Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.10.2019, 7:47   #301
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Puknes par miliona na ekskluzivitet igre koja ima svoj obavezni launcher i onda gledas kako te svi preskacu i zaobilaze. Dobro, ne svi, ali ogromna vecina jer stvarno ne znam ko bi kupovao preko Epic-a kada je realno najgora moguca opcija. Ne znam stvarno sta pokusavaju....Imaju para, ali koliko ce ovako moci to je pitanje.

Bitno da se nece cekati dugo za Steam i da makar ima vise opcija. Jos 11-12 dana, verovatno uskoro i pre-load.

Deluje neverovatno
Kao sto rekoh Epic kupuje korisnike. Zato su I platili za par Kickstarter projekata, jer je I to kupovina korisnika. Fortnite zarada opada iz mjeseca u mjesec. Chapter 2 je jedva vratio Fortnite na nivo od prije 2 mjeseca, a ne na nivo od prosle godine kad je igra bila na vrhuncu. U junu ili julu profit od Fortnite je opao 50% u odnosu na proslu godinu I u stalnom je padu. U septembru profit je opao preko 40% u odnosu na avgust. Zato I jesu ovoliko agresivni sa Epic Store-om jer radnja mora da stane na noge prije nego sto Fortnite popularnost padne do kraja.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2019, 7:48   #302
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Sve je to super ali GTA 5 je kad pogledaš "kampanju" i bila neverovatno dosadna igra kao i svaki prethodni GTA. Sandbox i detalji su top ali srž igre je... Onako. Misije generičke, apsolutno nepotrebno linearne...
Pa, sad, ako želiš da ispričaš priču u nekoj igri onda misije moraju da budu linearne. I ne znam zašto misliš da su generičke?? Ubacivanje Majkla u mrtvačnicu da nađe nekog lika, jurcanje Lazlow-a po studiju i ulicama, kada Trevor i Majkl hoće da mu preurede facu zbog ćerke, mučenje onog arapina da bi izdao lika koji je na nekoj žurci na obali... samo ove tri misije su sve samo ne generičke, a takvih ima podosta.
A sudeći po videima koje sam gledao tek RDR2 nema dosadnih, jednoličnih misija.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
altb (24.10.2019)
Stara 24.10.2019, 8:42   #303
altb
Član
 
Član od: 22.5.2019.
Poruke: 136
Zahvalnice: 381
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Takođe ne delim mišljenje da su misije u GTA V generične. Da ne ulazimo u neku dublju diskusiju, realno je ko je malo igrao nekoliko vezanih misija, videće da i te kako imaju veze i da su povezane, a tek samo izvođenje misija i šta se radi konkretno u misijama, i te kako je zanimljivo!

Ali ovo je RDR2 tema, pa da ne širimo priču.

Poslednja ispravka: altb (24.10.2019 u 12:02)
altb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2019, 10:42   #304
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

I ja trenutno igram GTA V opet, i sve stoji kao sto sam i prosli put rekao. Dosadne misije koje te vuku za rukav da ih resavas na nacin na koji su zamislili, nema nikakvog odstupanja. Izazova nigde, sve je prelako. Meni se cak ni ne svidja sto moram da igram sa 3 lika, nadam se da ce to promeniti u sledecem delu.


Plus su veliki svet, vozila, oruzja, detaljnost svega, satira.


I dalje su mi Vice city i San Andreas koplje iznad cetvorke i petog dela.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2019, 12:05   #305
altb
Član
 
Član od: 22.5.2019.
Poruke: 136
Zahvalnice: 381
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

