Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.11.2016, 14:00   #1
peđa007
Novi član
 
Član od: 8.5.2016.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom ruter i video nadzor

Molim za pomoć!Imao sam namešten video nadzor i u LAN-u i WAN-u.Ovi iz mts su mi zamenuli ruter (JetSpeed za ZTE)i sad sam izgubio WAN pošto ovaj ruter nepodržava no-ip provajdera.Da li može nešto da se uradi a da ne moram da otvaram nalog na dyndns koji se plaća ili ipak je to jedina opcija.Bio bih zahvalan za svaku pomoć!
peđa007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2016, 14:06   #2
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: ruter i video nadzor

DVR bi trebalo da ima podršku za no-ip, pa pogledaj u podešavanjima pa nek on updatuje ip adresu.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2016, 22:53   #3
peđa007
Novi član
 
Član od: 8.5.2016.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ruter i video nadzor

podržava DVR ali ruter ne podržava no-ip.
peđa007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2016, 18:07   #4
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: ruter i video nadzor

Pa u principu ruter bi trebalo da bude nebitan, DVR bi trebalo da nezavisno od rutera apdejtuje IP adresu.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2016, 19:09   #5
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: ruter i video nadzor

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Pa u principu ruter bi trebalo da bude nebitan, DVR bi trebalo da nezavisno od rutera apdejtuje IP adresu.
Ruter je itekako bitan zato što je jedini vidljiv spolja dok se DVR nalazi iza NAT-a koji formira ruter i dobija lokalnu IP adresu. Kada stigne zahtev spolja ruter je taj koji mora da se odazove na dinamički DNS zahtev (trenutnu IP adresu) i da preko port forwarding pravila preusmeri zahtev na odgovarajući uređaj u lokalnoj mreži. Ako ruter sam nema podršku za DDNS servise onda je jedino rešenje alternativan servis (recimo dynDNS) ili u najboljem slučaju statička IP adresa kod provajdera (ako je moguća naravno).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2016, 19:13   #6
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: ruter i video nadzor

Jasno da se nalazi iza NAT-a ali može da stavi DVR u DMZ ili da forwarduje portove na statički IP u LAN-u.

Mislio sam na to da DVR valjda automatski može da povremeno šalje request DDNS provajderu radi osvežavanja IP adrese.
Koristio sam ovakvu foru kad mi je trebalo da privremeno hostujem nešto na sopstvenom računaru i koristio sam PC koji je povremeno kontaktirao DynDNS da osveži IP dok ruter nije imao pojma šta se dešava a PC je bio u DMZ a kasnije sam isključio DMZ i forwardovao portove i opet je radilo jer je aplikacija na PC bila dovoljno pametna da DDNS-u dostavi eksternu IP. Ako je DVR iole "pametan" i nativno podržava DDNS onda može sam da obavlja tu radnju.

Eh, sad, ako je on to ranije radio isključivo pomoću rutera onda ništa, samo sam mislio da je i DVR podržavao nativno tu funkciju jer je on to i napisao, citiram:
Citat:
podržava DVR ali ruter ne podržava no-ip.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2016, 19:30   #7
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: ruter i video nadzor

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Jasno da se nalazi iza NAT-a ali može da stavi DVR u DMZ ili da forwarduje portove na statički IP u LAN-u.
Čak i ako time rešava problem pristupa stavljanje DVR-a u DMZ je jako loša ideja jer uređaj time postaje direktno izložen spoljašnjim zahtevima bez ikakve linije odbrane od potencijalnih napada. Port forwarding u okviru LAN-a opet ne rešava problem pristupa spolja jer je javna IP adresa rutera i dalje nepoznata.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2016, 19:39   #8
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: ruter i video nadzor

Jasno, ali to je jedna od opcija.

Pazi, ja pričam o ovome: ako DVR ima kvalitetan softver i nativnu DDNS podršku on će moći da samostalno sazna WAN IP adresu (jer servisi za to postoje) i da komunicira sa DDNS provajderom i apdejtuje DDNS za taj IP.

Ako nema tu opciju onda je drugi ruter jedino što može da mu završi posao.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2016, 16:10   #9
peđa007
Novi član
 
Član od: 8.5.2016.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ruter i video nadzor

Nisam baš nešto stručan u vezi ovog ali sam uspeo da to povežem onomad.DVR je marke-TVT i ima u sebi koji provajderi su podržani,među njima i no-ip.Ruter što sam imao JetSpeed je takođe imao opciju za no-ip,otvorio nalog kod njih,otvorio portove i sve je radilo.E,sad ovaj ruter u DDNS opciji ima -dyndns- i -DtDNS-.Inače u lokalnoj vezi mi radi-dobijam sliku.Da kažem još da mi DVR podržava -dyndns- ali oni naplaćuju otvaranje naloga.
peđa007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2016, 22:53   #10
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: ruter i video nadzor

Čitajući manual dostupan ovde (neki TVT uređaj koliko sam skontao):

https://www.scribd.com/doc/184642878...VR-User-Manual

...ne piše ništa o potrebnoj konfiguraciji rutera ali i manual je konfuzan. Ako si ispravno konfigurisao DVR, uključio UPnP stavio ovaj apdejt interval na minimum i ponovo ne radi onda je moguće da se IP ne apdejtuje kod DDNS provajdera jer DVR to "ne ume" i ruter mora da vrši taj posao.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2016, 11:24   #11
peđa007
Novi član
 
Član od: 8.5.2016.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ruter i video nadzor

Da,taj manual-DVR.On apdetjtuje kod no-ip provajdera ali ne mogu na ruteru da namestim no-ip.D a li može da bude različit provajder pa da to radi.Pošto mi je ostao stari ruter preko koga je sve radilo da li mogu njega da povežem u bridge-mode,ili već neka kombinacija?
peđa007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2016, 12:15   #12
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: ruter i video nadzor

Zar ti nije jedostavnije da kod svog internet provajdera proveriš koliko košta zakup statičke IP adrese. To je par stotina dinara više mesečno mada se često dešava da ga provajderi čak ni ne obračunavaju. Evo ja imam tri statička IP-a već četiri godine i ne sećam se da sam jednom na računu imao stavku za statičku IP adresu.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2016, 18:41   #13
peđa007
Novi član
 
Član od: 8.5.2016.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ruter i video nadzor

Možda je jednostavno ali je i 600din. mesečno.Da sam to hteo uradio bih to odmah ne bi tražio pomoć ovde na forumu.
peđa007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Video nadzor za oko 500 eura - predlozi,saveti.... PinociO ŠDK - Foto i audio/video 4 24.6.2013 16:49
Video nadzor pomoc! MrDzeri Foto i audio/video 12 24.5.2012 1:24
Video nadzor (jeftina varijanta) marcos Foto i audio/video 11 15.8.2011 16:05
Problem oko kamere za video nadzor leblebija Foto i audio/video 15 22.4.2011 17:18
Video nadzor, privatne ip adrese i jos po nesto Teva Video/TV softver 0 9.5.2008 21:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com