Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.4.2007, 0:16   #41
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Cisti Presovsko/Kurirski senzacionalizam. Sto je steta jer Kuzma nije pre tako pisao. Uvek je bio pomalo... eksplozivan, ali od skora bas pomera granice (ne) ukusa.
Kurir i slični tabloidi uglavnom imaju neku vest oko koje pletu senzacionalnu/skandaloznu sliku stvarnosti.Njihov senzacionalizam ima neku osnovu u nekom realnom događaju,koji je možda prikazan u iskrivljenom svetlu ali se ipak u 90% slučajeva taj događaj ipak desio.
Ovo što Mk radi je ispod svakog nivoa,čak i najgorih tabloida.
Neka novinarka na RTS-u je pozvala neke goste,manje ili više stručne koji su kritikovali igranje na kompjuteru.
Reakcija MK-a na to je da ispljuje čitav narod i zemlju i da nas predstavi kao divljake koji obožavaju incest, notorne seoske pijandure,koji ne peru zube i
mole se šumskim duhovima.
To je najblaže rečeno čudna reakcija jer kada neko kaže u nekoj emisiji da je igranje na kompjuteru loše/dobro,IT novinar treba da izloži neke argumente za svoje stavove,možda da ospori stručnost ljudi koji su izneli takve stavove i da iznese svoj stav.
No,pošto se MK nikada nije ni približio ozbiljnom IT novinaru,nisam ni očekivao neku njegovu arfumentaciju jer je on i inače nema,ali baš da nas proglašava zemljom nepismenih seoskih pijanaca čija je omiljena zanimacija incest i to ne od juče već tradicionalno,to ipak čak ni od njega nisam očekivao.
Ukoliko MK ima percepciju svoje sredine kao zemlje nepismenih pijanih seljačina koje ganjaju majke,sestre i kćerke da spavaju sa njima,onda neka se odvuče
na primer u Francusku(gde je zakonom dozvoljen brak između braće i sestara od strica,tetke,i ujaka) ili među izuzetno pismene Amerikance koji ne znaju glavni grad svoje savezne države i koji ne znaju u kojoj je saveznoj državi Kansas city,no sve to nema veze važno je da su im zubi kristalno beli jer ih redovno peru,a ne troše 1 cm zubne paste kao ovdašnji primitivci.
Ne znam šta će Kuzmanović tako fin,elokventan i načitan među ovako nepismenim incestualnim pijandurama.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 1:49   #42
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
To što se nekoliko likova skupilo u jednoj emisiji da raspravlja o zavisnosti od igara i kompjutera nije pokriće da MK truća,po ko zna koji put najgore gluposti.
Na primer:"Sela podno Kosmaja,u kojima su tradicionalne anomalije tipa lokalnih pijanica,povremenog incesta i prizivanja šumskih duhova"... pa onda "Zemlja nepismenih untermenša,koja u proseku troši 1 cm zubne paste po glavi stanovnika godišnje".
Po cenjenom Kuzmanoviću,ispade Srbija zemlja ljudi koji seksualno opšte sa svojim srodnicima,i to ne od juče već je to "tradicionalna anomalija",znači nešto duboko ukorenjeno u našoj tradiciji.Takve baljezgarije o našem narodu nisu iznosili ni Hitler,kojeg MK toliko gotivi,ni onaj kvazinaučnik koji je nedavno Srbe proglasio najglupljim narodom u Evropi.
Uopšte mi nije jasno da li MK ima neke relevantne podatke o učestalosti incesta u Srba,bar onih podno Kosmaja,i uvreženosti ove pojave u srpskoj tradiciji,no izgleda da je MK podlegao patetičnoj demagogiji pljuvanja i vršenja velike nužde po svojem narodu,jer je to sada cool i in,kao što je do pre nekoliko godina bio jeftini patriotizam.Svakakve negativne stvari o svojem narodu sam čuo i pročitao,no ovakvu tvrdnju da se po Šumadiji "tradicionalno" seksualno opšti sa bliskim srodnicima(incest),doduše povremeno, i to u okviru "tradicionalne anomalije",znači ne od juče već decenijama i vekovima,jer to mora duže trajati da bi postalo tradicija.
Treba čestitati MK-u,SK-u i "Politici" na ovakvom prilogu nauci i otkrivanju incestualne tradicije u Srba.
trebao bi malo da se odvojis od monitora,osvrnes se malo,izadjes napolje i shvatis da to sve sto je napisao i nije neka laz (malo preterivanje mozda ali laz nikako) skoro je na tv-u bila odlicna fora: nastavnika koji maltretira dete na casu snimio je drugi klinac mobilnim telefonom vrh fora.a ti se zapitaj kada takvi likovi rade u prosveti da li ima incesta i zlostavljanja dece/zena globalno po srbiji? pogotovo po ruralnim sredinama gde je 1000% u pravu bar sto se paste tice (svaki dan imas prilike na tv-u da vidis krezave ljude i brkate zene,cim je neka anketa van beograda )
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 1:50   #43
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
