Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.2.2006, 19:28   #1
gooza
Član
 
Član od: 22.2.2006.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Za ljubitelje igre America's Army

Ukoliko je neko isprobao igru America's Army o kojoj je u vise navrata pisano u SK mozete posetiti sajt posvecen ovoj igri na www.aaserbia.com. Sajt je tek u zacetku i ideja je da se na jednom mestu okupe svi igraci sa prostora nase drzave... Forum je u funkciji...
gooza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2006, 21:17   #2
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Za ljubitelje igre America's Army

Jel to nesto kao BF2 samo sto imas i neke obuke?
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2006, 22:26   #3
gooza
Član
 
Član od: 22.2.2006.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Za ljubitelje igre America's Army

Paaaa... možeš reći da su slične igre zato što su obe pucačine...
U AA moraš da pređeš treninge i stepen realizma je visok... Ako te nešto više interesuje pogledaj na www.americasarmy.com. Ima negde oko 1500 igrača iz SCG koji igraju AA, a ukupno u svetu ima oko 7 miliona registrovanih igrača...
Igra je rangirana među prvih 5 online pucačina...
gooza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2006, 3:27   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Za ljubitelje igre America's Army

Čitate post čoveka koji je proveo preko hiljadu sati igrajući ovu igru online

Porediti ovu igru sa novim Battlefieldom ili nedaj bože CS-om je blasfemija.

AmericasArmy, kojeg sam usput igrao na oficijelnim serverima, je toliko zabavna i poučna igra da nemam predstavu koja multiplayer igra ovog tipa može da joj prismrdi.

Igra te jednostavno tera da se trudiš na obuci (koja je usput urađena toliko detaljno i toliko realno da nećete verovati vi koji je niste probali) i uopšte na terenu.

Svi koji su je igrali (a možda je igraju i danas) se sigurno sećaju svojih pokušaja da na gađanju od 40 dobiju 36 pogodaka kako bi išli na obuku za snajperiste. Evo ja ću da priznam da sam ovo gađanje uspeo tek posle tri da na igranja. Ali vredi.

Ko je prošao obuku za lekara sigurno je da može u bilo kojoj situaciju u realnom životu da pruži prvu pomoć bilo kome.

U igri sam naučio kako da bez ikakvih strelica i ostalih gluposti razlikujem teroristu od svog čoveka na kilometar daljine.

Prestao sam da je igram onog trenutka kada sam slučajno šinuo zolju u svoj tim.
A svi koji su igrali ovu igru znaju koliko se plaća ubistvo svog saborca.

Poslednja ispravka: [Imzadi] (24.2.2006 u 20:59) Razlog: Nekoliko pravopisnih greškica;)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2006, 20:29   #5
gooza
Član
 
Član od: 22.2.2006.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Za ljubitelje igre America's Army

Ja takođe imam staž od preko hiljadu sati online na zvaničnim serverima i imam nameru da nastavim dok god mogu.
Možda mi neko od igrača "kantera" zameri, ali citiraću jednog prijatelja koji je godinama igrao CS, probao AA i tu i ostao:
"prema AA ostale pucačine su kao animirani filmovi..."

Možda je malo preterao ali AA ima elemenata koji ga po mnogo čemu razlokuju od drugih igara...
gooza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 13:13   #6
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Thumbs up Re: Za ljubitelje igre America's Army

Meni od jedan bitnih stvari u pucacini jeste osecaj kad pogadjas protivnika, npr u kanteru mislim da mi je to jedan od najbolji osecaja kad pogadjam protivnika dok u BF I i BF II mislim da su mi tu najgori. Zbog toga nikad nisam ni zavoleo igru. Kako je to odradjeno u AA? Privukli su me screen shoot-ovi. Malo cu detaljnije da proucim o igrici. 6,500,000 ljudi to zvuci bas PUNO .
Sta ova igra radi u "Zanimljive Web lokacije"??? Prebacite
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 14:13   #7
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Za ljubitelje igre America's Army

Citat:
holodoc kaže:
Čitate post čoveka koji je proveo preko hiljadu sati igrajući ovu igru online

Porediti ovu igru sa novim Battlefieldom ili nedaj bože CS-om je blasfemija.

AmericasArmy, kojeg sam usput igrao na oficijelnim serverima, je toliko zabavna i poučna igra da nemam predstavu koja multiplayer igra ovog tipa može da joj prismrdi.

