontroler , jer nekad davno na Sony 2 tako sam i igrao i poklonio sam ga . Da mi neko pokloni konzolu ne bih je koristio samo zbog toga sto ne voilm ( ali ne i ne mogu ) kontroler. Igram PES svaki dan sa M&T online i nista moji protivnici ne mogu da ja ne mogu isto . Zbog puno iskustva , dosta dobro .
A tastaturu mogu da prefarbam i potpono mi je udobno. Ako je fizicki izvodljivo veoma brzo "prsti nauce " , bas zato sto iskljucivo koristim m&t gotovo 15 godina . Naravno mora kontrolama da bude makar malo posveceno paznje pod strane nadleznih kao i za svaki input uredjaj .
Sekira sam presao jako mi se svideo a DS ne . Ne svidja mi se ta tezina na onakvu borbu , nesto nece da klikne ( pun intended ) a nije u pitanju izazov , izazov je dobra stvar.
najveci deo igraca menja nacin kontrole prema igri , na PC-iju. A manjine su iskljucivo kontroler za sve i iskljucivo m&t za sve. Ja sam u poslednjoj grupi
M&K FOR LIFE
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2021, 22:21   #11
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Nioh 2

:Verovatno cu navuci sada sebi "bedu" na vrat ali uz kombinaciju summona, spirit guardiana, i jos nekih dzidzabidza, bosevi za sada padaju kao sa drveta da ih tresem. Cak su i pauzu stavili! Igram sve osim twilight misija i prelazim i po 3-4 misije u par sati igranja dnevno. Prvi deo mi je bio neuporedivo tezi ili ja nisam uopste pristupao borbi na nacin na koji joj pristupam u dvojci. Ima tu dosta repeticije i sto se tice i lokacije i neprijatelja ali nekako taman kad malo pocne da gusi igra ubaci nesto novo i ja sam opet navucen.

Inace, ja cu uvek pre izabrati m+t ali za ovaj tip igara je po meni gamepad bas ono sto je doktor preporucio.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2021, 1:31   #12
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Nioh 2

Sto se terapija vise individualizuje to je efikasnija. Isti lek za isti problem ne daje iste rezultate kod razlicitih ljudi . Sloboda i preciznost kretanja kamere , sloboda ruku a istovremeno vise prstiju u "igri " i licna navika je zasto je meni recimo m&t jednako dobar za sve . Dva glavna nacina kontrole i postoje jer jedan ne bi zadovoljio svakog u svim igrama.
Ako se kontrole dobro optimizuju sve sto igras na jedan mozes i na drugi nacin zavisi od licnih afiniteta . Samo je usmeravanje kamere merno bolje sa misem zato i nije potreban aim assist a opet ima masa ljudi koji igraju FPS sa kontrolorom neki su toliko izvezbani da im aim assist nije potreban. Tako da svako kako mu odgovara.
A ovo je glupo da stave igru na PC i ne ukljuce odgovarajucu podrsku. Vecini kojima isto smeta ipak igraju . Ako se uverim da nikad nece doci podrska verovatnu cu samo popamtiti sta je ekvivalent u odnosu kontrolor -tastatura ,zato sto mi se igra igra koja podseca na Sekira , koliko toliko.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2021, 13:20   #13
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Nioh 2

Shibata Katsuie


Ovaj me uništio! Ceo dan sam se sa njim mlatio.Što je još gore, osim 3 bosa sa kojima sam se pomučio do njega sam došao prilično lako a kod njega kao u betonski stub da udaram.Glavom.

Trenutno u glavnoj misiji imam čak dva saputnika! Mogu da mislim šta me čeka...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2021, 16:48   #14
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Nioh 2

Posle 198 sati, pređena osnovna igra!!

Definitivno najbolji klon DS-a, s tim što je ovo DS na bensedinima...

Ostaju mi još 3 DLC-a pa ne bih da se previše kur**m, ali činjenica da je poslednji boss pao iz prvog puta i to ne jedva nego je bio posramljen na sve moguće načine, govori o samoj težini igre.

Topla preporuka za svakog kome fali malo "You Died" vajba, jer je igra, iako ne savršena, prokleto zabavna.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2021, 0:35   #15
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Nioh 2

Jel bolje sad koliko toliko sa tastaturom ?
Patch 1.27
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2021, 23:54   #16
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Nioh 2

Ako mene pitas, zaista ne znam... koristio sam ih koliko i tonfu u igri, ni malo...

Video sam samo da se ljudi zale da im igra puca nakon tog update-a pa ga nisam ni instalirao.

Imao sam malo problema da nadjem uopste DLC-ove ali sam uspeo i krenuo sa prvim. Dva bossa i jedan mini do sada i odlican je prvi DLC za sada. Novi neprijatelji, vecina tezina...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nioh Schwabsteiger Konzole 23 24.7.2022 20:14
Nioh 2 MitraljezaC Konzole 9 14.1.2021 19:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com