Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.7.2007, 19:42   #101
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: 7/2007 „Sizzlin' čuburah”

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
Jeste,bas je u uzrastu od 18 godina(to je oko III srednje)isao u vojsku
Razmisli malo
Ja sam imao 18 godina kad sam zavrshio srednju jer sam rodjen u decembru. Znaci, opet je moguce.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2007, 19:47   #102
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 7/2007 „Sizzlin' čuburah”

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
(to je oko III srednje)
mozda ako si ponavljac ne krecu svi sa tacno 7 godina u skolu.licno znam dosta ljudi koji su sa 18 i kusur godina isli u (tadasnju) armiju
Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
Potrudi se da nadjes post u kome se pominju automobili a koji sam citirao. Nadam se da ces uspeti, za tvoje dobro. Srecno!
Citat:
ivke76 kaže: Pregled poruke
pa se necu vise nadkucavati ovde s'tobom
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2007, 19:51   #103
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: 7/2007 „Sizzlin' čuburah”

Citat:
ivke76 kaže: Pregled poruke
mozda ako si ponavljac ne krecu svi sa tacno 7 godina u skolu.licno znam dosta ljudi koji su sa 18 i kusur godina isli u (tadasnju) armiju
Ja sam 18 godina napunio u trecem srednje,a nisam ponavljac
Inace,ako je sa toliko godina isao u vojsku,bas se usrecio
Ovo je bilo ironicno
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2007, 21:07   #104
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 7/2007 „Sizzlin' čuburah”

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
Inace,ako je sa toliko godina isao u vojsku,bas se usrecio
Ovo je bilo ironicno
za ovo si (pogotovo tada 91') apsolutno u pravu (na zalost)
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2007, 22:25   #105
rogehpelb
Član
 
Član od: 21.11.2005.
Poruke: 165
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 21 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: 7/2007 "Sizzlin' čuburah"

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Onda si ti pogrešio časopis. Svet kompjutera nije samo IT časopis nego časopis koji se bavi kompjuterima... u svim mogućim vidovima. SK ne objavljuje sam inženjerske tekstove u kojima su podaci najbitnija stavka.
Hmm da ne planira Kuzma da se preseli u Nova Casa (ili kako se vec zove onaj casopis za kuce)? Mislim pise o selidbi iz NS-a i zivota na Beogradu... A ni da kaze kakav net imaju mislim Mogao je malo da radi komparaciju kablovskog neta i sl. tamo.

Pitam se da li Kuzma dorastao vozacima iz BG-a ...
rogehpelb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2007, 22:30   #106
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: 7/2007 „Sizzlin' čuburah”

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
To su novinarske specijalnosti u opštem novinarstvu. Kada se radi o tematskim časopisima koji imaju malo jezgro stalno zaposlenih novinara i uglavnom se oslanjaju na spoljne saradnike postoje contributor - saradnik koji je stručan za neku oblast i o njoj pišu i contributing editor - urednik koji nije stalno zaposlen, a uređuje deo časopisa posvećen jednoj temi ili disciplini (kod nas bi to bili, recimo, Vladimir Pisodorov ili Milan Đukić).
A ko su clanovi redakcije? Stalno zaposleni novinari ? Kako je onda, npr. Vladimir Pisodorov clan redakcije i contributing editor (urednik koji nije stalno zaposlen), a Milan Djukic nije clan redakcije?
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2007, 12:24   #107
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: 7/2007 „Sizzlin' čuburah”

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
A ko su clanovi redakcije? Stalno zaposleni novinari ? Kako je onda, npr. Vladimir Pisodorov clan redakcije i contributing editor (urednik koji nije stalno zaposlen), a Milan Djukic nije clan redakcije?
Pa sad, razni časopisi imaju različite kriterijume za to.
Kod nas je to ovako:
pošto je drugi naziv za redakciju uredništvo, čine je urednici, dakle, ljudi koji pripremaju rubriku za koju tekstove pišu, uz urednika, i drugi ljudi E sad, tu su se umešali i formalni razlozi. Zvanično zvanje urednika imaju ljudi čije je to radno mesto (i zvanje novinar-urednik) i koji su, naravno, zaposleni u "Politici". Ostali ljudi takođe uređuju određene rubrike ili delove rubrika, ali su spoljni saradnici (contributing editors ) pa su svrstani u kategoriju "redakcija".