neke misije zbog priče i izvođenja i akcenta na određene stvari kako bi ih igrač adekvatno iskusio, moraju da budu linearne i malo hand-holdinga.
mada ja sam imao utisak da je više usmeravanje u pitanju nego hand holding.
jbg, nikada gta nije ni bio full rpg open world choice and consequence igra ili grešim?
altb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2019, 12:09   #306
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Meni IV + DLC-ovi najbolja igra svih vremena, tamo je sve savršeno osim akcenta. Odlična vožnja, fenomenalna priča, vrhunska muzika, genijalni likovi, nema glupih misija kao što su otimanje tenkova i vojnih aviona ili upadanje u FBI... Perfekcija od igre.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2019, 12:29   #307
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Gonzo kaže: Pregled poruke
Onda kroz tu prizmu gledanja ce ti i rdr2 biti shit
Verovatno - i već sam gledao par gameplay klipova i reviewsa i igra bukvalno ima isti problem... Ali dobro, u pitanju je vrlo specifičan tip igre gde su kampanja i glavne misije bukvalno side content, ne uživa se u tome nego celom paketu - a ja nažalost ne mogu da saspem više od nekoliko sati nedeljno u igranje a i kod mene lično wow efekat splasne posle sat vremena i ako za njim ne ostanu dobar pacing i gameplay - džaba sve ostalo.

A što se Rockstar game designa tiče - ljudi naprave ogroman, detaljan i prelep open world i onda zakucaju niz hiperlinearnih misija u taj svet sa vrlo malo odstupanja. Setting i zaplet misija su vrlo kvalitetni i zanimljivi, da, ali samo izvođenje je lame af iako čak i mehanički svoje igre dovode do savršenstva sa odličnim osećajem fizikalnosti likova i objekata, napucavanja, vožnje itd. Od savršenih sastojaka uspeju da naprave dosadnu mućkalicu.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
filpan (29.10.2020)
Stara 24.10.2019, 12:49   #308
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
I dalje su mi Vice city i San Andreas koplje iznad cetvorke i petog dela.
A koja je to tolika razlika izmedju misija u San Andreas/Vice City i cetvorke i petice?

Davno sam igrao, mada nesto nisam primetio prevelika odstupanja od te formule nakon trojke.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2019, 12:54   #309
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Mene iskreno vise zanima zbog cega mu je dostavljena pre-release kopija (njemu i jos jednom moderu). Nadam se da ima veze sa Mod podrskom....
Nisam 100% siguran u to, ali mi se čini da mnogi modovi ne rade sa Steam/SC verzijom GTA V, nego samo sa piratskom. A s obzirom koliko ljudi vole modove za GTA svako normalan u Rockstaru bi trebao da se upita "Hej, zašto ne bi imali besplatne modove, kad ljudi to vole, ali samo za kupljenu igru??" Uloženo - 0, dobitak - sam Bog zna koliki.
Naravno, ovo je šala, tamo nema pametnih ljudi izuzev Dena Hauzera i ljudi koji prave gejming čaroliju. "Kravate" iz Take Two nisu nikada odigrale nijednu igru i nemaju blage veze o tome, jer su im samo cifre u glavi. A često ne vide cifru od šume cifara.
Ali se ipak nadam da će modovi moći da se koriste "legalno".
Ja sam u GTA V probao onaj ICE ili kako se zove već mod koji MNOGO poboljšava grafiku, namestim sve kako treba, obučem likove u strava odela, opake frizure i brade, a kad krene animacija oni u DEFAULT izgledu i zbog toga sam batalio igranje sa bilo kakvim modom.