Igra te jednostavno tera da se trudiš na obuci (koja je usput urađena toliko detaljno i toliko realno da nećete verovati vi koji je niste probali) i uopšte na terenu.

Svi koji su je igrali (a možda je igraju i danas) se sigurno sećaju svojih pokušaja da na gađanju od 40 dobiju 36 pogodaka kako bi išli na obuku za snajperiste. Evo ja ću da priznam da sam ovo gađanje uspeo tek posle tri da na igranja. Ali vredi.

Ko je prošao obuku za lekara sigurno je da može u bilo kojoj situaciju u realnom životu da pruži prvu pomoć bilo kome.

U igri sam naučio kako da bez ikakvih strelica i ostalih gluposti razlikujem teroristu od svog čoveka na kilometar daljine.

Prestao sam da je igram onog trenutka kada sam slučajno šinuo zolju u svoj tim.
A svi koji su igrali ovu igru znaju koliko se plaća ubistvo svog saborca.
Na njihovom zvaničnom sajtu sam pročitao System Requirments i razočarao se Da li je stvarno moralno da trebam da imam 1.5 GHZ ? Imam 950 MHZ pa bih te pitao da li imaš neko iskustvo sa ovim(da vidim da li će da radi, da ne skidam za džabe)? Hvala.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 14:23   #8
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Za ljubitelje igre America's Army

Ne sekiraj se za stepen realizma kao što je već rečeno. Osećaj pogotka je upravo onakav kakav treba da bude (posebno za onog ko ga primi ). Ja recimo Counter nikad nisam voleo jer totalno gubi smisla pošto ne forsira toliko međusobnu saradnju. U AA dobijaš mnogo poena ako igra provali da si se ponašao onako kako bi trebalo po pravilima vojske. Recimo međusobno pokrivanje vatrom, lečenje saboraca i uopšte dobra koordinacija se debelo nagrađuju poenima na oficijelnim serverima.
I dok Counter važi sve dok ne izgasiš računar u AA tamo negde na nekom od oficijelnih AA servera stoji tvojih slatkih 1500 poena Jednostavno igra te tera da se uklopiš u tim i da pratiš pravila a ne sekiraj se da zbog toga nećeš doći u poziciju da raspališ po neprijatelju.

I još nešto. AA podržava hijerarhiju komandovanja. Što znači ako se prihvatiš da budeš vođa tima ili čak narednik dobijaćeš puno poena u situacijama kada tvoj tim izvrši svoju misiju i vojnici su ti svi na broju. Ali zato ako ne izvršiš misju ili tvoje saborce vodiš ko slepac bićeš debelo kažnjen.

Lično, meni se najviše sviđa "Bridge Crossing" misija i to Defense strana. Sećam se nezaboravne noći pre oko dve godine kada sam igrao ovu misiju na Defense strani i prihvatio da budem narednik. Izgleda možda malo debilno ali je ipak fenomenalan osećaj kada čitava dva i po sata dok sam držao svoju jedinicu pod kontrolom (16 ljudi u oko 40 respawn-ovanja) NISMO IZGUBILI NIJEDNU JEDINU BORBU i za sve to vreme sam imao dvojicu mrtvih. Cela poenta je da ako prihvatiš ovakvu odgovornost moraš da shvatiš da drugačije treba da se ponašaš u igri. Moraš stalno da proveravaš pozicije svojih ljudi, izdaješ im naredbe gde da se pozicioniraju itd. U Battlefieldu je recimo to previše iskomplikovano. U stvari šta ja uopšte mlatim.

INSTALL IT AND TRY IT SOLDIER!!!
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
Aleksandar-93 (16.12.2008)
Stara 30.3.2006, 14:28   #9
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Za ljubitelje igre America's Army

Citat:
holodoc kaže:
INSTALL IT AND TRY IT SOLDIER!!!
Skidam je Bolje bi ti bilo da radi na mom kompu, pored ovih minimalnih zahteva
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 14:30   #10
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Za ljubitelje igre America's Army

@vladale

Pa pazi ja sam je igrao recimo na Duron 950MHz-a, 368MB SDRAM-a i GForce2 kartici solidno. Poisključivao sam većinu šminke i u suštini to radi. Jedina stvar koja bi stvarno bila dobra da bude prisutna jeste malko više RAM-a od 256 jer ćeš imati debeo lag (kašnjenje).