Što se tiče Milana Đukića, on priprema softverski deo rubrike PhoneZone, ali je ne uređuje (tj. ne uzima tekstove drugih autora) nego sam piše sve tekstove, tako da je on samo "contributor"
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
caine (9.7.2007)
Stara 9.7.2007, 13:26   #108
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: 7/2007 "Sizzlin' čuburah"

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
e, to! Bar je meni tako logicno: strucni saradnik napise tekst koji i ne mora da bude za novine (ali nije ni bitno, ima tu, da kazem naucnu vrednost) a kolega novinar ce to posle da uoblici, da "na nesto lici"...
Uobličava samo ako jej tekst o bitnoj stvari, a siroma saradnik nije baš vičan pisanju. Inače težimo tome da biramo pismene a stručne, ili da one manje pismene izvežbamo
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2007, 0:37   #109
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: 7/2007 "Sizzlin' čuburah"

Proslo je neko vreme, pa bih ponovo ovako javno zamolio Kuzmanovica i SK da okace u PDF izdanje Kuzminih tekstova na pocetku svake teme u ovoj sekciji, tako bi i oni koji ne mogu ili ne zele da kupuju ceo SK ili jednostavno do njih to ne dolazi, mogli da budu ukljuceni u raspravu.

Hvala.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2007, 1:28   #110
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: 7/2007 "Sizzlin' čuburah"

Citat:
Kaiser Soze kaže: Pregled poruke
Proslo je neko vreme, pa bih ponovo ovako javno zamolio Kuzmanovica i SK da okace u PDF izdanje Kuzminih tekstova na pocetku svake teme u ovoj sekciji, tako bi i oni koji ne mogu ili ne zele da kupuju ceo SK ili jednostavno do njih to ne dolazi, mogli da budu ukljuceni u raspravu.

Hvala.
Naziv: nono.gif, pregleda: 153, veličina: 1,6 KB

ili ako nije bas jasno:

Naziv: T.gif, pregleda: 157, veličina: 1,7 KB
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Kaiser Soze (10.7.2007)
Stara 10.7.2007, 1:42   #111
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: 7/2007 "Sizzlin' čuburah"

Can't blame the guy for trying.

Dont hate the player, hate the game!

Poslednja ispravka: Kaiser Soze (10.7.2007 u 10:47)
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2007, 8:39   #112
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: 7/2007 „Sizzlin' čuburah”

Procitao sam sinoc post Paterfamilijasa koji ste izbrisali i stvarno mislim da taj postupak nije bio u redu. Jeste da njegovi komentari nekad izgledaju preterano ali onaj sinoc to nije bio jedino sto je doveo u pitanje je to da li je Kuzmanovic stvarno zavrsio fax. Sto se mene tice uredu je ako jeste, uredu je ako nije, ali nije uredu da se stvara slika da je zavrsio ako to nije.
Nije mi namera da kritikujem modertore jer su do sada dobro radili svoj posao, ali mislim da ne bi trebali necije poruke brisati po defaultu ako sama poruka nema nista uvredljivo.
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2007, 9:52   #113
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: 7/2007 „Sizzlin' čuburah”

Citat:
GaleOm kaže: Pregled poruke
Procitao sam sinoc post Paterfamilijasa koji ste izbrisali i stvarno mislim da taj postupak nije bio u redu. Jeste da njegovi komentari nekad izgledaju preterano ali onaj sinoc to nije bio jedino sto je doveo u pitanje je to da li je Kuzmanovic stvarno zavrsio fax. Sto se mene tice uredu je ako jeste, uredu je ako nije, ali nije uredu da se stvara slika da je zavrsio ako to nije.
Nije mi namera da kritikujem modertore jer su do sada dobro radili svoj posao, ali mislim da ne bi trebali necije poruke brisati po defaultu ako sama poruka nema nista uvredljivo.
On daje sebi za pravo da proziva ljude koje uopšte ne poznaje. Ovde nisamo da bi raspravljali o kuzminom životu i šta je on radio već o tekstu iz naslova ove teme. Kuzma je rekao "šta mi je trebalo da idem u vojsku i ostanem da studiram" on je mogao studirati posle vojske. Znam dosta ljudi koji je tako radilo. Devedesete godine su bile malo drugačije, i tad se nije znalo ko pije a ko plaća, ko ide u vojsku i kad..
Kaiser Soze- Oni zaradjuju svoju platu prodavanjem novina, a uostalom sumnjam da imamo mnogo registrovanih članova koji ne kupuju SK..
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2007, 11:25   #114
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: 7/2007 „Sizzlin' čuburah”