jer šta će pomisliti prosečna domaćica,činovnik,zabrinuti otac i majka,kada čuju da im se deca motaju po virtuelnim tamnicama u društvu virtuelnih monstruma.
pa pomislice na zalost mnogo gore nego kada primete da im se deca vucaraju sa dilerima i podvodacima,sto im se cerke oblace (ili skidaju) vec sa 13 godina i snimaju telefonima po wc-ima osnovnih skola,sto im se sinovi bodu nozevima po vratovima i organizuju masovne tuce a la "gangs of ny"
Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Kod nas u svakom slučaju,postoji izvestan broj ljudi(dece)koji su već postali zavisnici od igara i kompjutera,samo ih nema toliko koliko ovi tv-doktori tvrde,i njihov broj je zanemarljiv.Ali sa sve većim prodorom kompjutera i interneta broj takvih
će se povećavati.
na srecu nikada nece dostici broj ljudi koji ce glasati za radikale recimo i deci (ne)omoguciti bolje detinjstvo od onoga sto sam gore naveo
Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Srbija-"zemlja nepismenih untermenša,koja u proseku troši 1 cm zubne paste po glavi stanovnika godišnje" i gde su "tradicionalne anomalije tipa seoskih pijanica i povremenog incesta" osnovna karakteristika.Odvratnijeg i lažljivijeg stereotipa o našem narodu i zemlji nisam čuo,a možemo zamisliti kakvu bi sliku o Srbiji stekao neki stranac čitajući ovakav Kuzmanovićev tekstuljak.
To je mnogo gori kliše nego onaj što ga nameću tv-psiholozi iz nekih emisija.
na svu nasu zalost prilicno je u pravu (za incest malo preteruje ali ima ga sigurno) pogledaj novine,par puta mesecno imas silovanje zena od preko 70 godina.taj sto to radi babi radio bi i majci,cerci kome god znaci ima ih
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 4:49   #44
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Pošto studiraš političke nauke,mogao bi malo da prokomentarišeš Kumanovićevo "otkriće" incesta u Srbalja južno od Save i Dunava,kao "tradicionalne anomalije",te prizivanja šumskih duhova,i škrtost na trošenju zubne paste.
Emisije na koje je kivan MK,potenciraju stereotipe o ljudima koji vole da se igraju na kompjuterima,kao zaluđenicima,freakovima itd.
MK stvara jedan najodvratniji mogući kliše o svojem narodu i državi ,gde je za njega Srbija-"zemlja nepismenih untermenša,koja u proseku troši 1 cm zubne paste po glavi stanovnika godišnje" i gde su "tradicionalne anomalije tipa seoskih pijanica i povremenog incesta" osnovna karakteristika.Odvratnijeg i lažljivijeg stereotipa o našem narodu i zemlji nisam čuo,a možemo zamisliti kakvu bi sliku o Srbiji stekao neki stranac čitajući ovakav Kuzmanovićev tekstuljak.
To je mnogo gori kliše nego onaj što ga nameću tv-psiholozi iz nekih emisija.
E ali to sto Kuzma govori je tuzna istina, kreni malo iz Beograda (sto je najcrnje i beograd je pun chobana figurativno receno, ponasanje na nuli) pa ces da vidis sta je Srbija. To vecinom nema tri grama mozga i ne zna dalje od shtale a shvatanje vecine tih je na nivou od pre drugog svetskog rata. I sta ce takav da misli kad mu novine ili TV serviraju tako nesto o "kompjuterskim frikovima", pa taj bre ne zna kako da se javi na zeleno dugme mobilnog ako ga ima a kamoli sta je PC pa samim tim ne moze da skapira sam pojam. I ja volim ovaj grad i zemlju ali me nekad srce boli kakav chobanizam preovladava ovde, dok god mentalitet bude na nivou hype-a zbog cecine nove haljine ili to sto se karleusa ponovo udala i sl. crno nam se pise sine jer vecini puca bash za sve dok tresu narodnjaci i dok ima da zdere cevape i pechenje (nemam nista protiv pechenja i cevapa, naprotiv volim ih veoma) a ista ta vecina chobana je do zla boga aljkava kao sto BS u jednoj pesmi kaze ...ushnu shkoljku nisi cacko' metar dana... i to je istina, ima takvih koliko hoces, a o potrosnji zubne paste i da ne govorimo, to je visha higijena za neke. I posle svega sta reci...nekad mi dodje da pobegnem odavde i nikad se i ne osvrnem a ne da pomislim da se vratim pritom, ali srce mi je ovde i mnogo me boli koja je ovo seljoteka od drzave.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 9:04   #45
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Citat:
ivke76 kaže: Pregled poruke
...(svaki dan imas prilike na tv-u da vidis krezave ljude i brkate zene,cim je neka anketa van beograda )
E izvini ali morao sam da ovo iskomentarisem, hoces da kazes da u BG nema brkatih zena i krezavih ljudi tj. da je cela Srbija osim BG takva?..c,c,c,c.

