Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.6.2019, 12:48   #801
dekilio
Banned
 
Član od: 14.3.2012.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 246
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku dekilio Slanje poruke preko Yahooa korisniku dekilio Slanje poruke preko Skypea korisniku dekilio
Određen forumom Problemi sa monitorom

Zaista je do kondenzatora, radi monitor kao nov. Zamenili ja i tast 13 kom. Iznenadio me ovaj Farnell prilično brzo stižu poslate pošiljke.
Još jednom zahvaljujem.
dekilio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2019, 11:30   #802
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Jel zna neko koji je najbolji nacin da se ukloni ili barem spusti crna "dlacica" prasine koja se nalazi u samom panelu. Vrv izmedju backlight dela i prednjeg stakla. I tako mi fakticki seta po ekranu. Bila je na gornjoj ivici, ja mislio mrtvi pikseli, kad ono posle nekog vremena prosetalo dole ka sredini. Cak sam malo uspeo da ga pomerim pritiskom na taj deo cisto da utvrdim da nije piksel ali nisam hteo da cackam mnogo.

Koji su nacini popravke? Jel treba da uzimam suction cup i da probam?
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2019, 20:34   #803
Chodex
Novi član
 
Član od: 7.8.2018.
Poruke: 2
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Pozdrav,

od pre par dana mi se desilo da je ekran na PC-ju dobio pretežno žutu boju, tačnije sve je u žutoj nijansi. U trenutku kada se to desilo nisam menjao nikakva podešavanja niti instalirao drivere. Monitor koji imam je DELL IN2020, 1600x900 rezolucija, 60hz refresh rate, a grafička je AMD Radeon HD 7700. Pokušao sam sva moguća rešenja - menjao VG kabal, reinstalirao drivere/vraćao na starije verzije, proverio da li je grafička u ležištu. Takođe sam priključio drugi monitor i isti problem opstaje, stoga verovatno nije do monitora. Resetovao sam Color Management opcije, ni to nije imalo efekta. Night Mode nije uključen tako da nije ni do toga. Ništa od ovoga nije uspelo. Ono što se jeste desilo da se nasumično tokom tih deinstaliranja/reinstaliranja boja vrati na neko vreme na normalnu i onda se opet nasumično tokom standardnog korišćenja računara resetovala na ovu dominantno žutu. Ima li neko ideju do čega je, potencijalno rešenje ili jednostavno grafička crkava (pošto jeste starija jelte)?

p.s. pokušao sam da otvorim novu temu pošto ovo verovatno nije problem do monitora ali nije uspelo iz nekog razloga

Hvala unapred.
Chodex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2019, 20:46   #804
Howard1
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 319
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Posto si probao drugi monitor verovatno je 99% graficka problem. Probao si da drmas VGA konektor da vidis da nije slucajno kontakt greska na konektoru na samoj grafickoj kartici?
Howard1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Howard1 na korisnoj poruci:
Chodex (12.11.2019)
Stara 12.11.2019, 20:56   #805
Chodex
Novi član
 
Član od: 7.8.2018.
Poruke: 2
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Da, drmao kabal a i probao kabal sa drugog kompa da proverim, ništa. Sada sam disejblovao bio grafičku iz Device Manager-a (onda bi komp trebao da pređe na svoju integrisanu ako se ne varam) i ništa, i dalje žuto. Ne znam ni da li je i do grafičke :/
Chodex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2019, 23:07   #806
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

na integrisanu pređe kad ubodeš monitor u matičnu a ne u grafičku
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2019, 23:24   #807
Howard1
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 319
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Probaj bilo koju drugu graficku i resices problem. Sto kaze water wizard, ubodes u maticnu plocu VGA kabl i ne bi trebalo da imas taj problem. Graficka kartica daje sliku a ne maticna ploca tako da kvar treba traziti u tom delu. Poslusaj clana water wizard i probaj prvo da ubodes VGA kabl u maticnu plocu i da sliku imas preko integrisane graficke kartice.
Howard1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2019, 1:46   #808
Cirko84
Novi član
 
Član od: 28.3.2019.
Poruke: 3
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Zatamnjivanje slike na monitoru

Zdravo svima, nadam se da nisam pogresio kolonu prilikom pisanja. Vec sam postavljao pitanja u vezi ovog slucaja. Jedan clan mi je odgovorio da otvorim This PC na maximize, pa ako je tamo sve u redu, onda je do monitora. Ali evo u čemu je moj problem.
Kada se ulogujem na facebook, oce da se mesaju slike i tekst, kao i da se slike delimicno preklope povrsinski, takodje ono sto se valjda zove vremenska linija na fejsu oce cela da zatamni. Kada prevucem kursor preko tamne povrsine slike, slika se vrati nekad trajno, a nekad samo dok kursor promine. Takodje kada posećujem grupe ciji sam član, desava se sve to, mada slike oce da odu i u stranu. Da i komande nece cesto da rade na fejsu, pa cak ni odjavljivanje, samo je prihvati, a onda vergla onaj plavi kruyić.
Na you tube mesa slike i blokira pre nego sto ukucam predmet pretrage, a kada otvorim pretragu ili pustim video, ista pesma kao na fejsu.

