Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.3.2014, 17:52   #1
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

Uzeo sam jutros polovan G510 od coveka iz Novog Sada, i na telefonu sve radi super osim punjenja baterije. Uopste ne kapiram sta se desava a problem je sledeci:

Stavim bateriju na punjac, i telefon registruje da je punjac uboden i da je punjenje u toku, krenuo je normalno da se puni, sa nekih ~15% ali je na 30% stao, to vidim kada proverim u podesavanja>baterija, linija prikazuje lagano punjenje i onda ravno na 30% nekih 10tak minuta, kao da se ne puni uopste a telefon i dalje registruje punjac i pise "Punjenje u toku (AC)".

Probao sam i sa mojim punjacem za Alkatel, isto tako brljavi.

Ako resetujem a imao sam npr. 25% baterije, posle reseta pise 15,10,5, neka nasumicna cifra.

Malopre sam ga resetovao sa ubodenim punjacem, od 6% je normalnom brzinom napunio do 30% i opet stoji na 30%...

Cimer ima Huawei G510 takodje pa cu proveriti da li je do baterije, ali me zanima da li je neko imao slican problem i sta je u stvari resenje, jer me ovo izjeda prilicno sad?

EDIT: Evo sad je prosao 30 i na 32% je, ali je dosta usporeno punjenje tu, nista mi nije jasno, a ne mogu nista na engleskom da nadjem o tome, build je B181 ako nesto znaci...

Poslednja ispravka: Lanikor (6.3.2014 u 18:00)
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2014, 18:05   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

ostavi ga nek se puni malo duže 6-12 sati pa ako neće moraćeš da tražiš novu bateriju...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Lanikor (6.3.2014)
Stara 6.3.2014, 18:26   #3
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

Ako je do baterije, onda super, bitno mi je da nije do kontakata za punjenje u telefonu, baterija je 500-800 kinti ionako, ovo drugo bog zna koliko...

Sad je stalo na 38%, mozda jer me je u medjuvremenu zvao ortak...
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2014, 18:32   #4
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

To se desava kada telefon stoji vise vremena ne korišćen.Kao sto je @WW rekao pusti ga da se napuni vise sati.
Takodje bi mogao da probas da ubaciš bateriju u ortakov fon,i obrnuto,pa da vidiš sta se dešava.
Mada ja tipujem na to da je baterija stajala i da treba da joj se pobude ćelije.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
Lanikor (6.3.2014)
Stara 6.3.2014, 18:47   #5
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

To za buđenje mi nije palo na pamet, ima logike. Ostavicu ga jos pa cu da vidim kako ce da se ponasa, presao je i tih 38%, sad je na 40 i nesto... Hvala jos jednom momci, javljam sta je bilo kasnije
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2014, 22:32   #6
Stefan programer
Član
 
Član od: 8.6.2011.
Poruke: 484
Zahvalnice: 631
Zahvaljeno 72 puta na 70 poruka
Post Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
To se desava kada telefon stoji vise vremena ne korišćen.Kao sto je @WW rekao pusti ga da se napuni vise sati.
Takodje bi mogao da probas da ubaciš bateriju u ortakov fon,i obrnuto,pa da vidiš sta se dešava.
Mada ja tipujem na to da je baterija stajala i da treba da joj se pobude ćelije.
Naravno, treba da se obnove celije baterije.
Stefan programer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2014, 1:29   #7
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

Evo posle malo maltetiranja, poceo sam da sumnjam na kombinaciju los punjac + matora baterija, a mozda u paketu s tim i indikacija nije normalna... telefon se skroz cudno puni, sa Huawei punjacem stane na neku cifru i tako stoji ili sto je cesce ne puni uopste iako "pise punjenje u toku", kada prebacim na Alkatelov, on puni relativno brzo, ali zatim nakon iskljucivanja sa punjaca kapacitet baterije padne sa 100% na 90 - 85 sasvim brzo, pa onda stane na nekih 84%, i dokle god ne ukljucim wireless stoji na 84%, da bi zatim brzo spalo na 82%, 81%, nakon gasenja wirelessa ide sporije nanize, za nekih 7-8 sati ne preterano velikog koriscenja na oko 40%. Potrosnja uzrokovana sa par poruka, 1-2 poziva, priguseno osvetljenje, pogasene aplikacije i povremeno paljen wireless plus instaliranje par aplikacija kao i neizbezan Nova launcher jer ovaj stock launcher nije nizasta.