Poenta cele Kuzmine price je navedena u podnaslovu kolumne (bar sam ja tako shvatio).
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 9:08   #46
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Greska

Poslednja ispravka: The mighty Boo (3.4.2007 u 9:10) Razlog: Izbrisao istu poruku
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 9:09   #47
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

@ivke76: Ti ozbiljno mislis da smo mi neka ekskluziva po tom pitanju i da se sve to kod nas desava vise nego bilo gde drugde? To je konstatntan procenat u svakoj zemlji a to u kakvom je stanju nase drustvo velikim delom uopste nije nasa krivica (vec idiota koji su nas vodili) mada ima i toga malo.
Uostalom sve sto navodis loodi se pojavilo 90'tih i to nije nikakva odlika naroda/zemlje vec privremeno stanje (jer ne verujem da ista drugo moze biti). Pa eto mozes i sam reci da je toga manje nego sto ga je bilo 90'tih.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 9:58   #48
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Citat:
Loodi kaže: Pregled poruke
E ali to sto Kuzma govori je tuzna istina, kreni malo iz Beograda (sto je najcrnje i beograd je pun chobana figurativno receno, ponasanje na nuli) pa ces da vidis sta je Srbija. To vecinom nema tri grama mozga i ne zna dalje od shtale a shvatanje vecine tih je na nivou od pre drugog svetskog rata. I sta ce takav da misli kad mu novine ili TV serviraju tako nesto o "kompjuterskim frikovima", pa taj bre ne zna kako da se javi na zeleno dugme mobilnog ako ga ima a kamoli sta je PC pa samim tim ne moze da skapira sam pojam. I ja volim ovaj grad i zemlju ali me nekad srce boli kakav chobanizam preovladava ovde, dok god mentalitet bude na nivou hype-a zbog cecine nove haljine ili to sto se karleusa ponovo udala i sl. crno nam se pise sine jer vecini puca bash za sve dok tresu narodnjaci i dok ima da zdere cevape i pechenje (nemam nista protiv pechenja i cevapa, naprotiv volim ih veoma) a ista ta vecina chobana je do zla boga aljkava kao sto BS u jednoj pesmi kaze ...ushnu shkoljku nisi cacko' metar dana... i to je istina, ima takvih koliko hoces, a o potrosnji zubne paste i da ne govorimo, to je visha higijena za neke. I posle svega sta reci...nekad mi dodje da pobegnem odavde i nikad se i ne osvrnem a ne da pomislim da se vratim pritom, ali srce mi je ovde i mnogo me boli koja je ovo seljoteka od drzave.
Dakle, hoćeš reći da van većih gradova i mesta ima mnogo krajeva sa fizički i duhovno zaostalim stanovništvom?

Onda se izrazi precizno. Jasno mi je da pominješ Beograd jer si odatle, ali ovako to ispada previše elitistički: Mi iz Beograda smo 3|3373 a ostali su neobrazovani i, što je još gore, glupi seljaci. Pa neka to i važi za neke zaseoke Bogu iza leđa, ne može se generalizovati. Čak ni Kuzma to nije baš tako napisao, iako on nije poznat po blagom jeziku.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 11:11   #49
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Slicni se prepoznaju

Ja sam recimo ziveo 5 godina u inostranstvu i dozivotno sam se uverio da su svi narodi i ljudi uglavnom isti a ta popularna mitomanija da su srbi stoka i sta ja znam vec je bas to - mitomanija.
Sa time sto ja sebe ne definisem kao Srbin. Tako da si se lepo prepoznao.