Slazem sa sa time da bi ova tema trebala da se bavi komentarima teksta koji je izasao u SK, ali ako pogledas prethodne postove videces gomilu njih koji raspravljaju o tome kada je Kuzmanovic isao u vojsku i o njegovoj strucnoj spremi. To jeste van ove teme ali ako su moderatori resili da to tolerisu onda to treba da vazi za sve clanove foruma. Ono sto hocu da kazem da nije uvek crn i da ne treba svaku Patefamilijusovu poruku gledati kao nesto lose. On sam nije pokrenuo temu zbog koje je sankcionisan vec se samo nadovezao na vec napisano. Mozda se nekome ta poruka ucinila malicioznom ali meni nije pa zbog toga ovo i pisem. Doduse pisem i zbog toga sto mi se ucinilo da ovakvom selekcijom pokusava da se nametne odredjena ideja koja ne bi trebala da bude nametana ako je istinita. U krajnjem slucaju nije bitno da li je istinita ili ne ako se ubuduce sve poruke sa licnim podatcima budu brisale.
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2007, 11:25   #115
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: 7/2007 „Sizzlin' čuburah”

Ja sam "malo duze" na ovom forumu, i s time2time dodjem da vidim kako ovde stvari stoje i pomalo mi je i krivo sto drugi urednici, a i moderatori ( za koje i dalje tvrdim ono sto sam tvrdio pre, sem za Urketa jer je dobar coek. ) moraju da bukvalno brane Kuzmanovica, zasto covek ne dodje ovde i kaze: "Alo, BANDO! Ne moze to tako!", ili "On mene pita sta sam cito! On MENE pita sta sam cito! Ja bio clan biblioteke godinu dana j***te! On mene pita...".
(c) Zoran Radmilovic
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2007, 12:01   #116
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: 7/2007 „Sizzlin' čuburah”

Citat:
GaleOm kaže: Pregled poruke
Slazem sa sa time da bi ova tema trebala da se bavi komentarima teksta koji je izasao u SK, ali ako pogledas prethodne postove videces gomilu njih koji raspravljaju o tome kada je Kuzmanovic isao u vojsku i o njegovoj strucnoj spremi. To jeste van ove teme ali ako su moderatori resili da to tolerisu onda to treba da vazi za sve clanove foruma. Ono sto hocu da kazem da nije uvek crn i da ne treba svaku Patefamilijusovu poruku gledati kao nesto lose. On sam nije pokrenuo temu zbog koje je sankcionisan vec se samo nadovezao na vec napisano. Mozda se nekome ta poruka ucinila malicioznom ali meni nije pa zbog toga ovo i pisem. Doduse pisem i zbog toga sto mi se ucinilo da ovakvom selekcijom pokusava da se nametne odredjena ideja koja ne bi trebala da bude nametana ako je istinita. U krajnjem slucaju nije bitno da li je istinita ili ne ako se ubuduce sve poruke sa licnim podatcima budu brisale.
Pa naravno da svako ima drugačije mišljenje. Ako se meni svidjaju kuznimi tekstovi, ne moraju i drugima. Nisam ja bukvlano za svaku njegovu napisanu reč, u prošlom tekstu sam rekao da je lupio glupost za Guild Wars. Ali mislim da svaki imalo razuman čovek neće napadati kuzmu i zalaziti u njegov privatni život zato što mu se ne dopadaju njegovi tekstovi. Ovakve napade treba usmeriti prema ovima što su digli akcize na plin a ne na čoveka koji NIŠTA nikome loše nije uradio. Čovek piše tekstove da bi čitaoci ubili malo vremena i zabavili se. Al teško je svima ugoditi, a pogotovu u Srbiji..
Moramo da budemo ljudi, nikad nisam za napadanje osoba koje ne mogu da se brane i mešanje u njihov privatan život.
Citat:
Kaiser Soze kaže: Pregled poruke
Ja sam "malo duze" na ovom forumu, i s time2time dodjem da vidim kako ovde stvari stoje i pomalo mi je i krivo sto drugi urednici, a i moderatori ( za koje i dalje tvrdim ono sto sam tvrdio pre, sem za Urketa jer je dobar coek. ) moraju da bukvalno brane Kuzmanovica, zasto covek ne dodje ovde i kaze: "Alo, BANDO! Ne moze to tako!", ili "On mene pita sta sam cito! On MENE pita sta sam cito! Ja bio clan biblioteke godinu dana j***te! On mene pita...".
(c) Zoran Radmilovic
Mi NE moramo da branimo MK, niti su moderatori birani po tome dal vole kuzmu ili ne. Moje mišljenje o kuzmi se nikad nije promenilo i nikada ne bih pristao na ucene tipa "moraš voleti kuzmu da bi bio mod, da bi ovde postovao" itd.. Kada bi ja imao toliku količinu odbojnosti prema MK kao neki odavde, uopšte ne bih čitao njegove tekstove i ne bi učestvovao u ovoj raspravi jer ne bih voleo da gubim vreme na glupostima.
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2007, 12:27   #117
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: 7/2007 „Sizzlin' čuburah”