Pusticu ga nocas da se puni nekih 10-12 sati na punjacu, iako je skoro pun, pa ako i sutra bude flesirao, razmisljam da se prosetam do nekog servisa da vidim sta ce oni da kazu, nemam unimer da isproveravam napone a ionako i ne znam koje su normalne vrednosti, slaba vajda od toga...
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2014, 1:31   #8
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

svi ti smart fonovi drže bateriju 1 dan u normalnom korišćenju a mogu i kraće ako ih opteretiš igricama i slično...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2014, 1:40   #9
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

Jasno mi je sve to, ali ja igrice na telefonu ne igram skoro uopste, za Alcatel M Pop koji mi trenutno stoji na polici sam mislio da ima slabu bateriju, ali ovo cudo se jos brze prazni
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2014, 8:30   #10
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

Ima tu svega.I loše baterije, i verovatno lošeg punjača koji ne daje dovoljno struje ,huaweiev.Alkatelov ga puni brze jer ima jaču izlaznu struju(amperažu),ali zastajkivanje govori da ima nešto i u sistemu.Možda ga stock punjač napuni do kraja, ali sistem to ne registruje.

Najbolje bi bilo da ti je fon rootovan,pa da uradiš wipe batteri stats,ali ovako jedino da probas neku bateriju koja je provereno dobra-Jesi probao ortakovu bateriju?
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
Lanikor (9.3.2014)
Stara 9.3.2014, 5:55   #11
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

Probao sam kombinaciju moj punjac + njegova baterija i nije punio, stoji na npr 25%. Moja baterija se kod njega brzo punila. Ali nakon toga kombinacija njegov punjac + moja baterija i telefon se napunio. Kombinacija moj punjac + njegova baterija u njegovom telefonu je flesirala isto kao i kod mene, stoji i kao da se ne puni. Problem je sto cimer nece da mi da njegovu bateriju na duze vreme, cima se da mu ne crkne nesto (paranoican decko, sta ces )...

Recimo da je to reseno, mada nisam siguran, ostaje baterija i indikacija trajanja u sistemu. Baterija se napuni do kraja Alcatel punjacem, za 5-10 minuta nakon skidanja sa punjaca (dok je displej ukljucen i radim bilo sta na telefonu), kapacitet se smanji za 10 posto, i recimo stane na 89%, pa onda posle nekog vremena kad krenem da cackam fon, radim nesto, indikator stoji na 89% i u nekom trenutku se brzo smanji do npr 76%, i tako dok se navodno ne isprazni.

Procitah ovde sta moze biti problem, i "wipe battery stats" bi leglo kao samar, mora li da bude rutovan telefon da bih preko recovery odradio brisanje i koji je to battery calibrator za koji ne treba root?

http://androidforums.com/samsung-gal...-problems.html

Rutovao bih telefon ali nikad pre nisam to radio, strah me je da ga ne brickujem, zadnje slicno sto sam koristio je bio Setool za Sony Ericsson K800i, a rado bih se otarasio ovog EXIT bloatware-a...
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2014, 10:05   #12
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

Izgleda po onim kombinacijama,koliko sam shvatio, ipak ti punjač pravi problem,pogotovu sto sa alkatelovim punjačem napuniš bateriju do kraja.

Sto se tiče WBS moraš prvo rootovati fon,a onda i flešovati CWM.Ne bih znao aplikaciju koji bih preporučio za tako nešto bez roota,jer sam fon rootovao još u prvom mesecu kupovine,pa nemam iskustva sa takvim apk.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2014, 17:51   #13
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

Ni ovaj alcatelov punjac nece uvek iz prve da puni, nekad krene iz prve, a nekad se ponasa kao huaweijev, pa posle restarta i vadjena puni.