Citat:
Rkoma kaže: Pregled poruke
Iskreno da mu je dostavljena kopija igre mislim da bi razmislio 2 puta pre nego sto se uloguje na forum a ne da pise bilo sta o igri. Sigurno bi morao da potpise onaj NDA.
Pa i nije ništa značajno "leak-ovao" (po onome što sam pročitao zahvaljujući pentraksilu) osim da je igra baš dobro optimizovana za PC, da je voda odrađena lošije nego u GTA V i neke krajnje nebitne detalje. Nije izbacio nijedan video, nijednu sličicu iz igre, apsolutno ništa osim onoga što se može naslutiti, ali je on svaku "slutnju" nafilovao finim detaljima da se uveriš da zna o čemu piše. Sad, možda i laže, ali s obzirom na to kako piše vidi se da nije neki noob ili trol ili, narodski, ser.onja koji "pali" poštene geek-ove.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Rkoma (24.10.2019)
Stara 24.10.2019, 13:13   #310
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
A što se Rockstar game designa tiče - ljudi naprave ogroman, detaljan i prelep open world i onda zakucaju niz hiperlinearnih misija u taj svet sa vrlo malo odstupanja. Setting i zaplet misija su vrlo kvalitetni i zanimljivi, da, ali samo izvođenje je lame af iako čak i mehanički svoje igre dovode do savršenstva sa odličnim osećajem fizikalnosti likova i objekata, napucavanja, vožnje itd. Od savršenih sastojaka uspeju da naprave dosadnu mućkalicu.
Pazi, GTA, kao i RDR 2, nisu RPG ili neka "šunjalica" kao Splinter Cell ili Thief. Zadaci su, zbog priče, striktno linearni. Baš kao što će biti i u ovoj (RDR2) igri i ne znam šta ljudi očekuju od toga? Da imaš opciju ubijanja Džona Marstona koji se pojavljuje u prvom RDR koji se dešava 12 godina posle?? Šala, naravno.
Uzmi za primer misiju koju Lester daje Frenklinu da smakne onog tipa u zgradi koja se još uvek gradi. Ako uzmeš realno, kako možeš to da uradiš - ili stealth, da te niko ne primeti ili "Rambo style" tamaneći sve pred sobom. Postoji li neki treći način?? O, da, uđeš u čizme Sema Fišera, prođeš neprimećen pored 150 stražara, postaviš bombu na helikopter i onda "nestaneš u tami". Ali GTA nije takav tip igara.
Ali se užasno ne slažem da je igra "dosadna mućkalica". Meni ne postoji ništa dosadnije od FPS igara gde ti ništa osim brzih refleksa nije potrebno. Evo, sad treba da izađe DOOM Eternals i priča je da treba da spaseš nekoga od vanzemaljaca i da upokojiš svaki mrdajući piksel pred sobom. A misije u GTA su dosadne???
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2019, 13:17   #311
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Te hitmen misije u GTA V za Frenklina su jedna od boljih. Vecina zadataka je trash
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2019, 13:29   #312
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Rockstar bi mogao malo da da slobode u story misijama, oko toga nema rasprave. Ali je dovoljno pogledati rekcije ljudi na kraju RDR2 I na kraju tipa Assassin's Creed Origins ili neke druge igre koja daje prakticno neogranicenu slobodu igracima. Arthur Morgan nije jedan od najboljih likova u video igrama ikad jer igrac ima neogranicenu slobodu nego upravo zbog toga sto igra I prica imaju fokus.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2019, 13:32   #313
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Gonzo kaže: Pregled poruke
Ali se užasno ne slažem da je igra "dosadna mućkalica". Meni ne postoji ništa dosadnije od FPS igara gde ti ništa osim brzih refleksa nije potrebno. Evo, sad treba da izađe DOOM Eternals i priča je da treba da spaseš nekoga od vanzemaljaca i da upokojiš svaki mrdajući piksel pred sobom. A misije u GTA su dosadne???
Gameplay loop u Doomu je doveden skoro do perfekcije za jedan FPS ali ti ovde porediš dva totalno različita žanra igara.

GTA na raspolaganju ima open world i razne sisteme u igri koje ne koristi u toku svoje singleplayer kampanje kao ništa drugo do pozadinu za izvođenje linearnog gejmpleja umesto da ti sistemi pomažu ali i proširuju taj gejmplej i opcije koje igrač ima. Rockstar od GTA 3 naovamo napravi fantastičan sandbox koji onda ima poentu samo van konteksta kampanje. Haotičnije misije i drugačiji pristup dizajnu misija koji bi rezultovao kraćom ali dinamičnijom kampanjom bi bio pun pogodak. Rockstar igre nisu RPG ali potencijal da RPG sistemi ove igre dovedu na jedan potpuno novi nivo je tu samo što Rockstar ne želi da se uopšte bakće sa time obzirom na to da im trenutna formula već 20 godina donosi keš. I ja to kapiram.

