Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.9.2008, 12:19   #1
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Telenorov besplatni Internet...

U principu,hteo bih samo da iznesem neka svoja razmisljanja na ovu temu zbog sebe i gomile jadnika u ovoj zemlji koji su i dalje prinudjeni da koriste dialup zahvaljujuci Telekomu "trenutno nije u planu instaliranje ADSL prikljucaka na malim centralama".
Elem,kada sam cuo za ovu ponudu Telenora ponadao sam se da je,konacno,to to... Rekoh sebi,flat pretplata pa makar i brzinom od 80kbs (to gde nema edge,3g...nego samo gprs) je,svakako,mnogo bolje od dialup-a...
Odem malocas na njihov sajt pun nade i nasta naidjem?Nema flat pretplate samo paketi koji mere prenos podataka i to paprenim cenama,tipa ugovorna obaveza na 12/24 meseca i,recimo,nepunih 1300 din mesecno za 3gb podataka.... Brooka i sramota... Pa da li oni misle da je neko lud? -_-
Wi-fi u mom kraju radi uzasno lose,satelitski otpada zbog cene i jos nekih stvari,za ADSL sam nepozeljan jer sam na suvise maloj centrali po Telekomovom misljenu a nisam usamljen slucaj u Srbiji... Svi mi kojima je internet preko mobilnih operatera bio jedina nada ostace jos dugo nedosanjani san u zemlji u kojoj vlada monopol,korupcija i bezvlasce na svim poljima pa i na polju telekomunikacija....
I onda nam "oni" prodaju price i "internet opismenjavanju i osavremenjavanju sirokih narodnih masa"?
Sada znate zasto se puno puta slazem sa ekstremnim razmisljanjima gdina Kuzmanovica... -_-
Molio bih jos necije misljenje o ovom problemu,hvala.
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 11 korisnika se zahvaljuje korisniku cages na korisnoj poruci:
cope05 (4.9.2008), DragonSlayer (16.9.2008), freeminder (6.10.2008), Jenkiduduldu (18.9.2008), Mali Mrav (13.1.2009), Nutsbre@ker (15.9.2008), Predrag Stankovic (8.10.2008), PsyDuck (3.9.2008), todos (3.9.2008), ukimafija (18.9.2008), zoran845 (3.9.2008)
Stara 3.9.2008, 20:07   #2
sasha015
Član
 
Član od: 5.7.2008.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 14 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Potpuno se slazem sa tobom i svim ovim sto si napisao...Mada taj telenor internet kako ga ja shvatam i nije za siroke narodne mase,vec sa poslovne korisnike i surf...Bas zbog tih cena....Taj "telenor inetrnet"nije nista novo.On kao takav postoji u njihovoj ponudi vec vise od godinu dana,samo su cene bile jos mnooogo zesce.....Slicnu ponudu ima i mts(sa tim modemima i usb-ima)....U sustini to ti je za surf i slanje mejlova....Pa oni sami u reklami na sajtu,valjda kazu koliko stranica mozes da otvoris za taj mesecni protok...

Jednom recju-sr...(tackice znate vec koja su slova)
sasha015 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2008, 20:28   #3
Jovica Stokic
Član
 
Član od: 20.2.2007.
Poruke: 54
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Ja imam internet preko Telenora, do sada sam isao preko telefona i bilo je strasno.
U zavisnosti kojom tehnologijom je pokriven vas predajnik zavisi brzina, na zalost (a opet je bolje nego ranije), moj predajnik ima samo GPRS vezu, imam brzinu 53.6 kb/s, odnosno downaload je oko (prosek) 5.45 kb/s. Modem podrzava brzinu od 3.6 mb/s, neki delovi Beograda su pokriveni tehnologijom HSDPA i sa njom bi trebalo da bude mnogo brze.
Pretplatio sam se na tarifu "standard" na dve godine i platio sam modem oko 3000 dinara, mesecno imam 1.5 Gb saobracaja i mogu slati sms po ceni od dva dinara.
Kada se podeli 1.5 gb na mesec dana i (oko) 1400 dinara, izadje da je dnevno oko 50 dinara, sto je preko telefona bilo za jedan sat, isto tako izadje da trebam potrositi oko 50 mb dnevno, sto do sada nisam uspeo da potrosim uz surf, chat, skidanje nekih programcica, tako da je ovo mnogo bolja varijanta od telefona i uz to jeftinija mnogo.
Jovica Stokic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2008, 22:47   #4
sasha015
Član
 
