Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.12.2010, 15:28   #1
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Za šta valja C5

Pozdrav svima, imam jedno pitanje u vezi s Nokia C5 telefonom. Trenutno imam classic 6120. Kako je počeo da crkava, treba mi novi,a od onih koji su u Telenoru u ponudi, C5 mi deluje najpristupacnije. E sada, zanima me sledeće. Meni je važno da na telefonu mogu da pregledam word i pdf dokumente. Word sam barem mogao na 6120, a pdf je bio neoptimizovan za ekran, pa sam svaki cas skrolovao levo desno. Osim toga, volim da gledam video na telefonu (prebacim filmove, serije, itd) dok sam van kuce. Naposletku volim i da fotografisem i classic mi je u tom pogledu bio odlican. Jedna njegova mana je malo memorije, tako da najveci word dokument koji je hteo da otvara bio je 100ak kb. Zanima me da li C5 moze kvalitetno da odradi sve ovo (barem bolje od 6120). Hvala unapred
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 15:49   #2
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Za čega valja C5

Citat:
Andyui kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima, imam jedno pitanje u vezi s Nokia C5 telefonom. Trenutno imam classic 6120. Kako je počeo da crkava, treba mi novi,a od onih koji su u Telenoru u ponudi, C5 mi deluje najpristupacnije. E sada, zanima me sledeće. Meni je važno da na telefonu mogu da pregledam word i pdf dokumente. Word sam barem mogao na 6120, a pdf je bio neoptimizovan za ekran, pa sam svaki cas skrolovao levo desno. Osim toga, volim da gledam video na telefonu (prebacim filmove, serije, itd) dok sam van kuce. Naposletku volim i da fotografisem i classic mi je u tom pogledu bio odlican. Jedna njegova mana je malo memorije, tako da najveci word dokument koji je hteo da otvara bio je 100ak kb. Zanima me da li C5 moze kvalitetno da odradi sve ovo (barem bolje od 6120). Hvala unapred
A moce on sve to, i word i PDF ali je to ipak mali displej za prikazivanje. OS je 9.3, Series 60 3.2 tako da ces moci instalirati sve potrebne aplikacije za office i pdf, koje cak i dolaze sa instaliranim softverom, ali u tim verzijama nemozes da obradjujes, samo da citas.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 15:54   #3
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Za čega valja C5

Hvala na brzom odgovoru. Sto se displeja tice, nije problem. Gledao sam ja i na 6120, nisam u tom smislu prezahtevan. Sto se dokumenata tice, da li znas moze li na c5 da se gledaju docx dokumenti. I, sto se editovanja tice, na kom modelu je to moguce?
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 19:14   #4
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Za čega valja C5

Citat:
Andyui kaže: Pregled poruke
Hvala na brzom odgovoru. Sto se displeja tice, nije problem. Gledao sam ja i na 6120, nisam u tom smislu prezahtevan. Sto se dokumenata tice, da li znas moze li na c5 da se gledaju docx dokumenti. I, sto se editovanja tice, na kom modelu je to moguce?

moguce je i na ovome moduelu, samo treba da ubacis aplikaciju za to. E sto se tice docx, stvarno neznam, mada 99% moze i za to da se nadje aplikacija. Ja sam u e51 ubacio neki premium office, krekovani naravno, i mogao je lagano da edituje fajlove.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 21:41   #5
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Za čega valja C5

Čoveče ti kao da si moj klon ili ja tvoj , i meni crkava 6120 (radi ok saamo što gubi signal) i baš planiram da uzmem C5 , ipak nisam u situaciji da iskeširam za neki ultra-mega-giga android touchscreen, tako da ću se zadovoljiti ovim, i meni takođe treba za office i pdf dokumente , kao i za filmove ponekad, naravno i za fotigrafisanje, snimanj, ugranje muziku i net. Moj prijatelj ga je uzeo takođe u telenoru sa postpaid paketom i odlično mu šljaka, naravno kao i na 6120 bi mu instalirao dodatne programe koji bi mu dodatno povećali funkcionalnost.
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 22:14   #6
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Za čega valja C5

Телефон је веома добар, и једина мана коју видим је то што нема WiFi.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 23:50   #7
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Za čega valja C5

Da to bi bila i najveća mana, ipak da ima wifi sigurno bi bio minimum za 30€ skuplji
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 1:17   #8
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Za čega valja C5

WiFi meni nije toliko vazan, najpre zato sto na net idem samo kad sam negde u putu...busu, od faxa do kuce, itd, a za to imam ovaj vraski KLIK. Sto se 6120 tice, pocela je baterija da crkava, sa cetiri crte se spusti na jednu i momentalno pocne da javlja battery low, no to je drugi problem. Telefon je mator, nema veze, a ionako mi najvise smeta sto ima malo interne memorije. Zato mi c5 deluje fino, ima procesor i memoriju. Rado bih ja e52, al ne daje mi se 4000 tokom 6 meseci.
E sad, posto je pomenuto ubacivanje krekovanih programa, jel moze iko da me uputi na to kako se oni ubacuju, gde se nalaze... bilo da mi objasnite, bilo da mi date link sa objasnjenjima
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 10:19   #9
Srlisone
Član
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: St. Pazova
Poruke: 468
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 101 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Za čega valja C5

Ja sam pazario C5 preko Telenora. Za te pare sjajan telefon. Moze sve sto si naveo da ti treba. Kada se ubaci office kako treba moze sve i da otvara i edituje sve office fajlove (i .docx) i pdf. Navigacija radi odlicno, instaliras recimo CorePlayer i pustaces SVE video fajlove (ne kazem da je nativni Real Player los, ali sa ovim mozes i .mkv i h.264 video pustati), obavezno TTPod za muziku, phone torch za paljenje blica kao lampice.... Sve u svemu stvarno super telefon. Jedino sto mi smeta je nesto losiji ekran. E sad za te novce mozes (150e) uzeti i LG GT540, koji je kad sam ja uzimao C5 kostao 220e i prosto mi je sad nekako zao sto nije toliko kostao tada. Nekako imam zelju da vozam malo android... Ah, sta sad. Uglavnom ukoliko zelis symbian, Nokia C5. Sva preporuka.
Srlisone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 13:02   #10
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Za šta valja C5

Hvala na pomoci, ovi komentari mi poprilicno pomazu u odluci. Jedino sto me jos zanima je kako se ti programi ubacuju/instaliraju/gde se nalaze
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 13:15   #11
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Za šta valja C5

Citat:
Andyui kaže: Pregled poruke
Hvala na pomoci, ovi komentari mi poprilicno pomazu u odluci. Jedino sto me jos zanima je kako se ti programi ubacuju/instaliraju/gde se nalaze
www.getjar.com tu imas nesto programa, mada ih sve mozes naci lagano preko google-a. A sto se tice ubacivanja, instaliras na racunar nokia PC suite i preko njega imas dodatak za instaliranje aplikacije, krajnje jednostavno.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li valja ovaj monitor? vojopd ŠDK - Grafika 1 1.7.2009 4:12
MSI VR630X-038, valja li šta? Relja Prenosni računari 1 22.12.2008 22:04
Da li valja?? stuki Šta da kupim? 46 4.12.2008 0:01
Da li valja? Dragot Šta da kupim? 19 6.7.2008 18:03
TK VITO 4000+ X2 valja li sta ? Wumi ŠDK - Grafika 12 7.12.2007 23:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com