Svi su narodi isti? Slobodno mozes da zapalis svoju FPN diplomu kad ga zavrsis. Mislim, ko moze da bude ovoliko glup da to kaze?! Da su svu narodi uglavnom isti, sve bi bilo uglavnom smor. Mislim, kad Cherchil razlikuje Tevtonce od Gala u 20. veku onda o cemu mi pricamo? Buduci politicari... Stvarno bre treba da se uvede vojna drzava, da se zabrane tabloidi i uvede cenzura za ostale novine, da se vojni rok produzi na 2 godine, a politicari zabrane i kao rec i kao "zanimanje".

Sto se tice BG-a, cesto me nervira ta prenaduvanost. Ali je uticaj spoljasnosti ovde najveci. Tako da im se moze.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 12:09   #50
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Dakle, hoćeš reći da van većih gradova i mesta ima mnogo krajeva sa fizički i duhovno zaostalim stanovništvom?

Onda se izrazi precizno. Jasno mi je da pominješ Beograd jer si odatle, ali ovako to ispada previše elitistički: Mi iz Beograda smo 3|3373 a ostali su neobrazovani i, što je još gore, glupi seljaci. Pa neka to i važi za neke zaseoke Bogu iza leđa, ne može se generalizovati. Čak ni Kuzma to nije baš tako napisao, iako on nije poznat po blagom jeziku.
Ne ne, Vojo, nisam mislio na taj nacin, pa rekao sam da i u Beogradu ima stoke kolko volis i to gore u nekim slucajevima nego ovi na selu jer su osiljeni maximalno bas zato sto su iz Beograda. Ali sam sticajem okolnosti isao malo i po Srbiji, a nisam samo sedeo u Beogradu. Ne kazem da su seljaci, pardon, ljudi sa sela glupi i neuki a mi extra pametni itd. nego kazem da im je shvatanje nekih stvari na nizem nivou, znam iz iskustva. Pritom ne mislim na one matore, oni su prica za sebe, mislim na ovaj deo mladje populacije sa sela (kazem deo, ne svi) jer ima i tamo ljudi koji sigurno nije glup a doticu ga one stvari koje sam napisao gore jer se po njima i rukovodi.
Znam takvih koliko hoces. Ok, Kuzma mozda nije hteo iz vise razloga da tako nesto napise. Da ne bi eventualno uvredio ljude sa sela ili nesto drugo ali sigurno je da je to cinjenicno stanje stvari posto i neki sa sela koje znam pa kazu ovo isto. Npr. drugar mi je iz jednog sela kod Kursumlije ali je totalni kontrast od onoga sto se tamo moze naci. Zanci kao sto rekoh nisu svu glupi i neuki tamo. Doduse dobar deo ne zna nista sem narodnjaka i shpanskih serija, tuga. To su dve najvece gluposti po meni. A i vecina ce se sloziti ja mislim.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 13:00   #51
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Citat:
!ACHTUNG! kaže: Pregled poruke
Sa time sto ja sebe ne definisem kao Srbin. Tako da si se lepo prepoznao.

Svi su narodi isti? Slobodno mozes da zapalis svoju FPN diplomu kad ga zavrsis. Mislim, ko moze da bude ovoliko glup da to kaze?! Da su svu narodi uglavnom isti, sve bi bilo uglavnom smor. Mislim, kad Cherchil razlikuje Tevtonce od Gala u 20. veku onda o cemu mi pricamo? Buduci politicari...
Utoliko vise vredjas 95% ljudi na forumu - zato ti je bolje da ides tamo medju one medju koje se "definises" i da nas postedis ovakvih gluposti.

Je li moderatori - sto se ne bisu onakvi komentari, a brise se sve ostalo? (poput Srbi su stoka)

Citat:
!ACHTUNG! kaže: Pregled poruke
Stvarno bre treba da se uvede vojna drzava, da se zabrane tabloidi i uvede cenzura za ostale novine, da se vojni rok produzi na 2 godine, a politicari zabrane i kao rec i kao "zanimanje".
Pravi nacista... I naravno sebe vidi u vrhu te iste drzave a ne medju one leseve koje takva kretenska uredjenja ostavljaju za sobom.

Whatever.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku The mighty Boo na korisnoj poruci:
ACHTUNG (3.4.2007)
Stara 3.4.2007, 13:08   #52
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
E izvini ali morao sam da ovo iskomentarisem, hoces da kazes da u BG nema brkatih zena i krezavih ljudi tj. da je cela Srbija osim BG takva?..c,c,c,c.