Član od: 5.7.2008.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 14 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Ti se se prakticno "zakucao"sa tim telenorom 2 godine...Ko zna sta ce se desiti sa internetom za 2 godine i razvojem telekomunikacije u srbiji....Tako kako si napisao je i ok za te pare...50 din dnevno za surf....Ali meni net sluzi i za download uglavnom...pa taj 1,5 giga "svucem"za 8 sati....sta znam...ako je to jedini izbor sem dial-up onda je i ok,ali 2 godine je dug period....Ja pre 2 godine nisam ni znao potencijal inetrneta....cuj torent,sta je to...Rapidshare....Forumi...kome to treba???ali vremena se menjaju....Pre par meseci imao sam wireles 128k-flat....vau...sreci nikad kraja...a sada me i telekom 512 gusi koliko je spor...2 godine su duge...zar nije bio neku wireles provajder kao opcija?
sasha015 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku sasha015 na korisnoj poruci:
nikola s (15.9.2008), Predrag Stankovic (8.10.2008)
Stara 3.9.2008, 23:11   #5
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Citat:
sasha015 kaže: Pregled poruke
Ja pre 2 godine nisam ni znao potencijal inetrneta....cuj torent,sta je to...Rapidshare....Forumi...kome to treba???ali vremena se menjaju....
Vremena se menjaju, ali ti - kao ni mnogi drugi u ovoj zemlji - još uvek ne znaš ništa o potencijalu Interneta! Ako ti Internet služi samo za download i gubljenje vremena po forumima, bez uvrede, ali još uvek ništa o Internetu nisi naučio niti shvatio...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
djenka (21.10.2008), DragonSlayer (16.9.2008), markodon (3.9.2008), NjegovaWisost (12.9.2008), urke (4.9.2008), Wolverine (3.9.2008)
Stara 4.9.2008, 2:23   #6
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Moram malo da se ukljucim u ovu raspravu...mobilni internet nije ni osmisljen da zameni starndardni desktop...jer je preskup ! To nije samo specificna situacija u nasoj zemlji vec u celoj Evropi posto bi pustanje prevelikog protoka i mogucnosti > opteretilo bazne stanice cija je prevashodna namena telefoniranje i sms + multimedija ! A verovali ili ne bar u tom segmentu > Mobilne telekomunikacije gotovo nista ne zaostajemo sto se tice tehnickih karakteristika za Evropom .Cak i jedna Finska i Engleska koji spadaju u najvece konzumente Mobilnih carolija su odustale ( prosle godine testirali ) od odvojenih baznih stanica 1-a za klasicnu mobilnu telefoniju , 2 -a samo za mobilni internet i video prenos...jer se pokazalo totalno neisplativo a pritom veoma skupa investicija...cak su odustali i od nadogradnje postojecih centrala sa sadasnjih 3,6 Mbit na 7,5 Mbit jer nema dovoljno zahteva za tako necim , i prolongirali za 2-i kvartal 2009-e . Tako da nema potrebe da se razocaravate u ponude ovdasnjih mobilnih operatera i da tu trazite izlaz jer nemate drugih mogucnosti izlaza na internet
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2008, 6:20   #7
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

U Americi jedva da imaju dobru pokrivenost obicnim GSM signalom... doduse velika zemlja pa i nije cudo, njima treba mnogo vise baznih stanica. Ali internet na fonu niko zivi ne koristi, sem korisnika iPhone-a ali oni taj net dobijaju u flet paketu na pretplatu (koja je skupa).
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2008, 11:30   #8
Jovica Stokic
Član
 
