Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.10.2011, 19:50   #1
THX-13
Član
 
Član od: 7.9.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 54
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom HTC "Smart" i njegovo poslednje oops!

U pocetku je zezao kad je stigao, te nastavi da zvoni kad se poziv prekine, pa nema zvuka kad stigne poruka, pa nema zvuka u sluskama, pa nema nikakvog zvuka igde, pa nece da se prekine vibracija budilnika dok ga ne resetujem i bezbroj drugih sitnih svakodnevnih zakucavanja... I onda je posle jednog gasenja na nekih pola sata jednostavno odbio da se startuje - crni ekran sa sivim uzvicnikom i poruka: "Ooops! A system error has ocurred. Restarting..." i tako u krug sve dok ne izvadim bateriju.

Mozda je trebalo da ga odnesem u servis i ranije, ali sta je tu je - moje pitanje je da li cu moci sam da ga flesujem ako skinem ROM update (ima ga na Poljskoj verziji sajta) i da li postoji neki nacin da povratim makar kontakte?
THX-13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2011, 21:40   #2
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: HTC "Smart" i njegovo poslednje oops!

jbg i ti si uzeo htc smrt...ne razumem se bas ali ako ne mozes da ga upalis,jedino da povezes sa kompom i na neki nacin prebacis kontakte,ili prekopiras iz memorija
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2011, 19:19   #3
THX-13
Član
 
Član od: 7.9.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 54
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HTC "Smart" i njegovo poslednje oops!

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
jbg i ti si uzeo htc smrt...
Jbg, možda zbog toga sad ređe kupujem Svet Kompjutera (jel se seća neko teksta HTC za svakog?), al ipak ne verujem da je gdin Marinković imao loše namere, verovatno ga nije testirao dovoljno dugo kako bi utvrdio da je HTC Smart just a dumb piece of shit.

Elem, za sve čiji aparat nejneprikladnijeg naziva u istoriji mobilnih telefona zadesi slična sudbina (a hoće) evo upustva za hard reset, što neće sačuvati ništa od ličnih podataka, ali će barem vratiti telefon u funkciju (zato na vreme bekapujte kontakte i ostalo):

1. Na isključenom telefonu pritisnuti i držati oba dugmeta za regulaciju tona;
2. Pritisnuti i dugme ON/OFF/prekid veze (dole desno)
3. Na displeju će se pojaviti tekst sa pitanjem da li želite da vratite telefon na fabrička podešavanja ili ne, i navedenim dugmetom koje treba pritisnuti;
4. Telefon će obaviti reset veoma brzo i pokušati da se ponovo startuje, a ako mu ne uspe, ponoviti proceduru sve dok se ne pokrene (meni je uspelo iz drugog pokušaja);
5. Preporučujem instalaciju nove verzije ROM-a, najsvezija koju sam uspeo da pronadjem je od 5.11.2010., i deluje stabilnije. Evo linka >>>

Nadam se da će ovo nekom biti od koristi.

EDIT: rešio sam se za hard reset jer sam izgubio živce, ako neko zna kako se vade podaci iz mrtvog htc smarta nek podeli!

Poslednja ispravka: THX-13 (24.10.2011 u 21:33)
THX-13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2011, 20:51   #4
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: HTC "Smart" i njegovo poslednje oops!

Imaju oni i svojih dobrih trenutak.Salim se-gresimo ljudi smo.Ko radi taj i gresi.Mada ako se secam rekao je da to nije punokrvni android.Ispravi me ako gresim,ne mogu da se smaram oko citanja istog.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2011, 21:29   #5
THX-13
Član
 
Član od: 7.9.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 54
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HTC "Smart" i njegovo poslednje oops!

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Imaju oni i svojih dobrih trenutak.Salim se-gresimo ljudi smo.Ko radi taj i gresi.Mada ako se secam rekao je da to nije punokrvni android.Ispravi me ako gresim,ne mogu da se smaram oko citanja istog.
Ovaj telefon sa Androidom nema nikakvih dodirnih tacaka, radi na Brew operativnom koji je star nekih 10-ak godina ali je nasminkan Sense interfejsom pa izdaleka podseca na ostale HTC androide. Znao sam u startu da se ne radi o smartphone-u, ali nisam znao da je toliiiiiiiko bagovit. I ne krivim previse SK sto je objavio taj tekst, jer za nekoliko dana nije ni moguce izvuci negativan zakljucak - lepo je sve to tehnicki izvedeno, kvalitetna izrada, ok kamera, dobar zvuk u sluskama, odlican dizajn - ali vec posle nedelju dve, krene da otkriva svoje mracne strane. Verovatno je i kasno sada pisati o tome jer ne verujem da ga jos uvek ima u ponudi. Mada, neki kazu da problemi nestanu po apdejtu ROM-a, a to ima tek da otkrijem jer sam novi ROM namestio danas. Do sada nisam jer nisam znao da postoji novija verzija - HTC je iz nekog, verovatno samo njima poznatog razloga, resio da ROM apdejt bude dostupan samo sa verzije sajta na poljskom jeziku , sto sam sasvim slucajno otkrio...
THX-13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2011, 9:18   #6
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: HTC "Smart" i njegovo poslednje oops!

Tako je,potpuno sam smetnuo s uma za taj brew OS.S obzirom da je to verovatno experimentalni proekat,otuda i ne cudi neazurnos po pitanju tog modela.No snasao si se,pa mozda ima nade da si se resio nedaca koje umeju da budu uzasno iritirajuce.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com