Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.12.2006, 22:03   #241
Fisher
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 107
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Sad ce da padne drvlje i kamenje po meni. Nedavno sam se dokopao PS2, i citajuci vase postove, i postove sa drugih foruma, kao veliki ljubitelj sunjalica sa PC-a, pozurio sam da probam toliko hvaljeni MGS. Nabavio sam MGS - Snake Eater i cvrc. Ne znam ko ovo pokusava da stavi rame uz rame sa Splinterom? Nemojte me pogresno razumeti, prica je verovatno ok, ali grafika je takav krsh. Da li isto tako izgleda i MGS - Substance? Ako je tako, da ustedim sebi kintu i nesto zivaca.
Fisher je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2006, 22:17   #242
Fisher
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 107
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Ne mogu da otvorim fotku.
Fisher je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2006, 22:20   #243
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Probaj sad.



Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2006, 22:21   #244
Fisher
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 107
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Uspeo sam da otvorim. Pa, ako uporedim sa SC-CT, bah.... ko je igrao znace.
Fisher je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2006, 22:34   #245
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Ako je uporediš sa SC CT na PS2, onda ćeš videti da MGS3 lepše ili isto izgleda.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2006, 22:42   #246
Fisher
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 107
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Mislim da cu se drzati PC-a, a junior ce da se bakce sa PS2. Nisam stvarno imao nameru da blatim serijal ili da kudim igru (u sustini je i nisam dovoljno igrao da bih doneo konacan sud), ali sam video da se u trade-u pominje Splinter (uglavnom u negativnom kontekstu), pa cisto da se javim.
Fisher je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2006, 22:46   #247
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Čisto da znaš, uskratićeš sebe za jedno predivno iskustvo. Glavni adut MGS serijala je priča. SC je običan kliše, tipa USA protiv negativaca.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 10:04   #248
Fisher
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 107
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Ok. Ajd posto nisam upoznat sa MGS serijalom, pojasni mi neke stvari:
- za koga radi Snake?
- protiv koga se on bori?
Fisher je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 14:35   #249
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Ukratko: Snake je u početku bio član specijalne američke udarne grupe FoxHound, koja je učestvovala u mnogim kriznim situacijama. Posle prestanka delovanja te grupe, Snake se penzionisao i preselio u Aljasku. Njegov prijatelj, i nekada nadređeni, pukovnik Kembel ga je ponovo pozvao da im pomogne kada je njegova bivša jedinica zauzela ostrvo Shadow Mosses (MGS1). Posle ove misije, zajedno sa Otakonom je oformio grupu Philantrophy, sa ciljem da unište sve verzije Metal Gear-a po svetu. Malo je teže reći protiv koga se tačno bori, jer ovde nije sve crno-belo.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 15:17   #250
Fisher
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 107
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Aha, americka udarna grupa.... ucestvovao u kriznim situacijama... pa da, to se bas prilicno razlikuje od USA protiv negativaca, ma daj...
Pazi, ja verujem da je tebi i mnogim drugima MGS omiljena igra, ali isto tako je za mene Splinter vrh. Kada bih ocenjivao igre samo po prici (koja naravno da je vazna), a ne po ukupnom utisku, citao bih knjige.
No, ne zelim da ulazim sa tobom, niti sa bilo kime u diskusiju, jer su naravno sve ovo prilicno subjektivne stvari.
Pozdrav
Fisher je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 15:25   #251
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Veruj mi, u ovoj igri, Amerika uopšte nije nikakvo nevinašce. Ovo što sam ti napisao je ništa.
Naravno, da ne treba ocenjivati igru samo po priči, ali je barem po meni MGS serijal i po svemu ostalom u samom vrhu. Šta se tebi ne sviđa?