Poenta cele Kuzmine price je navedena u podnaslovu kolumne (bar sam ja tako shvatio).
ne moras da se izvinjavas ali i te krezave i brkate iz beograda mozes slobodno da pitas kada i odakle su dosli odgovor mogu da pogodim sa 99% preciznosti sigurno

ova zemlja je bre prsla i to je to.mozemo da se lozimo na sport i si*e uvek ali ovo ostalo sto je bitnije skoro da nikoga (sem politicara koji tako pocnu pa ih posle zanima samo $$$) i ne zanima a i sport nam je u zadnje vreme trash kao i si*e koje su uglavnoim vestacke

i hope u got the point

p.s.nemam ja nista protiv ljudi iz unutrasnjosti ali ako gledas statisticki najvise "horror/trash" slucajeva tipa: komsija ubio komsiju sekirom zbog plota,zena muza sto krese kelnericu isto sekirom na spavanju,silovao babu od 80 godina itd...dolazi iz ruralnih sredina sto je nekako i logicno.
eto i onaj kinez "pre neki dan" poludeo i krenuo da napada ljude na ulici...skapirao gde je dosao pa krenuo da se uklapa lol

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Pravi nacista... I naravno sebe vidi u vrhu te iste drzave a ne medju one leseve koje takva kretenska uredjenja ostavljaju za sobom.

Whatever.
ovo je klasican primer vredjanja.nazvao si nekoga nacistom iako on to nigde nije naveo.ono sto je naveo smo i imali zadnjih par desetina godina i donelo nam je brdo leseva i "praznih mozgova" dok su "puni mozgovi" uglavnom napustali ovu zemlju.ali da ne idemo u off i forsiramo politiku koja je po ovaj jadni i napaceni narod gora i od 99999999999999 kuzmanovica koga par vas jedva ceka da pljune za nesto za sta je poprilicno u pravu

mislite o tome
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 13:28   #53
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Citat:
ivke76 kaže: Pregled poruke

ovo je klasican primer vredjanja.nazvao si nekoga nacistom iako on to nigde nije naveo.ono sto je naveo smo i imali zadnjih par desetina godina i donelo nam je brdo leseva i "praznih mozgova" dok su "puni mozgovi" uglavnom napustali ovu zemlju.ali da ne idemo u off i forsiramo politiku koja je po ovaj jadni i napaceni narod gora i od 99999999999999 kuzmanovica koga par vas jedva ceka da pljune za nesto za sta je poprilicno u pravu

mislite o tome
Ono sto je sam rekao je u sklopu ideologije nacizma, fasizma ili neke varijante diktature. Njegov nastup i cesta odbrana naci nemacke kao sve od korisnickog imena pa do sajta koji ima prave direktnu aluziju kojom od gore tri pomenute ideoloske orijentacije naginje. U najboljem slucaju mogao bi biti fasista ako vec nije nacista sto i neije neka velika razlika.

Drugo to nije uvreda, nego ideoloska pripadnost. To sto ima negativne konotacije (i sto ga ti vidis kao uvredu) je rezultat istorijske uloge te ideologije.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku The mighty Boo na korisnoj poruci:
ACHTUNG (3.4.2007)
Stara 3.4.2007, 13:37   #54
Grimm_SBL
Veteran
 
Član od: 24.3.2006.
Lokacija: Bristol
Poruke: 537
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”



U čemu je vaš !@#%!& problem?

Kuzma ga jeste preterao sa prozivanjem i podbadanjem, ali u suštini je u pravu. Naša država je trula, a većina naših ruralnih sunarodnika se ne može pohvaliti visokim stepenom lične higijene, niti visokim stepenom morala, i pristojnog ponašanja, ali nisu samo oni takvi! Koliko u BG ljudi pljuje po cesti, baca papir po istoj iako je kanta udaljena samo metar od njega? Mnogo!

Ali, sa druge strane vi ste ga ovde baš preterali (a i ja sad sa vama). Celu jednu naciju, ili bolje rečeno narod, koji čini preko 90% forumaša ovog foruma nazvati stokom je ponižavajuće i vređajuće! U tom slučaju, svi su ljudi stoka, svi ste čuli za Rednecks npr... Ima ih svuda, ali reći za 12.000.000 ljudi world wide da su stoka je neverovatno bezobrazno i stereotipno, a stereotipi više govore o onima koji ih smatraju za stvarne, nego o onima kojima su upućeni!