Član od: 20.2.2007.
Poruke: 54
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Mozda sam se "zakucao na dve godine" ali nemam drugog izbora a i ne vidi se nesto novo u skorije vreme u mom kraju. ADSL najavljuju vec 2 godine ali izgleda da nece skoro stici do mog sela.
Jovica Stokic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2008, 13:53   #9
cope05
Član
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 355
Zahvalnice: 273
Zahvaljeno 127 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku cope05
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
U principu,hteo bih samo da iznesem neka svoja razmisljanja na ovu temu zbog sebe i gomile jadnika u ovoj zemlji koji su i dalje prinudjeni da koriste dialup zahvaljujuci Telekomu "trenutno nije u planu instaliranje ADSL prikljucaka na malim centralama".
Elem,kada sam cuo za ovu ponudu Telenora ponadao sam se da je,konacno,to to... Rekoh sebi,flat pretplata pa makar i brzinom od 80kbs (to gde nema edge,3g...nego samo gprs) je,svakako,mnogo bolje od dialup-a...
Odem malocas na njihov sajt pun nade i nasta naidjem?Nema flat pretplate samo paketi koji mere prenos podataka i to paprenim cenama,tipa ugovorna obaveza na 12/24 meseca i,recimo,nepunih 1300 din mesecno za 3gb podataka.... Brooka i sramota... Pa da li oni misle da je neko lud? -_-
Wi-fi u mom kraju radi uzasno lose,satelitski otpada zbog cene i jos nekih stvari,za ADSL sam nepozeljan jer sam na suvise maloj centrali po Telekomovom misljenu a nisam usamljen slucaj u Srbiji... Svi mi kojima je internet preko mobilnih operatera bio jedina nada ostace jos dugo nedosanjani san u zemlji u kojoj vlada monopol,korupcija i bezvlasce na svim poljima pa i na polju telekomunikacija....
I onda nam "oni" prodaju price i "internet opismenjavanju i osavremenjavanju sirokih narodnih masa"?
Sada znate zasto se puno puta slazem sa ekstremnim razmisljanjima gdina Kuzmanovica... -_-
Molio bih jos necije misljenje o ovom problemu,hvala.
Napokon istomisljenik.E bre tamo odem u Makedoniju gde nemaju leba da jedu tamo ne znaju sta je dvojnik,a ja ovde sa nekom baba-devojkom koja ceo dan s*** sa nekim nesto preko telefona delim liniju,a posle mi neki politicar prica o osavremenjivanju Srbije.Ja se ovde drndam sa dial-upom.Kablovski nemam zato sto zgradu delim sa penzionerima a njih bole uvo za internet.Bezicni se hvata samo preko 7. sprata , a ja zivim na prvom...

Poslednja ispravka: Iris (4.9.2008 u 14:35)
cope05 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku cope05 na korisnoj poruci:
Kisr (5.9.2008), PsyDuck (4.9.2008)
Stara 4.9.2008, 14:07   #10
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Ali internet na fonu niko zivi ne koristi, sem korisnika iPhone-a ali oni taj net dobijaju u flet paketu na pretplatu (koja je skupa).
Odakle ti ovo? Pa svaki korisnik bilo kog smartphone-a, kupio je bas taj telefon da bi mogao da cepa postu i lagano surfuje.

@Jovica
Da li je moguce da Telenor u toku te dve godine promeni nesto u tom ugovoru?
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2008, 14:57   #11
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.723
Zahvalnice: 4.563
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
U Americi jedva da imaju dobru pokrivenost obicnim GSM signalom... doduse velika zemlja pa i nije cudo, njima treba mnogo vise baznih stanica. Ali internet na fonu niko zivi ne koristi, sem korisnika iPhone-a ali oni taj net dobijaju u flet paketu na pretplatu (koja je skupa).
Ja koristim dosta net na w950i, i radi perfektno, mogu da se kladim i brze od mog dial-apa. Koristim ga u nocnim satima na poslu u dokolici. U pitanju je pri-pejd na mts-u.

@iris
U pravu si zbog neta. Evo ja konkretno ni cackalicu vise ne kupujem dok ne proverim karakteristike na netu.Takodje zao mi je sto imam dial-ap, zbog interesovanja u vezi astronomije i slicnih i drugih stvari.

Poslednja ispravka: Iris (4.9.2008 u 15:13) Razlog: spojeno
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2008, 15:53   #12
sasha015
Član
 
Član od: 5.7.2008.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 14 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Vremena se menjaju, ali ti - kao ni mnogi drugi u ovoj zemlji - još uvek ne znaš ništa o potencijalu Interneta! Ako ti Internet služi samo za download i gubljenje vremena po forumima, bez uvrede, ali još uvek ništa o Internetu nisi naučio niti shvatio...
Pa ima vremena i za mene da naucim... I za mene i za sve one druge u ovoj zemlji....
Ljudi nemaju ista interesovanja...
Neko ko uopste ne koristi net za dowload-eto mu telenor internet-pa nek skuplja informacije surfom i salje mejlove.
Nekome je dovoljan i download i "gubljenje " vremena po forumima,jer se tamo "ne moze" nista nauciti...Kao na ovom forumu npr...
I bas je lepo kada mene i mnoge druge u ovoj zemlji koji ne znamo nista o potencijalu interneta neko tako lepo "prosvetli"

Bitno je da je taj potencijal poznat samo malom krugu uzvisenih.....