Edit
Na 4. strani sam počeo da prevodim celu priču MGS sage. I na narednim stranama imaš nekoliko delova. Ako te ne mrzi, možeš da je pročitaš.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 16:56   #252
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Nagrade i priznanja koje je MGS dobio:

MGS1

Official UK PlayStation magazine: "The greatest game ever made; unputdownable while it lasts and unforgettable when finished."
Electronic Gaming Monthly: Prva igra koja je dobila 4 perfektne ocene 10/10, dobila je nagradu Platinum Award
IGN: Najbolja Playstation igra, Najbolji kraj, Najbolji zlikovac
Takođe se pojavila u mnogim "Best of all time" listama


MGS2: Sons of Liberty

E3 2001 Game Critics Awards: Best Console Game, Best Action/Adventure Game
E3 2000 Game Critics Awards: Special Commendation for Graphics
Game Informer 2001 Game of the Year.
Official PlayStation2 Magazine: "State-of-the-art gaming with intelligence and soul. You must own this game"


MGS3: Snake Eater

"Best PS2 Game" Award at Games Convention in Germany Leipzig.
"GAME AWARDS FUTURE" award at the 7th CESA GAME AWARDS.
"GAME AWARDS FUTURE" award at the 8th CESA GAME AWARDS.
"Snake Eater" the theme song won the "BEST ORIGINAL VOCAL SONG - POP" from "GAME AUDIO NETWORK" GUILD"
David Hayter, voice of Snake, was nominated for the Academy of Interactive Arts and Sciences award for "Outstanding Achievement in Character Performance".

I još mnogo drugih perfektnih ocena na raznim sajtovima.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 18:08   #253
LiQuiD
Novi član
 
Član od: 16.7.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Ne vredi se prepirati sa nekim ko je igrao MGS samo 1 min. i trvdi da je grafika na MGS3 krsh (nije mi jasno kako neko moze neshto ovako da kaze uopshte). SC je neumesna kopija MGS-a, chak nemoze ni da prismrdi Ghost Babel-u . -PEACE-
LiQuiD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 18:14   #254
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Pa dobro, to je ipak njegovo mišljenje. MGS ionako nikada nije bila mainstream igra.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 18:54   #255
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Ocelote kako samo imas snage da se ovako boris sa vetrenjacama ,divim ti se stvarno , neke ljude ocito ne mozes ubediti u ocigledne stvari, recnikom mog dede ,jednostavno su bandoglavi ,a naravno svi su najpametniji o stvarima o kojima najmanje znaju , i meni se neke igre ne svidjaju,ali to je stvar mog ukusa i ja ne idem po tim topicima i cimam ljude na raspravu.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 19:02   #256
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Zanimljiva stvar je to da ako je neko prvo odigrao SC pa MGS, uglavnom su na strani SC i obrnuto. Inače, volim što je Fisher konkretno rekao da mu se ne sviđa to i to, a ne ono tipično "ne valja zato što je glupa i ja sam u pravu, a vi nemate pojma".
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 19:22   #257
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Da rekao je da je prica losa, ma mislim svako sa malo knjizevnog iskustva nema nikakvih argumenata da iznese nesto ovako ,jedno je reci da mu se ne svidja ili da je nije razumeo, i rekao je da je grafika krsh, a ovo ne mogu ni da komentarisem sta reci o onome kome je grafika glavni faktor odredjivanja kvaliteta igara , po mom licnom stavu grafika nosi neki 10%-20% kvaliteta igre,zavisi od zanra ,mada je kod ogromne vecine taj procenat od oko 80%.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 19:38   #258
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Kome se ne sviđa grafika, neka sačeka PS3 i MGS4 i gledaće ovako nešto




Inače, GamePro Magazine je izbacio novi intervju sa Kojimom. Na netu se može naći samo ovo:


The most notable parts from a Hideo Kojima Interview:
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 19:41   #259
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Gamepro:"In fact, Kojima nearly set Metal Gear Solid 4 against the backdrop of a full-blown World War 3, which he thought could serve as a suitable big "finale" for the series.

Gamepro: "But his signature back-to-the-wall stealth pose is gone, making room for a fluid, seamless system that will allow him to sneak quick peaks while behind cover."