Na alibabi kada zelim da vidim karakteristike pojedinacnog predmeta, blokira i mesa slike, ali bez zatamnjivnja, mada ruku na srce na alibabi sam bio 5 puta u zivotu.
Monitor je kupljen marta 2019, AOC LED 22 Class, l2280SW. IPS je i ima sopstveno strujno napajanje, sa onom pravougaonastom kutijom na sredini kabla, valjda je stabilizator napona, kao sto ste naveli na početku teme.
Molim pomoc, hvala unapred!
Srdačan pozdrav!
Cirko84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2020, 2:47   #809
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Ponovo me zeza moj LG Flatron 22'' koji sam pominjao u ovoj temi (pre 2,5 god sam mu izmenjao kondenzatore). Vec neko vreme kad se upali, prvih pola minuta slika bude crvenkasta u donjem delu, nakon toga se unormali. E sada je poceo i da treperi, kao kada je los refresh rate. Drugi monitor koji je nakacen radi normalno, ipak da budem siguran nakacio sam treci monitor umeso LG-ja i sa njime je sve ok (znaci nisu kablovi i grafika). Jel imao neko slicno iskustvo, moja pretpostavka je da je neka od lampi (backlight) ili nesto vezano za njih?
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2020, 3:03   #810
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Problemi sa monitorom

To je verovatno model sa CCFL lampama za pozadinsko osvetljenje. Jedna (verovatno ima 2, jedna gore i jedna dole) je izgleda na izdisaju a ni druga nije daleko. Sumnjam da sada ima gde da se nađu zamenske i da se to isplati uopšte. Ako ipak budeš pokušao da ga popravljaš - obavezno se menjaju obe lampe odjednom.

Edit: podseti me da i moj BenQ 2420HD isto ima lampe i star je skoro 10 god. Čak mu ni kondenzatore nikada menjao nisam... Vreme je da spremim kintu za nov monitor.

Poslednja ispravka: Aibo (11.2.2020 u 3:13)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Remedy (11.2.2020)
Stara 11.2.2020, 3:21   #811
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
To je verovatno model sa CCFL lampama za pozadinsko osvetljenje...
Postoji varijanta da se ccfl lampe zamene led trakama (backlight strip kit). Doduse verovatnoca da ove trake stignu citave do Srbije je . Imam jedan Dell 22'' star 3-4 godine, radio mozda pola godine i polupan je panel (radi i dalje, samo ima "masnicu" na mestu gde je udaren), pa mozda probam iz njega da prepakujem. Videcu sutra kad otvorim, mada verovatno je da cu morati da kupim jedan monitor, a ovaj cu srediti radi sporta
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2020, 16:20   #812
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Sinoc sam rasturio monitor, povezao ga tako rasturenog, donja neonka daje crvenkastu svetlost prvih 10-ak sekundi. Posle sve funkcionise normalno, tako da sam ga sklopio (pri tome uspeo da mi ne upadne prasina ili dlaka medju one folije ). Radio je 2-3 sata, pa opet poceo da zeza par minuta, pa nastavio da radi sat vremena, pa opet. Pretpostavljam da je samo neonka u pitanju, posto nisam imao drugu da probam (ovaj Dell koji imam je led), da je inverter mislim da bi tu bilo vecih problema.

U svakom slucaju, ccfl lampe se kod nas prodaju 700-800 din po komadu, puta 4 ~ 25evra + zezanje = neisplativo (na ebay je 10 komada oko 12$). Onaj kit za konverzuju u led moze da se nadje za 7-8$, a i ako led traka pukne u transportu mogu da je zalemim, tako da kad se ova situacija sa transportom iz Kine normalizuje prebacicu ga na led osvetljenje. Ako se vec zezam, da ujedno izbacim i inverter iz igre pa da ne razmisljam o tome. U medjuvremenu ako mi natrci neka ccfl lampa, mozda nesto isciganisem privremeno.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2020, 22:23   #813
ultras035
Novi član
 
Član od: 10.12.2015.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Vidim dosta pitanja na ovu temu, ali odgovora od pomoci slabo...
Danas sam svoj stari i jedini LG flatron 22" hteo da nakacim na HP Elitedesk ssf i nisam uspeo da pokrenem sistem/win10 ...Posle pojavljivanja HP oznake na ekranu pojavi se vec vidjeni OUT OF RANGE 74.9/60Hz...i tu je kraj..
Moze li neko da pomogne, ovaj HP sam danas kupio...Sta treba i kako uraditi?
Hvala!
ultras035 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2020, 23:16   #814
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
ultras035 kaže: Pregled poruke
Vidim dosta pitanja na ovu temu, ali odgovora od pomoci slabo...
Danas sam svoj stari i jedini LG flatron 22" hteo da nakacim na HP Elitedesk ssf i nisam uspeo da pokrenem sistem/win10 ...Posle pojavljivanja HP oznake na ekranu pojavi se vec vidjeni OUT OF RANGE 74.9/60Hz...i tu je kraj..
Moze li neko da pomogne, ovaj HP sam danas kupio...Sta treba i kako uraditi?
Hvala!
Ukljuci stari monitor, podigni sistem, stavi rezoluciju na 1280x1024 u 60hz, ugasi kompjuter, stavi novi monitor
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2020, 16:27   #815
ultras035
Novi član
 
Član od: 10.12.2015.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

@srksi

Promenio sam komp a monitor je taj jedini...Danas pozajmio sa posla drugi monitor i ista prica...Ovaj sa posla je radio na jacem kompu u win10??