U svakom slučaju morao bi da probaš na tvojoj konfiguraciji da vidiš kako to ide (mada ako budeš instalirao iz SelfExtract arhive kako često AA dolazi spremi se na jedno sat vremena instalacije )

Moraš da probaš pa da vidiš, šta drugo da ti kažem
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 15:17   #11
gooza
Član
 
Član od: 22.2.2006.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Za ljubitelje igre America's Army

Citat:
vladale kaže:
Skidam je Bolje bi ti bilo da radi na mom kompu, pored ovih minimalnih zahteva
Ja sam poceo da igram sa Athlonom na 900MHz. Glavni posao kod ove igre preuzimaju RAM i graficka. U svakom slucaju mozes da uradis ovo sto ti je holodoc preporucio da iskljucis naprednije graficke opcije i ta tako igras. Razlike u kvalitetu nisu velike ali ces izgubiti senke, efekte kod eksplozija i slicno sto u principu nije previse bitno za 'feeling'...
Ukoliko ti treba pomoc oko podesavanja mozes da potrazis na nekoliko odlicnih zvanicnih i nezvanicnih foruma: Zvanicni forum, http://www.aaotracker.comTracker forum i AA Serbia forum...

Cinjenica je da u zemljama u 'komsiluku' ima vise igraca verovatno lezi u tome sto imaju brzi net. Nadam se da ce sa sirenjem ADSL-a i ova situacija da se promeni i da cemo moci jos vise da 'deljemo' ostale. Dobro je i to sto se na serverima ne tolerise vredjanje na nacionalnoj, rasnoj i ostalim osnovama i oni koji to prekrse mogu biti udaljeni sa servera ili da popiju ban...

Ukoliko moderatori misle da bi ovaj post bio prikladniji na nekom drugom mestu mogu da ga premese. Prvenstveno sam hteo da ljude upoznam sa nasim novim sajtom koji smo potpuno posvetili igri AA...
gooza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 15:19   #12
gooza
Član
 
Član od: 22.2.2006.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Za ljubitelje igre America's Army

Citat:
holodoc kaže:
U svakom slučaju morao bi da probaš na tvojoj konfiguraciji da vidiš kako to ide (mada ako budeš instalirao iz SelfExtract arhive kako često AA dolazi spremi se na jedno sat vremena instalacije )
Mozda ne sat ali na toj masini sigurno nekih 20 minuta...
gooza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2006, 16:46   #13
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Za ljubitelje igre America's Army

ma igra je skroz super..ja sam se zakačio za [[[TG]]] clan (ko se bavi igrom znaće o čemu pričam..jedan od sasvim korektnih i dobro organizovanih klanova,sa sopstvenim serverima,forumom i TS-om)
http://aaotracker.4players.de/usertr...?userid=428327

Samo...ajde da pitam..jel i vama skočio PING posle 2.6 verzje ili sam ja totalno baksuz koji je morao da kupi skuplji paket kod provajdera samo da bi spustio ping nekako i da bimogao da pucam(a da nebudem upucan)
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 9:21   #14
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Za ljubitelje igre America's Army

Citat:
holodoc kaže:
@vladale

Pa pazi ja sam je igrao recimo na Duron 950MHz-a, 368MB SDRAM-a i GForce2 kartici solidno. Poisključivao sam većinu šminke i u suštini to radi. Jedina stvar koja bi stvarno bila dobra da bude prisutna jeste malko više RAM-a od 256 jer ćeš imati debeo lag (kašnjenje).

U svakom slučaju morao bi da probaš na tvojoj konfiguraciji da vidiš kako to ide (mada ako budeš instalirao iz SelfExtract arhive kako često AA dolazi spremi se na jedno sat vremena instalacije )

Moraš da probaš pa da vidiš, šta drugo da ti kažem
Skinuo sam je, ali još nemam mesta za instalaciju. Trebam da oslobodim malo moj hard disk pa kad je instaliram javljam vam. Ne bih trebao da imam problema jer imam 384 MB SDRAM memorije, 950 MHZ Amd Duron i Ge Force 2 Titanium.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 22:31   #15
gooza
Član
 
Član od: 22.2.2006.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Za ljubitelje igre America's Army

Citat:
BigBadVuk kaže:
ma igra je skroz super..ja sam se zakačio za [[[TG]]] clan (ko se bavi igrom znaće o čemu pričam..jedan od sasvim korektnih i dobro organizovanih klanova,sa sopstvenim serverima,forumom i TS-om)
http://aaotracker.4players.de/usertr...?userid=428327