Poslednja ispravka: urke (4.9.2008 u 18:43) Razlog: ukonjena tona smajlija - P.S. kaže se „prosveti“ a ne „prosvetli“ (za početak)
sasha015 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sasha015 na korisnoj poruci:
Stojadin (15.9.2008)
Stara 4.9.2008, 16:17   #13
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Citat:
sasha015 kaže: Pregled poruke

Bitno je da je taj potencijal poznat samo malom krugu uzvisenih.....
Yet again, PREpoznat . Nema potrebe za sarkazmom, Internet svi poznaju ali ne i na pravi način, bez obzira od interesovanja.

Ovaj tekst bi trebao da ti pojasni stvar, da ne offtopikujemo dodatno
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2008, 17:24   #14
Jovica Stokic
Član
 
Član od: 20.2.2007.
Poruke: 54
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

@Jovica
Da li je moguce da Telenor u toku te dve godine promeni nesto u tom ugovoru?[/QUOTE]



Moze (a i trebalo bi) da poveca brzinu sa 53.6 kb/s na nekoliko mb/s.
Svako ima razloga zbog cega mu je potreban net, sa povecanjem brzine stvaraju se nove mogucnosti i rastu apetiti
Jovica Stokic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jovica Stokic na korisnoj poruci:
todos (5.9.2008)
Stara 15.9.2008, 20:08   #15
jelenica
Novi član
 
Član od: 25.5.2008.
Poruke: 15
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Sve u svemu ja iz ove price shvatila da ako imam sansu da imam adsl, nikako da ne uzimam telenor???
jelenica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2008, 20:17   #16
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Tacno tako.
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2008, 20:17   #17
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Citat:
jelenica kaže: Pregled poruke
Sve u svemu ja iz ove price shvatila da ako imam sansu da imam adsl, nikako da ne uzimam telenor???
ne ,nego ne uzimati telenor internet uopšte,ako imaš da biraš između adsl ili sbb kablovski,idi na sbb
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2008, 20:56   #18
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

A pre toga se raspitaj kako SBB radi u tvom gradu. U nekim gradovima im je usluga bedna i jadna...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2008, 21:37   #19
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Moj ortak je pre neki dan uzeo taj telenorov modem i mogu vam reci da me je poprilicno razocarao. Jeste da brzina nije losa ali ipak 1.5 gb ogranicenja za download je bezveze.Jer malo ko u Srbiji koristi internet samo za surf i citanje e- mail poste, na kraju krajeva ja to njihovo ogranicenje od 1.5 gb probijem za 1 dan. Sto je najgore mozete da probijete taj download limit ali se onda cena vrtoglavo raste sa svakim megabajtom preko.A ako se ne varam 2900din za ogranicenje od 1.5gb je malo previse. Tako da bi to po meni trebalo izbegavati barem dok malo ne pojeftini i ne skinu to glupavo ogranicenje.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2008, 21:59   #20
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Citat:
Nutsbre@ker kaže: Pregled poruke
Malo ko u Srbiji koristi internet samo za surf i citanje e- mail poste, na kraju krajeva ja to njihovo ogranicenje od 1.5 gb probijem za 1 dan... Tako da bi to po meni trebalo izbegavati barem dok malo ne pojeftini i ne skinu to glupavo ogranicenje.
To sto ti lično probiješ ograničenje za dan, ne znači da se to i drugima dešava. Zapravo, većina poslovnih ljudi i ljudi kojima je u svakodnevnom životu potreban Internet koriste ga upravo za surf i čitanje mejlova, tako da je tvoja procena previše generalna i umnogome pogrešna...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Wolverine (15.9.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Do You Use the Internet Like a Man or a Woman? Iris Kvizovi 46 31.8.2012 19:19
Najbrži Internet na svetu! Rasa Brbljaonica 20 14.7.2008 4:11
Internet u Zemunu? kinteC Internet usluge 1 13.11.2007 23:28
Japanci menjaju internet! ForceWare Internet usluge 23 3.9.2007 0:43
Sharing internet connection i LAN. diablo_ Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 30.7.2007 18:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com