Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.2.2007, 18:13   #21
BeerBaron
Novi član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Veliki problem sa igrom " Tropico: Paradise Island " Potrebna pomoc

Ne znam bas da li postoji neko resenje za prebacivanje na engleski....
Ali mozda negde na internetu postoji patch za engleski, pa pokusaj da ga iskopas.....
Ako to ne pomaze imam ja neku verziju, pa mozemo da se dogovorimo.....
BeerBaron je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2008, 4:16   #22
dido
Član
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Podgorica - California
Poruke: 85
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku dido
Određen forumom Re: Tropico

Zasto ne Tropico 3. Kad bi je smo nastavili.
dido je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2008, 12:28   #23
leshayu
Novi član
 
Član od: 6.2.2008.
Lokacija: Grad gde vidim sta udisem
Poruke: 19
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tropico

Citat:
dido kaže: Pregled poruke
Zasto ne Tropico 3. Kad bi je smo nastavili.
POa bio je neki kao Tropico 2 Pirate Island i ja sam i to naravno igrao ali mi je varijanta sa El Presidente mnogo nekako boljaa za trojku nisam cuo
leshayu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2008, 0:27   #24
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: Tropico

Citat:
milke kaže: Pregled poruke
Fantastična igrica... Sećam se kako sam je terao dan i noć. Plantaže šećera i tobaka u kombinaciji sa fabrikama ruma i cigara i elektranama u siromašnom delu ostrva, a sa druge strane hoteli, plaže, bungalovi, banke, luksuzne kuće Jedino mi nikako nije uspevalo da nateram one turiste da ulaze u arheološko nalazište, iako sam stavio da ulaz bude samo 1$ Jedva da budu 2 posete godišnje (a 2 luksuzna hotela su u blizini).
A muzika je definitivno najbolji soundtrack iz neke igre... Puno ljudi je pitalo kako da dodje do te zike. Rešenje : Soundforge-om snimate dok ste u igri i onda snimljeni materijal lepo izdelite, sačuvate i slušate
peace
Postoji progamce "GAP" koje sluzi bas za cupanje zvukova iz igre.
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2008, 0:29   #25
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: Tropico

Tropico, takodje igrao -super i igra i muzika i atmosfera,....

Igrao sam i Tropico 2 Pirates Island, ali nesto malo i secam se da sam imao problema da posaljem brod u osvajanje... Jel se seca neko kako se salje brod?
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2008, 0:44   #26
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Tropico

Ne sećam se tačno, davno beše...ali mislim da u tutorijalu u igri imaš sve lepo objašnjeno...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2008, 0:56   #27
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Tropico

Eh kako dobra igra... Secam se da je najbolja fora bila kad biras neprijatelje na ulici i naredjujes ubistvo.

Ali sto vojska zna da te proda... E, dam im najbolje apartmane, kintu na max (i to se pozajmljujem!) i cim nestane struje (banditosi), oni "AAAA, ocemu glavu"!

A i nisu nesto sposobni za obracun... Razocarali su me... Morao sam da odem na drugo ostrvo.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ACHTUNG na korisnoj poruci:
M1los (25.2.2008)
Stara 25.2.2008, 13:22   #28
ćelavi
Novi član
 
Član od: 3.11.2007.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Tropico

Citat:
Bansek kaže: Pregled poruke
Tropico, takodje igrao -super i igra i muzika i atmosfera,....

Igrao sam i Tropico 2 Pirates Island, ali nesto malo i secam se da sam imao problema da posaljem brod u osvajanje... Jel se seca neko kako se salje brod?
Prvo ideš na onu mapu Kariba.Izabereš na koju teritoriju hoćeš da pošalješ brod(prevučeš brod na tu teritoriju). Tada se vratiš na glavni ekran,izabereš brod koji hoćeš da pošalješ.Klikneš samo na ono zvono. Tada moraš da sačekaš da se sva posada skupi na brodu i to je to.Brod kreće u misiju koju si mu zadao
ćelavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ćelavi na korisnoj poruci:
Bansek (26.2.2008)
Stara 5.3.2008, 20:22   #29
UniqueS
Član
 
Član od: 8.11.2006.
Poruke: 261
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 20 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Tropico

Čitajući vaše postove o ovoj igri stičem utisak da je ovo jedan od bisera kada su upravljačke simulacije u pitanju, s'toga sam dogovorio sa svojim prijateljem uTorrent-om da mi završi nešto.
UniqueS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2008, 2:53   #30
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: Tropico

Citat:
ćelavi kaže: Pregled poruke
Prvo ideš na onu mapu Kariba.Izabereš na koju teritoriju hoćeš da pošalješ brod(prevučeš brod na tu teritoriju). Tada se vratiš na glavni ekran,izabereš brod koji hoćeš da pošalješ.Klikneš samo na ono zvono. Tada moraš da sačekaš da se sva posada skupi na brodu i to je to.Brod kreće u misiju koju si mu zadao
A kako da ga vratim??? Elem, u kampanji, na pocetku, brod sa onom zenskom ode, osvoji nekoliko brodova i onda "kapetanicu" zarobe, ona se oslobodi i ubrzo posle toga biva potopljena. Da li mogu da vratim brod posle nekoliko uspesnih osvajanja?
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2008, 3:27   #31
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Tropico