Samo...ajde da pitam..jel i vama skočio PING posle 2.6 verzje ili sam ja totalno baksuz koji je morao da kupi skuplji paket kod provajdera samo da bi spustio ping nekako i da bimogao da pucam(a da nebudem upucan)
Razlog visokom pingu u verziji 2.6 je nova verzija PunkBustera. Programeri PB-a rade na rešavanju ali već se pojavilo uputstvo za podešavanje servera koje potpuno eliminiše problem lošeg pinga i lag u AA 2.6.
Naime, zbog novog sistema skupljanja screenshot-ova (jedan po jedan od svakog igrača) server se zaguši dok čeka na SS nekog igrača sa sporom vezom (zvuči poznato) jer to može da potraje do 40 sekundi... U međuvremenu server već počinje da obrađuje novi SS i tu dolazi do problema i do pucanja servera...

Kompletno uputstvo za rešavanje problema sa pingom imate na AA Serbia...
gooza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 23:17   #16
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Za ljubitelje igre America's Army

Cisto da ubacim da sam pokrenuo igru na IntelCeleron 333Mhz, 192 MB SDRAM PC 133, nVidia GF4MX440 64MB, ADSL... Verzija 2.60 od aprila 2006.

Uspeo sam da predjem prva tri basic treninga bez problema, ali sam se iznervirao u onoj shooting house... Nikako preko 5000 bodova... ipak je ovo slaba masina za tu igru i nemoguce je dovoljno brzo pomeriti nisan i pobiti sve pljosnate antiamericke gadove od kartona...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 23:39   #17
gooza
Član
 
Član od: 22.2.2006.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Za ljubitelje igre America's Army

Citat:
Eniaroyah kaže:
Cisto da ubacim da sam pokrenuo igru na IntelCeleron 333Mhz, 192 MB SDRAM PC 133, nVidia GF4MX440 64MB, ADSL... Verzija 2.60 od aprila 2006.

Uspeo sam da predjem prva tri basic treninga bez problema, ali sam se iznervirao u onoj shooting house... Nikako preko 5000 bodova... ipak je ovo slaba masina za tu igru i nemoguce je dovoljno brzo pomeriti nisan i pobiti sve pljosnate antiamericke gadove od kartona...
Haha svaka čast za pokušaj!!!

Verovatno si isključio sva napredna podešavanja i i igrao u 640x480?
gooza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 14:49   #18
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Za ljubitelje igre America's Army

Citat:
gooza kaže:
Haha svaka čast za pokušaj!!!

Verovatno si isključio sva napredna podešavanja i i igrao u 640x480?
Sve iskljucio jesam, ali mi igra nije dopustala da spustim ispod 800x600 - ali igrao sam u prozoru
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2006, 21:43   #19
Milivoje
Novi član
 
Član od: 13.4.2006.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Za ljubitelje igre America's Army

Citat:
gooza kaže:
Ukoliko je neko isprobao igru America's Army o kojoj je u vise navrata pisano u SK mozete posetiti sajt posvecen ovoj igri na www.aaserbia.com. Sajt je tek u zacetku i ideja je da se na jednom mestu okupe svi igraci sa prostora nase drzave... Forum je u funkciji...
Skroz sam novi u ovoj prici.Kad odigram prvu trening misiju ne mogu da se konektujem da mi zapamti napredak i omoguci sledecu misiju. Prijavljuje mi Connecting error, try later again. Konektujem se preko modema. Braco, pomagajte!

na mail bosami@sezampro.yu :?
Milivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2006, 21:45   #20
Milivoje
Novi član
 
Član od: 13.4.2006.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Za ljubitelje igre America's Army

Skroz sam novi u ovoj prici.Kad odigram prvu trening misiju ne mogu da se konektujem da mi zapamti napredak i omoguci sledecu misiju. Prijavljuje mi Connecting error, try later again. Konektujem se preko modema. Braco, pomagajte!

na mail bosami@sezampro.yu :?
Milivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Java igre vs. Symbian igre PhaetoN Igre za mobilne telefone 66 26.5.2007 16:06
Stare i nove igre BEAST Stare igre 42 30.3.2006 20:39
Je l' ti zao sto se rastajemo? maxx10 Konzole 25 16.2.2006 20:41
G-thing program za LG(imam U8180) za java igre trazim gde ima? besplatno?trial? Ilic Marko Programi za mobilne telefone 1 9.2.2006 14:09
Igre za N-gage R@mbo Aparati i oprema 1 10.1.2006 5:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com