Kuzma je lepo rekao "Podno Kosmaja" a opet neki digoše buku u rekoše da se odnosi prvo na Šumadiju, onda na centralnu Srbiju, te na celu Srbiju, i na kraju na sve Srbe... Kuzma je hteo samo da naglasi, i da karikira, a ovaj odmah skoči...

I da, pa onaj Bošnjak je pouubijao one Amerikance i Utah, mora da je od sredine i to....

Ma, preterali ste ga, ne Kuzma, nego forumaši!
Grimm_SBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 13:38   #55
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

@ The mighty Boo
Ali što jes' jes', Srbima gvozdena pesnica najviše odgovara...
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 13:50   #56
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Citat:
M1los kaže: Pregled poruke
@ The mighty Boo
Ali što jes' jes', Srbima gvozdena pesnica najviše odgovara...
Ja sam Srbin i meni ne odgovaraju nikakve gvozdene pesnice
Al dobro, shvatam sta mislis iako se sa tim ne slazem jer bi mogli lako imati reprizu 1990-1999 a do toga nikom normalnom nije stalo.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 17:13   #57
ALEX S.C.
Novi član
 
Član od: 2.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Nadam se da je Kuzma kao novinar-profesionalac,ako cita ove postove,shvatio jednu vaznu zivotnu istinu(u fizici se to naziva zakonom).

"Kakva je tema,stil i tezina napisanog teksta,takvi su i komentari ljudi,koji taj tekst i citaju."

U ovom slucaju,to znaci...sta?

P.S. Nisam ni na cijoj strani i ovo je samo moje(realno) zapazanje,a ako sam njim nekog uvredio,neka primi moje izvinjenje.
ALEX S.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 17:24   #58
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Citat:
!ACHTUNG! kaže: Pregled poruke
Sa time sto ja sebe ne definisem kao Srbin. Tako da si se lepo prepoznao.....
Sto se tice BG-a, cesto me nervira ta prenaduvanost. Ali je uticaj spoljasnosti ovde najveci. Tako da im se moze.
Ti zivis u studenjaku koliko sam shvatio. Cisto me zanima da li si i tamo ovoliko otvoren kao ovde na forumu.

Sve mi se nesto cini da bi iskren odgovor sadrzao ne.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 17:45   #59
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Glasam za ono sto mislim da je najbolje po moju drzavu. Ako nema bolje, to je onda stranka u kojoj su najpametniji ljudi trenutno. Kao sto je Dr Zoran Djindjic bio.
Nemci imaju zestokih razloga da se busaju u grudi i to su dokazali (mnogo puta). Njih svet priznaje kao velike.

To da li sam te razocarao ili ne, mene savrseno ne interesuje. Pisem ono sto mislim, a ono sto mislim je ono sto jesam. U ovoj bednoj Srbiji vlada oligarhija koja ce nestati samo ako dogori do kraja. A verujte mi, nikada nece dogoreti ako nastavimo da mislimo da su drugi krivi za nase gluposti.

@Master Neo: Mi plava krv? Ne definisi mene sa tobom u istoj grupi, leba ti
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2007, 17:52   #60
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: 4/2007 „I am Brandon, i'm alcoholic...”

Citat:
!ACHTUNG! kaže: Pregled poruke
Glasam za ono sto mislim da je najbolje po moju drzavu. Ako nema bolje, to je onda stranka u kojoj su najpametniji ljudi trenutno. Kao sto je Dr Zoran Djindjic bio.
Nemci imaju zestokih razloga da se busaju u grudi i to su dokazali (mnogo puta). Njih svet priznaje kao velike.

To da li sam te razocarao ili ne, mene savrseno ne interesuje. Pisem ono sto mislim, a ono sto mislim je ono sto jesam. U ovoj bednoj Srbiji vlada oligarhija koja ce nestati samo ako dogori do kraja. A verujte mi, nikada nece dogoreti ako nastavimo da mislimo da su drugi krivi za nase gluposti.
Necu uopste da ulazim u to koja stranka je najbolja za Srbiju, ali cu samo konstatovati da kod tebe postoji OGROMNA neusaglasenost stavova, iz cega sledi zakljucak da si jos zelen i da ne mozes realno da rasudjujes.Stoga se sa tobom vise necu raspravljati.

EDIT

Svidela mi se inace tvoja konstatacija:
Citat:
..jer radikalsko pricanje je samo pokusaj prikupljanja glasova...
A inace to nije cilj svih stranaka?
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 4/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 93 8.4.2007 11:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com