Ne znam, meni ga obično nisu zarobljavali, nego se posle određenog vremena brod sam vrati u luku sa plenom ili bez njega(u zavisnosti od atraktivnosti lokacije na koju ga pošalješ)...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2008, 17:11   #32
ćelavi
Novi član
 
Član od: 3.11.2007.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Tropico

Citat:
Bansek kaže: Pregled poruke
A kako da ga vratim??? Elem, u kampanji, na pocetku, brod sa onom zenskom ode, osvoji nekoliko brodova i onda "kapetanicu" zarobe, ona se oslobodi i ubrzo posle toga biva potopljena. Da li mogu da vratim brod posle nekoliko uspesnih osvajanja?
Ne.Moraš da sačekaš da se sami vrate(da im nestane hrane ili da imaju manje mornara nego što je dovoljno.To ti je kada se kršiš sa nekim brodovima i oni ti ubiju deo posade. Tada se brod vraća po novu posadu.Sam neodlučuješ kada će se vratiti brod)
ćelavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2008, 2:18   #33
CorvetteC5
Član
 
Član od: 25.1.2008.
Poruke: 44
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tropico

tropico je super igrica sve pohvale mislim na paradise island a jel stizalo neto novo nek novija verzija?tropica
CorvetteC5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2008, 4:32   #34
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Thumbs up Re: Tropico

Nisam ni znao da postoji tema vezana za moju omiljenu igru ovde na forumu, slucajno nabasah. Ja sam ovu igru kupio pre nego sto sam dobio svoj prvi PC, kad su mi matorci rekli da ce mi dati kes za komp, a to je bilo bas davnoooooooo...
Aj cisto da uporedimo kakve ste rezultate pravili u 1.om delu ove igre. Ja sam isao par puta do 2100, komsija koji igru igra od kad i ja je stizao i preko 2200, pa me zanima jel ovo mnogo, malo, normalno...
I napisite nesto o strategijama koje koristite, na sta polazete najvise paznje, igrate li kao demokrata ili diktator, komunista ili kapitalista, uopste o nacinu igranja...
Komsija i ja smo naprimer zakleti kapitalisti i demokrate, prvo smo pokusavali mesecima "Kastro taktikama" ali smo brzo uvideli da od toga "nema `leba", pa smo poceli da kreiramo lika po principu: Harvardski univerzitet, izabran kao kapitalista, harizmatican, finansijski genije, a od mana uvek odaberemo "zenskaros" i "alkos" jer em su nam nekako najsimpaticnije, em se sa njima zamerimo jedino religionistima, a oni nam i nisu toliko vazni jeli, em ih ima manje, pa ne moramo ni mnogo crkava i katedrala da im pravimo. Cim igra krene stavljamo pauzu, obavezno 3 od 4 farme kukuruza prebacimo na duvan ili kafu, dodamo jos par farmi za kukuruz, i duvan ili kafu u zavisnosti od potrebe, jos jedan "construction office" obavezno, i ako ostane kesa napravimo odmah dom zdravlja. I to bi bila neka nasa ustaljena taktika za pocetak igranja, posle naravno sve zavisi od mnogo faktora, ali ovaj nacin pocinjanja omogucava prilicno velik priliv novca od sirove kafe i duvana u vreme kada vam je brza izgradnja zemlje najbitnija, pogotovu, ako kao mi igrate na tezem nivou "political stability", i obavezani na slobodne izbore (dakle bez mogucnosti da ih odbijete ili pokradete).
Uh, zaneo sam se...tek sad vidim... Al` znate kako je kad mislite da ste sami u necemu a onda vidite da ima i drugih.

Poslednja ispravka: dzangrizalo (17.8.2008 u 5:19)
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2008, 2:40   #35
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Tropico

Највеће смарање је око хране. Стално морам да гледам у облаке да ли пада довољно кише итд. Почео сам да бирам Фармер атрибут да бих имао 50% већу продуктивност фарми. Друга ствар је дистрибуција. Они носачи су жешћи смарачи
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 22:07   #36
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Tropico

Moj drug ima problema sa ovom igrom,naime kad zapocne igru izbaci ga nakon minut-dva,dok mu tutorial radi normalno.
Jeli se jos nekome desavao ovaj problem?
Inace sve pohvale igra je zakon,ja imam Mucho Macho edition(Tropico + Paradise island)i igram kao diktator,na pocetku sagradim Armoury,Army base, razvijem industriju cigara i pare samo dolaze.
Kasnije jos izdam dekrete 'Martial law i Modern army' i nema niko da se buni!
Od vrlina izaberem financial genius i diplomat,od mana womanizer i compulsive gambler,a rise to power 'Fascist party leader'(najbolje se uklapa).
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2009, 1:51   #37
Red-Devil
Novi član
 
Član od: 15.12.2007.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tropico

Ja ovo sad skinuo i nekontam nista..Isao sam par puta na tutorial al dzabe nisam najjaci sa engleskim Moze li mi neko malo pojasniti?
Red-Devil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2009, 12:13   #38
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Tropico

Jel radi ovo na xp?
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2009, 13:42   #39
Nikola Lavrnja
Član
 
Član od: 19.1.2007.
Poruke: 382
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 86 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Tropico

Radi na xp sto ne bi radio
Nikola Lavrnja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2009, 20:01   #40
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Tropico

Igrao oba dela su extra meni je drugi malcice bolji.
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com