Sve ove igre su fantastične ali nekome kao što sam ja kome je ipak core gameplay loop i sandbox u kome se odvija singleplayer najbitniji - formula koje ove igre imaju jednostavno ne odgovara pa je to, eto, moja kritika na njih.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2019, 14:45   #314
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ima onaj sjajan klip o tome, treba da se ponovi - https://www.youtube.com/watch?v=MvJPKOLDSos
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2019, 14:51   #315
Rkoma
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2010.
Poruke: 1.395
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 207 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Akumu kaže: Pregled poruke
Ima onaj sjajan klip o tome, treba da se ponovi - https://www.youtube.com/watch?v=MvJPKOLDSos
Bas sam razmisljo da li da kacim taj video. Iste sam poteskoce imao igrajuci igru. Linearno u 3 lepe. Ali dobro kao sto neko napisa gore to ima svojih prednosti.
Rkoma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2019, 16:21   #316
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Meni je licno malo i muka prevelike slobode. I dalje volim da odigram dobru OW igru ali kao sto su neki i rekli ovde, dolazi do razvodnjavanja citave stvari. Pogledajte AC...Pogledajte Metal Gear Solid V recimo....

Sve su to dobre igre, ali je ta sloboda prilikom misija meni licno toliko razvodnila citavu narativu i dizajn gde je svaka misija opet bila kao jaje jajetu, bez obzira na to koliko slobode imalo. Sam dizajn mora da ima u vidu svaki moguci pristup, i onda dolazi do istih sablona.
Onako potpuno neupadlljiva rupetina u zidu, pa predvidjiva ruta patrola, pa alarmi koje bi morao da eliminises itd. E sad, sloboda jeste tu da ti biras kako ces....ali sta znam.
Ja sam ponekad vise za to da se misija gradi oko naracije zadatka. Ako ides da pljackas nesto pod okriljem noci logicno je da tako pristupis misiji itd...Posto je situacija linearna devovi imaju mnogo vecu kontrolu sta ce se desiti i mnogo vise prilika za iznenadjenja, preokreta, drame, gradnju likova i sam dizajn lokacija gde nece brinuti previse za AI patrolu ili za ocigledne rupe po zidovima, krovovima itd. Bice dosta " realnije"

RDR2 ipak ide na fokusiranu pricu i mislim da ne treba ocekivati mnogo slobode jer igra jednostavno nije takva. Isto kao sto ne ocekujemo previse slobode od Doom-a, Resident Evil 2 i ostalih. OK, to nisu OW igre, ali svakako se igre fokusiraju na druge stvari.

Sta znam, ima sve to i svoje prednosti a i mane.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2019, 16:34   #317
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Koja open world akcion avantura sa velikom slobodom igraca ima dobru pricu?
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2019, 17:11   #318
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

R* pravi usmerene, vrlo snazne story driven avanture bez mnogo slobode. Linearne su sa razlogom. Verujte mi, ko ima negativan stav prema gta5, nema sta da trosi pare na rdr2, moj iskren savet
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2019, 17:38   #319
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Hejtovanje GTA serijala, to je bas zanimljivo. Sta li igrate kad vam je ovo smaranje.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2019, 17:55   #320
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Sigurno ovo je u mnogim delovima standardan R* sandbox...jedino ovde ima dosta vise mehanike i igra je sporija (ili je meni bar tako delovalo za tih 7-8 sati koliko sam je igrao na ps4) plus meni je smetalo to sto ono jases 15+ minuta da bi odradio misiju koja traje jako kratko, ima toga i u GTA igrama ali tamo za vreme voznje se svasta da desavati plus je tu radio i muzika. Uglavnom nisam puno zagreabao u RDR2 ali za tih 7-8 sati nije me nesto preterano privuklo. Ima dosta imerzije i kao sto rekoh mehanike u igri ali meni je bilo prilicno dosadno...


Zanimljivo da mi je Gun (ako se neko seca te igre) i dalje best western action ow game...a igra je izasla pre 15tak godina
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Red Dead Redemption 2 Exia otpaTci 0 18.10.2016 15:11
Red Dead Redemption 2 (rumor) jonathan Akcione igre 0 10.4.2015 18:57
Red Dead Redemption za PC srksi otpaTci 3 9.4.2012 3:51
Red Dead Redemption Brzi82 Akcione igre 6 13.6.2010 0:22
Red Dead Redemption movie DylaN Kompjuteri i film 0 7.6.2010 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com