================================================== ======

Uradio sam sledece...podigo iz safe moda, ugasio drajver za Intel HD 530, restartovao i jedina ponudjena rezolucija je 1024x768 na kojoj radi...ni u safe modu ni normalno nema mogucnosti za drugu rez. Sta god da startujem izbaci OUT OF RANGE 74.9/60 Hz i kraaaaj...resava problem
Da li neki drugi (treci ) noviji monitor resava ovo s... ili postoji neki nacin?

Poslednja ispravka: ultras035 (30.9.2020 u 19:52)
ultras035 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2020, 8:18   #816
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

A da li si proverio da li su ti svi drajveri instalirani kako treba? Ne znam da li koristis integrusu ili si stavio neku zasebnu, ali bi svakako trebalo to da proveris.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2021, 15:28   #817
ajankovic7
Novi član
 
Član od: 8.5.2015.
Poruke: 10
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Pozdrav,
Nakon nekog vremena pokušavanja da sam rešim problem, moram ipak da se obratim ovde.
Pre par dana se pojavio problem. Na monitoru mi konstantno treperi (pojavljuje se na delić sekunde) nešto nalik na prozor foldera, ali samo SENKA tog prozora i nestane. Na svakih 5-6 sekundi se pojavi ponovo i tako u krug. Prvo sam mislio da je grafička, pa možda kablovi, pa prašina na grafičkoj ili nešto slično. Međutim, očistio komp, povadio kablove i vratio ih, update-ovao grafičku i ništa. I dalje treperi. Ne znam ni kako da objasnim ovo treperenje, možda je čak bolje i da snimim kratak video. Ali ne znam kako bih poslao. Ima li neko iskustva sa ovim problemom? Unapred zahvalan.
ajankovic7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2021, 17:17   #818
WORLOK
Član
 
Član od: 22.11.2011.
Poruke: 57
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
ajankovic7 kaže: Pregled poruke
Pozdrav,
Nakon nekog vremena pokušavanja da sam rešim problem, moram ipak da se obratim ovde.
Pre par dana se pojavio problem. Na monitoru mi konstantno treperi (pojavljuje se na delić sekunde) nešto nalik na prozor foldera, ali samo SENKA tog prozora i nestane. Na svakih 5-6 sekundi se pojavi ponovo i tako u krug. Prvo sam mislio da je grafička, pa možda kablovi, pa prašina na grafičkoj ili nešto slično. Međutim, očistio komp, povadio kablove i vratio ih, update-ovao grafičku i ništa. I dalje treperi. Ne znam ni kako da objasnim ovo treperenje, možda je čak bolje i da snimim kratak video. Ali ne znam kako bih poslao. Ima li neko iskustva sa ovim problemom? Unapred zahvalan.
Ja sam imao sličan problem sa LG problem je pravio oslabljeni strujni adapter.
WORLOK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2021, 19:54   #819
ajankovic7
Novi član
 
Član od: 8.5.2015.
Poruke: 10
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
WORLOK kaže: Pregled poruke
Ja sam imao sličan problem sa LG problem je pravio oslabljeni strujni adapter.
E i ja imam LG da. Isto imam neki AC adapter. Međutim sad kad sam potražio na guglu, bukvalno nigde ne mogu da pronađem u nekoj domaćoj prodavnici IT opreme, bar ne na sajtu. A vidim da nije baš jeftin taj kabl, pa ne bih eksperimentisao i naručivao online. Problem si rešio kupovinom novog kabla?
ajankovic7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2021, 23:19   #820
WORLOK
Član
 
Član od: 22.11.2011.
Poruke: 57
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
ajankovic7 kaže: Pregled poruke
E i ja imam LG da. Isto imam neki AC adapter. Međutim sad kad sam potražio na guglu, bukvalno nigde ne mogu da pronađem u nekoj domaćoj prodavnici IT opreme, bar ne na sajtu. A vidim da nije baš jeftin taj kabl, pa ne bih eksperimentisao i naručivao online. Problem si rešio kupovinom novog kabla?
u E.mi kupio ac dc adapter od 15v sa istim dzekom.Ali to je bilo pre par godina,neznam dal i sad imaju.
WORLOK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku WORLOK na korisnoj poruci:
ajankovic7 (9.1.2021)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
monitor, problem

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa MSI kt400 zatoichi Grafika 5 15.3.2007 12:24
Problemi sa bluetooth headsetom Gowron Prenosni računari 0 16.10.2006 14:44
Problemi sa ATI na MEPIS-u 6 dragomix Slobodni softver 2 7.10.2006 23:25
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com