Nasao sam neki kalibrator sinoc za koji ne treba root, kaze:

1. Napuni do 100% bateriju
2. Pritisni Calibrate u aplikaciji
3. Isprazni skroz bateriju
4. Napuni je opet do 100%

Sad sam na trecem koraku pa cu da vidim sta ce da bude, mada nisam nesto optimistican u vezi sa ovim kalibratorom, videcu posle punjenja sta ce da bude, ako ne uspe, sad drzim cimera u saci za jednu uslugu pa cu da uzmem njegovu bateriju na par sati, tako da cu da vidim da li ce indikacija da proradi kako treba ili ne i da li ce sporije da se prazni, pa da lociram tacno da li je i sistemski i problem sa baterijom.

Ako i dalje ne radi kako treba, onda cu da probam root i battery stats wipe, to je zadnji korak, moracu da prelistam malo xdadevelopers i vidim kako sta ide i sta nude od romova bez nekih bitnijih bugova, vidim da dosta ljudi gura onaj CyanogenMod 11 i neki 4.4.2. rom sa modaco foruma, tako da mi ne gine listanje, jer veze nemam sta za sta sluzi, vidim da preko tog CWM i nekog TWRP rade nesto, verovatno su to programi za flesovanje koliko sam ukapirao...

Btw. hvala sto se cimas da mi pomognes, dodjem ti par piva za ovo
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2014, 20:23   #14
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

Hahaha moze.TWPR je isto sto i CWM i preko njega flesujes romove,i razne peceve za njih.Zapravo je to i najveca muka,odradiri root i CWM.Sve ostalo je pesma,ukoliko ne pogresis pa stavis rom za drugi fon.
Ako se odlucis za root i treba ti pomoc oko toga, i CWM-a,postavi link sa modaka pa cu ti pomoci da se snadjes.

Ja cu ti postaviti link sa AS foruma ,pa citaj i na srpskom.Samo moram da te razocaram,moras pre svega da otkljucas bootloader,mada vidim da nije teska procedura.
HUAWEI G510

ps:
Moras biti registrovan da bi video linkove.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2014, 13:55   #15
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

nemoj instalirati 4.4 romove,svi imaju neke bagove.
najbolji izbor su ti fusion x(stock based), ili CM 10,ili 10.1.
sada je dosta popularan i ovaj neki fluffy rom u razlicitim varijantama,mada se nisam nesto odusevio njime
inace,i punjac koji sam ja dobio uz telefon je ocajan,puni kako treba,ali zuji...
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2014, 18:20   #16
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

Kalibrisanje nije promenilo nista, kao sto sam i mislio, pa se prelazi na naredni korak, sledi rootovanje.

Otkljucavanje bootloadera nije problem, ionako je telefon vec dekodiran i receno je cao zdravo garanciji Zatrazio sam kod za otkljucavanje bootloadera preko Huawei sajta, navodno za tri radna dana max stize, mada po iskustvima drugih koji su slali, desava se da odgovore da je pogresan uredjaj, pa imam spremnu sliku S/N i IMEI nalepnice sa kutije, a za product ID cu da odradim screenshot koda koji mi telefon prikaze nakon kucanja onog koda sa zvezdicama i tarabama, to je dovoljno koliko sam ukapirao ako prvi put ne uspe, pa onda po tutorijalu krecem sa otkljucavanjem. Vidim i da ovaj DC unlocker radi posao, mozda nisam morao ni da saljem nista, kobajagi njime moze da se vidi koji je kod, to cu za rezervu da ostavim.

Za ove drajvere koji se traze u tutorijalu pored ADB toolkita, je li dovoljno sto sam instalirao HiSuite, povezivao sam telefon sa kompom i navodno su instalirani drajveri, ili treba posebno da se instaliraju neki dodatni?