Kojima: "[b](The signature Snake pose) rarely happens on the battlefield. Nobody is cool enough to hide like that. By eliminating this move, it's more like real life. Snake can hide behind something, then sneak a peak and shoot. There are more actions to it, and it's smoother that way.[b]"

PS3 controller losing the rumble feature:
Kojima: "I really miss the rumble feature, and I already said to Mr. Kutaragi that I want the rumble feature back."

Use of run and gun tactics:
Kojima warns that if you use run and gun tactics,"you have to be prepared".

Gunplay:
Kojima says he wants to keep gunplay based at least partially in the near-future world, and will only deviate for the sake of "interesting game design" (he says an example would be the remote controlled missile in MGS1 and 2).

Complaints on long cutscenes:
Kojima: "I am always influenced by all this feedback, and I personally think the cutscenes are long as well. But we didn't make cinemas shorter before because we might lesson the emotional factor or fail to give enough explanation. This time, yes, I am thinking about making them shorter."

Weapons and mods:
Kojima lets slip that weapons and mods may have a collection element: MGS4 may allow players to trade gun mods with others online or through some other player-to-player sharing. He also says "you'll be REALLY surprised by how many variations are possible.

Hiding:
Gamero asked, "But if Snake can hide in broad daylight by using the high-tech OctoCam suit, will his enemies be smart enough to look for subtle clues in the environment?"

Kojima laughs at this, explaining that his team is currently "adjusting". Kojima also says that if an enemy is scared, he won't spend too much time looking around for Snake, but if he's calm and cautious, he'll take time to sweep the area. He gives 2 examples of triggering panic in enemies: shooting at the ground near their feet, or wiping out the members of a squad, leaving the survivors to fend for themselves.

Working with PS3's Cell GPU:
Kojima: "Overall, I think it is difficult, of course. But if it's easy and simple, then how can you differentiate from other games? We're trying to create something different. If I say too much, Mr Kutaragi might get really upset. I think that the PS3 was difficult to work with...but so was the PS2."

MGS 4 - MPO:
Kojima also says there will be game connectivity between MPO and MGS4.

Hand to Hand Combat:
Kojima also said that hand-to-hand weapons play a big role in MGS4, but declines to elaborate because "that gives away a little bit of how you complete the game,actually."
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 9:58   #260
Fisher
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 107
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Citat:
nebojsa986 kaže:
Da rekao je da je prica losa, ma mislim svako sa malo knjizevnog iskustva nema nikakvih argumenata da iznese nesto ovako ,jedno je reci da mu se ne svidja ili da je nije razumeo, i rekao je da je grafika krsh, a ovo ne mogu ni da komentarisem sta reci o onome kome je grafika glavni faktor odredjivanja kvaliteta igara , po mom licnom stavu grafika nosi neki 10%-20% kvaliteta igre,zavisi od zanra ,mada je kod ogromne vecine taj procenat od oko 80%.
Bas mi je drago sto si citao moje postove. Nisam uopste rekao da je prica losa. Sta vise, produkcija i naracija su stvarno na nivou. Moja poenta je da se Snake po ulozi i pripadnosti uopste ne razlikuje od Sam-a. Snake pripada Fox-u, koji direktno dobija naredjenja od CIA i USA gavermenta. Potpuno identicno sa Splinterom. Znaci razlika koju funovi MGS serijala konstatno isticu ne postoji. To sto je nekome subjektivno Snake omiljeniji lik od Sam-a, to je vec nesto drugo i to mogu da razumem. Sto se tice grafike, verujem da je MGS vrh sto se tice PS2, ali neko ko je igrao Splintera na compu i doziveo takav eyecandy tesko moze da se prilagodi i privikne na grafiku koja kaska za aktuelnim trendovima nekoliko godina. E, a sad dolazimo do gameplaya-a, koji je za mene licno mnogo losiji u MGS-u, nego u Splinteru.
@Ocelot: verovatno si upravu da misljenje zavisi od toga koji si serijal prvo igrao.
I nemojte toliko da se zestite. Zar je svako ko ne deli vase misljenje bandoglav?
Fisher je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
stealth

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09
Jel zna neko za metal marines? Surovi Stare igre 4 4.4.2006 2:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com