Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.10.2013, 12:39   #361
Alex91
Član
 
Član od: 19.8.2006.
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Da li je neko igrao sa nekim skandinavskim plemenom? Igrao sam sa jednima od njih, čak uspio stvoriti Švedsku i sad pucam na Empire of Scandinavia , poharao pola evrope, od vizantije do španije xD E sad, interesuje me da li je moguće da promjenim zakone nasljeđivanja kod njih, jer ja nisam mogao nikako, tj. čak ne postoji ni opcija da ga promjenim kod ove frakcije..
I da, zna li neko kako se dobija "Viking" trait?
Alex91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2013, 17:03   #362
Machinaeguns
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Možeš promeniti zakon nasleđivanja. Digni Crown Authority.
Viking trait dobija tvoj lik, mora on da bude u grupi koja rejduje.
Machinaeguns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Machinaeguns na korisnoj poruci:
Alex91 (31.10.2013)
Stara 31.10.2013, 12:45   #363
Alex91
Član
 
Član od: 19.8.2006.
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
Machinaeguns kaže: Pregled poruke
Možeš promeniti zakon nasleđivanja. Digni Crown Authority.
Viking trait dobija tvoj lik, mora on da bude u grupi koja rejduje.
A jeste, digao sam ga na limited, samo je sada problem sto iz nekog razloga citava skandinavija glasa kada hocu da promjenim zakone xD

A ovo sa premjestanjem igre u EU4 su izvrsno napravili. Bukvalno znaci da cu u 17 vijeku moci biti pagan? Naravno ako izdrzim krstase i misionare.. A pitanje je da li se u EU4 mogu sprovoditi rejdovi, to bi bilo mocno, ne znam da li je iko pokusao.
Alex91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2013, 13:12   #364
Machinaeguns
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Ma reformiraj pagansku religiju i to ti je to. Misionari ti neće smetati više. Ali onda nećeš imati besplatne zatvorenike za žrtvovanje, hehe.
Machinaeguns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2013, 12:41   #365
Alex91
Član
 
Član od: 19.8.2006.
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
Machinaeguns kaže: Pregled poruke
Ma reformiraj pagansku religiju i to ti je to. Misionari ti neće smetati više. Ali onda nećeš imati besplatne zatvorenike za žrtvovanje, hehe.
Pa da, juče sam skontao da moram religiju reformirati kako bi promjenio zakone nasljedstva, uspio i to
Sad mi više niko ne može stati na put, samo me malo brine Njemačka, koja trenutno zauzima današnju francusku, njemačku, pola poljske, sjevernu Italiju i krenuli su na španiju xD
Alex91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2013, 15:10   #366
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Evo mali AAR. Mogo sam 10 ovakva da napravim, kako me j*be igra, visa sila sta li je.

Krenem "old gods", Duchy of Greater Poland. Pokrstim se rano cisto da vidim kako to ide. I posto sam jedini hriscanin okruzen paganima a i supply limt na paganskim teritorijama je mali, krenem ja polako. Saljem misionare itd. Posle dva dobra vladara krene sve nizbrdo.
Spoiler za screenshot:


Vojvoda Budziwuj sta li je umro od stresa. Kako se otarasiti ovoga ?
Probao fair, feast, lov ne moze ...
Ostavio je samo cerke. Ipak je ovo negativna pojava u srednjem veku.
Spoiler za screenshot:


Njegova cerka je prosla bolje nego sto sam ocekivao. Ali zena iz drugog braka prethodnog kralja ubije naslednika kad je imao 4 godine. Iako je spymaster i to dobar bio na scheme misiji. Kasnije odaberem ambition paragon of virtue. Ono da akumuliram piety poene. I posaljem je na hodocasce. Event pljusak nesto kao 10% sanse da se razboli. I desi se bas to "died of pneumonia"
Spoiler za screenshot:


Regent preuzima. Njena cerka odraste i niotkuda homosexual perk. Posle stressed igra namerno baca ove stvari na mene samo da ne bi proizveo naslednika. Posto je jedva rodila naslednika (zensko opet) muz uzima celibat. Ai blizu joj je 40 pa sam digo ruke. Reko ova sledeca ce da bude normalna i da nastavi dinastuju. Znam da uce osobine od mentora zato je dam nekom drugom da ne bi dobila homosexual.
Spoiler za screenshot:


Naravno odrasla je i postala lezbejka. Nadjem nekog Bugarina ima perkove fortune builder fertility +10, lustful +20. Nema ni godinu dana braka u 16 godine poslednji clan dinastije umire "died of poor health".

GAME OVER ...