Pa, sve je to stvar izbora. Kome se po defaultu ne sviđaju Kuzmini textovi, taj ne mora ni da ih čita. U svakom slučaju je ta opcija mnogo bolja nego da se svaka tema o njegovim textovima pretvara u debatu globalnih razmera, bez dužnog poštavanja različitih mišljenja. Meni, iskreno, cela ova soba "Ja, igrač!" pomalo liči na mesto za izražavanje sveopšteg nezadovoljstva raznim aspektima društva. Dušu dalo za studente sociologije.
Ovo sve kažem bez namere da uvredim ikoga, odmah da se ogradim da me ne bi neki zlonamerni krivo shvatili.
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2007, 13:21   #118
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: 7/2007 „Sizzlin' čuburah”

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
....Ovde nisamo da bi raspravljali o kuzminom životu i šta je on radio već o tekstu iz naslova ove teme.....
Covek bi pomislio da si mod u ovom forumu...

Citat:
GaleOm kaže: Pregled poruke
...Ono sto hocu da kazem da nije uvek crn i da ne treba svaku Patefamilijusovu poruku gledati kao nesto lose. On sam nije pokrenuo temu zbog koje je sankcionisan vec se samo nadovezao na vec napisano. Mozda se nekome ta poruka ucinila malicioznom ali meni nije pa zbog toga ovo i pisem. Doduse pisem i zbog toga sto mi se ucinilo da ovakvom selekcijom pokusava da se nametne odredjena ideja koja ne bi trebala da bude nametana ako je istinita. U krajnjem slucaju nije bitno da li je istinita ili ne ako se ubuduce sve poruke sa licnim podatcima budu brisale.
Lepo receno.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2007, 14:06   #119
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: 7/2007 „Sizzlin' čuburah”

Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
Covek bi pomislio da si mod u ovom forumu...
Bilo bi jako korisno da se svako od članova ponaša kao moderator, u smislu da ne spamuje temu, ne vredja druge i postuje isključivo ono što ima veze za temu. I svako ima pravo da se u jednom trenutku zapita "alo, pa kuda vodi ova rasprava?". Ja sam rekao da uopšte nije dostojanstveno napadati čoveka i voditi brigu o njegovom životu kao da je on crna ovca ove države. Nemam ništa protiv opravdane kritike, al odredjeni postovi koji se ovde vidjaju nemaju šta da traže ne na ovom forumu, već u životu. Dobro kaže Ulmawen
Citat:
Meni, iskreno, cela ova soba "Ja, igrač!" pomalo liči na mesto za izražavanje sveopšteg nezadovoljstva raznim aspektima društva
I ja ovde ne stajem na stranu MK, već na stranu svakog pojedinca koji je izložen ovakvoj raspravi, gde se raspravlja o njegovom ličnom životu i duševnom stanju. Stvarno se zapitam kuda plovi ovaj "brod" Srbija, kada se ovoliko prašine diže oko jedne obične kolumne gde niko i nije prozvan..
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2007, 17:06   #120
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: 7/2007 „Sizzlin' čuburah”

Zaista me mrzi da krenem da citiram redom "odbrane" raznih ljudi koji ( sto moderatora sto urednika ) su branili Quzmanovica.

I ako si Sale promasio poentu moga posta, da objasnim. Nece mu pasti kruna s glave ako ovde napise 3 reda teksta i kaze, pa znate, ja mislim tako i tako...
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 7/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 87 13.8.2007 14:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com