Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.6.2007, 17:54   #1
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Mreza u Visti da cove po***di

Elem, ovo je moja situacija:
1. Imam sbb kablovski net i webstar atlanta modem
2. Imam dva kompa, jedan s vistom (Stoja) i drugi s cp sp2 i vistom (Stojan)
3 Webstar je ukacen u Stojana, a preko njega Stoja povezana na mrezu i ide na internet.
4 Kad je Stojan u XP, Stoja se ne buni, ali cim povedem Stojana u Vistu, Stoja nece vise da prica s njim. Ne komunicira s njim, ne vidi ga, i ne moze na internet ni po koju cenu
5. Dakle hoce vista sa xp, ali nece vista s vistom!!! (izgleda da su mi kompovi hetero)
6. No, sad, ja sam probao sve i svasta, sve dijagnostike, helpove, po internetu trazio, i svuda se kaze da bi Stoja trebalo da vidi Stojana ko od sale. Ali, ne vidi ga....
7 Pomagajte ko moze
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2007, 18:08   #2
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Mreza u Visti da cove po***di

Da ti nemaju oba isti IP?
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2007, 18:45   #3
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Mreza u Visti da cove po***di

To što te muči može da ima mnogo uzroka.
Ako si na XP-u uspeo da namestiš Internet Connection Sharing, pretpostavljam da se dovoljno razumeš u te stvari da bi probao isto i na Visti. U čemu je problem? Vidiš li ti uopšte taj drugi kompjuter u lokalnoj mreži (ne preko Interneta)? Možeš li da ga pinguješ sa Vista računara (CMD prozor, odnosno Vista ekvivalent, pa ping 192.168.0.1)? A pre svega toga, radi li ti uopšte mrežna kartica na Visti? Da li je na Visti odrađen Networ Setup Wizard (ili kako se već zove)?

Na kraju svega, Vista možda ima neke dodatne zaštitne mehanizme o kojima ja ne znam mnogo. Bilo bi dobro da se raspitaš ili pogledaš preko Googla.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2007, 19:01   #4
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Mreza u Visti da cove po***di

Kao što reče Voja, mora i Visti biti podešen ICS. Da li je to urađeno?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2007, 21:09   #5
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Mreza u Visti da cove po***di

Vista po defaultu je zatvorena sa svih strana.Čak neće ni ping da dozvoli.Sve moras da dozvoliš i shareovanje ,i ping da bi XP nju video na mreži.O firewall-u da i ne govorim.Obrati pažnju na tcp/ip over NETBIOS da li je enableovan!i obavezno netbios helper u servisima.
Što se tiče firewall-a nemoj da ga skroz oboris,nego samo ga onesposobi za mrežnu kartu preko koje Stoja pristupa.
firefly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2007, 0:34   #6
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Mreza u Visti da cove po***di

Oni se neko vreme nisu videli pa sam uspeo da namestim da se vide. Dakle, ja mogu da pristupim Stojanu, da kopiram, pokrecem, itd. Mrezna karta, dakle radi. U Stoji se to vidi kao Unidentified network, i ma koliko puta ga stavio kao private, na cemu inace lakse vidi kompjutere u mrezi, on mi se vraca na public. Sto se ip adresa tice, one su automatski zadate, mada sam pokusavao razne kombinacije i nista.
Cak sam pokusao i sa ruterom (Dlink), ali i to je bio jedan veliki promasaj. Sto se pinga tice nisam siguran kako se to radi.
Kako ja to vidim, ista podesavanja na kompu sa samo Vistom rade u XP a ne rade u drugoj Visti. Kontam stoga da je u njoj problem, da iz nekog razloga ona ogranicava pristup ovom drugom. Kako ona to radi, da li je problem u novom ipv6 protokolu koji se sad koristi za medjusobnu komunikaciju, na zalost ne znam. Listao sam i par knjiga kod nas prevedenih o Visti (Vista kao od sale i Vista za glupake) i nije pomoglo.
Eh da, ako neko moze da mi pomogne kako bi to moglo preko rutera da se odradi, ja sam pokusavao sve prema dlinkovim uputstvima, ali to je slavno propalo. Nisam mogao cak ni da odem da konfigurisem dlink ukucavajuci default ip (nije hteo ni da pristupi tome)
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li ove igre rade na Visti? MiroslavNW Operativni sistemi 5 11.4.2007 17:49
Lokalna mreza kroz ruter Bond_007 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 18.2.2007 17:01
stigla je 3G mreza... dm@ricn Programi za mobilne telefone 12 21.1.2007 22:20
Mreza preko SBB kablovskih kablova za TV Milos Bozic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 10 21.8.2006 12:34
Kablovska mreza - da li moze? Shlaymara Komunikacioni uređaji i umrežavanje 14 20.5.2006 0:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com