Frustrirajuce ovo nije jedna igra da propadne ovako.
Pocinjem da mislim da je ovo neka zavera. Ako je petljano sa igrom (pirat) prosipaj sve lose sto moze da se desi po igracu ....
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku M1L0SH na korisnoj poruci:
director (2.12.2013), LoshMeeBre (30.11.2013), pentraksil (2.12.2013)
Stara 30.11.2013, 17:18   #367
Machinaeguns
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Kažu da Stressed dobijaš ako vodiš vojsku puno, i ako si prekoračio demesne limit. Neki kažu da dobijaš taj trait ako konstantno preživljavaš pokušaje ubistva.
Probaj sa Sons of Abraham da uzmeš onaj jevrejski kanat i da osvojiš Izrael. To je ludnica.
Machinaeguns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2013, 0:44   #368
ProdavacKupusa
Član
 
Član od: 30.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 78
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Evo i moj doprinos ovoj temi.Poceo sam kao vladar Duklje ozenio Hrvatsku princezu i posle par atentata nasledio Hrvatsku,postao vazal Vizantije i polako poceo da se sirim ka Madjarskoj i Bugarskoj.Kada sam ojacao proglasio sam nezavisnost a samnom i despot Poljske jer je nekim cudom Poljska postala vazal Vizantije.Posle 50 godina ozenio sam Norvesku kraljicu i nasledio i norvesku pa sam ubrzo poceo sa osvajanjem cele skandinavije.Zbog gradjanskog rata u HRE uspeo sam da zbacim vladara i proglasim sebe za cara.Posle jos 30-40 godina osvajanja ovako izgleda trenutna situacija...

I sadasnji car

ProdavacKupusa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2013, 1:48   #369
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

@M1L0SH

umro sam od smeha čitajući

ja sam imao slično iskustvo ali agonija je trajala samo 20-30 godina. deca poumirala od kuge, jedini preživeli imao negativne traitove na fertility, na kraju umro jadan sa nepunih 30 godina. Problem je samo što sam ja bio skoro pret krajem igre, probao save game par puta ali svaki put slično. Ukleta kampanja
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2013, 13:25   #370
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Vidim ima vas dosta koji igrate CKII, ja sam tek poceo (odavno, ali nisam naucio bas dobro haha), bilo bi lepo ako bi mogli da organizujemo neki MP game preko trunngle-a.
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2014, 9:39   #371
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

I kakva su očekivanja od ove nove ekspanzije? Meni lično se uopšte ne sviđa to što ubacuju Indiju.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2014, 14:51   #372
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Pa ni meni deluje mi nepotrebno.
Hoce li i Kinu, pa i ostatak sveta onda ....
Kao dve posebne igre. Stvarno je nerealno da je i jedna evropska drzava tog vremena mogla da ponavlja osvajanja Aleksandra velikog. A obratno je jos smesnije. Evropa nije imala nikakvog kontakta sa indijom. Dobro muslimaske zemlje na istoku verovatno jesu ali opet.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2014, 16:44   #373
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Prva paradox strategija mi je bila eu4. Znam da je ck prethodnik. Probao sam da skontam razlike medjutim izgleda mi mnogo komplikovanije i nepreglednije od eu4. Da napomenem da znam eu4 detalje veoma dobro ali ovaj ck je bas...

Preporucujete li da ponovo probam i imate li tips da pre udjem u fazon.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2014, 18:33   #374
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
orome kaže: Pregled poruke
Prva paradox strategija mi je bila eu4. Znam da je ck prethodnik. Probao sam da skontam razlike medjutim izgleda mi mnogo komplikovanije i nepreglednije od eu4. Da napomenem da znam eu4 detalje veoma dobro ali ovaj ck je bas...

Preporucujete li da ponovo probam i imate li tips da pre udjem u fazon.
eu4 je mnogo kompleksniji. Ja nikad nisam zavrsio ck2, ne sto nisam mogao nego mi je jednostavno dosadio u nekom trenutku...
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2014, 20:07   #375
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Ono sto me uzasava je to sto se mora mnogo vremena provesti oko djece kralja. Ko ce se za koga ozeniti onda oni dvorani koji su savetnici svako ima svoje neke ciljeve i interese.. a i mapa je nepregledna jer su baneri svuda po njoj pa se ne vidi dobro.. i sam odnos vazala i kraljeva je malo neuredan. I ono me ubija sto mi je vojska predugo u pokretu pa pada moral ili sta vec..
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2014, 12:36   #376
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

"Ono sto me uzasava je to sto se mora mnogo vremena provesti oko djece kralja. Ko ce se za koga ozeniti onda oni dvorani koji su savetnici svako ima svoje neke ciljeve i interese"

Pa to je poenta cele igre.