A sto se tice ovog 4.4.2 roma, na ovaj sam mislio KK 4.4.2, vidim da se lik bas iscimao da sve sto moze bude kako treba u njemu, a za fusion x sam citao da je dobar, bilo sta sto ce da radi kako treba je super za mene, nisam opterecen imanjem zadnje verzije androida, i ovaj stock bi bio super da mi ne luduje indikator i baterija, i da mogu da sklonim bloatware.

Pomoc ce mi definitivno trebati, dok malo pohvatam sta kojim redom ide, iako sam digitalno pismen, necu da se pravim pametan i cigliram telefon
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2014, 22:40   #17
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

ne znam,probaj 4.4 ako ti se ne svidi lako se vratiti.. ja zapravo koristim sada onaj slim rom 4.4 najveci bag mu je da ne radi deezer na njemu(streamovanje muzike preko interneta)... koristim ga jedino jer me mrzi da instaliram neki drugi
mozes slobodno da iskoristis DC unlocker,iz mog iskustva huaweiu treba bas dosta da posalju kod,i to je bilo kada je telefon bio noviji..
imas dosta dobre instrukcije na modacu,ako nesto zatreba pitaj
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2014, 13:47   #18
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

Otkljucao sam na kraju sa DC Unlocker, mrzelo me da cekam vise Samo sto nisam znao da ce da mi odradi factory reset na kraju, sva sreca pa sam imao backup poruka/poziva/imenika od 6og marta, tu je 99% svega

@Talenat Video sam tvoj post na Modaco forumu (Talenat92 si tamo?), i ti si se zalio na bateriju i i tebi se desava isto kao i meni, znaci ipak je telefon takav, na kraju sam prihvatio :P Sa kojim modom si izvukao najvise iz baterije?

Sledeci korak je TWRP i root koliko sam shvatio iz ovog posta
http://forum.androidsrbija.com/viewt...p?f=325&t=4629
pa onda ovo?
http://forum.androidsrbija.com/viewt...&t=1696#p13398


Ovaj recovery je sad negde u TWRP opcijama ili negde drugde?

Evo u attachmentu kako se meni prazni baterija
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Screenshot_2014-03-12-23-02-55.png
Viđeno:	80 puta
Veličina:	41,3 KB
ID:	48551   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Screenshot_2014-03-12-01-51-26.png
Viđeno:	63 puta
Veličina:	43,1 KB
ID:	48552   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Screenshot_2014-03-12-01-51-11.png
Viđeno:	78 puta
Veličina:	67,3 KB
ID:	48553  
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2014, 13:58   #19
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

Pa dobro 13h je radio i ostalo je pola baterije, a jos koliko vidim i ekran je cesto koriscen. I ne moze nesto mnogo baterije da se izvuce iz droid telefona.
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2014, 16:41   #20
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Huawei G510 problem (punjenje/baterija)

Poenta te slicice je da stoji recimo 80% satima sve dok ne upalim wireless ili prenos podataka + operu mini ili nesto slicno, tad za manje od 5 minuta ode 10-20% baterije, sve dok ne stigne do stvarne vrednosti pa onda uspori, znaci da indikator laze jer 49% da stoji tokom 7 sati, to definitivno nije normalno, i tada sam palio displej...

Navikao sam vec na to da je baterija jad i cemer, malo sam cackao po netu da vidim da li ima u ponudi nesto bolje jer po Nisu nema cak ni zamenskih baterija, kamo li neke jace verzije a objasnjenje je da je "telefon jos uvek nov"

Jedino sto mi koliko toliko deluje ok za sada u ponudi na netu jeste ovaj kinez.

Ovo ostalo ili ne deluje pouzdano ili je OEM zamenska.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Facebook chat veliki problem bojannp Internet tehnologije 6 10.2.2012 10:47
problem sa ATA kontrolerom ili BIOS problem? technikum Nosači podataka 1 23.11.2011 12:29
Problem sa Huawei HG510 olujnik Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 21.6.2009 19:24
Slackware problem kvare_cg Slobodni softver 27 20.6.2009 23:27
Problem sa konekcijom Huawei E220 3g modema Pasija Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 12.1.2008 1:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com