Jedno Pitanje:
Dinastija Piast opet ali sad ide mnogo bolje.
Mom rodjaku se desila "nesreca" pa sam nasledio kraljestvo Pomeraniju. A onda maknuo sve nepodobne vazale. I jednim kratkim ratom izbrisio glavnog konkurenta vojvodstvo Silesiju. Postao kralj Poljske i vazalizovao sve male plemenske vodje.
Kralj Pomeranije i Poljske. Lepo zvuci. Da se potrudim pa da neki Piast u buducnosti postane car Venda.

Ovako Moravci su pali pod Germansku vlast. Pa posto sam okruzen katolicima, reko da reformisem nasu staru veru. Kako se to radi ?
Zanimljiva stvar svi balticki pagani su pod jednim kraljem. A preko je Rusko kraljestvo doduse jos uvek pod nordijskim uticajem pa se zove Gardariki. Ali mapa istocne Evrope se lepo izdelila na tri kraljestva. Pa istocna Franacka a s' juga Bugarska.

Nego Cetri holy sites drze Sloveni dva Rusi dva moji Poljaci. E sad peti je u Bugarskoj koji su pravoslavci. Madjari nikad nisu mrdnuli.
Holy site je Husi ali gledam create title Slavic church kaze kontrol Tirgoviste ?!
Sve jedno valja osvojiti Bugarsku.
Naravno CB kako ?
Citam o invasion cb ali kaze pitas papu ? Necu da prelazim u katolike zar ne mogu Sloveni da naprave invaziju ?
Claim ne mogu da napravim verovatno niko nece da se zeni sa paganima.

P.S. Pade mi na pamet da ima ono subjugate kingdom. Ali sam to vec iskoristio na subjugate Poland. Izgleda ima cooldown. I neznam moze li ako oni nisu pagani i moze li kad nemam teritorija u tom kraljestvu. Neznam da li uopste moza ambicija become king of Bulgaria. U stvari verovatno prvo king of Hungary ali ta titula jos ne postoji.

Da ti mozak ekspolodira.

http://www.ckiiwiki.com/Casus_Belli
Naso sam ovo ali reko bi mrka kapa
Mogu samo da cepkam counties i duchies.
Zato druga prica za Mongole ili Skandinavce.

http://www.ckiiwiki.com/Religious
A evo i ovo.
I posto sam sam odgovorio na svoje pitanje, mozda je nego igrao i reformisao Slovensku veru pa ima neki savet.

Poslednja ispravka: M1L0SH (23.5.2014 u 13:01)
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2014, 10:11   #377
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Imam 1 pitanje:

Da li je neko od vas probao da "doceka" Mongole cim se pojave i eliminise ih u startu? Pre nego sto osvoje i prvu teritoriju nakon pojavljivanja na mapi? Da li se opet respawnuju beskonacno?

sad duza verzija:

Ja sam jos uvek nov u ovoj igri pa malko i varam za pun celi prvi prelazak od starih bogova na dalje....nista strasno sem kad je glava porodice gej ili se zakleo na celibat ili dobija samo zensku decu....da odrzim musku liniju
Znam da svi kazu treba ih pustiti da se prosire pa kad se rasplinu onda ih seckati deo po deo ali ja naivan mislio da sam dovoljno jak.

I tako nocas pomislim sav hajpovan uspelo mi nesto neverovatno-carstvo mi u rusevinama, preti pobuna, bushno sa svih strana, ostao skoro bez kinte i kao mentalno se derem dis iz sparta a onda hladan tus - opet ubrzo objava da dolazi drugi talas

Valjda zlatna horda ovo je prvo bio Dzingis Kan...tacnije njegov sin? posto cim sam dobio prvu objavu za dolazak Mongola na Dzingis Kana sam izvrsio atentat, mislio to ce ih mozda spreci da dodju (mada koliko ja znam iz istorije zlatna horda je dosla malo kasnije ). Čitam jutros na netu da ima u igri 3 talasa invazijie u odredjenim periodima 13 v. ?

Imao sam 17k zlata i skoro sve potrosio na placenike, premestio glavni grad blizu teritorija pod Tibetom gde se "isrkcavaju" 1216. ili nesto kasnije( tako je kod mene) da bi se tu placenici stvorili.Ta teritorija je deo mog carstva.Imao sam oko 22K stajace vojske i 37K od vazala i sve ih dovukao u 3 grupe od 25-30 K.Od placenika sam izvukao jos nekih 60 K.Mongoli dolaze sa 3 vojske-2 od 45k i jednom od 18 ili 30.I naravno fora je pored toga sto imaju konjicu sa strelama je sto oni mogu po stepama da imaju tih 45K ucelo bez da gube na attrition....mislim da je to glavni problem jer ja ne mogu vise od grupe od po 30K.Mogu da skupim nesto i vise od njih ukupno a nadoknadim razliku u kvalitetu parama ponovnim unajmljivanjem kada mi pobiju placenike ali attrition je zlo jer ne mogu inicijalno da budem bar 1:1 po teritoriji kada se pojave.I pored toga nekako sam uspeo ne znam ni sam kako verovatno jer sam imao dosta love a i tu sam na kraju sa 17k spao na 500 i bilo je povuci potegni da odem u minus.

Igram od 867. Holmgarðr ( Rurik, Kiev Rus) trenutno Rusko Carstvo. Aktuelni vladar dok se sve ovo desava je klinac ima mozda 5-6 godina.

Inace ne znam da li se ovaj skiptovan event desava svima u slicnoj situaciji (da si fakticki osvojio celu centralnu aziju kad Mongoli dolaze) ali dok je prethodni car bio ziv pojavila se neka ruska verzija Jovanke Orleanke, zena koja tvrdi da je poslata od boga ""da spasi zemlju"...kao velika ratnica ( koliko znam zene ne mogu da biram da vode vojsku wtf.? ). Malo malo pa sam dobijao opciju da je spalim na lomaci ali umesto toga moj mator (+60) Car je sutnuo svoju babu caricu i ozenio rusku Orleanku a onda sam preko varanja (jer se zaklela na celibat) napravio dete.I taj klinac je car kada Mongoli dolaze, a ona mu staratelj i regent.

U mom prelazu to ovako izgleda.





Do dolaska Mongola jedini iole problemi su bili Karpatia i Vizantija ali sam sa obe carevine ratovao i nisam imao problema zato me samouverenost ovde docekala.

Btw ja sam naravno Ortodox kao i Vizantija, Karpatija (Madjari koji su veoma brzo progutali Bugare) su Katolici, Engleska i Italija su totalno Pravoslavne a posto Engleska kontrolise pola Nemacke i Nemci takodje.
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2014, 18:10   #378
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2



Plan mi je uspeo ali uvek ima neko ali ...

1. Slavic faith may be reformed
2. Moral Authority 67 kaze treba 50, znaci ima dovoljno.
3. Piety 1208, Gold 747, prestige 3438. Za reformu navodno treba samo 750
4. Nema ga prokleto dugme "reform"
Kao ovde i na jos nekoliko screenshota.

Sta je sad problem ?
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2014, 14:12   #379
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Problem je rajas of India (zadnja excpanzija) je napravila neke probleme sa prethodnom Old gods. Ali pecovanjem sam sve sredio. I evo ga ...





Slovenska vera stoji protiv hriscanstva. Bohemija, Pomeranija, Poljska, Rutenija, Litvanija pod zastitom dinastije Pjast. Rurikidi vladaju ostatkom Rusa ali su reformisani Sloveni. Romuva i Norse religije su skoro nestale a Nemci ne mogu na istok. Plus Princ Moldavije (Rurikid) je Sloven, pa su sva pet sveta mesta zasticena. Mislim da mogu bez pretervanja da zberem 30000 ljudi plus placenike. E da je stvarnost isla ovako. Naravno Srbi su izgubljeni negde dole i pod Vizantijskim uticajem.

Losa strana kad ovaj kralj umre kraljevstvo se deli medju sinovima pa je pitanje hocu li da napravim Wendish empire.
Cuo sam da save moze da se prebaci u EU IV, e to ce da bude zanimljivo.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2014, 15:13   #380
Machinaeguns
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Cuo sam da save moze da se prebaci u EU IV, e to ce da bude zanimljivo.
Dobro si čuo. Ako si lepo igrao u CK2 i napravio veliku imperiju, biće ti laganica u EU4. Samo, treba ti poseban DLC. Koji se kupuje. Valjda.
Machinaeguns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
crusader, kings

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stronghold Crusader Extreme zokocx Strateške igre 7 17.2.2012 14:50
Crusader kings Crusader88 Strateške igre 10 7.11.2011 15:18
King's Bounty: Crossworlds Juraj Strateške igre 69 17.10.2010 14:39
King's Bounty: Armored Princess draske73 Strateške igre 312 13.2.2010 16:05
Crusader no remorse DARKNESS IN DARKNES Stare igre 2 8.2.2008 16:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com